Predavani syna - soud

Odpovědět
Marie
Stálice fóra

Re: Predavani syna - soud

Příspěvek od Marie »

katalyzator píše:
Marie píše: Mohl byste mi napsat KDE jsem se zastávala povinné střídavé péče??? ... Mimochodem, zkuste si odpustit ty osobní invektivy, vůči pokusům o silové hry jsem za ty roky docela odolná.
Překvapují mne ty ostré reakce na pro mne nového a korektního diskutujícího.
Sorry, ale já ad hominem nereaguji.
Matka a macecha.
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

Marie píše:...A k tomu - pokud necháváte otcům právo se nestarat...
Tady trochu ujíždíte. Takové právo otcům nikdo nepřiznává, protože žádné takové právo neexistuje a principiálně ani existovat nemůže. Existuje jen právo a jeho odmítnutí (právo se starat o dítě osobně a odmítnutí tohoto práva).
(James Bond má, například, povolení zabíjet, ale nedá se říct, že ostatní myjí povolení nezabijet).
...
Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie »

katalyzator píše:
Marie píše:...A k tomu - pokud necháváte otcům právo se nestarat...
Tady trochu ujíždíte. Takové právo otcům nikdo nepřiznává, protože žádné takové právo neexistuje a principiálně ani existovat nemůže. Existuje jen právo a jeho odmítnutí (právo se starat o dítě osobně a odmítnutí tohoto práva).
(James Bond má, například, povolení zabíjet, ale nedá se říct, že ostatní myjí povolení nezabijet).
I Vás žádám o diskusi pouze k věci nikoliv k mé osobě, šlo by to? O tom, kdo ujíždí, bychom se totiž mohli rozsáhle přít a vítěze by nebylo.

Možná by nebylo od věci obecně si v mužských kruzích ujasnit, co vlastně chcete, ale ROVNOPRÁVNĚ, protože pak celá ta aktivita shazuje samu sebe. V zásadě by mne naprosto nenapadlo, že otcové shodí sami sebe tím, že mají právo se starat, pokud oni sami chtějí, ale matky nemají právo to po nich chtít.
To je přesně to, co obecně (a zcela generálně, což je mně vytýkáno - generalizovat se zjevně může jen v případě, že to dělají muži vůči ženám) obecně mužské osazenstvo vytýká ženám. Že chce děti pro sebe a tučné alimenty. A ona to prostě není zjevně pravda, jak se tak dívám

Dobré by bylo obejít se bez demagogických argumentů - argumentace Jamesem Bondem je ještě absurdnější než to věčné ohánění se dojížděním na 200 km a jednou postýlkou.

A tím bych s dovolením tuhle absurdní debatu ukončila, skutečně zaujatá zdejším podivným vztahem k povinnosti, která se zde stává dobrovolnou. Muž, který se nechce starat o své děti je totiž stejně odsouzeníhodný, jako jsou nyní běžně souzeny ženy.
Matka a macecha.
MartinL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od MartinL »

Z mé strany už bylo k tématu řečeno vše, musel bych se opakovat. Marie, chce to víc klidu a méně vztahovačnosti.
katalyzator
Stálice fóra

Marie píše: I Vás žádám o diskusi pouze k věci nikoliv k mé osobě, šlo by to?
Mrzí mne formulace, nebyla ad hominem, ale k argumentaci, která se v tomto případě dostala tak trochu mimo mísu. Přiřadit někomu něco, co neexistuje, a to pak zkritizovat ... ano, proti tomu není obrany
...
katalyzator
Stálice fóra

