FOD, DKC a jiné podobné spolky působící po celé ČR

Martis
Stálice fóra

FOD, DKC a jiné podobné spolky působící po celé ČR

Příspěvek od Martis »

Žádám návštěvníky těchto stránek, kteří mají negativní zkušenosti se shora uvedenými spolky, obzvláště při podávání vykonstruovaných TO nebo zkušenosti o jiných závažných činnostech těchto spolků, které byly způsobilé neoprávněně narušit občanské soudní či trestní řízení, aby svoje zkušenosti uvedli zde.
forU
Stálice fóra

Re: FOD, DKC a jiné podobné spolky působící po celé ČR

Příspěvek od forU »

FOD, pracoviště Praha, paní Šatavová:
I když dosud nevím, zda je součástí nebo obětí komplotu s tr. oznámením na pohlavní zneužívání, negativní je přinejmenší to, že podala TO pouze na základě místního šetření provedeného v přítomnosti matky a s přímými instrukcemi matky dceři, jak má odpovídat. Šetření proběhlo dle vyjádření samotné paní Šatavové bez audio i video záznamu, nebyl přítomen ani nezávislý pozorovatel. Informace, které naočkovaná čtyřletá holčička pověděla, nijak neověřila nezávislým psychologickým posudkem a už rovnou rozjela mašinérii trestního oznámení.
Hlavní provinění vidím v tom, že vyslýchala dceru v přítomnosti matky, bez svědka či záznamu a TO podala bez nezávislého posudku dcer. Na paní Šatavovou jsem podal žádost o přezkoumání, zda se nedopustila protiprávního jednání. Myslím, že prblém může být ve vágní formulaci, kdy je tento orgán povinen oznámit. Tady by asi byl prostor pro úpravu, aby to důvodné podezření nemohlo být jen jedna paní povídala.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo »

V mém případě se pokusil FOD zasáhnout do mého života následujícím způsobem.

Již dlouhou dobu sleduji, že má dcera při předávání po těle modřinky. Z opatrnosti, aby to nesvedla manželka na mě, jsem modřiny začal dokumentovat a manželce poslal sms nebo email, kde jsem na to upozornil. V jednom případě však byla modřina většího rozsahu a tak jsem s dcerou navštívil lékařku, aby o tom sepsala zápis. Manželka na to zareagovala tak, že se obrátila na FOD s podezřením, že dceři dělám modřiny, abych manželku mohl obvinit z týrání. Jednoho dne přišly dvě ježibaby z FODu a dobývaly se ke mně do bytu, což jsem nepřipustil. Telefonicky jsem se dotázal, proč tak činily a po té co jsem žádal kopii manželčina oznámení mi odmítli poskytnout součinnost. Trvaly nadále na tom, abych je pustil do bytu, až bude dcera se mnou doma. To jsem odmítl a odkázal jsem je na policii, kde mohou sdělit své podezření, že se domnívají, že dceru týrám. Pokud chtějí z mé strany součinnost, neposkytnu ji dříve, než oni mě poskytnou kopii manželčina oznámení. Od té doby (cca 6 měsíců) jsem o nich již nikdy neslyšel.

Co mě ale zarazilo je skutečnost, že když jsem se byl na FODu poradit o tom, jak postupovat, abych zabránil únosu dcery do Ruska, kterým manželka vyhrožuje, FOD se na mě vykašlal, zatímco na oznámení manželky reagovaly ježibaby téměř okamžitě.

Navrhuji podat na FOD hromadnou žalobu na ochranu osobnosti, přičemž žaloval by se neoprávněný zásah do soukromého života (kam spadá i rodinný život). Je potřeba razantním způsobem odpovědět na podobné excesy (žalovat je o zadostiučinění v penězích, omluvu v mediích), což povede k tomu, že příště budou ve svém jednání opatrní, protože žijí z peněz dárců a žádný dárce nebude obdarovávat organizaci, která postupuje nemorálním způsobem a ničí rodiny.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Otázka je, zda se dopouštějí nějakého porušení zákona. Teď jsem četl trestní zákoník a z něho se třeba dozvěděl, že pokud rodič jednou zamezí styku s druhým rodičem, na základě žaloby na výkon dostane pokutu, tak podruhé už jde o trestný čin, ale pokud vykonstruuje obvinění, které zamezí styku druhého rodiče s dítětem úplně, je nepostižitelný.
Napadlo mě, zda neposlat ty příběhy rovnou sponzorům, FOD je má vyvěšené na stránkách. Já chystám medializaci činnosti FODu v mém případě v časopise, uvidíme...
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie »

