Odvolání proti předběžnému opatření

Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky: 273
Registrován: 11 led 2012 15:56

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Tomáš »

Tedy Katalyzátore, Váš poslední příspěvek je jak ze stránek Svazu žen. Myslím, že nikdo na těchto stránkách nechce střídavku pro kojené dítě, a asi to není ani případ zakladatele vlákna, když má dítě z rozhodnutí matky jako rodiče s vedoucí úlohou už na celé víkendy.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.
Marie
Stálice fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 17 říj 2012 10:19

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Marie »

milo píše:
Marie píše:Martisi,
z vašich odpovědí mne mrazí - ne vzhledem k jejich logice, ale ke způsobu, jakým s jinými diskutéry jednáte.....Upřímně, nikdy bych nepřistoupila na neupravený styk......
...V tom druhém budě Vás však musím opravit. Jeho myšlenku jsem pochopil jinak než Vy. Jde o to, že při rozhodování o tom, komu svěřit dítě do péče (pro případ, že mezi rodiči neexistuje dohoda a střídavou péči nelze nařídit),je jedním z hledisek i schopnost rodiče dohodnout se na výchově dítěte s druhým rodičem, což vyplývá z ustanovení § 26 odst. 4 zákona o rodině (Soud přihlédne rovněž k citové orientaci a zázemí dítěte, výchovné schopnosti a odpovědnosti rodiče, stabilitě budoucího výchovného prostředí, ke schopnosti rodiče dohodnout se na výchově dítěte s druhým rodičem, k citovým vazbám dítěte na sourozence, prarodiče a další příbuzné a též k hmotnému zabezpečení ze strany rodiče včetně bytových poměrů.)...
Myslím, že je to jen "informační uzel" v přenosu informace :-). Zákon o rodině samozřejmě znám, vycházím jen z poměrně naivní zkušenosti, kdy otec dětí souhlasil s neupraveným stykem "dle dohody" při svěření do péče matce. Protože se samozřejmě na všem domluví. Jenže co není psáno je nevymahatelné. A když se "změnilo klima", výklad matky se změnil v "je jen na mojí dobré vůli zda a jesli ti děti půjčím". A už téměř dva roky se nedaří se situací účinně hnout. Tedy, ačkoliv upřímně věřím, že většina rodičovských párů se nakonec dohodne, nikdy nikomu nedoporučím jinou dohodu, než psanou a soudem schválenou, byť by se pak samotný kontakt s dětmi řešil dohodou jinak. To aby se svěření do péče nemohlo stát nástrojem vydírání a užívání Martisem uváděné "moci". Soud a OSPOD má "pytel" důkazů, že v tomto případě je kompetentnějším rodičem otec. Všichni to dokonce i uznávají. Jen to tak nějak na stavu nic nemění. Prostě to nestojí za to. Snad jsem to teď napsala lépe, díky.
Matka a macecha.
Martis
Stálice fóra
Příspěvky: 64
Registrován: 02 kvě 2012 15:15

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Martis »

Co tady dokáží některé mozky vyplodit. To je fakt k neuvěření.

Je napsáno:

„Nebe je modré“

Ale najdou se duté hlavy, které budou vézt polemiku jestli náhodou ve větě není napsáno, že nebe je zelené. Obzvlášť Marie tou dutostí všechny převyšuje.

Jak napsal klasik

DUTÉ HLAVY NEPOTOPÍŠ.
Martis
Stálice fóra
Příspěvky: 64
Registrován: 02 kvě 2012 15:15

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Martis »

milo píše:
Martis i na jiných postech používá neslušný styl při oponování jiným účastníkům diskuze, což vede k otázce, zda je skutečně tou osobou, která by zajistila nekonfliktní střídaní v péči,
Milo dej si skutečně obklad. Jak můžeš vyplodit takovej nesmysl ?
Co má neslušný styl (pokud ho lze považovat za neslušný) společného s NEKONFLIKTNÍM STŘÍDÁNÍM ?

Takové úvahy plodí jen mozky psychopatických matek.
Lucy
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 10:52

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Lucy »

Marie, víte co je sranda. Já sama zažila 2 případy, kdy bylo dítě svěřeno do výlučné péče matky a otci nebyl nijak upravený styk. A každý případ dopadl úplně jinak.