Marie píše:... protože tohle téma je poměrně zásadní.
Ano, tohle téma je zásadní - protože se jím zásadně odlišuje mateřství od otcovství. Otcovství totiž samo o sobě je volba (NOZ píše: zvláštní projev vůle (§ 782)) a jakákoliv regulace tímto směrem zasahuje samu podstatu otcovství...
Snaha tuto volbu nějak regulovat (například zasahováním státu do dohod, jak s touto volbu oba rodiče naloží) anebo dokonce otce z této volby eliminovat (např. nápadem povinného hlášení otce ze strany matky) znamená rezignaci na existenci otcovské zodpovědnosti a snahu o redukci otcovství jen na předávání genetického materiálu.
...
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

katalyzator píše:
Marie píše:... protože tohle téma je poměrně zásadní.
Ano, tohle téma je zásadní - protože se jím zásadně odlišuje mateřství od otcovství. Otcovství totiž samo o sobě je volba (NOZ píše: zvláštní projev vůle (§ 782)) a jakákoliv regulace tímto směrem zasahuje samu podstatu otcovství...
Snaha tuto volbu nějak regulovat (například zasahováním státu do dohod, jak s touto volbu oba rodiče naloží) anebo dokonce otce z této volby eliminovat (např. nápadem povinného hlášení otce ze strany matky) znamená rezignaci na existenci otcovské zodpovědnosti a snahu o redukci otcovství jen na předávání genetického materiálu.
Velmi nesouhlasím. Otcovství není volba, ale poslání, povinnost a odpovědnost, pak teprve někde vzadu jsou práva. Ale rozhodně ne práva na to se vzdát práva na splnění své odpovědnosti vůči dítěti, ale i vůči matce dítěte, protože já to vnímám tak, že početím přebírá otec odpovědnost jak za dítě, tak do značné míry i za matku. Přesně podle Starého zákona.
Vzato do důsledků, pokud otec nesplní svou povinnost se postarat o své dítě a určitým způsobem i o zajištění matky, jde o smrtelný hřích smilstva. Nikoliv o svobodnou volbu.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
katalyzator
Stálice fóra

forU píše: ...ale poslání, povinnost a odpovědnost, pak teprve někde vzadu jsou práva. Ale rozhodně ne práva na to se vzdát práva na splnění své odpovědnosti vůči dítěti, ale i vůči matce dítěte
Zcela jistě. Ale aby byl muž nositelem tohoto poslání etc., musí se otcem (de fakto i de iure) nejprve stát. Znám dost mužů, co to poslání, povinnost etc. nesou na svých bedrech aniž plodili.
forU píše: Vzato do důsledků, pokud otec nesplní svou povinnost se postarat o své dítě a určitým způsobem i o zajištění matky, jde o smrtelný hřích smilstva. Nikoliv o svobodnou volbu.
Ano, lidé jsou hříšní. Naštěstí ne všichni :-)
forU píše: ...já to vnímám tak, že početím přebírá otec odpovědnost jak za dítě, tak do značné míry i za matku.
Zcela jistě, zcela v pořádku. Jenže otec se početí sice účastní, ale (jak to říct) nezařizuje jej. Proto se k té zodpovědnosti za zplození musí teprve přihlásit.
Ovšem za dítě, jak známo, nesou zodpovědnost oba rodiče. Proto do určení otce (jakožto první a zásadní volby pro dítě) má co mluvit i matka.
...
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

katalyzator píše: Zcela jistě, zcela v pořádku. Jenže otec se početí sice účastní, ale (jak to říct) nezařizuje jej. Proto se k té zodpovědnosti za zplození musí teprve přihlásit.
Ovšem za dítě, jak známo, nesou zodpovědnost oba rodiče. Proto do určení otce (jakožto první a zásadní volby pro dítě) má co mluvit i matka.
Otec se samotným stykem stává odpovědným za následek. Už tímto aktem se (konkludentně :D )přihlašuje k zodpovědnosti za zplození. Do určení otce matka nemá co mluvit.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
katalyzator
Stálice fóra

forU píše:
katalyzator píše: Zcela jistě, zcela v pořádku. Jenže otec se početí sice účastní, ale (jak to říct) nezařizuje jej. Proto se k té zodpovědnosti za zplození musí teprve přihlásit.
Otec se samotným stykem stává odpovědným za následek. Už tímto aktem se (konkludentně :D )přihlašuje k zodpovědnosti za zplození. Do určení otce matka nemá co mluvit.
Znáš to: Mater certa, pater incertus est.
Pokud bys chtěl mít vždy jistotu, kdo je otec, museli by všichni muži odevzdávat genetický materiál, třeba po narození ... presumpce otcovství, dalo by se říct. Další omezení osobní zodpovědnosti...
...
Odpovědět