Obrana proti nařčení z pohlavního zneužívání

forU
Stálice fóra

Obrana proti nařčení z pohlavního zneužívání

Příspěvek od forU »

Byl jsem obviněn z pohlavního zneužívání svých dvou dcer 2 a 4 roky. Proběhlo to následujícím způsobem: matka přesvědčila čtyřletou dceru, aby o mně sdělila obviňující informace pracovnici FOD. Sdělila jí, že se jedná o tajemství mezi ní, dcerkou a pracovnicí FODu, že se to nesmím dozvědět. A že je důležité, aby to paní z FODu řekla. Na základě této výpovědi na mě paní z FODu podala trestní oznámení. Je mi jasné, že to bude odloženo, ale považuji to za velmi závadné jednání matky hlavně vůči dítěti.
Samotný akt dítěte, tedy sdělení vědomě nepravdivých skutečností o druhé osobě (o mně) způsobilých přivodit této osobě trestní stíhání a snížení vážnosti, naplňuje skutkovou podstatu trestného činu pomluvy, k čemuž jsou dokonce i judikáty. Čin matky je tedy návodným jednáním, sváděním nezletilé osoby k nemravnému životu, zde konkrétně svádění k trestnému činu pomluvy. Takže jednání matky naplňuje skutkovou podstatu ohrožování výchovy dítěte, §201, navíc podle odstavce 3) ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky způsobit vážnou újmu a přivodit trestní stíhání otci nezletilé, na kterém je citově závislá.
Za přitěžující okolnost považuji to, že takto jednala vůči osobě, jejíž zájmy má ze zákona chránit a za jejíž výchovu je odpovědná, navíc zneužila citové a existenční závislosti dítěte na své osobě.

A otázka na vás. Má někdo z vás nějakou zkušenost s podobným případem a nějakou úspěšnou obranou proti tomu? Nemá někdo v hlavě nějaký odkaz na judikát, který by mi mohl pomoci? Považujete za adekvátní kromě podání tohoto trestního oznámení podat i návrh na soud na předběžné opatření, které by zamezilo styku dítěte s matkou, aby nemohla pokračovat v páchání trestné činnosti vůči dítěti do doby provedení ?
Není trestní právo v tomto případě příliš silné (ultima ratio) a nebylo by lepší použít přestupkový zákon?
Mým cílem není, aby matka měla flastr, ale aby dostala hranici. A aby toto její jednání bylo prokázáno a odsouzeno a tím využitelné v podání na svěření dětí do mé péče. Mám pocit, že spíše v přestupkovém dojde k odsouzení než v trestním.
Díky za každý námět k přemýšlení nebo impuls, jak se s touto situací vypořádat.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Han
Stálice fóra

Re: Obrana proti nařčení z pohlavního zneužívání

Příspěvek od Han »

forU píše:Považujete za adekvátní kromě podání tohoto trestního oznámení podat i návrh na soud na předběžné opatření, které by zamezilo styku dítěte s matkou, aby nemohla pokračovat v páchání trestné činnosti vůči dítěti do doby provedení ?
Samozřejmě, že by to bylo adekvátní, ovšem sním svůj skalp s octem a cibulí, jestli soud tomuto vyhoví. To spíše zakáže styk tobě s odůvodněním obavy o dítě, nebo úplně bez odůvodnění (známá kauza Stočes na 4ce)
forU píše:Není trestní právo v tomto případě příliš silné (ultima ratio) a nebylo by lepší použít přestupkový zákon?
To by měla posoudit policie nebo lépe státní zástupce. Ve svém usnesení by Ti to měli sdělit, pokud bude prokázáno, že se jedná o protiprávní jednání. Podle mne, pokud bylo podáno falešné trestní oznámení (připojila se matka?), je zcela adekvátní v tomto případě požadovat potrestání lháře v trestněprávním režimu. Otázkou je však i náplň TO. Jestli jsou tam jen žvásty typu "mohlo se stát", "je možné", "dítě tvrdí" apod. a nebude tam ani jasný následek (zákaz styku s dítětem pro tebe apod.), pravděpodobně samotný akt podání TO nesplní požadavky, aby bylo proti dotyčné zahájeno TS - prostě paní z FOD měla obavy, tak postupovala jak občan postupovat může - prostě podala námět k prošetření věci. To může. Jiná věc je prokazatelné navádění dítěte ke lži, manipulace dítěte, pomlouvání otce na FOD nebo jinde. To musí být trestné, pokud máš dokonce důkazy, vůbec bych neváhal.
Svinstvo v podobě křivého obvinění ze sexuálního zneužívání vlastního dítěte je jedno z největších svinstev na světě. Žádný soucit s pachatelkou není na místě, nebude-li potrestána nyní, pokud si nyní neuvědomí, že to dělat prostě nesmí, učiní příště ještě horší věci.
forU píše:Mým cílem není, aby matka měla flastr, ale aby dostala hranici.
Hranici uzná jen tehdy, když bude vědět, že za ní se, obrazně řečeno, střílí. Tito lidé uznávají jen sílu, když mají co ztratit, lze s nimi jednat. Je třeba jim jasně ukázat, že mají co ztratit.
JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR »

