Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Odpovědět
martin
Stálice fóra

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od martin » 02 bře 2012 23:27

No nedovedu si představit, jak by mohla vést jednání když nemá spis. Takže buďto spoléhá na to, že jí do té doby spis nadřízený soud vrátí a nebo jednání toho 6. 3. jednoduše odročí.

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 03 bře 2012 00:22

Některé úkony lze provádět i beze spisu, ale podrobněji by Vám to řekl advokát. Každopádně, při velkých průtazích se dá třeba požadovat, aby se spis namnožil, a jedna verze putovala s odvoláními na Městský soud, a druhá by se používala na jednání na prvoinstančním soudu. Ale záleží na soudci, někteří to udělají a někteří ne. Možné to je, vím to přímo od předsedy soudu, který to doporučoval.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 03 bře 2012 05:44

Proti vydanému zamítavému postoji OS se mohu odvolat k MS do 14 dnů - viz poučení. Proti vydanému rozhodnutí MS, pokud bude souhlasně zamítavé se stanoviskem OS, mohu poslat stížnost k ÚS. Předpokládám tedy možnost odvolání i proti případnému negativnímu rozhodnutí MS.
Spis namnožen být může, ale zaráží mne, že mne OS tyto možnosti svým jednáním odepírá a hodlá pokračovat v jednání.
S ohledem na třetí zamítnutý návrh mediace a střídavé péče v režimu PO, si dovolím předjímat konečné rozhodnutí OS.
Budu se znovu okamžitě odvolávat k MS. Na MS mohou mít potom odvolání dvě.

Možná ale opravdu odročení vysloví v úterý 6.3.
Expřítelkyně si určitě bere volno a zajišťuje hlídání našeho syna, stejně jako vyzvednutí ze školky. Já si také přirozeně zajišťuji volno.
Bylo by snažší jednání zrušit, ( čas na to byl ) než nás nechat k soudu dojít a poslat domů.
Zažil jsem soudce, jenž jednání pro neúčast obviněného zrušil telefonicky, a oznámil mi, že zašle novou výzvu.

Příjemný víkend

Radovan

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 03 bře 2012 07:48

Dále jsem podal stížnost Asociaci klinických psychologů na PhDr. Klimeše za nevhodné chování ( vyzval mne při terapii na silový souboj ) a za jeho názory, jenž potlačují práva otců. Odpověď, jenž mi přišla byla překvapivá. Tuším, že tuto otázku někdo položil i na zdejší diskuzi. PhDr Klimeš není členem Asociace klinických psychologů a podle jejich informací není ani klinickým psychologem.
Můj právní zástupce je toho názoru, že v tomto případě není PhDr. Klimeš oprávněn vést rodinné terapie, ( dokonce svá sezení nazývá i mediacemi ), psát posudky a pod. Toto všechno v mém případě činí. Smí údajně jen např. vyučovat, vypracovávat analýzy a pod.

Z netu o PhDr. Klimešovi :

Vedle rodinné a manželské terapie se věnoval výuce budoucích policistů, psychologii reklamy, posuzoval zájemce o adopci dětí, či se zabýval pastorální psychologií. Dnes pracuje jako poradce veřejného ochránce práv (ombudsmana), ministra sociálních věcí a vyučuje psychologii pro zahraniční studenty na Filozofické fakultě UK.Je ženatý a má dvě děti.

PhDr. Klimeš svými názory přenášenými do svých postupů pro OSPODy ( Úloha úřadů spočívá v tom nedovolit, aby vznikalo střídání bez společné výchovy) potlačuje práva otců, neboť z drtivé většiny opatrovnické soudy řeší nesouhlas matek ke střídavé výchově. Matky odmítají komunikovat a tím společně řešit výchovu dítěte. Názory PhDr. Klimeše jsou v rozpotu s názory ÚS, nejvyšší autority ČR.
Zákon a mezinárodní úmluvy říkají, že oba rodiče mají stejná rodičovská práva, jsou si rovni. Není možné jednoho z nich, dokonce jenom kvůli pohlaví, preferovat.

