Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku

Odpovědět
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Re: Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku

Příspěvek od UltraPapa »

Zdravím,

musím reagovat.

Nejdříve - fandím forU. Zatím vynikajícím způsobem se vypořádává s majetnickými a nevyzrálými postoji své ex. Opravdu bravurní...

Pro Magdaas - pokud by jste si přečetla story forU od začátku, tak právě matka dětí byla první, která takto postupovala. Mám dojem, že forU je v tomto rozhodně lepší, protože se celou dobu snaží o dohodu a kontakt s matkou za účelem dohody. Ohledně směnečného, či jiného jištění se mu také nedivím, jelikož se jeho ex evidentně nedá věřit...
Inspirativní, jak se to dá ošetřit...

Co se týče výživného placeného třeba na rok dopředu, co je na tom špatného? Dokonce z finančního hlediska je to výhodnější pro matku, jelikož si na začátku období, tj. když dostane celou částku výživného tuto může uložit na výhodně úročený účet a pak každý měsíc vypotřebovat pro DÉTI alikvotní částku... Bude na tom lépe o získané úroky... Předpokládám, že víte o co se jedná...

Co se týče pohoršování nad tím, že dvouleté dítě je měsíc bez druhého rodiče, tak předpokládám, že stejným způsobem vstupujete do diskusí i maminkám, kteří to takto aplikují...
Jaké máte reakce těchto maminek? Nebo jak to vlastně aplikujete Vy? Z Vašich vět cítím zášť vůči Vašemu ex ( viz věta - chtel si predplatit neco,aby si mohl zit svuj vlastni zivot s nekym jinym )... Předpokládám, že své děti dokážete od tohoto oprostit... Můžete nám napsat jak? Mne by to moc zajímalo...

Díky,

UP
magdaas
Nováček fóra

Příspěvek od magdaas »

prohlášením, že dobrý vztah dětí k oběma rodičům je mou prioritou, nabídkou na možnost být s dětmi i v době mé péče, nesení nákladů na pořízení a provoz budoucího domu dětí, ponecháním dětí mamince na Štědrý den aj.- toto napsal pan forU
a co narozeniny?? ty byly bez matky..takze stedry den dozajista take ceka deti bez matky,ze?

pokud by to myslel pan forU vazne,tak proc ma u sebe mesic deti,aniz by je mela na nejaky den jejich matka.kdyz ma prioritu i v dobe jeho pece,aby se deti setkavaly,travily cas s matkou.

pan forU ma pro soud argumenty,kteryma je chce presvedcit,avsak na druhou stranu tak necini on sam.
mysli to s detma dobre.avsak nic z toho co napsal nedodrzuje.
pokud uz ma predplacene vyzivne..a manzelka od nej neuvidi ani korunu..tak dozajista prispeje nad ramec alimentu?krouzky,vylety,plavani a dalsi vydaje.
nebo se snad domniva,ze predplatne je nejake terno,ktere by melo pokryt veskere vydaje,potreby pro deti pokud jsou prevaznou dobu u matky?

nikoho v okoli neznam,nikde jsem necetla,ze ma nekdo stridavou vychovu mesic a mesic(to je mozna tak v jine zemi)
u nas to jsou jen matky,ktere jsou pracovne vytizene. nebo ty,ktere mysli jen sobecky na sebe tj. kariera,svoje zajmy a uzivani si kdovi kde a kdo vi s kym.
matka,ktera si da mesic pauzu od ditete neni pro me matkou.
pokud uz nekdo deti chtel,prizpusobuje se detem. a nee deti jim.
martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin »

No vy musíte být opravdu žena zvláštního ražení a pokřiveného vnímání hodnot. I kdyby nakrásně bylo dítě na Štědrý den či narozeniny bez matky, tak jako co? Bez otce být může, to je jaksi podle vás "normální", ale kdyby bylo bez matky (tj. např. se to střídalo), tak to vám zvedá tlak? Tak to prostě být nemůže a nesmí, protože matka má nějaká lepší práva, než otec? Odkud jste jako spadla?

