Může manželka otce hlídat jeho dceru?

Tomáš
Stálice fóra

Re: Může manželka otce hlídat jeho dceru?

Příspěvek od Tomáš » 19 říj 2012 15:21

Martine, nebyla by kratší cesta přes ústavní stížnost? ÚS bere v potaz, co se stalo během řízení, a Městský soud předvedl neuvěřitelný právní formalismus, který přímo volá po tom, aby byl utnut shora.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 19 říj 2012 15:37

Tomáš píše:Martine, nebyla by kratší cesta přes ústavní stížnost? ÚS bere v potaz, co se stalo během řízení, a Městský soud předvedl neuvěřitelný právní formalismus, který přímo volá po tom, aby byl utnut shora.
Ústavní stížnosti moc nevěřím, navíc je tam povinné zastoupení advokátem, takže to není levná záležitost. Bude se to tam rok válet a výsledkem bude v nejlepším možném případě stejně jen zrušení obou rozsudků a návrat celého řízení na začátek do první instance.

Jak tady u nás rozhodují soudy, to je vážně neuvěřitelné, proto jsem považval za důležité autorku dotazu na uvedenou skutečnost upozornit.

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 19 říj 2012 18:53

Máte pravdu, že v tomto případě by se to protáhlo. Jak se dá žádat o obnovu řízení, jak jste říkal? Není potom jednodušší podat úplně novou žádost o změnu úpravy, když se změnily poměry - dítě chodí do školky, tj. pominul důvod osobní péče matky?
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 19 říj 2012 21:34

Jo presne to jsem myslel - podat si novy navrh na upravu vychovy z duvodu zmeny pomeru.

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 19 říj 2012 22:07

Nějak se mi zdá, že v tomto případě jde především o peníze, nikoliv o dítě. My 2500,- - ona 500,-
Nastávající maminka by si měla uvědomit, že dosud nemá své vlastní dítě a vůbec netuší, jak bude vše zvládat a zda dokáže lásku stejnoměrně rozložit. Pánové, všichni kdo máte dvě děti, tak moc dobře víte,jaké to je když k prvnímu dítěti přibude mimino. Ty starší občas žárlí, je to pro ně naprosto nová situace a přitom mají jednu matku. Tady v tomto případě novopečená ( pravděpodobně prvorodička) maminka a k tomu dítě polovlastní, prostě nevalstní a je to. Bude to skutečně tak báječně fungovat? A proč mají usilovat o výlučnou péči? To je snad proti Vašim pravidlům, ne? Vy zde bojujete o střídavku a jste proti výlučné péči !!!! Tato anstávající maminka by si měla uvědomit, že historie se ráda opakuje a že by se mohla časem ocitnout v situaci ex jejího manžela. Co když si její manžel najde časem jinou ženu a o její zatím nenarozené dítě se bude chtít strarat jeho nová přítelkyně a dokonce ho budou chtít do výlučné péče? Bude tato paní klidná? Určitě nebude a bude chodit taky šmírovat kdo se o její dítě stará. To by si především měla uvědomit!

Papaja8
Nováček fóra

Příspěvek od Papaja8 » 30 říj 2012 12:08

Zdravím Vás všechny!
Hurá! Konečně víme na čem jsme...Dopadla nám střídavka, týden a týden. Krajský soud potvrdil rozsudek a musím říci, že se mi opravdu ulevilo. Mohl ho totiž také shodit a to by znamenalo další dlouhé měsíce nejistoty, stresujícího předávání si dítěte čtyřikrát týdně, intrik...apod, však to mnozí z vás jistě znají- žel. :o Jinak bych ráda trochu osvětlila temná zákoutí našeho případu. Dceru až doposud měla v předběžné péči matka a opatrovníkem byla sociálka. Dítě bylo s námi tři dny v týdnu a to ne v kuse, ale po dnech. O dceru pečujeme s manželem již více jak rok a troufám si tvrdit, že za tu nelehkou dobu jsme si s dcerou k sobě našly cestu. Samozřejmě, nemám zatím dítě které ze mě vyšlo, a nemohu tudíž tvrdit nic objektivního a dávat za to ruku do ohně, ale svou rodinu miluji, dcera miluje mě a náš vztah je silný natolik, abych si troufla jí být matkou. Jednou ze dvou. Je to učení jako blázen, denně se načapám při spoustě chyb, ale to dítě je velkorysé a milující. Nejdůležitější je láska, potom je vše správně.
Nemám zájem se obávat nějakého coby kdyby, žádné co když si manžel najde další partnerku apod. Manžel matce nabízel 4 tisíce za víkendy s dcerou, té to bylo málo a řekla že ho zničí. Celý spor byl velmi nečistý a dítě bylo až tou poslední motivací k jeho vedení. Spíše prostředkem. Když vidíte, že dítě u předání pláče, sedá si na zem, vztahuje ručičky a dnes již i říká k mamě neci...Matka nechává dceru po babičkách, známých a v součtu je více u nás než u matky, jsem přesvědčená o tom, že jsme s mužem schopni vytvořit jí stabilní, kvalitní a láskyplné zázemí. Situace se i vyvíjí takovým způsobem, že dcera je u nás nad vymezený rámec. Byla u nás třeba i 14dní v kuse, protože matka měla své horší dny. Postupem času bude více a více s námi. Samozřejmě, i o peníze jde. To je jasné. Přiznávám, že mám vztek, když si dítě převezmeme zanedbané, neadekvátně k počasí oblečené a po jedné noci od nás nechce, protože ví co ho čeká. Matka prokouří dva tisíce měsíčně a je samá hospodská zábava a drogy (i z toxikologických testů vyšla pozitivně). Peníze tedy evidentně neinvestuje do dcery, ale do sebe. Takže ano, jde i o peníze- z principu. Teď už je to ale jedno, jsme šťastní, že rozsudek je na cestě a začne se fungovat jinak a lépe. Máme stejná práva i povinnosti a dcera možnost být s rodinou.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 30 říj 2012 12:15

No sláva! Tak dobré zprávy taky jsou. Gratuluji!
...

Papaja8
Nováček fóra

Příspěvek od Papaja8 » 30 říj 2012 12:19

Děkujeme! Je to opravdu úspěch- u takto malého dítěte...fenomenální! :D

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 30 říj 2012 12:35

Přidávám se ke gratulaci, doufám, že u vás i u mě to nakonec skončí výlučnou péčí otce. Jak vaše, tak moje matka dětí jsou na to zralé.
Mohu vědět, kam prvoinstančně patříte?
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 30 říj 2012 12:36

Střídavka je supr u takovýho prcka, pokud matka děcko v budoucnu nebude vyloženě ohrožovat, tak bych snad ani víc nechtěl, dokážu se vcítit do vašich pocitů (před 2 lety mě taky zavalila obrovská úleva, že snad mám konečně nadobro po soudech, když nás soud dokopal ke střídavce), moc gratuluju :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Odpovědět