PRŮLOM: BRÁNĚNÍ VE STYKU S DÍTĚTEM JE ZÁSAH DO OSOBNOSTNÍCH

Jan Ryska
Uživatel(ka) fóra

Re: PRŮLOM: BRÁNĚNÍ VE STYKU S DÍTĚTEM JE ZÁSAH DO OSOBNOSTN

Příspěvek od Jan Ryska » 15 zář 2014 19:30

Tohle je nabídka české justice drahé slepé cesty, dobře si zapamatujte josefa koukala z Rudého práva.

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 16 zář 2014 17:26

A co jako? Spíš je to reklama pro advokáty - soudíte se o dítě? Bravo, tak ještě nám můžete sypat na palmare v dalším řízení. Že z protistrany něco vyrazíme nezaručujeme, ale ať se kola točí... Soud má dost nástrojů jak matce bránění ve styku efektivně znemožnit, rozhodně cestou není další řízení o zásahu do osobnostních práv...

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 16 zář 2014 21:28

požádejte si o ty rozsudky podle InfZ (stačí emailem na el. podatelnu soudu)
ať víte jak je to vlastně doopravdy
(mj. je to více než rok starý článek)

konkrétně např.:
sp.zn. 24C 26/2009-343 ze dne 10.4.2013 Krajského soudu v Brně
sp.zn. 24C 69/2003-588 ze dne 14.1.2011 Krajského soudu v Brně
sp.zn. 31C 28/2012-156 ze dne 6.9.2012 Městského soudu v Praze
(žaloba zamítnuta a otec povinen zaplatit náklady matce - 32tis.Kč)

Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Karel1984 » 25 zář 2014 00:24

Dobrý večer.Prosím o radu.Podal sem si na soud návrh na úpravu styku otce s nezletilým.Dne 26.9.2013 proběhlo hl.líčení a ted poslouchejte.Paní soudkyně mě označila za psychopata,jsem prý agresivní mám si na sebe udělat psychyatrický posudek,nadále bývalá přítelkyně nechce abych se s malým stýkal a s ní sám takže asist.styk.Syna mohu vidět na hodinu v každou sudou sobotu od 10:00 do 11:00 za asistence psychologa-soud odročen na neurčito.Tak se semnou do týdne spojila ředitelka PPP v Karlových Varech a řekla že styk proběhne 1 za 214 dní na hodinu aby viděla jak malej na mne reaguje.K prvnímu styku došlo 13.11.2013 a to pouze na jednu hodinu,další styk byl naplánován za 14 dní.Od té doby bejvalá vždy den před stykem píše paníé psycholožce že je syn nemocen a tudiž nelze dojít ke styku,tak 2 krát 3 krát se to dá pochopit ale je to už po 10 co ke styku ze strany časté absence ze strany matky nedošlo.OSPOD jen sedí v kanceláři,kecá mi tam něco co nemá hlavu ani patu-spíše kope za matku,psycholožka je na mé straně bo jí to taky s...Otravuji je každých 14 dní at s tím něco dělají ale bohužel u soudu jí ty omluvenky procházejí.prostě mi brání ve styku se synem.Řádně platím výživné 1500 kč měsíčně,nejsem agresor,psychopat,alkoholik,feták,jsem pracujicí muž,mám zázemí s dětmi nemám problém,mám je rád kamarádi mi pujčují své děti takže se postarám atd atd.DALŠÍ STYK JE NAPLÁNOVÁN NA 25.9.2014 A OPĚT MI BYLO DEN PŘED STYKEM ZDĚLENO ŽE SYN JE NEMOCEN TUDIŽ MÁM SMŮLU.dÁ SE S TÍM NĚCO DĚLAT?nAPSAL SEM NA SOUD STÍŽNOST TAK NEVÍM ZDA TO POMŮŽE DĚKUJI VŠEM ZA RADU.mOC SE TU NEZDRŽUJI TAK NEVÍM KDY SI PŘEČTU VAŠE ODPOVĚDI NEBO PIŠTE NA EDEXVAXANTV SEZNAM.CZ.jSEM UŽ Z TOHO ZOUFALEJ

Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Karel1984 » 25 zář 2014 00:29

Do toho chce bejvalá abych se vzdal otcovství že to prej bude pro mně lepší.Já se ale své krve nevzdám,nejsem hyena-svého potomka se nevzdá ani kdejaká šelma v lese to já nedopustím,mne to akorát deptá že naše dřívější neschody řeší přes syna kterému sou 4 roky a já ho vychovával společně s ní do jeho skoro 2 let.Prostě mi brání ve styku se synem.Vím že to z nás nemá nikdo jednoduché ale malej tu má babičku a dědu :(

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 25 zář 2014 00:31

téměř před rokem - chtělo to řešit raději dříve

není zřejmé co znamená "u soudu omluvenky procházejí" - v jaké formě a jak o tom
daný prvoinstanční a odvolací soud rozhodl
(k vykonatelné povinnosti je třeba podávat návrhy na výkon rozhodnutí)

a jakou formu má vlastně soudní rozhodnutí o asistovaném styku?
(tedy jestli se ho vůbec lze nějak domáhat)

na nečinnost soudu obecně:
stížnost na průtahy - rozhoduje předseda soudu do 1 měsíce
návrh na určení lhůty - rozhoduje nadřízený soud do 5+20prac. dnů
Naposledy upravil(a) JJL dne 25 zář 2014 00:45, celkem upraveno 1 x.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 25 zář 2014 00:38

prarodiče se mohou kontaktu s dítětem domáhat samostatným návrhem
(jen těžko je budou nějak nevhodně označovat)
což by v daném případě možná nebylo úplně od věci

to vyjádření soudkyně bylo asi jen ústně a nebo je někde zaneseno (protokol,usnesení)?

