MEDIACE - §202/2012 Sb.

Odpovědět
daddy
Stálice fóra
MEDIACE - §202/2012 Sb.

Příspěvek od daddy » 12 lis 2013 14:32

Ahoj - chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s Mediační službou dle zákona §202/2012 Sb. Jelikož jsme měli případovou konferenci a tam nám nařídili se shodnout s matkou na mediacích s tím, ze nám OSPODy doporučili několik center - ale ty se sice odkazují že dělají rodinné mediace, ale ne dle §202/2012 Sb - což prý je nezbytné a dokonce existuje seznam platných mediátorů na stránkach Ministerstva Spravedlnosti a pouze tito mohou tyto mediace provádět - nemáte někdo zkušenost?Prý když se nedomluvíme, tak s emnou a matkou bude zahájeno správní řízení v rámci OSPOD myslím, že dle §13 - mediace nám pod finanční pokutou bude nařízená. Matka na mediace fakticky chodit nehce a navrhuje jenom mediační centra kde se platí cca 500Kč/hod a to s tím, že mediátoři těchto center nejsou v seznamu Ministerstva Spravedlnosti a ještě s tím abych dojížděl na co nejdelší vzdálenost a na ničem se podílet nehcce a t ani na těch platbách za mediaci. Mám teď obavu že nám to OSPOD prostě nařídí s tím že zatíží opět jak jinak pouze otce po všech stránkach. JE to absurdní, když matka se domluvit nechce, na mediace chodit nechce ale OSPOD to nařídí s tím, že vše bude platit otec.

Ex mne ještě odchytila po případové konferenci s tím, že teda kolik peněz jsem ji ochoten dát – navázala na konec té Případové konference kdy řekla, že když ji budu dávat nějaké peníze tak by mi snad časem dala nějaký den navíc - rozšíří styk. Pak to teda upřesnila s tím, že ji musím složit velkou finanční částku a velkou částkou měsíčně platit a pak ona teda zváží jestli by nějaký ten den nedala navíc oproti stavajicímu rozhodnutí KS.Ale že jak ji nebudu dávat velké peníze, tak že mi děti stejně to té doby nedá... ...a mediace že si to tam odchodí s tím abych to všechno platil – že ona rozhodně nic platit nebude. Ona tam chodit vůbec nepotřebuje...

Odpovědět