Vaším cílem není aby matka měla flastr. Zapomínáte ovšem, že cílem matky je aby Vás zavřeli, nejlépe oběsili. Použila těžký kalibr, její nenávist je silná. Nechci malovat čerta, ale nečekají Vás prozatím světlé zítřky. Děti jsou ještě malé, méně ovlivnitelné. Matka bude ale stupňovat manipulaci.
Na vlasní oči jsem viděl podobné obvinění, děti ovšem byli chlapci. Všichni věděli, že jde o absurditu a nenávist matky. Zákaz kontaktu otce přišel okamžitě. Buďte ve střehu.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Čekal jsem zákaz dřív. Podle mých informací to podala jen matka, ale policajt něco mlel o ještě dalším projednávání na jiném okrese proti mně, a to na kriminálce, takže je možné, že to podala i matka, tj. že se nepřipojila, ale podala jinde. Nicméně žádné předběžko mi zatím nedorazilo a to se ta akce uskutečnila někdy těsně po půlce prosince, to už by to pomalu mělo být, je na to 7 dní. No třeba to dorazí po neděli. Zatím mi matka děti dává, jako by se nemetlo, já mít podezření, že je pohlavně zneužívá, tak jí je nedám ani za nic.
Vím, že nic nezmůžu žalobou na křivé obvinění ani na pomluvu - ona nic, to říkalo dítě, no tak si asi vymýšlelo, ale musela jsem to nechat prověřit, sama jsem tomu nevěřila, tak jsem si pozvala odbornici a ta jen žasla, co dítě říká a TO podala. Jo, tímhle se ona schovává. A já jí chci vzít přes prsty právě úplně jinudy, ani křivého obvinění, ani pomluvy se nedopustila. Dopustila se něčeho mnohem horšího, zločinu na dítěti. Prznění jeho charakteru.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo »

forU: Odloženo to nebude, raději s tím nepočítej. Je to klasický modus operandi, který se v podobných případech opatrovnickou mafií používá. Jedná se o rozdělení rizika, aby nemohla nést matka odpovědnost. Tvé informace, které máš jsou jen střípkem mozaiky, která časem vyjde na jevo.

Manželka se obrátila na FOD, počítej s tím, že FOD tvé děti poslal na psychologické vyšetření do některého z krizových center. Před tím než tam děti odvedla jim vymyla mozek, takže po té proběhly 1 - 2 návštěvy, výslech dětí si natočili na video a FOD na tebe podal TO.

Očekávej následující:

PO, kterým ti bude zakázán styk s dětmi,
Policie zahájí úkony trestní řízení a zajistí:
- od tvého providera zjistí všechny adresy na které ses přes internet přihlásil (sledovat budou především zda stahuješ nebo prohlížíš péčko a jaký typ péčka)
- prověří okolí ve kterém bydlíš (zjištovat budou zda na tebe v okolí bydliště není nějaká špína)
- určitě zjistíš, že se ve tvém okolí (bydliště) zničeho nic objevují nové tváře
- vyslechnou tvou manželku
provedou výslech dětí - jako neopakovatelný úkon, který (v návaznosti na to, zda zneužívání uvěří nebo ne) budou vést tendenčním způsobem.

Pak tě pozvou k podání vysvětlení, přičemž už když tam přijedeš budou mít připravené usnesení o zahájení trestního stíhání. Při podání vysvětlení si můžeš celou věc posrat, tak jako tak tě obviní a zahájí trestní stíhání (dělá se to tak z principu, aby to byl soud kdo rozhodne o tvé vině či nevině -je to svinstvo). Jdi tam s advokátem, ikdyž bude tě to stát dost peněz.

Hned po podání vysvětlení s tebou zahájí trestní stíhání a budou mít připravený příkaz k domovní prohlídce. Pokud máš doma nějaké věci, které tě můžou kompromitovat ve vztahuk jiné trstné činnosti, tak vše ihned zlikviduj. Zkopíruj si všechny soubory v PC a kup si nový HDD, starý hoď někam do řeky. Případně si zašifruj disk, aby tam byl skrytý oddíl, ve kterém budeš mít vše uložené.