Dobrý den,
připojím se k debatě a (to bych nebyla ani já jinak) dovolím si požádat, ať negeneralizujete a upozorňujete na konkrétní adresné případy.
Naše zkušenost s FOD je totiž např. naprosto opačná - po zjištění, že OSPOD se v jednání "nepřetrhnu" jsme na FOD vyrazili a požádali o pomoc při zprostředkování kontaktu dětí s otcem. Pracovnice nám velmi rozumně poradila, navrhla několik cest, které můžeme zvládnout sami (aneb co lze ještě zkusit) a když ty selhaly, na naši žádost vyrazily poměrně brzy k matce domů (byly i u otce v době, kdy tam byly děti - taky na jeho žádost). Matka je nepustila ani na lavičku za branku, natož aby si s nimi promluvila nebo umožnila komunikaci s dětmi. FOD nám pak už doporučil komunikaci s OSPOD a současně zprávu o tom, co vše otec zkoušel OSPODu zpracoval a předal. Vše bylo naprosto korektní a vstřícné a ani na vteřinu jsem neměla (a to jsem dost cíťa) pocit, že cokoliv zpochybňují nebo komplikují. Tolik zkušenost "na vlastní kůži".
Zprostředkovaně pak vím, že naopak (samozřejmě velmi vlídně) nedoporučili matce použít informaci o vymyšleném důvěrném vztahu otce s jeho (řekněme) blízkou příbuznou. To obvinění bylo absurdní a nic by nepřineslo, ale aspoň nám to ušetřilo kousek ještě zdravých nervů.

Rozhodně je dobré mluvit o neprofesionalitě. Ale pouze tam, kde skutečně nastává, ne v "celé organizaci", protože tak to prostě není a ve finále toto zjednodušení zase ublíží jen "imidži" otců.
Což mne zcela upřímně hrozně štve, protože tyhle kroky následně komplikují jednání všem otcům - rovnou je od nich očekáván "útok a medializace". Za ty dva roky jsem se s tím setkala tolikrát, že už mne každá zmíněná "generální kampaň" strašně vytáčí. Ona je totiž dobrými úmysly často dlážděná cesta do pekla. A mně úplně stačí, že už tam v zásadě jsou děti mého muže. Netřeba, aby se tam další roky ocitaly další děti.
Matka a macecha.
ferko
Stálice fóra

Příspěvek od ferko »

souhlasím s Marií , i já mám s FOD dobrou zkušenost , manželka mě neprávem obvinila, požádal jsem je FOD aby přijeli - byli s námi ( já s dětmi ) celé odpoledne , prošli dům , napsali zprávu - jak bylo připravené jídlo , jak děti spolupracovali atd. popsali pohodu v domácnosti - napsali zprávu - doporučuli mediaci - tu žena odmítla , kolegové pozor - je to vždy o lidech ne o organizaci !
Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis »

Marie píše: Rozhodně je dobré mluvit o neprofesionalitě. Ale pouze tam, kde skutečně nastává, ne v "celé organizaci", protože tak to prostě není a ve finále toto zjednodušení zase ublíží jen "imidži" otců.
To jsem si mohl myslet.
Vážená dámo, rád bych vás informoval, že např. FOD není spolkem zájemců o kroužek vyšívání, kde můžete posuzovat, zdali jeden pracovník FODu upletl svetr bezchybně nebo jiný pracovník upletl svetr s chybou, jelikož rukávy udělal jinak dlouhé.
U pletení můžete hovořit o tom, zda dotyčný plete profesionálně či nikoliv.