Ty žvásty o výživném - kde to berete? Autor snad napsal, že nad rámec výživného na děti nevydá ani korunu? Chce střídavou péči a to sebou logicky nese náklady. I teď se podle všeho stará a jistě má s péčí o děti výdaje, které dále hradí ze svého.

O tom, co je uživatelka magdaas zač, jaké má postoje a proč jí střídavá péče zvedá tlak se můžete dočíst zde:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/d ... avou-peci/
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/s ... je-slovak/
magdaas
Nováček fóra

Příspěvek od magdaas »

pro:martin
me nic nezveda tlak:)vite jak to dopadlo? otec meho ditete od stridavky upustil,protoze se prokazal jako neschopny,nezodpovedny otec,ktery jen neco nesmyslne okecaval o rodine,vychove .

kazdy ma svuj nazor,co je na tom. vy jste k tomu take neco napsal.
jen jsem podotkla,proc forU argumentuje,ze vyjde vstric matce se stedrym dnem. a v dobe,kdy by mel deti ve sve vychove,aby se s nima mohla matka vidat,travit cas atd..kdyz to cely mesic nedodrzoval.
jsou to argumenty,kteryma si protireci.
jen to bije do oci.
nemam nic proti tomu,kdyz se v urcite dny at uz jsou to narozeniny,vanoce deti u rodicu stridaly.
nejsem ani ta,co rozvratila rodinu. coz vy,pane martine,v jake jste situaci..? mate snad deti ve stridave vychove ci si zijete idylicky rodinny zivot,kdyz jste na techto strankach?

pokud ma pan forU zajem vychovavat deti. mel by mu to soud umoznit,kdyz se do urcite doby s manzelkou staral o sve deti v jedne domacnosti.proc jiz drive nezadal u soudu o spolecnou, stridavou vychovu.

v breznu mu soud schvali stridavou vychovu, o tom prece neni pochyb.
martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin »

magdaas píše:pro:martin
jen jsem podotkla,proc forU argumentuje,ze vyjde vstric matce se stedrym dnem. a v dobe,kdy by mel deti ve sve vychove,aby se s nima mohla matka vidat,travit cas atd..kdyz to cely mesic nedodrzoval.
jsou to argumenty,kteryma si protireci.
jen to bije do oci.
Nechápu, co že prý nedodržel? Děti má teď u sebe, Štedrý den je za 10 měsíců, co tedy nedodržel? Nevšiml jsem si, že by si děti vzal k sobě a slíbil matce nějaký pravidelný a vyrovnaný kontakt, stejně jako se ona chovala předtím.
magdaas píše: nejsem ani ta,co rozvratila rodinu. coz vy,pane martine,v jake jste situaci..? mate snad deti ve stridave vychove ci si zijete idylicky rodinny zivot,kdyz jste na techto strankach?
A) i B) je správně. Mám syna ve střídavé péči (rozsudek se při troše snahy dá najít na střídavce) a dceru pak v normální idilické rodině. Tady jsem proto, že jsem si tím už prošel a vývoj byl v lecčems podobný právě jako v tomto případě),tak myslím, že je užitečné podělit se o názory a zkušenosti.

V mém případě jsem také syna několikrát převzal proti odporu matky, která si začala diktovat podmínky. Jednou dokonce za účasti 6 policistů, které zavolala s tím, že jí mají JEJÍ dítě okamžitě vrátit, protože ona je přeci MATKA. Nakonec dostala rozum, přistoupila na poměr péče 6/8 v její prospěch (+5000 držhubného jak jsem už psal) a ve finále z toho máme střídavou péči.
magdaas píše: pokud ma pan forU zajem vychovavat deti. mel by mu to soud umoznit,kdyz se do urcite doby s manzelkou staral o sve deti v jedne domacnosti.proc jiz drive nezadal u soudu o spolecnou, stridavou vychovu.

Tak soudní řízení běží, jak "dřív" by měl žádat o společnou, nebo střídavou výchovu? Jako hned po narození, když rodina funguje normálně? Nejrychlejší možný způsob (o který se autor opakovaně pokusil) je předběžné opatření, o kterém soud musí rozhodnout do týdne. Že soudkyně nechala situaci neupravenou je jiná věc.