Znič všechny fotky, kde jsou děti nahaté, i kdyby byly z dovolené u moře, smaž všechny emaily a pokud používáš outlock, raději se zbav HDD. Oni proti tobě použijí vše co se bude hodit. Polezou ti i do emailů na servrech (seznam, centrum, atd..) Všechny emaily,smazej, a pokud si je zazálohuješ, ulož to na zašifrovaný disk.

Vymazej z telefonu všechny smsky a pokud máš dost peněz, kup si nový mobil, protože ti odeberou i mobil a dají ho zkoumat znalci, jestli v něm není nějaká smazaná složka, zpráva, mmska, atd.

Podej stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání.

A proboha, hlavně se nespoléhej na advokáty a veškeré své procesní práva plně uplatňuj.

Počítej s tím, že děti neuvidíš minimálně 3 a více let. Tak dlouho trvá trestní řízení.

Zažaluj FOD - žaloba na ochranu osobnosti a požádej o přerušení řízení, dokud nebude rozhodnuto o tvé vině či nevině, tím si pojistíš, aby nedošlo k promlčení.

Jestli můžeš mít ještě teď někdy děti a PO ještě nebylo vydáno, jdi s nimi ke znalci, aby se pokusil z nich dostat, že je proti tobě manželka naváděla.

Počítej s tím, že se to dozví i u tebe v zaměstnání, je možné, že kvůli tomu přijdeš i o práci, ikdyž tě propustí z jiných důvodů. A stigmatu pedofila se už celý život nezbavíš.

Nechci tě vystrašit, ale raději počítej s nejhorším, systém je totiž nastaven tak, aby chránil děcka a ne tebe prostě sere pes.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Přiznávám, že mě docela děsíš. Doufal jsem, že už se matka projevila tak, že už všem dojde, co je to za krávu.
otec.dite@seznam.cz
Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš »

ForU, zase se tolik neděste, toto je jen katastrofický scénář. Váš případ pravděpodobně skončí odložením poté, co dceru vyslechne dětský psycholog, případně poté, co se policie seznámí s minulostí matky, tj. tím, co jste tady hojně popisoval dříve. Na místě jsou určitě některá navrhovaná bezpečnostní opatření, pokud víte, že existuje riziko. Pamatujte, nejhorší smrt je z vyděšení!
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Lucy
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Lucy »

Docela jsem koukala, co vše dokážou "matky".

Narovinu, šla bych na PČR a podala trestní oznámení na matku. Dle mých informací je navádění nezletilé k trestné činnost (pomluvě za účelem poškození třetí osoby) závažnější zločin, než kdyby se jeho dopustila ona sama. Tímto jednáním ohrožuje navíc Vaše děti. Učí je lhát a narušuje jejich mravní výchovu.
Je to sice silný kalibr, ale na druhou stranu...s čím kdo zachází s tím také schází ;)
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Tak jsem si poskládal možnosti a zvolím asi obranu útokem a to ze strany, kde to nebude čekat. Uvidíme, jestli to vyjde.
Mimochodem, pročítáním zákonů jsem došel k tomu, že matka spáchala:
1) trestný čin pomluvy (pokud k jeho spáchání užije nezletilého, je klasifikována jako pachatel)
2) trestný čin útisku, protože zneužila závislosti dítěte k přinucení něco konat
3) trestný čin ohrožování výchovy dítěte, protože dítě přinutila k jednání jinak trestnému, navíc z nízkých pohnutek
4) trestný čin poškozování cizích práv ve stádiu přípravy tím, že vědomě účelově vytvořila situaci, která měla vést k omezení ústavních práv dítěte i jeho rodiče.
5) nepřekažení trestného činu, když od srpna 2012, kdy poprvé pojala podezření, nekonala k odvrácení pokračování v domnělé trestné činnosti otce

Ale jinak je to milá holka a odpovědná maminka - aspoň FOD nejvíce zajímalo, zda se matka o děti fyzicky dokáže postarat - jako by to byla postačující kvalifikace pro kriminalizaci otce.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Tomáš píše:ForU, zase se tolik neděste, toto je jen katastrofický scénář. Váš případ pravděpodobně skončí odložením poté, co dceru vyslechne dětský psycholog, případně poté, co se policie seznámí s minulostí matky, tj. tím, co jste tady hojně popisoval dříve. Na místě jsou určitě některá navrhovaná bezpečnostní opatření, pokud víte, že existuje riziko. Pamatujte, nejhorší smrt je z vyděšení!
Nemám co skrývat, sexuálně jsem v pořádku. Jo smrt z vyděšení - není to sranda, v mém věku není infarkt vyloučen.
otec.dite@seznam.cz
Odpovědět