Asistované styk na Fond

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Asistované styk na Fond

Příspěvek od tulen2 » 28 říj 2015 22:35

Mariane, ztracis se v tom a utapis se v nesmyslech, snazis se ted nachytavat soud na jakekoli hloupe pochybeni, ale chybi ti k tomu nejaky realny duvod. Krome pomsty soudkyni, ex ... Tak se to jevi me. Trosku se zastav, prober si co je pro tebe priorita, zkus treba i nejakeho psychologa, nebo se v tom utopis uplne.
Jak ted teda mas dceru u sebe? pa-ne/14 a jezdis si pro ni? Co vztah s ni, porad dobry?

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 28 říj 2015 23:16

Styk s dítětem mám od června od čtvrtku do neděle co 14 dnů.Styky probíhají bez problémů někdy o den nebo o půl den dříve.A jezdím si pro ní, tak je styk nastaven.Ve svém odvolání jsem navrhl že si dítě v místě bydliště matky přeberu a ona si přebere dítě u mně.Tak uvidíme zda to kraj takto upraví.
Fakt nic extra zvláštního nevymýšlím, navrhuji v odvolání střídavku co 14 dnů s půlroční lhůtou, aby se zjistilo jak je to přínosný apod.Někdy je možná dobrý zkusit všechny možnosti, právní nástroje a následný "chaos"může něco změnit nebo otevřít jinou cestu.
Nabízí se i možnost přenést příslušnost soudu do Hradce.Dítě tam fakticky žije a opět je to v její prospěch.Opatrovník z Hradce a soud by určitě měli lepši informace než současný.Ale jak píšu, jsou to úvahy.

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 04 pro 2015 12:58

Zdravím, právě jsem se dozvěděl, že soudkyně chce 7.12.ukončit řízení resp.je v zájmu nezletilé, aby bylo ukončeno co nejdříve.
Nebyli vyslechnuti svědkové, nebyl výslech opatrovníka.
Kraj mě zamítl předběžkem střídavku.Chci podat ústavní stížnost a po soudu žádám ať mě ustanoví právního zástupce.Přesto chce soudkyně řízení v pondělí.Asi ukončit.
Na základě čeho?Kde je jako důkazní řízení? Co by jste mě doporučili?

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 04 pro 2015 13:04

Protože pokud chce ukončit soudní řízení bez důkazního řízení nežijeme v právním státě.Prej se mám obrátit s žádostí o ustanovení právního zastoupení na Ústavní soud.Nikde v o.s.ř.paragraf 30 nic takového nic není.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 04 pro 2015 16:16

soudkyně si s tím řízením může dělat co chce,
případně to může zkorigovat až odvolací soud - doplní dokazování apod.
(formálně by se měla dotázat zda účastníci mají ještě nějaké další návrhy na dokazování,
vyhlásit usnesení, že se provádět nebudou a že se důkazní řízení končí)

soudkyně by ale správně měla usilovat vždy o co nejrychlejší vyřešení věci
je také rozdíl v jednání na 15min, 2h, půl dne a celý den
částečně lze možná zjistit v aplikaci InfoJednání - http://www.justice.cz

na zdržování lze vznést třeba námitku její podjatosti,
ale možná to není úplně nejlepší přístup k věci - lze očekávat výrazné zlepšení?

zkuste si tedy připravit alespoň obsáhlý závěrečný návrh,
který máte právo přednést bez jakéhokoli přerušování

MarianNoemi
Stálice fóra

Příspěvek od MarianNoemi » 04 pro 2015 19:03

Na závěrečnou řeč by měla být možnost požádat o odročení, aby se účastník mohl připravit.Jedná se o budoucnost dítěte, o lidský život.Nebyl výslech svědka, opatrovníka, posudky, prostě nic.Navíc podal jsem návrh na přenesení místní příslušnosti na Hradecký soud § 177.Čili meritorní rozhodnutí by měl vynést soud místně příslušný.B našem případě jsou pochybnosti.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 04 pro 2015 20:41

pokud už soud začal věc projednávat, tak místní příslušnost nezmění
patrně tedy soudkyně pouze zakonzervuje stávající stav
s jednoduchým odůvodněním, že to funguje a není důvod to měnit
jiný náhled do toho bude moci příp. vnést až odvolací soud
(prodlužováním prvoinstančního řízení tedy asi nic moc nezískáte)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 04 pro 2015 22:29