V prvním jsme aktéři já, můj bývalý muž a náš syn. Styk jsme chtěli upravit ještě před rozvodem, když byl soud ohledně syna. Tehdy nám ale soudkyně přímo u jednání řekla, že když se rozvádíme dohodou, nebude se styk s otcem upravovat, protože předpokládá, že se dokážeme dohodnout. Vyzvala nás tenkrát, ať hned podepíšeme, že se této úpravy vzdáváme, jinak že nám nedovolí rozvést se nesporně. Její přesné slova už zopakovat nedovedu, ale bylo to v tomto znění. Na mou otázku, co jako budeme dělat, když dojde později ke sporům mi odpověděla, že až se to stane, tak si prostě na soud podáme žádost o úpravu styku. Tenkrát jsme byli naštvaní oba dva ... já i můj bývalý muž...ale podepsali jsme to. Nyní si myslím, že na toto neměla soudkyně právo. Ale na rovinu, do dnes úpravu styku neřešíme. Jsme už rozvedení cca 6 let a dokážeme se bez problémů domluvit. Nebo spíš, máme zavedený klasický víkend co 14 dní, ale pokud potřebuje tatínek přehodit, nebo si chce syna vzít nebo chce syn k tatínkovi, nemám v tomto žádný problém.
U druhého jsou aktéři přítel, jeho ex a jeho dcera. Ten dopadl přesně jak jsi psala ty ... dcera je v její péči tak ona bude rozhodovat kdy bude chodit malá k tatínkovi a kdy ne. Takže skončili nakonec u soudu, kde se dodatečně upravoval styk.

Opravdu je toto o lidech .... ne jen o matkách nebo jen o otcích.
omve
Stálice fóra
Příspěvky: 231
Registrován: 14 lis 2011 10:36
Bydliště: Brno

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od omve »

Martisi, opravdu tě tak vytáčí, když má někdo trochu jiný názor, než máš ty, že musíš každého s jiným názorem urážet?
Pak se nediv Milovi, že má své pochyby, já je mám taky - pokud nedokážeš diskutovat bez urážek ani tady na fóru, dokážeš udržet klid v kontaktu s bejvalkou, který je jistě mnohem konfliktnější?
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
Lucy
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 10:52

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Lucy »

Martis: o oslovování psychopatická matka a psychopatický otec si myslím své....a hlavně o těch, kteří toto oslovení používají. Upřímě, nic hezkého to není :(

Víte, toto je forum/diskuze, kde lidi debatují, radí si a vykládají své příběhy a názory. A to, že ve Vašem pomalu každém příspěvku někoho urážíte a napadáte o Vás opravdu hodně vypovídá.
Martis
Stálice fóra
Příspěvky: 64
Registrován: 02 kvě 2012 15:15

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od Martis »

omve píše:Martisi, opravdu tě tak vytáčí, když má někdo trochu jiný názor, než máš ty, že musíš každého s jiným názorem urážet?
Pokud bude někdo tvrdit, že voda hoří , tak je prostě jen idiot.
Pravda, takový idiot má jiný názor.

Ty NÁZORE !!!!
milo
Stálice fóra
Příspěvky: 334
Registrován: 17 led 2013 11:45

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od milo »

K verbální agresivitě některých diskutérů:

Kdysi bylo psaní anonymů považováno z projev zákeřnosti. Dnes ale (v prostření internetu) všemi obecně přijímaný jev. Dojem navenek se sice změnil, ale jedinec nikoliv. Projevu je se to například v silničním provozu, kde se naše empatie zcela vytrácí, asi jako když chránění svým „nickem“ vedeme diskuzi na internetu tak, jako bychom nemluvili s lidskou bytostí, což je zapříčiněno tím, že prostředí virtuální reality probouzí u některých jedinců jejich horší

Jsem názoru, že na tomto fóru by měli diskutéři projevovat své odlišné názory slušným způsobem a jejich příspěvky by měli být vstřícné a podnětné. Diskutující člověk by měl respektovat i jiný názor, ačkoliv s ním vnitřně nesouhlasí. Víc pro sebe (jeden pro druhého) udělat nemůžeme. Člověk bez porozumění, nerespektující názorové odlišnosti druhých, by na internetových diskuzích neměl vůbec co pohledávat a moderátor fóra, který takového jedince na svém fóru toleruje (autory komentářů vybočujících z mantinelů slušné komunikace neusměrní nebo jejich příspěvky s vysvětlením nesmaže) riskuje skutečnost, že se časem z takového fóra stane žumpa, což by v případě tohoto fóra byla škoda.

Dost dobře si nedokáži představit, jak jeden zdejší jedinec může se svou trpělivostí vychovávat své děti, být jim příkladem, inspirací, jestliže jeho trpělivost je omezena na zlomek sekundy, načež následuje sprcha urážek směřovaná vůči všem, co nepochopili jeho jediný správný názor na věc.

Snad se ke svým dětem chová lépe a nevychová z nich (svým příkladem) agresivní psychopaty.

Je jeden lék na podobné jedince: na jejich urážky nereagovat. Časem, když zůstanou na fóru v osamění, fórum opustí a nebo změní své chování. Já se tím budu řídit a dotyčný jedinec pro mě přestal existovat.
omve
Stálice fóra
Příspěvky: 231
Registrován: 14 lis 2011 10:36
Bydliště: Brno

Re: Odvolání proti předběžnému opatření

Příspěvek od omve »

Pokud si někdo myslí, že voda hoří, pak je idiot, to je logické.
Pokud považuje někdo všechny lidi s jiným názorem za idioty, pak je s velkou pravděpodobností hlupák, to je taky logické :(
Souhlas s milem ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz
Odpovědět