asi dojděte především na soud nahlédnout do spisu,
ať víte co konkrétně, kdy a od koho je tam za tu dobu založeno
(vyjádření psycho, OSPOD, matky)

minimálně lze nyní asi urgovat bezodkladné nařízení jednání ve věci
příp. návrh na předběžné opatření (rozhodují do 7 dnů), ale je třeba to dobře připravit

krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak » 25 zář 2014 08:37

Svých povinnosti a práv (a tím i otcovství) se vzdát nemůžeš, neexistuje jediný zákonný způsob jak by jsi to mohl udělat sám, pokud to uděláš, například nějakou smlouvou, je automaticky neplatná, legálně to nemůže udělat ani matka, ani sociálka. Rodičovské odpovědnosti tě může zbavit jen soud.

OSPODy ze zákona musí chránit práva dětí (na oba rodiče) i práva rodičů(obou!!). Naneštěstí mají zakořeněnou ochranu hlavně mateřství (které požívalo zvláštni ochrany ústavní i v zákoně o rodině, o otcích tam nebyla ani zmínka). Dnes je to v zákonech jinak, ale pro ně je lepší starý kabát, než nová košile, i když tímto přístupem pošlapávají lidská práva jak dítěte tak otce. Tento přístup (ochrana pouze matky, otce nikoli) je nejen protizákonný, ale i protiústavní. Dokonce je proti snad všem myslitelným mezinárodním dohodám, které se ČR zavázala dodržovat o ochraně lidských práv (ať už se jedná o OSN, nebo EU).

Doporučuju ti nastudovat zákony a předpisy. Sám se potom v tom co můžeš žádat a jak se postupuje budeš lépe orientovat. Není toho zase tak moc. Mrkni se do nového občanského zákoniku, do 2. části, ta se věnuje rodinným záležitostem (pro tebe by mohly být důležité § 775 - § 927), Dále Zákon o sociálně-právní ochraně dětí (tím se musí řídit hlavně OSPOD), občanský soudní řád a zákon o zvláštních řízeních soudních (těmi se řídí soudy při projednávání občanských a opatrovnických věcí). Dále doporučuju si udělat přehled v nálezech ústavního soudu týkající se péče od děti, hlavně z tohoto roku (je jich asi 5, nebo 6). Odkazy na nálezy najdeš buď tady na fóru, nebo použij google, stačí vyhledávat slovní spojení ústavní soud střídavá peče, něco o tom je i na wikipedii (před nedávnem tam sice proběhnul poměrně destruktívní zásah do věcné správnosti, ale ten byl rychle opraven). Není třeba za tyto zákony utrácet peníze, vše je zdarma na internetu.
To vše ti dá celkem solidní přehled, který ti pomůže.

Na základě čeho tě soudkyně označila za psychopata? Jestliže pro toto tvrzení nejsou důkazy, dá se kvůli tomu na soudkyni stěžovat, nebo vznést námitku podjatosti. O který se jedná OS? Jak ti zde správně radí, máš právo nahlížet do spisu jak na soudě, tak na OSPOD.
To, že OSPOD nevyvíjí moc aktivity je celkem běžné, vždy se snaží práce co nejrychlejí zbavit, bez ohledu na práva dětí. Os ttyk s vnukem můžo žádat i tví rodiče a všichni ostatni pokrevní příbuzní (nejen oni, ale ten zbytek osob se tě asi moc momentálně netýká). Pokud se do toho zapojí, určitě ti to neuškodí, jen asi matka bude dost nepříjemně překvapená. Právo na styk s dědou a bábi má jak tvůj syn, tak tvojí rodiče na svého vnuka, mohou se reálně domoci i víkend 1x 14 dní + nějaký týden o prázdninách.

Co ti nemůže uškodit, je když budeš doložitelně nabízet možnost jiného termínu styku se synem, když byl nemocný. Každý zmařený sty ohlásit na OSPODU, soud by měl požadovat svědectví i od psycholožky.

Update: Může se hodit, všem . Nový materiál MPSV pro OSPOD, týká se hlavně pěstounství, ale jsou tam některé důležité obecnosti. http://www.mpsv.cz/files/clanky/19081/m ... 170914.pdf

Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Karel1984 » 25 zář 2014 15:47

Děkuji všem za radu.A no soudkyně to vypustila z ůst,nevím jak k takovému názoru došla at si klidně nechá z obce vyjet žádost od obce a tam nic nega proti mne není bo já mám 2 práce takže lítám sem a tam a na vsi se nezdržuji.Já napsal na sou d stížnost že mi matka brání ve styku se synem a to ůmyslně vždy když má ke styku dojít.Toto projednává okresní soud v Karlových Varech konkrétně soudkyně Strachonová která asi kope taky za matku.Asistovanej styk u psychologa mám z toho důvodu že prej malej na mne není zvyklej tak musím mít styk za asistence psychologa který pak na základě toho pošle na soud návrh na ůpravu že můžu malého mít.,soud je odročen na neurčito už rok od 26.9. 2013 takže zatím nic nevím jen se motám pořád stejně jak u OSPOD tak u psycholožky a obě mi poradily dát na soud stížnost.

Odpovědět