Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku

Odpovědět
forU
Stálice fóra

Re: Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku

Příspěvek od forU »

Sociálka bude přítomna, takže bude na dohodě spolupracovat. Pokud partnerka opět odmítne návrh na jednání před OSPODem, pravděpodobně nabídnu prostředníctvím OSPODu partnerce dohodu, že jí děti předám toho 9. března, kdy bude péče fifty fifty, a to na 14 dní, ve kterých jsou i narozeniny mladší holky se závazkem je předat zpět do mé péče 23. března, tedy těsně před nařízeným jednáním na 27. března. Takže jí nabídnu podíl péče 14:4 v její prospěch, což se jí bude hodně těžko odmítat na takový návrh přistoupit. Pokud přesto odmítne, nevidím důvod jí děti vydat.
Moje právní zástupkyně určitě proti dohodě štvát nebude, je zahlcena prací a vybíral jsem ji s tím, že chci dovést k dohodě, ne se soudit leta. U právního zástupce protistrany si tak jistý nejsem, je to 40tiletý chlapík, naštěstí snad bez větších zkušeností v opatrovnických sporech, dělá hlavně obchodní a majetkové právo.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Další ohromná aféra – starší dcerka s mámou nechtěla telefonovat, neměla náladu. To jsem byl hned špatný, navádím je proti ní, manipuluji s nimi. Ach jo. Přitom to je jedna z věcí, které i kvůli soudu hlídám, nic by mi neuškodilo víc než kdyby se prokázalo, že se mým vlivem zhoršil vztah k matce. Takže jim o mamince bájím, dělám hurá, když volá, prostě se je snažím naopak natěšit a teď mi ona vpálí tohle. Ale hlavně chci, aby měly hezký vztah s maminkou, nikdy by mě nenapadlo je manipulovat proti mámě. To může udělat jen morální zrůda, a to doufám nejsem.

Já chápu, že se jí to dotkne, tím spíš, že volá i s účelem, aby se doslechla, jak jim chybí, jak pláčou, jak se jim po mamince stýská, jak na ně kašlu, jak chtějí domů za maminkou. A oni nic z toho neříkají a pak ji ještě uzemní tím, že se s ní nechtěla vůbec bavit.

Na OSPOD jsem napsal návrh, že pokud s tím matka bude souhlasit a bude to garantováno OSPODem, že po vyrovnání péče předám děti mámě na 14 dní a pak mi je zase vrátí. Teď je na tahu ona, pokud nepřijme, prokáže nezájem o děti, pokud přijme, prolomí se tím její odpor k jakékoliv dohodě, kde na konci pečuji já. Jsem zvědav, jestli to přijme, co jí právník poradí. Je to trochu jako vidličky koněm v šachu, buď přijde o jednu nebo o druhou figuru.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

Zaujala mne ta garance OSPODem. Může to vůbec udělat? Nemusel by i OSPOD někam k notáři? Díky.
...
martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin »

OSPOD nic garantovat nemůže - tedy můžete uzavřít před ním dohodu, paní vám to klidně jako svědek podepíše, ale ta dohoda není nijak vynutitelná. Pokud si tedy jeden z rodičů postaví hlavu, tak OSPOD nemá žádné páky, jak jej k předání donutit (kromě morálního apelu).

Jo a k tomu telefonování - já bych to nepřeceňoval - u nás prcek také velmi často prostě telefonovat nechce, protože má zrovna něco jiného na práci. Beru to spíš za důkaz toho, že mu střídání prospívá a nějakou odlukou netrpí.
katalyzator
Stálice fóra

no právě ... jedině že pak OSPOD ví, jak to bylo
...
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Samozřejmě účast OSPODu je čistě formální přítomností autority. Vynutitelné je to hůř než tou směnkou, to je evidentní. Zde jde o něco jiného, pokud partnerka přímo před OSPODem něco slíbí a pak nedodrží, dopustí se tím urážky autority OSPODu a ten má v soudním řízení poměrně dost důležitou roli, zejména v typu řešení tlačním k dohodě za určité spolumoderace OSPODem. Takže to by si podle mě netroufla, zvlášť těsně před jednáním, nehledě na to, že by jí to průměrný právník určitě nedoporučil takovou dohodu s účastí opatrovníka porušit. Takže buď se vzdá převzetí dětí, které ale velmi obtížně použije proti mně, protože možnost měla, naopak já mohu argumentovat tím, že její zájem o děti je podmíněný, nebo přistoupí na dohodu s OSPODem a pak ji bude muset dodržet. Tímto postupem se snažím prokázat, že matka se nechce dohodnout, že odmítá převzít děti, pokud je tam podmínka jejich opětovného předání otci, čímž do značné míry ospravedlní mé nevydání dětí matce.
Samozřejmě že OSPOD může tohle vtažení do sporu odmítnout, to by ale neměl, protože zákon dává rodiči právo se na OSPOD obrátit o pomoc a OSPOD je v rámci své působnosti povinen pomoci. Otázka je vymezení působnosti - ta, pokud vím, je v právním řádu vymezena velmi nepřesně, snad pouze tím, že má hájit zájem dítěte. V tuto chvíli by mohl vyhodnotit, že zájmem dítěte je opětovný kontakt s matkou, takže by měl ze zákona působit na matku, aby dohodu akceptovala a maximálně u soudu použila podmínění vrácením do mé péče jako omezování svých rodičovských práv - což by jí ale soudkyně neměla sežrat, když pečuje stejně jako já a navíc totéž praktikovala předtím ona. Tohle bude dost zajímavé, jak se k tomu kdo postaví a jakou interpretaci si zvolí. Samozřejmě to může vyvolat averzi OSPODu vůči mně, protože je začínám trochu úkolovat, ale opět jen využívám své právo obrátit se o pomoc a povinnost ji poskytnout.
Každopádně z toho musí být znát, že já o dohodu usiluji. A tento kategorický návrh přišel až po odmítnutí trojstranného jednání partnerkou.
Zítra budu mít také zajímavý den, jdu na kriminálku vysvětlovat své "vydírání" směnkou. Tak mi držte palce, ať neskončím v železech.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