Z vašich příspěvků vidím nepochopení jak ten systém funguje a nesouhlas s tím, čeho se ti sprostí, nezodpovědní otcové domáhají - zřejmě jako důsledek vašich osobních zkušeností.
magdaas
Nováček fóra

Příspěvek od magdaas »

pro:martin

ano,mate pravdu. nekteri otcove jsou nezodpovedni.znam z vlastni zkusenosti

ne,neslibil vyrovnany kontakt matky s detma,ale do argumentu to napsal.ze to je jeho priorita.aby deti byly rovnomerne s obouma rodici.
avsak mesic si jede po svem. chapu,ze neco za neco.ze chce dorovnat cas,ktery nebyl s detma.
jsou to jen naschvaly,kteryma si projde vetsina rozchazejicich rodicu,kteri opravdu "bojuji" o deti. timto jednanim jsou bezohledni k detem, i kdyz pro ne chteji to nejlepsi podle sveho.
otec,ktery ma opravdovy zajem vychovavat sve deti urcite uspeje.
Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 »

pro: magdaas
Bohužel se mýlíte.
Musím přiznat, že kdysi i já jsem věřil společnosti, věřil jsem, že se lze domoci spravedlnosti, věřil jsem orgánům státu, věřil jsem úřadům, úředníkům, soudcům, policistům, lékařům, učitelům, ...
Po 5 letech zkušeností v opatrovnické oblasti (OSPODy, soudy, soudní znalci, atd.) už nevěřím. Je mi naprosto jasné, že zájem dětí je čistě termín, který se používá ve zdůvodneěních rozsudků, ale ty rozsudky ve skutečnosti sledují úplně jiný zájem, nikoliv zájem dětí.
Věřte tomu, že i když otec má skutečný zájem své děti vychovávat a udělá pro to vše, co může, nemusí to ještě sztačit, aby uspěl. Často neuspěje. Bohužel, taková je naše společnost!
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Omlouvám se, ale nebudu na výše uvedenou kritiku reagovat, protože odpovědi jsou v předchozích příspěvcích.
Další vývoj, vyrazil jsem na OSPOD i s dětmi - byly fantastické - požádal jsem ředitele o zprostředkování jednání s matku s cílem pokusit se otupit ostří a nastoupit cestu ke zmírnění konfliktu a hledání řešení. Ředitel souhlasil, že se pokusí, jeho pokus ztroskotal na odporu matky, striktně odmítla se před OSPODem sejít a se mnou hledat řešení. Myslím, že i to je odpověď na výše uvedenou kritiku.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Další vývoj - partnerka deklarovala přistoupení na předání děti s jištěním směnkou na 100 tis. Kč, že je předá v dohodnutý čas zpět.
Nepřeceňuji to, bohužel si nejsem jistý už ničím, ale zkusím věřit, že to není habaďůra. Doufám, že je za ty tři dny nezpracuje tak, že ke mně nebudou chtít.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Péťa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Péťa »

Dobré ráno,ráda bych reagovala na příspěvky "magdaas", z příspěvku který jste psala včera v 10:57 je zřejmé, že moc nesympatizujete s otci, kteří se snaží zachovat si svou roli tatínků, nikoli strýčků na dva víkendy v měsíci, v životě svých dětí.Útočíte zde na tatínka, který se snaží jen bojovat za svá práva a já se mu vůbec nedivím. Teď když jsem bohužel nepřímým svědkem rozvodu lidí, kteří také mají malé dítě, troufnu si říci že naprosto dokonale rozumím všem otcům, kteří se chovají naprosto stejně jako tatínek "forU", ono jim totiž vůbec jiného nezbyde než chovat se nakonec jako matky, protože jinak by přišly o své děti. Ponejvíce jsou to právě oni, kteří přijdou s návrhem střídavé péče a vůbec nevím kde berou matky tu troufalost nárokovat si jejich společné děti jen pro sebe.
Odpovědět