JJL píše: (prodlužováním prvoinstančního řízení tedy asi nic moc nezískáte)
Presne tak. Tim ze to zdrzujes a vnasis nesmyslne navrhy nic neziskas. Naopak to cele zneprehlednis, a kazdy uvidi jasne, ze jsi to ty, kdo dela problemy (zbytecne). To co dela matka se v tom jaksi ztrati. Ale kazdy sveho stesti strujce, tenhle pripad davam kazdemu jako odstrasujici, ze takhle tedy ne.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 05 pro 2015 00:18

tulen2 píše:
Presne tak. Tim ze to zdrzujes a vnasis nesmyslne navrhy nic neziskas. Naopak to cele zneprehlednis, a kazdy uvidi jasne, ze jsi to ty, kdo dela problemy (zbytecne). To co dela matka se v tom jaksi ztrati. Ale kazdy sveho stesti strujce, tenhle pripad davam kazdemu jako odstrasujici, ze takhle tedy ne.
V tom se mylis. Ja protahuji 4 roky. Na zacatku jsem mel PO "dite matce otci styk". Rizeni zahajene za stare pravni upravy. protahoval jsem sec jsem mohl a pred 1. jednani jsem vzal svuj navrh na zahajeni rizeni zcela zpet. Soud rizeni usnesenim zastavil, takze PO zaniklo ze zakona (§ 77 odst. 1 písm. b) OSŘ). To pro mě ale bylo nevíhodné, protože zena by si podala nový návrh a u ne jeste 3 leteho ditete by nove PO bylo totozne. Takze jsem proti zastavení podal odvolání a paralelne s tím jsem pritnutil soud zkoumat svou místní príslusnost. Soud ji nakonec vyslovil a podal jsem odvolani i proti te místní neprislusosti. Zaroven jsem namitl podjatost celeho senátu odvolacího soudu, pro clenství soudkyn v KSČ. Nejdrive se resila podjatost u vrchniho soudu, kde vec vyhnila a podjatost byla zamítnuta; pak odvolaci soud potvrdil usnesení o místní neprislusnosti a zrusil usnesení o zastaveni rizení, protoze zastavit rizeni muze soud mistne prislusny. Vec putovala na nový OS, kde jsem podal radu navrhu na PO, ktere byly zamítnuty, ale soucasne s tim se toho chtel soudce zbavit, protoze jsem moc prudil a prenesl prislusnost zpet na predchozi soud. To jsem napadl odvolaním a podal kupu navrhu na urceni lhuty, protoze byl necinny v rozhodovani o novych navrzich na PO. Trvalo rok, nez odvolaci soud dostal spis a zrusil preneseni prislusnosti. Soud pak rizeni opet zastavil a ja se uz neodvolaval, protoze me dite mezitim zestarlo o dva roky. Protoze zaniklo PO, meli jsem neupravenou peci a zatim co soudy resili co bude, ja jsem resil vse u OSPOD a presvedcil je o tom, ze dite chce byt u obou rodicu stejne, pak probehlo jednani , jak by se mel upravit podil obou rodicu na peci, ospod navstivil 2 krat ve skolce dite, zjistil co chce a po te, co se rodice nedohodli podal navrh na PO "stridava pece". Ted stridam cca 20 mesicu a mezitim soud resi me zaloby pro zmatecnost z roku 2012 a spis lezi na vrchnim soude, takze soud nemuze jednat. Mimochodem senat u odvolaciho soudu obsazeny byvalymi komunistkami tu stridavklu potvrdil, takze to vyvraci zde hojne prosazovane dogma "nenastvat si soudce".

Muj postoj je cca 4roky naprosto konzistentni: nebyt podelany ze soudcu, protoze servilita vam nikomu nic dobreho neprinese, naopak sodci maji servilnaky v oblibe, usnadnuji mu praci.

Protahovani je naopak dulezite, protoze pokud do rizeni naskocite s vekem ditete pod 3 leta, zapomente na to, ze PO bude pro vas priznive nastaveno a rozsudek ve veci same bude v 90 % jasny - dite matce otci styk. protahovanim rizeni docilite minimalne toho, ze dite zestarne, dostane se do veku, kdy je z nej mozne vytezit relevantni informace, coz v rizeni pomuze. A pokud mate upravu, kdy je dite s otcem cca 5 dni v 14 denním intervalu, pak je protahovaní naopak zcela na miste protoze spechani s rozhodnutim ve veci same niceho nedocilite. Nema smyslse jako nadrzenec vyvalit na soud a cekat, jak vas tam zariznou.