martin píše:Jo a k tomu telefonování - já bych to nepřeceňoval - u nás prcek také velmi často prostě telefonovat nechce, protože má zrovna něco jiného na práci. Beru to spíš za důkaz toho, že mu střídání prospívá a nějakou odlukou netrpí.
Já to taky nepřeceňuju, chápu, že prostě neměla náladu, ale partnerka z toho dělá vytváření SZR....
otec.dite@seznam.cz
katalyzator
Stálice fóra

určitě si něco přečtěte o podávání vysvětlení ... není to jen pokec
...
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od UltraPapa »

Zdravím forU a ostatní,

dohoda na OSPODU samozřejmě není nijak vymahatelná. S ex mám taktéž podepsanou dohodu z OSPODU, kterou ovšem po pár měsících přestala dodržovat a nic jsem s tím neudělal. Když jsem s tím chodil na OSPOD, co jako s tím míní dělat, tak mi řekli, že prostě nic. Že je to právo matky (!) nedodržovat dohodu a proč je s tím otravuji, když už bych měl dávno pochopit, že tato dohoda neplatí... Dotázal jsem se jich proč dohoda neplatí, když nebyla nahrazena jinou a oni mne sdělili, že matka s ní nyní nesouhlasí, takže neplatí. Já jim sdělil, že když někdo porušuje dohodu, tak to není, že dohoda neplatí, ale že někdo porušil tuto dohodu a měl by tedy z toho nést nějaké následky... Naprosto nechtěli chápat, o čem je řeč.

Pozor na OSPOD, před tím jsem celou dobu měl pocit, že mi určitým způsobem fandí, měl jsem pocit, že mají určité pochopení pro tuto situaci, nicméně u soudu i po všech výše uvedených peripetiích se 100% postavili za návrh matky na zúžení styku... A ani to nemuseli nijak zdůvodňovat, což mi ostatně taktéž následně napsali i na můj rozhorčený dopis s žádostí o vysvětlení. Prostě se tak rozhodli a tečka...

Takže pozor na ně, faleš je tam neskutečná.

ForU buď ve střehu, zatím s nimi dobře zametáš, ale rozhodně si to nenechají líbit - a to ani Tvá ex, a ani OSDPOD. Vždyť je to ( pro ně ) útok na samou jejich podstatu...

Nicméně fandím Ti, děláš to dobře..., zpětně se znalostí věcí, bych to nyní takto udělal také i ve svém případě.

UP
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Zdravím,
tak to nabralo zajímavý směr. Na policii jsem snad uspěl, říkali mi, že to žádné vydírání nebylo, takže doufám, že mi totéž přijde i písemně a že to odloží. Nicméně tento můj přístup rozzlobil OSPOD, že prý trhové praktiky do péče o děti nepatří. Tak tam budu muset ještě zapracovat na vysvětlení.
ALE: partnerka po mém ultimativním návrhu zavolala do OSPODu a souhlasila s mým původním návrhem na trojstrannou schůzku. Ta se uskutečnila a po všelijakém vykrucování je uzavřena před OSPODem písemná dohoda, že já předám děti matce ihned a ona mi je předá 5 dní před soudem zpět. Takže je bude mít 16 dní. Sláva! Ale byla to dřina ji do toho dotlačit. Teď mohou být dva scénáře - buď děti předá a nadále budu moci řídit míru kontaktu s oběma rodiči, nebo nepředá a zadělá si na průšvih těsně před soudem.
Mimochodem, se jí podařilo naštvat OSPOD tím, že si stěžovala na jejich nečinnost a vyčetla jim úplně všechno, kdoví, jestli je neobvinila z napomáhání zločinu a týrání jimi opatrovaného dítěte. Zatím na mě ten chlapík na OSPODu působí relativně dobře, uvidíme, kam směřuje - z náznaků by nebyl proti týdenní střídavce, ale je tajemný jak hrad v Karpatech. Partnerka už i jeho obvinila ze spolčení se mnou, takže musí být na svá vyjádření velmi opatrný. Takže teď si dohoním věci z práce, odpočinu si, užiju si děti z manželství a naberu síly na soudní jednání. A opět mi bylo potvrzeno, že cílem soudkyně je ten den definitivně rozhodnout. Má na to celý den vyhrazený a bude nás tlačit k dohodě. V tom se cítím silnější než se vydat do rukou znalců, psychologů, psychiatrů a psychopatů.:-))
otec.dite@seznam.cz
Odpovědět