Po 4 letech snad u konce ...

katalyzator
Stálice fóra

Re: Už 23. měsíce úspěšně protahuji soudní řízení v mé věci

Příspěvek od katalyzator » 04 pro 2013 09:11

forU píše:...A navíc, nemyslím si, že by chlap měl jediný přínos pro dítě v tom, že se nezhroutí, ale třeba i v tom, že se zhroutí, ale zase vstane a bojuje dál.
To určitě ano.
Ake určitě ne po zhroucení zahraném ...
...

vysočina
Nováček fóra

Příspěvek od vysočina » 10 led 2014 17:25

dobrý den, tak jsem si to tady přečetla a kdyby jsme měli takové cenné info jako je tady, tak by jsme na tom teď byli jinak.
Mému bratrovi unesla synka manželka a to ve třech letech. Situace je hrozná a trvá to už tři roky. Zatím se nám podařilo to, že má otec chlapečka 4 a půl dne každých 14 dní a měsíc v létě. Problém je v tom, že se o něj matka nestará a chlapeček měl po půl roce péče tak ochablé svaly, že musel do nemocnice....teď má vadné držení těla a psychomotoriku v takovém stavu, že se nemůže naučit psát takže hrozí, že nastoupí do školy až v 8-mi letech.Nenarodil se tak....Dětská lékařka soudu napsala, že je zdravý..info zcela v rozporu se zdravotní dokumentací......OSPOD ví jaké má dítě problémy, ale několikrát napsali, že je v zájmu dítěte, aby zůstal v péči matky....navrhli jsme soudně znalecké posudky,předložili důkazy o zdravotním stavu dítěte od dvou primářů a psychopedagogické poradny...soud všechno smetl ze stolu.....teď se budeme odvolávat ke kraji.....nejdříve bratr žádal střídavou péči, teď už žádá výlučnou....chlapeček se k matce nechce vracet.....počurává se v 6-ti letech a stěžuje si že ho babička bije!!! Chlapeček to řekl dokonce i primáři, ten to napsal do zprávy, zprávu jsme předložili soudu a OSPOD......smetli to ze stolu!!!!
Neměl by jste někdo nějakou radu, jak donutit soud vzít v úvahu předložené důkazy a jak si stěžovat na soudce.....v podstatě mému synovci svým rozhodnutím způsobili újmu na zdraví..

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 10 led 2014 17:48

Dobrý den,

jestli mohu poprosit - příště založte nové téma, ať se nemíchá několik diskusí dohromady. Toto je téma "Už 23. měsíce úspěšně protahuji soudní řízení v mé věci" - což se evidentně netýká vašeho případu.

K vaší otázce - bohužel soudci jsou něco jako nadřazená kasta, která si může v podstatě dělat a rozhodovat jak chce. Jejich primárním úkolem by mělo být rozhodovat "v zájmu dítěte", bohužel pod to se dá schovat cokoliv a odůvodnit jakékoliv rozhodnutí. Co můžete udělat je to co jste udělali - odvolat se proti rozhodnutí první instance a důkladně vyvrátit její rozhodnutí. Předložit či navrhnout co nejvíce důkazů (zprávy, výpovědi svědku, posudky, dokumenty, ...), které podporují váš návrh (tj. svěřit dítě otci). Obávám se, že prosté konstatování zdravotních obtíží zde nestačí - bylo by účelné prokázat, že toto je přímý důsledek péče matky - tj. že to byla právě matka, které uvedené komplikace zavinila svoji špatnou péčí.

Pokud by ani krajský soud nerozhodne jak si myslíte, že by rozhodout měl, tak vám zbývá vám už jen forma ústavní stížnosti (malé šance) nebo Evropský soud pro lidská práva.

K těm stížnostem - soudce rozhoduje podle své úvahy - nelze si stěžovat jak on vyhodnotil důkazy a jaký z nich udělal závěr. V podstatě si můžete stěžovat jen na nevhodné chování soudce, namítat jeho podjatost (vztah k účastníkovi nebo k věci) a stěžovat si na průtahy v řízení. Formou stížnosti nelze řešit nesouhlas s tím, jak rozhodl, hodnotil důkazy případně jak rozsudek odůvodnil - proti tomu můžete brojit právě v odvolání, kde je třeba důkladně poukázat na důkazy, které soud nevzal při rozhodování v potaz.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 25 úno 2014 17:44

...
Naposledy upravil(a) milo dne 29 srp 2014 05:31, celkem upraveno 1 x.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 28 bře 2014 21:37

...

milo
Stálice fóra

Re: ...

