Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra
Re: Úprava kontaktu s dětmi po rozchodu od počátku

Příspěvek od tulen2 » 27 říj 2016 17:17

forU píše:...
Velmi pomohly učitelky a ředitel školy, kteří (po 4 letech faktické střídavky) svorně napsali něco v tomto duchu: Holčičky jsou premiantky ve třídách, jsou veselé, společenské, nemají problémy s autoritou, ale jsme toho názoru, že střídavá výchova není vhodná. ...
Tohle bych i v zajmu dalsich tak nenechal byt, poslal bych vsude stiznosti ... Nemaji jednak zadnou odbornost aby se k problematice mohli takto vyjadrovat, a ani se nenamahali uvest odduvodneni onoho cancu. Tim mohli vyrazne poskodit zajem ditete, a negativne zasahnout do rodinneho zivota. Meli se omezit na fakticky popis prospechu a chovani deti, to jim prislusi. Ze SP vhodna je a je v zajmu deti, se koneckoncu nasledne vyjadril nejen OSPOD, ale i soud. Poslat zrizovatel, MPSV ....

Tohle je jedna z velikych cuncaren - ze matce da papir "sp neni vhodna .. ", bud bez zduvodneni nebo se zduvodnenimi vylhanymi, tendencnimi, nesmyslnymi v podstate kdokoli, od obvodni doktorky pocinaje, ucitelkami konce. A ze to nasledne muze mit vliv velky, jak na postoj matky, tak na delku a prubeh soudu - asi kazdy tusi :(

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 28 říj 2016 00:54

tulen2 píše: Tohle bych i v zajmu dalsich tak nenechal byt, poslal bych vsude stiznosti ...
Máš pravdu předsedo. Ale musím si pomoci jako Ústavní soud.... Není v zájmu mých dětí tuto prasárnu napadat. Přijde mi to jako stěžovat si na bachaře, že nenosí kravatu.
Možná s nimi zkusím promluvit, ale stížnost by mohla fakt poškodit děti, tohle je lepší osobně, oni jsou fakticky oběti systému, takže vysvětlovat a vysvětlovat.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 28 říj 2016 09:49

Jojo, z toho pohledu jsem taky premyslel, kdyz jsem to psal, jestli ucitele udrzi odstup a nebudou to detem (byt podvedoe) vracet.

Urcite nejdriv si promluvit, zvlast jestli jsou jinak skolni vztahy ok, je spravnejsi. Pokud to uznaji a prijmou za vlastni, super.

Jenze on ten pohled "jsou obeti systemu" se da aplikovat i na system samotny. Proste odpurcum SP se v pocatku povedl mistrny tah s batuzky a postylkami, ktery zasel v populaci obecne ohromne predsudky k SP. Je ospoda razici "dite matce, otci styk" system, nebo obet predsudku? Myslim ze malokdo kdo je "soucasti" to co se deje dela s cilem otcum a rodinnym vztahum, natozpak detem skodit. Naopak (az na ty nejcuncatejsi vyjimky, vedene skutecne nenavisti k muzum), maji vsichni pocit, ze deti chrani a pomahaji jim.

Proto je cesta k naprave tak trnita, je to proste (zatim) presvedceni vetsiny. Ale jsem optimista, mam pocit ze to postupuje cim dal rychleji. Pro otce ted bohuzel bude casto uz pozde :(, ale s tim se asi nehne, rychleji to moc nepujde. Dik vsem za usili to tlacit.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 28 říj 2016 10:23

Tuleni, já mám z praxe zastupování otců a z odpovědí Ústavního soudu na stížnosti naopak pocit, že se to začalo opět zhoršovat. Ústavní soud úprkem koriguje své dřívější nálezy, v poslední době dokonce tyto už přímo relativizuje tím, že jsou zde nová usnesení, která je popírají! A to nejen ten nález rušící střídavku pro vzdálenost bydlišť a dvě školy. Ústavní soud je ta žába na prameni. To, že je statisticky střídavky o něco málo více (tempo 0,5% za rok je skutečně závratné) není způsobeno tím, že by soudy lépe rozhodovaly, ale tím, že se mediálně střídavá péče více prezentuje, dodává odvahu některým otcům se o ni ucházet a některé matky v domnění, že soudy toto podporují, jdou na dohody. Přitom střídavku dostat rozhodnutím proti vůli matky je stále stejně obtížné. I při mých případech častěji docílíme střídavky tlakem na dohodu než soudním rozhodnutím. A bohužel často i krajské soudy jsou v tomhle neskutečně svinské a klidně odůvodní nenařízení střídavky tím, že odvolávat se na Ústavu, judikaturu a mezinárodní smlouvy je absurdní, případně to odůvodní tím, že rodiče nejsou schopni dohody na úpravě péče. Dobrou zkušenost mám s Krajským soudem v Brně, tady už mám dvě střídavky proti vůli matky, OSPODu, znalce a okresního soudu. Zato Praha, Střední Čechy, České Budějovice, Plzeň, to je bída. V pondělí bude jedno vyhlášení Krajského soudu v Táboře, kde střídavka by měla být naprosto automatická (otec za poslední rok pečoval přes 40%, a to přes svinské předběžko, kterým dítě vytrhli z řádné péče otce do péče matky), tak uvidíme, jak se tam rozhodne.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 29 říj 2016 19:56

Ja nemyslim situaci u soudu, to je stale podobna zumpa a hnus, u US zvlast, tam se plne projevuje prohlaseni, ze nekterymi judikaty to US prehnal, a "bere zpatecku", coz je uplne proti smyslu a roli US :(.
Ani u odpodu to neni o moc lepsi, i kdyz tam sikovne mladsi pracovnice prichazeji (casto ale nevydrzi).
Myslim tim situaci a naladu ve spolecnosti, ktera zacina brat SP jako normalnejsi a obvyklejsi. Soudy budou casem naladu nasledovat - ne naopak.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 30 říj 2016 12:45

Když už rodiče dosáhnou na SP, je tady další problém a tím je výživné při střídavé péči.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 30 říj 2016 22:08

Antonie píše:Když už rodiče dosáhnou na SP, je tady další problém a tím je výživné při střídavé péči.
jojo, místo aby se rozhodovalo podle § 915, tedy dítě má stejnou životní úroveň jako rodič v době jeho péče i bez stanovení výživného, tak se hledá způsob, jak přihrát více peněz matce, aby nebyla náhodou škodná. V mém případě jsem já zaplatil na výživném 40x více než matka. Ani po poklesu přijmu na shodnou částku, jako má ona a při dalších 4 vyživovaných studentech nebylo pro soud přípustné, aby se výživné vyměřilo stejné nebo dokonce vyšší matce. Takže si pomohli fikcí u mě a reálným příjmem u matky, ačkoliv máme stejné vzdělání a dělali jsme ve stejném oboru. Prostě nějak toho fotra musí ztrestat.....
otec.dite@seznam.cz

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 30 říj 2016 22:26

Možná by do soudních síní mělo chodit více lidí.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 31 říj 2016 00:26

Antonie píše:Možná by do soudních síní mělo chodit více lidí.
Se soudruhem Kalašnikovem :D :D :D
otec.dite@seznam.cz

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 31 říj 2016 07:45

Naše muže masakrují u soudu, protože nejsou žádná pravidla pro výpočet výživného. Už vidím muslimáka, co má platit výživné na svých 8 dětí. Když matka nemá, tak proč jí děti cpou. Je to tunel na rodový majetek. Děti museli do cizího zadluženého domu k příteli matky. My mu to budeme asi splácet prostřednictvím výživného.

Odpovědět