Asistované styk na Fond

Odpovědět
MarianNoemi
Stálice fóra

Asistované styk na Fond

Příspěvek od MarianNoemi » 31 srp 2014 19:54

Byl mě určen styk Po 1x za 14dnu na 2 hodiny na Fod.Na Fod to mam 200km.Má to tak být do soudního rozhodnutí.Jaký je Váš názor na tyto styky a jak bych to mohl změnit?Myslím co nejrychleji změnit.

tulen2
Stálice fóra

Re: Asistované styk na Fond

Příspěvek od tulen2 » 31 srp 2014 20:43

A cim je takto mizivy a jeste ke vsemu asistovany styk zduvodneny? Krome zavaznych duvodu je to samozrejme nesmyslne. Co navrhoval ospod, a jak probihala jednani tam?

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 31 srp 2014 23:08

1. FOD je statem zrizena organizace? Myslim, ze ne. Pochybuji, ze by tety na Fodu asistovaly z cire lasky k detem.
2. Pokud je treba asistovany kontakt, ma jej zajistit stat - tj. OSPOD. Od toho si je platime. To uz by pak mohl probihat treba v hospode, kasinu..nebo v jinem soukromem podniku.
3.Predpokladam, ze jste sve dite nepripoutaval k topeni, ani se je nechystal prodat obchodnikum s organy.
4. Odvolejte se. Asistence soukrome firmy u vaseho kontaktu s ditetem je nepripustna uz jen z pohledu ochrany privatnich dat, prava na rodinny zivot a garance odbornosti.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 31 srp 2014 23:34

není úplně zřejmé kdo že to vlastně takto určil, jakou formou a na základě čeho
pokud se jedná o předběžné opatření soudu pak samozřejmě odvolání

jinak je to zoufale málo a pokud tam nejsou nějaké katastrofální okolnosti,
pak by se snad mělo na krajském soudu podařit alespoň to tradiční 1xza 14 dní víkend
(i to je samozřejmě hodně špatně - rovnost rodičů v nedohlednu)
příp. nějaké postupné ale relativně rychlé rozšiřování na delší a delší dobu

můžete zkusit argumentovat i posledními nálezy Ústavního soudu ČR
ke střídavé výchově (i na velkou vzdálenost): jinak předběžné opatření soudu je vykonatelné ihned (doručením)
a odvolání proti němu typicky nemá odkladný účinek,
bohužel ale může platit i několik let (až úplně do pravomocného rozsudku ve věci samé)
také ho soudkyně velmi nerady mění - jen těžko se tedy dosahuje nějaké faktické změny

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 31 srp 2014 23:48

ty další okolnosti jsou patrně:

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 01 zář 2014 05:49

Důvody jsou v dřívějším vláknu co jsem zde psal....Může matka dítě přihlásit do mateřské školky bez toho aniž by měla můj souhlas?Jde o soukromou školku....
Naposledy upravil(a) MarianNoemi dne 30 bře 2016 23:38, celkem upraveno 1 x.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 zář 2014 10:20

MarianNoemi píše:Důvody jsou v dřívějším vláknu co jsem zde psal....Může matka dítě přihlásit do mateřské školky bez toho aniž by měla můj souhlas?Jde o soukromou školku....
No, podle me si situaci sakra podcenil. Procetl jsem to co si psal pred rokem. Mel si rok na to, abys za pomoci ospod dosahl podpory sveho styku s ditetem, pripadne abys dosahl zmeny ospod. V situaci, kdy ti matka dite nechce sverovat takrka vubec. Tam nebylo na co cekat, ze se to zlepsi, kdyz to bylo tak zoufale. A posledni PO soudu jen naznacuje, jakym smerem se soud bude ubirat a jak bude vypadat rozsudek. A na to, ze odvolani vyznamne rozsudek zmeni, bych rozhodne nespolehal, v situaci, kdy si sam nic nepodnikal.
A ptat se 31.8. jestli bez tveho souhlasu muze malou prihlasit sama do skolky? To jen svedci o tvem pristupu. O tom jestli muze muzeme polemizovat (ja si myslim ze muze, a myslim ze si to bude myslet i soud), ale prece samozrejme - kde neni zalobce, neni ani soudce ... To si mel resit davno, na ospod, jit na materskou a trvat na tom, ze pro dite je lepsi byt u tebe, nez ve skolce. Klic ke vsemu je ten ospod, a jakmile ten te nepodpori v tom ze dite ma byt take u tebe, delsi casove intervaly, je to spatne a lip nebude. Soud pak muze sve rozhodnuti opirat o doporuceni ospod, nezakonnost oprit o vagne specifikovany "zajem ditete".
Ted uz si ve fazi, kdy to je pro matku velice slusne rozjete (klasika), a jakakoli zmena bude velice, velice tezka (a draha). Moc nechapu, proc si to neresil, kdyz na to byl cas. Zvlast, kdyz matka volila velice razantni pristup a tvuj styk s detmi omezila takrka k nule.
Mas uz alespon nejakeho rozumneho advokata? Kdyz na zacatku si se ohanel Sokolem ....

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 01 zář 2014 12:17

...Teď Ospod jen čeká soudního jednání,nic se teď nedá udělat.Možná až do výsledků znaleckých posudku...
Naposledy upravil(a) MarianNoemi dne 30 bře 2016 23:41, celkem upraveno 1 x.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 zář 2014 13:54

MarianNoemi píše:...Teď Ospod jen čeká soudního jednání,nic se teď nedá udělat.Možná až do výsledků znaleckých posudku...
Ano, to je TED. TED ospod samozrejme rekne, ze nic podnikat nebude, kdyz ma v ruce PO, ze vycka na soud. TED to budes mit tezke.

Proto pisu, ze si mel konat driv. Tohle si napsal pred rokem:
"..Po posledním tel.hovoru matka dítěte říkala, že mně nedá dceru už žádný víkend do rozhodnutí soudu, že ona je kojící matka apod. bla, bla....". Pokud si do te doby mel dceru 30% casu, a nasledne uz ne, mel si ty tlacit na ospod aby zjednal napravu, protokolovat, stezovat si, pokud by se mu do toho nechtelo, vyvolat zmenu ospod nez stihne skodit u soudu.
Pokud si dceru mel az do PO 30% (je to u ospod protokolovane a zaznamenane?), samozrejme argumentuj jeho nesmyslnosti (jak je zduvodnene?).
Vzdyt si pred rokem dostal uplne nadherne rady .. :-(, navic si mel spoustu casu na to nastudovat zakony a precist i pribehy ostatnich.
Nahledl si uz na ospod do spisu? PO soud jiste s ospod konzultoval, co mu k tomu rekli? Takhle maly a jeste k tomu asistovany styk je fakt sila, to samo sebou neni.
Nikdo se za tebe a tve deti bit tak nebude jako ty sam. Ani pravnik. A ospod a soud uz vubec ne.

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 01 zář 2014 19:47

Ano mas pravdu není to samo sebou.Protistrana na mě něco vytáhla z minulosti,ale to není do vlákna.Vis když vše klapalo nepředpokládal jsem,že se to ze dne na den takto změní.Ospod ví,že jsem měl dítě často,má rodina to může u soudu potvrdit.Jde o to jak dlouho takový Asistovany styk může trvat.Mam právnicku .Přemýšlím jak postupovat dál...

Odpovědět