šance na střídavku

Jaroslav
Uživatel(ka) fóra
Re: šance na střídavku

Příspěvek od Jaroslav » 17 lis 2011 15:45

na OSPOD velký pozor! je to přesně jak píše kolega "chlap" jedině sám něco napiš a raději jim tam NIC neříkej, nebo když tak nepodepisuj - i já udělal tuto hloupost a dokonce, já idiot sem jim věřil poprvé natolik, že sem jim první výpověď podepsal bez toho, aniž bych si to přečetl!!! Druhé jednání už se mi zdálo nějaké podivné, tak sem si přečetl zápis než sem ho podepsal a nestačil sem se divit. Tedy žádal sem o opravu zápisu, že takto sem to nikdy neřekl co tam napsali, načež mi řekli, ať si tam dopíšu rukou co chci když se mi to nelíbí, že ona už to opravovat nebude. Třetí zápis už sem jim nepodepsal bůbec a mazal sem domů sepsat vlastní papír, kde přesně jak píše kolega sem vytisknul 2x a nechal sem jeden založit do spisu a na druhý dát razítko a ten sem si nechal. Následně sem jim ještě poslal e-mail, ve kterém sem si stěžoval na jejich postup a také žádal založit do spisu. Od té doby mě nekontaktovali a ani já je kontaktovat nebudu.
Matka podala návrh dne 8.9.2011, první soudní jednání proběhlo 8.11., ale je odročeno na 15.12. - do té doby jsem odstavený jako rodič a zcela vyloučen z výchovy dětí. Můžu je sice na pár hodin týdně vidět, ale zde o "výchově" nemůže být ani řeč, ale tu chvíli to holt ustojím a děti to snad ani nezaregistrují. Nicméně pozor! Paní soudkyně se mi jeví jako člověk na svém místě s nestraným pohledem na věc, hned na začátku nás "seřvala" s manželkou oba dva, že co to děláme když máme tak malé děti, že to takto nejde, že nám OBĚMA nastolí nějaký pořádek (hlavně dětem tedy). Následně pak ještě "seřvala" manželku a pak ještě mně. Myslím, že to dobře dopadne. Samozřejmě dobře pro děti. Ještě mě vyslala na psychologické vyšetření, ale toho já se nebojím. Již sem byl jednou u paní psycholožky ke které mě soud poslal, pánové, celkem solidně dovede člověka vnímat a její objektivní názory se mi opravdu líbíly, takže se tam i těším.
Nicméně ospod možná funguje např v dětských domovech apod. možná dobře, ale jako OTEC tam nemáte šanci vyargumentovat vůbec nic.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 17 lis 2011 18:41

Pozor i na soudkyně, které vám promlouvají do duše. Soudkyně Marie Kříhová z OS Praha 3 na prvním jednání také orodovala za rodinu. Možná to mají povinné. Pak podpořila svěřením dítěte do péče matku, která rodinu rozbila.

http://www.krihova.info/

Obrázek

tp46
Nováček fóra

Příspěvek od tp46 » 18 lis 2011 08:04

díky za rady, budu informovat, jak se to vyvíjí

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 18 lis 2011 12:21

Já měl děcka podobně staré jako ty a střídavku jsem dostal, OSPOD i soud bere dost v úvahu názory dětí i dosavadní stav, tak si myslím, že šanci máš více než slušnou, ale je to i otázka štěstí (viz výše).
Argumentů pro OSPOD tady na webu najdeš spoustu, za sebe doporučuju:
1) Pokusit se získat OSPOD na svou stranu (u soudu se bude hodit), působit tam jako ten lepší rodič, který jedná (na rozdíl od bejvalky) v zájmu dětí rozumně a bez nenávisti (zápisy si nech nahrát na flashku nebo poslat mejlem, vytisknout, budou se ti hodit)
2) Tvá pozice by mohla být, že vzhledem k tomu, že bejvalka nechce střídavku, tak chceš děcka do své péče a přesvědčivě OSPODu zkus vysvětlit, v čem si myslíš, že jsi lepší rodič než bejvalka
3) Tlač na bejvalku, jestli opravdu chce jít proti názoru svých dětí do soudního sporu, který se potáhne roky a který může i prohrát, když vše může skončit hned dohodou na střídavce
4) Počítej s tím, že ti v případě nepříznivého vývoje bude muset pomoct soudní znalec - pokud děti opravdu chcou střídavku, tak jim kontakt s psychologem nijak neublíží, mnohem víc jim ublíží, když by vyrůstaly bez otce ...
Hodně štěstí :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Tekumseh
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tekumseh » 18 lis 2011 12:39