Pokud by matky vnímaly, i díky přístupu úřadům, otce jako rovnoprávné k výchově dětí, přistupovaly by ke komunikaci výrazně ochotněji.

Možná by se Klimešovo ovlivňování OSPODů s ohledem na tyto rozpory dalo využít jako základ k podání TO na tohoto psychologa.
Díky jeho medializaci by to mohlo být významné pro prosazování rodičovských práv v tomto státě a dále významné ke konečnému sjednocení názorů odborné veřejnosti.

Radovan

realitka
Nováček fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od realitka » 04 bře 2012 19:33

Dobrý den, Radovane, takže vy máte osobní zkušenost se samotným Klimešem? Zajímaly by mne (a jistě i další ) vaše dojmy... Nevím, co vše je zapotřebí k podání TO, každopádně asi nejen mně často vrtá hlavou, co vše je u nás možné a co je toto za člověka? Jak může dělat poradce ombudsmana, když evidentně lidská práva jsou pro něj jen nějaké nesmysly, jejichž dodržování si nás vymyslela EU? zdravím

kamikadze1
Nováček fóra

Příspěvek od kamikadze1 » 12 bře 2012 12:31

Radovane jsi ochoten mi prosím sdělit číslo svého spisu mám tu samou znalkyni PhDr. Jindřišku Záhorskou a naprosto schodnou situaci s Tvojí. Chci poukázat na to jaký přístup a pohled má tato znalkyně na střídavou výchovu.

Pokud ano, pošli mi prosím informaci na kamikadze1@email.cz

děkuji
M

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 13 bře 2012 14:38

Tuto znalkyni nedoporučuji - u soudu při ústním výslechu popřela svůj odborný znalecký posudek doporučující střídavou péči a navrhla
výlůčnou péči matky s mým širokým stykem. Přizpůsobila se názorově paní předsedkyni a nestála si za svým posudkem.
Široký styk si představuje 1 x víkend za 14 dní a jeden den v týdnu bez přespání. Tedy méně, než mám nyní v rámci PO. To u mne syn přespává.

Dle mého soudu se snaží vyjít názorově vstříc soudkyni. Ta jí potom pro dobrou spolupráci opětovně využije k dalším znaleckým posudkům.
Posudek je psán nejednoznačně a i přes doporučení střídavé péče nahrává matce. Výlučná péče matky je hned jako druhá možnost a mou výlučnou zamítá.

Radovan

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 16 bře 2012 20:15

Radovane,
je rozdíl mezi terapií a poradenstvím, v Tvém případě mezi terapií a poradenstvím rodinným. Terapii (tedy léčbu, zdravotnický úkon) může vést skutečně jen k tomu kvalifikovaná osoba (například podle zákona o nelékařských povoláních ve zdravotnictví, 96/2004 Sb.), ale tutéž činnost pod názvem poradenství může vykonávat kdokoliv, třeba jako živnost (podle živnostenského zákona 455/1991 Sb.), a to nejen jako živnost vázanou, ale dokonce i jako živnost volnou. No a OSPOD, podle zákona o sociálně-právní ochraně dětí, 359/1999 Sb., podle §11, poskytuje nebo zprostředkovává rodičům jen činnost poradenskou. Může tedy využívat služeb prakticky kohokoliv.
Asociace klinických psychologů je sice sdružením profesním, zároveň však jen sdružením občanským, tedy s nepovinným členstvím.
Zákon o mediaci (budoucí) pak vymezení a kvalifikaci mediátorů upravuje zvlášť, mediátor musí projít jejich zkouškami.
...

Radovan
Stálice fóra

Příspěvek od Radovan » 16 bře 2012 22:13

PhDr. Klimeš nazýval naše setkání mediacemi a následně rodinnými terapiemi. Jako rodina ale nefungujeme dva roky. Jinak děkuji za rozšíření vědomostí.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 16 bře 2012 22:51

No ale na druhou stranu - jak je vidět - poradcem OSPODu by se dost dobře mohl stát i kdokoliv z nás tady.
...

Odpovědět