Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin
Stálice fóra
Příspěvky:591
Registrován:10 lis 2011 17:23
Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od martin » 02 bře 2012 23:27

No nedovedu si představit, jak by mohla vést jednání když nemá spis. Takže buďto spoléhá na to, že jí do té doby spis nadřízený soud vrátí a nebo jednání toho 6. 3. jednoduše odročí.

Tomáš
Stálice fóra
Příspěvky:273
Registrován:11 led 2012 15:56

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od Tomáš » 03 bře 2012 00:22

Některé úkony lze provádět i beze spisu, ale podrobněji by Vám to řekl advokát. Každopádně, při velkých průtazích se dá třeba požadovat, aby se spis namnožil, a jedna verze putovala s odvoláními na Městský soud, a druhá by se používala na jednání na prvoinstančním soudu. Ale záleží na soudci, někteří to udělají a někteří ne. Možné to je, vím to přímo od předsedy soudu, který to doporučoval.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Radovan
Stálice fóra
Příspěvky:54
Registrován:25 lis 2011 13:42

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od Radovan » 03 bře 2012 05:44

Proti vydanému zamítavému postoji OS se mohu odvolat k MS do 14 dnů - viz poučení. Proti vydanému rozhodnutí MS, pokud bude souhlasně zamítavé se stanoviskem OS, mohu poslat stížnost k ÚS. Předpokládám tedy možnost odvolání i proti případnému negativnímu rozhodnutí MS.
Spis namnožen být může, ale zaráží mne, že mne OS tyto možnosti svým jednáním odepírá a hodlá pokračovat v jednání.
S ohledem na třetí zamítnutý návrh mediace a střídavé péče v režimu PO, si dovolím předjímat konečné rozhodnutí OS.
Budu se znovu okamžitě odvolávat k MS. Na MS mohou mít potom odvolání dvě.

Možná ale opravdu odročení vysloví v úterý 6.3.
Expřítelkyně si určitě bere volno a zajišťuje hlídání našeho syna, stejně jako vyzvednutí ze školky. Já si také přirozeně zajišťuji volno.
Bylo by snažší jednání zrušit, ( čas na to byl ) než nás nechat k soudu dojít a poslat domů.
Zažil jsem soudce, jenž jednání pro neúčast obviněného zrušil telefonicky, a oznámil mi, že zašle novou výzvu.

Příjemný víkend

Radovan

Radovan
Stálice fóra
Příspěvky:54
Registrován:25 lis 2011 13:42

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od Radovan » 03 bře 2012 07:48

Dále jsem podal stížnost Asociaci klinických psychologů na PhDr. Klimeše za nevhodné chování ( vyzval mne při terapii na silový souboj ) a za jeho názory, jenž potlačují práva otců. Odpověď, jenž mi přišla byla překvapivá. Tuším, že tuto otázku někdo položil i na zdejší diskuzi. PhDr Klimeš není členem Asociace klinických psychologů a podle jejich informací není ani klinickým psychologem.
Můj právní zástupce je toho názoru, že v tomto případě není PhDr. Klimeš oprávněn vést rodinné terapie, ( dokonce svá sezení nazývá i mediacemi ), psát posudky a pod. Toto všechno v mém případě činí. Smí údajně jen např. vyučovat, vypracovávat analýzy a pod.

Z netu o PhDr. Klimešovi :

Vedle rodinné a manželské terapie se věnoval výuce budoucích policistů, psychologii reklamy, posuzoval zájemce o adopci dětí, či se zabýval pastorální psychologií. Dnes pracuje jako poradce veřejného ochránce práv (ombudsmana), ministra sociálních věcí a vyučuje psychologii pro zahraniční studenty na Filozofické fakultě UK.Je ženatý a má dvě děti.

PhDr. Klimeš svými názory přenášenými do svých postupů pro OSPODy ( Úloha úřadů spočívá v tom nedovolit, aby vznikalo střídání bez společné výchovy) potlačuje práva otců, neboť z drtivé většiny opatrovnické soudy řeší nesouhlas matek ke střídavé výchově. Matky odmítají komunikovat a tím společně řešit výchovu dítěte. Názory PhDr. Klimeše jsou v rozpotu s názory ÚS, nejvyšší autority ČR.
Zákon a mezinárodní úmluvy říkají, že oba rodiče mají stejná rodičovská práva, jsou si rovni. Není možné jednoho z nich, dokonce jenom kvůli pohlaví, preferovat.

