Zpět poplatek za neoprávněnou exekuci

forU
Stálice fóra

Re: Zpět poplatek za neoprávněnou exekuci

Příspěvek od forU »

Výsledky mých snah v oblasti výživného jsou bohužel nejhorší možné. V tomhle jsou soudy neprůstřelné. Konkrétně v mém případě nejprve snížení odmítli z důvodu, že neuznali paušálně uplatňované náklady, větší část z nich bez jakéhokoliv podkladu o nákladech k podnikání zahrnuli do čistého příjmu, k čistému příjmu mi připočetli daňové zvýhodnění na děti, které nebyly předmětem tohoto řízení a fakticky vyměřili výživné na děti z daňového zvýhodnění na jiné děti, dál usoudili, že další děti, na které hradím výživné, mají majetek, tudíž výživné na ně by mělo být nižší (Pointa je v tom, že i děti, na něž se výživné vyměřovalo, měly stejný majetek, ale ukradla jim ho matka a probíhal soud o vydání tohoto majetku dětem). Těmito ekvilibristikami došli k závěru, že příjem mi poklesl pouze o 15 tis. Kč (ačkoliv pokles byl o 40kKč). I tento pokles o 15 kKč nepovažovali za změnu poměrů, protože jsem rok a půl před rozhodnutím dostal odstupné ze zaměstnání, tudíž jsem si to měl nechat na dorovnávání výživného, i když bylo prokázáno, že tyto prostředky již byly spotřebovány pro zajištění bydlení pro děti a mě a dokonce že částku odpovídající podílu dětí z tohoto odstupného dostaly tyto děti na stavební spoření. Ústavnímu soudu to přišlo všechno v pohodě.
Okamžitě jsem podal nový návrh, který skončil úplně stejně, a to i když mi příjem poklesl dále na polovinu a podařilo se obhájit majetek dětí, matka jim ho musela vydat, takže odůvodnění rozdílnými majetkovými poměry dětí padlo. Odstupné z původního zaměstnání, vyplacené před více než 3 roky, jako by nadále saturovalo mé příjmy do nekonečna. Novou smlouvu o zaměstnání, která mi snížila příjem o třetinu, soud ohodnotil jako bezdůvodné vzdání se příjmu (aniž by se obtěžoval alespoň zeptat, proč ten příjem poklesl), dodání veškerých faktur a výpisů z účtů soud shodil s tím, že nejde o kompletní daňové přiznání za rok, tudíž ke snížení příjmů i z podnikání nepřihlíží. K jednorázovému příjmu 1 mil. Kč matky odmítl přihlédnout, neboť jde pouze o jinou formu jmění a není důvod, aby si matka musela na výživu ve své polovině péče o děti vypomáhat snižováním jmění, přitom v předchozím rozhodnutí mi soudkyně doporučila prodat chatu, abych mohl matce na výživu přispívat.
Opětovně bez jakéhokoliv důkazu usoudili, že uplatňované náklady na dosažení příjmu jsou fakticky příjmem. Tedy se dopočítali k stejnému příjmu jako minule.
Samozřejmě několik pokusů různým způsobem snížit výživné předběžným opatřením tvrdě zamítané, vyštrachali k tomu i usnesení Ústavního soudu, které posvěcuje názor, že předběžným opatřením není možné výživné snížit (pak tedy zákonná možnost snížit výživné zpětně od podání návrhu je fakticky nerealizovatelná díky ustanovení o nevracení výživného, což ÚS nevadí). Takže to zkusím opět prolomit ústavní stížností, ale bohužel teď nemohu namítat proti těm předběžkám, to musím až v dalším kole úsilí o snižování. To zahájím příští týden. Očekávám, že tam už prokážu snížení příjmů i když mi budou připočítávat paušální náklady, takže tam mě zase zaříznou s tím, že daňové přiznání neberou v potaz, protože mé schopnosti a možnosti jsou vyšší.
Je signifikantní, že tentýž senát, který se tak oháněl tím, že nemám nové daňové přiznání za celý rok 2016, v jiném případě, který jsem shodou okolností zastupoval, prohlásil, že ho nějaké daňové přiznání nezajímá. Takže vždy použijí to, co se jim hodí do krámu.

V případech exekucí se moc neangažuji, jediné, co se asi dá použít, že zrušený exekuční titul není způsobilým titulem, tudíž jej není možné vymáhat, ale ani není možné za něj účtovat poplatky, protože se na to musí nahlížet tak, jako by žádný nikdy nebyl. Problém ale může být v tom, že pokud byla exekuce na výživu na 1 dítě oprávněná, a na druhé ne, není tu jasný právní názor, zda lze za nespolehlivé označit automaticky i plnění na druhé dítě do budoucna.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

milo píše:
forU píše:R.... dalo by se jí bránit tím, že není dosud rozhodnuto ve věci, jaké bude pro tuto dobu stanoveno výživné, tudíž není exekuce oprávněná....
to by urcite neproslo. existuje vykonatelny exekucni titul a pres ten vlak nejede. argumentace zajimava ale podvodnici z Prerova by se ji asi vysmali. jde o prachy v prve rade. bohuzel
taky se k tomu priklanim, ale lze taky pouzit par. 266 o.s.ř. za situace kdy bezi zadost o snizeni a zaroven je jiz narizena exekuce
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

forU diky za Vase informace. Co me k tomu napada za privlastek a nemuzu se toho zbavit je: "masakrozni". Mohl byste mi poslat souvisejici cisla nalezu ÚS pro dohledani v nalus?
My mame jiny pripad, nez popisuje zakladatelka toho postu, ale mame k tomu i to sporeni nezl. a neopravnenou exekuci.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Bohužel, není zákon o výživném a tak to také tak vypadá. ... a ještě můžete platit matce nový život s novým chlapem. Kdyby to aspoň šlo dětem, aby se připravovaly do života. Matku ani toho jejího nikdo nenutí, kolik si mají vydělávat.

Je to hrozný.
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

vali píše:
milo píše:
forU píše:R.... dalo by se jí bránit tím, že není dosud rozhodnuto ve věci, jaké bude pro tuto dobu stanoveno výživné, tudíž není exekuce oprávněná....
to by urcite neproslo. existuje vykonatelny exekucni titul a pres ten vlak nejede. argumentace zajimava ale podvodnici z Prerova by se ji asi vysmali. jde o prachy v prve rade. bohuzel
taky se k tomu priklanim, ale lze taky pouzit par. 266 o.s.ř. za situace kdy bezi zadost o snizeni a zaroven je jiz narizena exekuce
Když už běží exekuce, tak je to průšvih, další hromada nákladů. Tohle prostě musí být řešitelné aktivně a ne čekat, kdy se bejvalce hodí vás hodit do exekuce, zkomplikovat tím všechno další, půjčky a tak, nebo počkat, až budou 4 měsíce a podat trestní oznámení.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

vali píše:forU diky za Vase informace. Co me k tomu napada za privlastek a nemuzu se toho zbavit je: "masakrozni". Mohl byste mi poslat souvisejici cisla nalezu ÚS pro dohledani v nalus?
My mame jiny pripad, nez popisuje zakladatelka toho postu, ale mame k tomu i to sporeni nezl. a neopravnenou exekuci.
usnesení ÚS je k ničemu, fakticky se k tomu věcně nevyjádřili, pouze napsali, že posouzení změny poměrů je v kompetenci obecných soudů a děte do prdele....
otec.dite@seznam.cz
Odpovědět