PRŮLOM: BRÁNĚNÍ VE STYKU S DÍTĚTEM JE ZÁSAH DO OSOBNOSTNÍCH

JJL
Stálice fóra

Re: PRŮLOM: BRÁNĚNÍ VE STYKU S DÍTĚTEM JE ZÁSAH DO OSOBNOSTN

Příspěvek od JJL » 25 zář 2014 21:40

stížnost je třeba zaslat na správu soudu/předsedovi soudu
a to na průtahy v daném řízení (tedy na to co (ne)dělá soudkyně nikoli na to co dělá či nedělá matka)

ta doba "navykacího režimu" je jednoznačně nepřiměřeně dlouhá
navíc zde zjevně neplní svůj účel - maření ze strany matky
psycholog by mohl/měl napsat, že matka stanovený účel maří
a příp. sám iniciovat náhradní termíny

psycholog měl/má také patrně stanovený nějaký termín pro podání zprávy (např. 1-2měsíce)

asi nejdříve dojít na soud nahlédnout do spisu (a vše si ofotit foťákem)
pak např. návrh na určení lhůty k nařízení a provedení jednání do 30 dnů
(pokud ve spisu nic impozantního nenajdete)

žádostí podle InfZ (zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím)
můžete u správy soudu emailem požádat i o statistiky rozhodování dané soudkyně
příp. kopie některých jejích dřívějších rozhodnutí (musejí odpovědět do 15 dnů)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 25 zář 2014 23:55

Karel1984 píše:...jen se motám pořád stejně jak u OSPOD tak u psycholožky a obě mi poradily dát na soud stížnost...
Ano, jak pise jjl, "hon" soud, aby konal. Ne stiznostmi na matku, ale na to, ze nenarizuje jednani. Nejdriv precti spisy, soud i ospod.
Zaroven vsechny skutecnosti u psycholozky i ospodu sdeluj (jak matka mari styk), a pohlidej si aby to bylo ve spisu, a aby ti psycholozka i ospod pouze neradili at podavas stiznosti, ale pak u soudu nerekli dite matce, protoze abracadabra. Musi byt jasne, ze Tve prani byt s detmi vic podporuji a shledavaji pro deti vhodnym. Na ustni sliby moc never, co je psano (ve spisech), plati.
I ospod ma pravo podat navrh na predbezne opatreni (to je jeste lepsi nez doporucene stezovani), pripadne se k tvemu navrhu pripojit.

Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Karel1984 » 26 zář 2014 07:17

Dále mám dotaz.Můžu ještě předtím než není vynesen rozsudek či usnesení o ůpravě styku požádat o Předběžné opatření?Bojím se aby mi to nebylo smeteno ze stolu.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 zář 2014 08:05

Ano, muzes. Ale s velkou pravdepodobnosti smeteno bude (u otcu vetsinou byva, u matek naopak), kdyz nebude mit navrh podporu ospod, pripadne te psycholozky. Ja bych postupoval takhle:
1. Nahlednuti do spisu. Na soudu muzes prijit kdykoli, ospod vetsinou chce predem pisemnou zadost, na kterou ti pak milostive sdeli, kdy muzes prijit. Hned ji podej.
2. Podle toho co v nich bude. Tlacit ospod do toho aby ve spise pisemne dokladoval, ze matka styk mari, vyvolal s ni jednani, zadal vysvetleni. Az bude zapsane, ze matka styk mari, a domluva nefunguje, pak bych je informoval o svem umyslu podat PO, abych se styku s detmi domohl, kdyz to nejde jinak, ze situace trva neunosne dlouho a chtel aby ho v zajmu deti podporili.
3. Podal bych to PO. Uvedl skutecnosti ve spisech zaznamenane. Dal bych si na nem s pravnikem fakt zalezet. Precetl bych predtim spoustu PO, abych to udelal fakt co nejvic neprustrelne.
4. Pokud by PO nebylo uspesne, podal bych hned urceni lhuty na soudni liceni.

Body 1-2 bys mel zvladnout tak do dvou tydnu, s bodem 3 mesic? Jednej rychle a spravne, uz si to dost zanedbal (vetsina otcu doufa v rozumnou dohodu a probere se az kdyz vidi ze fakt nejde, ja take), neco s tim pak delat je hodne, hodne tezke.
Jo jeste pokud o Tobe tak jak pises mluvila soudkyne, mel si to nechat zaprotokolovat. Priste zvaz porizovani nahravky na jednani (pouze se soudu na zacatku liceni oznami), ve spise pak nebude nic co nepadlo, a soud se bude vic snazit byt korektni. Take zvaz porizovani nahravek na ospod (oznamovat nijak nemusis), casto pak popiraji co rekli a konaji neco jineho.
.. a zaloz si na svoji situaci nove vlakno, at to nepletes tady v tom, pak se tezko hleda co kde bylo.
Naposledy upravil(a) tulen2 dne 26 zář 2014 10:11, celkem upraveno 1 x.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 26 zář 2014 10:05

návrh na PO můžete vznést/založit i přímo na jednání (stejně už je po zahájení řízení),
asi lepší s advokátem viz např. http://www.stridavka.cz/pravni-poradny-stridavky.html

vlákno snad může separovat admin

Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Karel1984 » 29 zář 2014 07:54

Tak ted mám od vás moc moc informaí které musím řádně prostudovat,jinak vám moc moc děkuji za rady.Tak zase na druhou stranu je to chyba má že jsem nereagoval již dříve,když se pořád vymlouvala na to že je malej syn nemocen.Chápu kdyby to bylo 2 krát či 3 krát ale takto už to trvá cca rok a nic.Nikdy jsem jí neublížil,nic špatného neudělal tak proč se mi takhle mstí přes syna,kterej ani nemá tucha co se děje.Mám za to že jí v tom pomáhaj rodiče a ten její a dělaj vše proto abych malého neviděl.Pokud nezakročím tak jí to bude takto i nadále procházet

skyndas
Nováček fóra

Příspěvek od skyndas » 09 bře 2015 21:39

Na rovinu, Strachoňová je neskutečná kunda. Bohužel ta mrdka má velkou moc a ze své pozice rozhoduje o životech druhých lidí. Podle mě ji nějakej frajer v životě natřel a od té doby je proti otcům. Je dost náladová a vychcaná mrdka prvního kalibru. Zákony ČR jsou jedna věc a lidi co s nimi pracujou je věc druhá. Aaale....

Každá mince má dvě strany a jednání s tou kundou mě naučilo spoustu věcí. Jedna z prvních věcí je, že když chceš normální kundu poslat do prdele tak to zvládneš na jednu větu. Kundě Strachoňové to musíš vysvětlit hodinovou přednáškou......

Druhá věc ... Strachoňová hraje dost na odvolačku, v praxi to znamená že Tě u soudního jednání sere dost blbejma kecama, ale do spisu nezapisuje půlku věcí, které jsou kolikrát dost podstatné u odvolacího soudu.

Třetí věc .... jen proto, že se ta píča blbě vyspala tak Tě zbytečně sere dost blbejma kecama.

atd...

Naštěstí, každá svině má svého řezníka a kunda svým jednáním kolikrát pomůže otcům aniž by to sama tušila. Takže uvědom si, že bojuješ sám za sebe a studuj rodinné právo, je tam spoustu věcí na kterých ji můžeš udělat.

Odpovědět