Jsou tri typy rizeni: "1" matka dela problemy, nepredava, brani ve styku, sopud nastavil nepriznive PO cca 2 dny ve 14 dennim intervalu; "2" matka chce sice dite do sve vyhradni pece, ale problemy v podtate nedela, styk s otcem podporuje a je nastaven cca 5 dnu ve 14 dennim intervalu; "3" matka je rozumna a s otcem se na vsem dohodnou. V rizeni s matkou typu "1" je natahovani kontraproduktivni, protoze cas hraje proti otci a natahovani rizeni znamena odcizovani ditete. V rizeni s matkou typu "2" jsou prutahy velmi dulezite, protoze cim starsi dite, tim vetsi sance na stridavku. Spechat s rizenim s matkou typu "2" muze jen nadrzeny trotl.

Protahovani ma dalsi vedlejsi vyhody. U matky typu "2" muze otec pracovat na zlepseni vztahu mezi rodici. S bezicim casem vyprchava pocatecni vztek na otce a sance na dohodu se tim zvetsuje.

Jednomu otci co je v rizeni s matkou typu "2" (drive typu "1") jsem oddalil rizeni o 14 mesicu. Zacal se stykem v rozsahu 9 hodin 1 za 14 dnu. Dnes salamovou metodou odkrajel 5 dnu a tri noci ve 14 dennim cyklu. Rizeni jsme zablokovali tak, ze minimalne 6 mesicu bude spis hnit na ose krajsky soud - Nejvyssi soud a to jsme jeste nevystrileli celou munici. Kdy zacalo rizeni,mel 14 mesicni dite. Kdyz bylo diteti 18 mesicu naridili jednani a OSPOD prostrednictvim kamaradky matky prosazoval vyhradni peci. Jak asi myslite ze by soud rozhodl, pokud by neprotahoval? Dite bude mit brzy 3 roky a pokud vse pobezi podle planu, da se rizeni protahnout jeste 14 mesicu. To znamena, ze az se soud dostane k rozhodovani, bude mit dite 4. V tom veku je sance na stridavku jiste vetsi, nez u 18 mesicniho ditete, kdy melo probehnout jednani a bylo uz dohodnuto, jake bude rozhodnuti.

Takze vsem nadrzencum v rizeni s matkou typ "2" radim, nezente se k soudu, bezte se nekam vyskakat at ztlumite svuj chtic, mit vec co nejdrive za sebou a protahujte a snazte se, aby to trvalo co nejdele, protoze cim starsi dite, tim lepe pro vas. Mne se to vyplatilo, protoze za tu dobu co stridam si me ditko vyjasnilo, co se mu libi a jak by to chtelo. OSPOD jasne deklaroval, ze pokud nebude u zadneho z rodicu vyznamna psychiatricka porucha, bude si stat na svem a prosazovat SP.

Kecy typu "kazdy uvidi jasne, ze jsi to ty, kdo dela problemy" proto nezeru a znovu pripominam vystrasenost ze soudce, snaha si soud nepopudit proti sobe, v tom horsim pripade podlezat soudci, takovy postup vam nic neprinese, Soudci resi denne spoustu podobnych sporu, na nervozni rodice jsouzvykli a jsou v tomto ohledu splachovaci. Ja jsem dost drsne v namitce podjatosti soudkynim pripomenul, ze dobrovolne prihlasily k tomu nejhorsimu, co tato zeme mela, a daly prednost vlastnimu prospechu pred zajmem sveho naroda, ze vstupem do KSC aktivne schvalily okupaci sve vlasti cizimi vojsky a pro svou karieru a pro to, aby ziskaly vyhodne postaveni obcana prvni kategorie, se nestitily zadne spinavosti. Kdyby chtely, mohli usneseni o PO, ktere rozhodlu o stridavce, zmenit a byl bych pekne nahrany, ale ony nad tim machnuly rukou a zachovaly si odstup. Mit nadelano v kalhotech je cesta k porazce.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 05 pro 2015 09:12

tulen2 píše:
[/b]
Pisu to milo jen v kontextu Marianova pripadu. Jinak samozrejme s malym ditetem, nebo neupravenou peci kde to nejak funguje, protahovat, i za cenu nesmyslnych navrhu.

V cem tedy ty vidis konkretne pro mariana pozitivum v protahovani? PO ma na krku, peci nic moc, prvoinstancni soudkyni velice nenaklonenou. Sanci ze si brzy dcera rekne sama taky moc nevidim, spis naopak.

Jinak samozrejme souhlas, hlavne se ze soudu (a predtim ospod) nepo.., vubec nepremyslet nad tim "co kdyz je rozzlobim" to nic neprinese.

Odpovědět