Ahoj tp46,

pokud momentálně nemáš vážný důvod rešit střídavku soudně, tak by podle mého názoru bylo lépe ještě nějakou dobu nechat všechno běžet na bázi dohody, zvláště pokud vám to funguje bez problémů, jak píšeš. Tedy za předpokladu, že nejste ještě rozvedeni a péče o děti zatím není nijak upravena. Čas hraje ve tvůj prospěch a čím déle bude střídavka fungovat na základě dohody, tím se zvyšují tvoje šance u soudu. V mezičase se věnuj důkladné přípravě a snaž se odstranit jakoukoliv, byť malichernou příčinu, která by ti mohla u opatrovnického soudu uškodit. Zejména udržuj nadstandardní vztahy s třídní učitelkou dětí, vychovatelkou v družině, pediatrem atd. Hlavně komunikuj s matkou dětí, aby bylo doložitelné, že jste schopni se na důležitých věcech ohledně výchovy dětí domluvit. Na OSPOD zajdi, minimálne zjistíš kdo vás má na starosti (bývá určeno podle místa bydliště) a s kým máš tu čest. Zajít na OSPOD má smysl zejména v okamžiku, kdy už bude učiněné podání k soudu. Před nařízeným jednáním pracovnice OSPODu každopádně přijde k tobě domů na kontrolu, jesli mají děti vše potřebné a v jakém prostředí žijí. Každopádně držím palce a v případě zájmu nabízím osobní zkušenosti a poznatky - mám 6-ti letého syna ve střídavce, naštěstí to nakonec šlo dohodu, kterou soud jenom schválil.

chlap
Stálice fóra

Příspěvek od chlap » 18 lis 2011 13:35

Střídavka píše:Pozor i na soudkyně, které vám promlouvají do duše. Soudkyně Marie Kříhová z OS Praha 3 na prvním jednání také orodovala za rodinu. Možná to mají povinné. Pak podpořila svěřením dítěte do péče matku, která rodinu rozbila.

http://www.krihova.info/

Obrázek

To je žena? Moc mi nepřipadne, pokud ano, tak toto bych doma rozhodně mít nechtěl.
Není náhodou rozvedená?
Naposledy upravil(a) chlap dne 21 lis 2011 13:23, celkem upraveno 1 x.

Jaroslav
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Jaroslav » 18 lis 2011 23:47

No hele já bych tak moc nesouhlasil stím tvrzením vysvětlit proč jsem lepší rodič než matka, tohle není dobré. Neházet špínu jeden na druhého, to patří spíš do rozvodového soudu, ale když už je tebe naházena špína (i když smyšlená) tak to vyvrať (klidně i lží když je smyšlená), ale naházej špínu taky! Rozhodně netvrdit, že jsem lepší rodič, ale STEJNĚ DOBRÝ rodič.

army
Nováček fóra

Příspěvek od army » 20 lis 2011 20:12

Mám 3 letého syna a o střídavku jsem žádal už 2x- ZAMÍTNUTO. Splňuji vše, co je třeba k SP. Mám vyhovující bydlení, syn má vlastní kompletně zařízený pokojíček, vše si na něj kupuji sám, pracovní dobu mám stálou, blízkost rodičů je 10 min., na všem se jako rodiče dohodneme, jen střídavku matka striktně odmítá.I přes to, že dítě má právo na oba rodiče a já mám zájem o syna pečovat již od narození, i po rovodu, přesto soudkyně SP vždy zamítla, nejdříve pro útlý věk, který nyní pominul a nyní jsem uvedl, že se matka chce se synem odstěhovat 20 km ode mne a tím by se výrazně zhoršil styk s otce, tak na to milí pánové soudkyně odvětila, že jí to nezajímá a po půl hodině měla rozhodnuto. Můžete se přetrhnout být dobrými táty a taková soudkyně Vám bude ničit život, včetně OSPOD. Podívejte se na Ordinaci v růžové zahradě, přesně takhle fungují naše sociálky, a pak že je to v zájmu dítěte!!!!!!

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 20 lis 2011 21:13

Já si fakt myslím, že je třeba před OSPODem důležitý pokusit se působit jako ten lepší rodič než matka, protože v případě, že jste stejně dobrý rodič jako matka, OSPOD se často ze zvykových důvodů přiklání na stranu matky - tady rovnoprávnost neplatí (bohužel), je to sice nespravedlivé, ale je to tak ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 27 lis 2011 13:31

tp46 píše:díky, stejně to nevzdám bez boje...na OSPODU jsem nikdy nebyl, doporučil by jsi mi tam zajít?
Písemný styk je dobrý. Jen je dobré psát spisovně - "...doporučil bys mi tam zajít apod." - zbytečně si nezhoršovat image.
...

Odpovědět