Příspěvek od milo » 05 kvě 2016 00:21

Kdysi jsem založil toto vlákno a popisoval jsem postup při průtazích. Později jsem našel ve spisu kopie mých zdejších příspěvků a žádal jsem administrátora, aby vlákno smazal, leč zbytečně, takže jsem musel své příspěvky v tomto vláknu vytečkovat, takže dost podstatné iformace o mém zdržovacím know-how museli zmizet. Taktéž jsem tajil pohlaví dítěte, aby nebylo možné mě s příspěvky spojovat.

Dnes, po 25 mesících střídání týden/týden [díky předběžnému opatření navrženém kolizním opatrovníkem (před tím jsem měl 2 měsíce neuravenou péči, protože zaniklo předchozí PO, které trvalo cca 18 měsíců a znělo dítě matce otci styk každý týden 3 dny a dvě noci)] soud nařídil jednání, kde by měla být schválena dohoda rodičů.

Matka po dvou letech střídání (když díky nám oběma došlo ke zlepšení vzájemných vztahů) dospěla k závěru, že bude lepší se dohodnout, i když se SP nesouhlasí. Navrhla, že bude souhlasit se SP 8/6, žádné alimenty, letní prázdniny měsíc/měsíc a každý rok 24.,25. a 26.12. u mě (katolické Vánoce) a 30.,31.12 a 1.1. u matky (pravoslavné Vánoce).

Výhodou by bylo, že by odpadly znalecké posudky a jejich placení + loterie s tím, zda odvolačka nezmění SP, protože u soudu I. stupně byl výsledek nejspíš SP. Nevýhodou, že každých 14 dní ztratím 1 den (tj za rok 26 dnů, které jsem ale i tak ztratil, protože v době nemoci jsem nechával dítě u matky, protože jsem nechtěl dítě tahat 50 minut v MHD a protože v létě bylo dítě 5 týdnu s matkou a 4 se mnou).

Jak se říká: "lepší vrabec v hrsti...." . Tím jsem se nakonec řídil a na dohodu přistoupil. Ospod ji podpořil a zaslal k soudu. takže teď vyčkat jednání a snad dohoda bude schválena. k přistoupení k dohodě mě vedla i skutečnost, že je lepší, když bude mít matka pocit, že dohodou získala a nebude se snažit vést zbytečné boje. Naše dítě si SP přeje, ale musel jsem vysvětlovat, proč to teď nebude 7/7 ale 8/6 (mamince a babičce se moc stýská a podobné řeči). Změna byla nakonec pochopena. Zanedloho bude mít 7 let. Řízení začalo, když mělo dítě 2 roky a 9 měsíců. Za dobu řízení 4 roky a 2 měsíce proběhlo jen jedno jednání. Víc soud nestihl, protože spis prakticky celou dobu cestoval po ose OS/KS/VS s různými návrhy a opravnými prostředky.

Pokud se nic nezmění a soud dohodu schválí, byla moje strategie (sázet na délku řízení a na únavový syndrom s ní spojený, namísto netrpělivého a nadrženého tlačení věci k urychlenému projednání) nakonec úspěšná. 8/6 není to samé jako 7/7, ale je to lepší než být víkendovým stykačem a tím jsem na začátky byl, takže to beru jako výhru pro dítě. Za pár let bude rozhodovat samo o sobě a do té doby jsem pomohl alespoň k tomu, že bude mít prakticky rovnoměrnou péči obou rodičů.

Víc napíšu až po jednání a nabytí právnímoci (pro jistotu).

Antonie
Stálice fóra

Re: Po 4 letech snad u konce ...

