Predavani syna - soud

Odpovědět
Marie
Stálice fóra

Re: Predavani syna - soud

Příspěvek od Marie »

však jste mne taky nenaštval vy. Ač mám k Vašemu přístupu řadu výhrad, to, že se nechcete starat o děti mne nikdy ani na mysl nepřišlo.

Název "režimu" bych ponechala stranou, z hlediska tématu je to teď okrajové, podstatný je, jsem přesvědčena, ten základní přístup.

Taky si myslím, že poměr péče odlišný být může - proč ne? Ono se to i vyvíjí v čase - a opět - proč ne?
Matka a macecha.
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

Marie píše:Strašně mne to naštvalo. Ale fakt děsně :-(
Vidím. A nestačím se divit ... ale je to ok.
...
katalyzator
Stálice fóra

Marie píše:No moment, takže otcové si tímto chtějí vyžádat práva, ale povinnosti ne?
No to tedy pardon, to by se mi taky náramně líbilo, dostat co chci, aniž bych musela něco investovat...

Ne, nesouhlasím s nařízenou střídavkou, ale velmi intenzivně podporuji rovná práva rodičů. A má-li mít otec právo chtít se s dětmi vídat, musí mít i matka právo po otci chtít, aby se dětem věnoval.

Všechno má své souvislosti.
Aha, tady je ten zádrhel.
Čtu tady záměnu práva za zodpovědnost. Ale jsou to dvě různé věci (právo + povinnost = zodpovědnost).
Právo, které je možno vynucovat, je to ještě právo?
A hlásit se o svá práva znamená (a každý muž to ví) automaticky počítat s tím, že to nese s sebou i nějaké povinnosti, a zřeknutí se práva zcela jistě neznamená zbavení se zodpovědnosti.
Mužský pohled není ten. že se muž hlásí o svá práva a zbavuje povinností - mužský pohled je ten, že se muž přihlásí ke své zodpovědnosti (přihlásí se k otcovství) - a v jejím rámci chce svá práva (styk s dítětem a jeho výchova) a plní si své povinnosti (alimenty).
Vnímám to rozčilení na muže (ba i na MUŽE) - a přitom MartinL nikde neříká, že by se otcové měli brát o svá práva a nechat povinnosti ležet - říká jen tolik, že pokud se otec nechce starat osobně, je často lepší (pro dítě i pro otce) ponechat jeho zodpovědnost jen v rovině alimentů. Vztah mezi otcem a dítětem se totiž buduje po zcela jiné linii nežli vztah mezi dítětem a matkou a k osobnímu kontaktu má otec možnost přihlásit se vždycky.
Zavádět povinnost osobní péče pro otce znamená otevření cesty pro postupné a naprosté vymazávání mužských vzorů ze života dítěte.
...
MartinL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od MartinL »

Marie píše: Moment...takže se vracíme tam, kde asi střídavka.cz být nechce. Ke střídavce o kterou stojí oba dva rodiče...no nazdar.
Tohle jsem asi špatně vyjádřil - chápejte to tak, že střídavka má být nařízena tam, kde oba rodiče stojí o výchovu.
Marie píše:
Dost živě si pamatuji, že mi svého času soudkyně vysvětlila (roky neplacené výživné), že jakoho otce jsem dětem vybrala, takového mají... to je naprosto špatně.
Ruku na srdce, v tom vyjádření soudu je bohužel trocha pravdy.

Jinak k těm návrhům na nahrazení péče v podobě "výchovného" - v praxi opět jen těžko realizovatelné. Ze svých zkušeností vím o případech, kdy výživné je prakticky na maximální výši a prostě není kde brát. Tyhle návrhy jsou dle mého v rovině teorie a plošné využití nemají. Určitě by se našlo pár případů, kde by se otec při nařízené střídavce "probral" a začal fungovat tak jak by měl, jenže - v současnosti se střídavka nenařizuje ani tam, kde má smysl, kde o ní tátové stojí (protože jedna postel). Už vidím soudkyni, která jí cpe někomu, kdo nemá zájem.
katalyzator
Stálice fóra

forU píše:No já bych tedy se připojil k nucení k péči, ono umožnit se někomu levně vyvléci z povinností moc společensky výchovně nepůsobí. ...
Nařízení povinné péče s sebou nese taky nařízení vztahu (k dítěti). Ale protože nejlepším zájmem dítěte je zcela jistě úplná rodina, bylo by asi nejlepší nařizovat rovnou, aby rodiče povinně zůstali spolu. Pak by se nemohli vyvléci z péče o dítě ani jeden a nejlepší vzor rodiny, tedy úplná rodina, by pro dítě zůstal vhodně zachován.
Vedle toho bychom tímto nařízením vzájemné péče mezi rodiči rázem vyřešili velkou rozvodovost a takto stmelené rodiny by zapůsobily společensky vhodným směrem...na tom nápadu něco je...
...
MartinL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od MartinL »