Pokud by matky vnímaly, i díky přístupu úřadům, otce jako rovnoprávné k výchově dětí, přistupovaly by ke komunikaci výrazně ochotněji.

Možná by se Klimešovo ovlivňování OSPODů s ohledem na tyto rozpory dalo využít jako základ k podání TO na tohoto psychologa.
Díky jeho medializaci by to mohlo být významné pro prosazování rodičovských práv v tomto státě a dále významné ke konečnému sjednocení názorů odborné veřejnosti.

Radovan

Uživatelský avatar
realitka
Nováček fóra
Příspěvky:7
Registrován:07 pro 2011 22:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od realitka » 04 bře 2012 19:33

Dobrý den, Radovane, takže vy máte osobní zkušenost se samotným Klimešem? Zajímaly by mne (a jistě i další ) vaše dojmy... Nevím, co vše je zapotřebí k podání TO, každopádně asi nejen mně často vrtá hlavou, co vše je u nás možné a co je toto za člověka? Jak může dělat poradce ombudsmana, když evidentně lidská práva jsou pro něj jen nějaké nesmysly, jejichž dodržování si nás vymyslela EU? zdravím

kamikadze1
Nováček fóra
Příspěvky:4
Registrován:05 úno 2012 23:15

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od kamikadze1 » 12 bře 2012 12:31

Radovane jsi ochoten mi prosím sdělit číslo svého spisu mám tu samou znalkyni PhDr. Jindřišku Záhorskou a naprosto schodnou situaci s Tvojí. Chci poukázat na to jaký přístup a pohled má tato znalkyně na střídavou výchovu.

Pokud ano, pošli mi prosím informaci na kamikadze1@email.cz

děkuji
M

Radovan
Stálice fóra
Příspěvky:54
Registrován:25 lis 2011 13:42

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od Radovan » 13 bře 2012 14:38

Tuto znalkyni nedoporučuji - u soudu při ústním výslechu popřela svůj odborný znalecký posudek doporučující střídavou péči a navrhla
výlůčnou péči matky s mým širokým stykem. Přizpůsobila se názorově paní předsedkyni a nestála si za svým posudkem.
Široký styk si představuje 1 x víkend za 14 dní a jeden den v týdnu bez přespání. Tedy méně, než mám nyní v rámci PO. To u mne syn přespává.

Dle mého soudu se snaží vyjít názorově vstříc soudkyni. Ta jí potom pro dobrou spolupráci opětovně využije k dalším znaleckým posudkům.
Posudek je psán nejednoznačně a i přes doporučení střídavé péče nahrává matce. Výlučná péče matky je hned jako druhá možnost a mou výlučnou zamítá.

Radovan

katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky:1071
Registrován:09 lis 2011 22:42

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od katalyzator » 16 bře 2012 20:15

Radovane,
je rozdíl mezi terapií a poradenstvím, v Tvém případě mezi terapií a poradenstvím rodinným. Terapii (tedy léčbu, zdravotnický úkon) může vést skutečně jen k tomu kvalifikovaná osoba (například podle zákona o nelékařských povoláních ve zdravotnictví, 96/2004 Sb.), ale tutéž činnost pod názvem poradenství může vykonávat kdokoliv, třeba jako živnost (podle živnostenského zákona 455/1991 Sb.), a to nejen jako živnost vázanou, ale dokonce i jako živnost volnou. No a OSPOD, podle zákona o sociálně-právní ochraně dětí, 359/1999 Sb., podle §11, poskytuje nebo zprostředkovává rodičům jen činnost poradenskou. Může tedy využívat služeb prakticky kohokoliv.
Asociace klinických psychologů je sice sdružením profesním, zároveň však jen sdružením občanským, tedy s nepovinným členstvím.
Zákon o mediaci (budoucí) pak vymezení a kvalifikaci mediátorů upravuje zvlášť, mediátor musí projít jejich zkouškami.
...

Radovan
Stálice fóra
Příspěvky:54
Registrován:25 lis 2011 13:42

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od Radovan » 16 bře 2012 22:13

PhDr. Klimeš nazýval naše setkání mediacemi a následně rodinnými terapiemi. Jako rodina ale nefungujeme dva roky. Jinak děkuji za rozšíření vědomostí.

katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky:1071
Registrován:09 lis 2011 22:42

Re: Podpora u soudního jednání a zkušenosti

Příspěvek od katalyzator » 16 bře 2012 22:51

No ale na druhou stranu - jak je vidět - poradcem OSPODu by se dost dobře mohl stát i kdokoliv z nás tady.
...

Odpovědět