Příspěvek od Antonie » 05 kvě 2016 13:40

Už 26 měsíců se rodiče soudí o svoje děti. Po prázdninách jim bude 13 roků.
Kdy je to tak akorát na SP. Až jim bude 18-náct. Gratuluji.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 16 čer 2016 12:40

Dnes soud schválil naši dohodu s matkou:

-střídavá péče 8matka/6otec,
-otec dlužné výživné 65000 v měsíčních splátkách 1200 (vypočteno z částek 22 tisic jako polovinu rodičovského příspěvku, který jsem pobíral po rozpadu společné domácnosti, 15 tisic jako polovinu nákladů matky na zastoupení advokátem a 28 tisic jako vyzivne za dobu, kdy bylo dite na zaklade PO v péči matky),
-vyzivne nestanoveno (zbytečné si vzájemně posílat 2 tisice),
-letní prázdniny neupraveny (poslední 3 roky neni problem se domluvit),
-Vánoce neupraveny (nebyl nikdy problem se domluvit - 24.,25., a 26.12 u otce, 30.,31.12. a 1.1. u matky).

Řízení trvalo 4 roky a 3 měsíce. Matce patří obrovské poděkování, že nepodlehla touze vlastnit dítě a přistoupila na rozumnou dohodu.

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 15 črc 2016 11:31

Tvůj dlouholetý případ si pamatuji, velká gratulace tobě i tvé dcerce ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 02 zář 2016 13:45

Když v mé věci soud nejpreve vydal PO dítě matce otci styk, bral jsem rodičovský příspěvek. Matka mě nabonzovala na Úřadu práce a ten zahájil řízení o odnětí z důvodu, že dítě je PO odevzdáno do péče matky.

Argumentoval jsem tím, že řízení probíhá a výrok je koncipován na dobu před rozvodem a po rozvodu, přičemž navrhuji SP, takže bude-li mému návrhu vyhověno bude právní stav takový, že bude formálně v mé péči i pro dobu, kdy bylo vydáno PO (dítě matce). Navrhoval jsem řízení přerušit. Nadržené feministky z úřadu rozhodly o odnětí, což k mému odvolání potvrdilo MPSV a následně zahájili řízení o přeplatku, kde jsem také navrhoval řízení přerušit, což zamítli a rozhodli, že musím vrátit přeplatek, což k mému odvolání potvrdilo MPSV

Podal jsem proti oběma rozhodnutím MPSV podnět k přezkumnému řízení a nějaký tajtrdlík z MPSV rozhodl, že vše bylo v mezích zákona a správně. Zároveň jsem podal správní žalobu proti oběma rozhodnutím. Soud zrušil rozhodnutí oodnětí (pro nepřezkoumatelnost, když se správní orgán nevypořádal ani s jedním z mých tvrzení a pro vady řízení, když provedli výslech matky bez mé přítomnosti a listinné důkazy provedli bez ústního jednání). Následně jsem podal návrh na obnovu řízení o přeplatku, ale nikdo se tím nezabýval v naději, že prohraju žalobu o přeplatku, což se ale nestalo a soud zrušil i toto rozhodnutí (nepřezkoumatelnost - zrušením řízení o odnětí ztratilo rozhodnutí o přeplatku oporu).

Věci se vrátily zpět a nadržené feministky z ÚP vyzvaly matku, aby se dostavila k výslechu, protože mi to stále chtěly odejmout. Matka se dostavila a využilá práva odepřít výpověď (myslely si naivně, že z ní dostanou nějaké informace proti mně, aby mi dávku odejmuly). Za této procesní situace řízení zastavili a dávku mi doplatili.

Protože jim nenechám nic zadarmo, požádal jsem je o náhradu škody, která mi vznikla soudním řízením (8228 Kč), dále úrok z prodlení za o 3 roky pozdě vyplacené dávky (9200 Kč) a o náhradu nemajetkové újmy za nepřiměřeně dlouhá správní řízení v délce 3roky a 6 měsíců (řízení o odnětí) 2 roky a 10 měsíců (řízení o přeplatek), za což požaduji dle sjednocujícího stanoviska NS ČR částku 36373 Kč (řízení o odnětí) a 27910 (řízení o přeplatek). Samozřejmě že se mi ta sebranka na MPSV vysmála a sdělila mi že mi nic nezaplatí, takže jsem dnes podal žalobu a náhradu škody a nemajetkové újmy způsobené při výkonu veřejné moci.

Nic jim nedávejte bez boje a je potřeba žalovat stát i o náhradu újmy a škody. I pouhá vysouzená pětka nebo omluva mají smysl.

Odpovědět