FOD je pověřená osoba na základě uděleného pověření Ministerstvem práce a sociálních věcí k výkonu sociálně právní ochrany dětí a to v rozsahu tak, jak ukládá zákon o Sociálně právní ochraně dětí.
Tzn., že může vykonávat JEN TY činnosti , které mu umožňuje a zároveň ukládá zákon A ŽÁDNÉ JINÉ. To také znamená, že činnost jednotlivých pracovníků FODu se řídí zákonem a nelze samotnou organizaci vyviňovat, protože jednotliví pracovníci právě tvoří činnost FODu a činnost jednotlivců je právě ucelenou činností FODu. FOD je jen název.
To také znamená, že pokud činnosti FODu došlo k hrubému a neoprávněnému zásahu do práv či rodinných vztahů , nemůže se v žádném případě jednat o neprofesionalitu, ale o ZŘEJMÝ ÚMYSL.
Rád bych ještě upozornil, že je velkým rozdílem pokud pracovník Armády spásy přidělí jednomu bezdomovci více polévky a druhému méně. Tady lze hovořit o neprofesionalitě.
O neprofesionalitě lze také hovořit v případě dílčího POCHYBENÍ, které v důsledku nemá příčinnou souvislost s poškozováním cizích práv či dokonce páchání jiné trestné činnosti.

Abyste to pochopila OBJEKTIVNĚ.
Toto téma není založeno na nějakém posuzovaní osob dle pohlaví (muž, žena), jak vy si hned vykládáte. ALE ÚČELEM TOHOTO TÉMATU JE ZMAPOVAT NEOPRÁVNĚNÉ ZÁSAHY DO PRÁV JAK ŽEN TAK I MUŽŮ včetně DĚTÍ !!!!!!
By mne zajímalo co byste napsala, kdyby se v tomto tématu vyjadřovaly ženy negativně na adresu FOD.
Asi by váš text zněl takto: ....protože tak to prostě není a ve finále toto zjednodušení zase ublíží jen "imidži" ŽEN.

Pokud máte z FODem dobré zkušenosti, tak vám gratuluji a k tomuto tématu vzhledem k absenci vašich osobních negativních zkušeností s předmětným zařízením již nemáte co říci.

Vůbec nejlepší by bylo, kdyby toto téma zůstalo prázdné, protože by nebylo nikoho, koho by uvedená organizace poškodila. OPAK JE PRAVDOU. (kromě jiného)
Naposledy upravil(a) Martis dne 21 led 2013 11:26, celkem upraveno 1 x.
Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie »

Martisi,
nebudu se do Vás navážet, to nechám zcela na Vás, jde Vám to skvěle. Předpokládám, že jsem schopna vzhledem ke svým zkuysšenostem poměrně rozumné objektivity a že se v sociální problematice nadprůměrně dobře orientuji. Chcete-li mne umlátit slovy - vaše volba. Ten, kdo křičí, není schopen nic slyšet a já Vás přeřvávat nehodlám.

Má snaha směřuje k co nejlepšímu vnímání otců jako dobrých rodičů společností. Zejména proto, že agresivita, generalizování a útoky na ženy, které jsou součást systému problém neřeší, naopak rozněcují další vlny negativismu. Což mi vadí celkově, ale i osobně - tyto nově vzniklé bariéry totiž musí v zásadě každodenně překonávat můj manžel.

Sečteno, podtržené - jakékoliv generalizované názory s ochotou "trestat", nikoliv komunikovat rozumně a situaci měnit, poškozují. Je mi upřímně jedno, že Vás osobně. Ale setsakra mi vadí, že poškozují otce celkově. A to i ty, kteří si nepotřebují chladit žáhu na ženských, ale chtějí skutečně pouze dosáhnout svého rovného postavení a možnosti být se svými dětmi.

A tím bych s Vámi byla vyrovnána.

FERKO : děkuji za zveřejnění podobné zkušenosti. Mimochodem, víte, že mediaci může OSPOD nařídit? :-)
Matka a macecha.
Martis
Stálice fóra

Příspěvek od Martis »

Marie píše:.

Děkujeme za váš plodný názor. O....... !
milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo »

Klokánky pro týrané děti nemají peníze na výplaty, hrozí jim uzavření
http://www.novinky.cz/domaci/293380-klo ... vreni.html

Chvála Bohu
Odpovědět