katalyzator píše:
forU píše:No já bych tedy se připojil k nucení k péči, ono umožnit se někomu levně vyvléci z povinností moc společensky výchovně nepůsobí. ...
Nařízení povinné péče s sebou nese taky nařízení vztahu (k dítěti). Ale protože nejlepším zájmem dítěte je zcela jistě úplná rodina, bylo by asi nejlepší nařizovat rovnou, aby rodiče povinně zůstali spolu. Pak by se nemohli vyvléci z péče o dítě ani jeden a nejlepší vzor rodiny, tedy úplná rodina, by pro dítě zůstal vhodně zachován.
Vedle toho bychom tímto nařízením vzájemné péče mezi rodiči rázem vyřešili velkou rozvodovost a takto stmelené rodiny by zapůsobily společensky vhodným směrem...na tom nápadu něco je...
Souhlasím. Mám z toho také pocit, že někteří diskutující vychází z premisy, že co je nařízeno, bude fungovat. Pak bych se tedy přimlouval, aby soudy nařídili opakovaným recidivistům, že už nesmí krást a loupit :)
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

MartinL píše: Souhlasím. Mám z toho také pocit, že někteří diskutující vychází z premisy, že co je nařízeno, bude fungovat. Pak bych se tedy přimlouval, aby soudy nařídili opakovaným recidivistům, že už nesmí krást a loupit :)
Nesouhlasím. Pokud byste netrestal zloděje, pokud by to nebylo trestný čin, pokud by to společnost dokonce schvalovala jako legitimní způsob chování a opatřování prostředků k obživě (jako to je celkem přirozeně pojímáno takzvaně nepřizpůsobenými), to byste koukal, jak by se to rozmohlo.
Kouzlo je v tom, že pokud by bylo normou se o dítě starat, pak by takových opuštěných dětí od otců bylo výrazně méně, zhruba stejně, jako je dětí opuštěných matkami.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
katalyzator
Stálice fóra

forU píše: Nesouhlasím. Pokud byste netrestal zloděje, pokud by to nebylo trestný čin, pokud by to společnost dokonce schvalovala jako legitimní způsob chování a opatřování prostředků k obživě (jako to je celkem přirozeně pojímáno takzvaně nepřizpůsobenými), to byste koukal, jak by se to rozmohlo.
Kouzlo je v tom, že pokud by bylo normou se o dítě starat, pak by takových opuštěných dětí od otců bylo výrazně méně, zhruba stejně, jako je dětí opuštěných matkami.
No a pokud by bylo normou nekrást, bylo by zloděj přibližně stejně jako listonošů ...
...
Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie »

MartinL píše: Souhlasím. Mám z toho také pocit, že někteří diskutující vychází z premisy, že co je nařízeno, bude fungovat. Pak bych se tedy přimlouval, aby soudy nařídili opakovaným recidivistům, že už nesmí krást a loupit :)
Pak tedy ale logicky nemůžete chtít ani po matkách, aby fungovala jim nařízená střídavá péče, kterou odmítají a v zásadě schvalujete to, že takovou dohodu porušují??? Nechápu
Sorry, ale to jen a pouze zrcadlová situace a pokud chceme pro všechny stejná práva, pak i povinnosti.
Matka a macecha.
MartinL
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od MartinL »

Marie píše:
Pak tedy ale logicky nemůžete chtít ani po matkách, aby fungovala jim nařízená střídavá péče, kterou odmítají a v zásadě schvalujete to, že takovou dohodu porušují??? Nechápu
Sorry, ale to jen a pouze zrcadlová situace a pokud chceme pro všechny stejná práva, pak i povinnosti.
To je přece úplně jiná situace. Matky se o dítě chtějí starat, s nařízenou střídavou péčí nesouhlasí protože chtějí mít dítě/děti jen pro sebe, pod svou absolutní kontrolou. Diametrálně odlišný stav.

Když vám napíšu, že paušalizujete, tak vás to "děsně naštve". Ale vy tu opakovaně tvrdíte cosi ve smyslu, že pokud jedni tátové chtějí vychovávat děti (třeba formou střídavé péče), tak mají smůlu, dokud jiní tátové na výchovu a péči svých dětí budou dlabat. Zkrátka jedni neplní své povinnosti, tak co by druzí měli chtít nějaká práva.

Takhle to dle mého nelze stavět - já jako pečující a starající rodič mám být krácen na svých právech jen proto, že jiný otec neplní své povinnosti?
Odpovědět