Dítě nechce k matce

barnabas
Uživatel(ka) fóra

Dítě nechce k matce

Příspěvek od barnabas » 11 pro 2014 16:51

Zdravím účastníky diskuze, chtěl bych požádat o radu a to co dělat, když dítě při předávce při SP nechce k matce. Když jí řeknu, že pojedeme za mámou, brečí a je docela problém ji přesvědčit, aby potom s ní vůbec odešla. BM se snaží SP zrušit, každý jsme si tedy zažádali o svěření do svojí péče. OS rozhodl o posudcích, páni znalci po vyšetření všech 3, trvajícím cca 2 hodiny, konstatovali, že jsme oba dobří rodiče. Dcera byla vyšetřována s matkou, poněvadž byla v tom týdnu zrovna u ní. I když jsem řekl, že malá k matce nechce atd., znalci se ani neobtěžovali zjistit proč. S tímto si dle nich bude muset poradit soud.
Naposledy upravil(a) barnabas dne 12 pro 2014 16:13, celkem upraveno 1 x.

martin
Stálice fóra

Re: Dcera nechce k matce

Příspěvek od martin » 11 pro 2014 17:34

A proč tedy k matce nechce? Má k tomu nějaký vážný důvod?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 pro 2014 17:37

Tvoji ulohou je vysvetlit ji, jak si rad ze bude i u mamky, a ze to tam urcite bude prima, stejne tak jako u tebe. Pokud jste oba dobri rodice, ma k vam obema dobry vztah, neni duvod aby to melo byt jinak. Nesnaz se z toho udelat i ty soutez o lepsiho rodice.
Je dost mozne a pravdepodobne, ze matce pri odjezdu dela uplne to same. Treba se i prave proto snazi o zruseni SP, ma z toho pocit, ze mala u tebe trpi. Detem se nesmi na vsechno "skocit" moc dobre brzy poznaji, co kde udela radost.
Kolik ji je?

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 11 pro 2014 17:42

No soutěž o "lepšího rodiče" může snadno vypadat jako soutěž v líbivé politice. Můj mladej má také chvíle, kdy nám vypráví, jak už se strašně těší k mamince, protože tam má - cituji doslovně "lehký život". Takže aby z toho nebyla soutěž v podbízení, uplácení dárkami a výhodami a rezignací na jakoukoliv výchovu, kdy si dítě dělá doslova co chce jen abych proboha nebyl já ten méně oblíbenější rodič.

Pokud znalci i soud konstatovali, že jste oba dobří rodiče, tak bych se toho držel a rozhodně neposiloval tyhle tendence.

čičina
Stálice fóra

Příspěvek od čičina » 11 pro 2014 20:15

u mě ...má otec ve výchově syna 14 let i dceru 10 let, kde usiluji o střídavou péči, jeden čas byl taky problém, že ke mně nechtěla,ale pak jsme to spolu překonaly, a dneska v pohodě atd....pravdu, proč ke mně nechtěla se stejně nedozvím, ona mi to říct nechce,aby neublížila otci, je to zamotaný, on naní tlačí......u syna se mu to dokonale podařilo....a syn se mnou nekomunikoval skoro rok, nyní jak čas běží, plno věcí mu došlo, lži okolo, a snad se blízká na lepší časy v našem kontaktu......čekají nás taky psychol. posudky
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%

čičina
Stálice fóra

Příspěvek od čičina » 11 pro 2014 20:22

ještě.....plno věcí rozebíráme v manžels. a předmanž. poradně, tak zkuste někde vyhledat pomoc
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 12 pro 2014 13:26

především každý ze znalců musí vyslechnout dítě zcela samostatně bez přítomnosti rodičů
zkušenost je taková, že se to i v životě mnohokrát mění - kdy dítě k jednomu z rodičů
více chce či naopak nechce, podle toho co se mu líbí, jaké má zkušenosti,
momentální potřeby a jak co celkově aktuálně vnímá
bývalá partnerka se snažila dítě vždy na něco nalákat - jídlo, aktivity, kamarádi apod.
pokud tam nejsou žádné výrazné patologické jevy, kdy by mu bylo nějak ubližováno
tak mu to alespoň dopředu s předstihem vysvětlit, a na pravidelný režim si zvykne
(trochu komplikované to je pokud se to jeden z rodičů snaží všemožně mařit)

barnabas
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od barnabas » 12 pro 2014 15:50

Děkuji za postřehy. Matka se snaží SP zrušit dle mého kvůli tomu, aby dostávala větší alimenty. Dceři je 6 let a nějaký měsíc a už v době kdy jsme ještě žili všichni spolu, měla ke mě blíž než k matce. Když mi matka vyčítala, že malou manipuluji, říkal jsem jí ať se nediví, že po tom jak se k malé chová (křičí, bije ji, nevšímá si ji), že je malá raději se mnou. A ona mi řekla, že stačí když má co jíst a kde spát, tak co po ní vůbec chci. Vím, všichni tu horujete pro střídavku, ale ruku na srdce, kdo z vás by se snažil udržet a bojovat za SP, když by se mu ji snažil ten druhý zrušit. Odpovím si sám, snad jen ten kdo není ochoten a schopen se o dítě sám postarat a za SP se lépe schová. Což já ochoten jsem a proto jsem taky dal protinávrh na svěření do své péče. Rozhodně to není tak, že bych se malou snažil připravit o druhého rodiče, já návrh na zrušení SP jako první nepodal.

JJL
Stálice fóra

Re: Dítě nechce k matce

Příspěvek od JJL » 12 pro 2014 16:16

to "bije ji" je ale už asi špatně
můžete ponouknout OSPOD, aby jí vyzval aby s takovým jednáním přestala
mohli by také matce nařídit nějakého psychologa
a k soudu pak půjde vyjádření zda a jak s ním spolupracovala

martin
Stálice fóra

Re: Dítě nechce k matce

Příspěvek od martin » 12 pro 2014 16:29

Nechci někoho bránit, ale jak to přesně vypadá? Oni děti v tomhle věku rádi dospělými manipulují. Je dost rozdíl plácnou dítě po zadku, pokud opakovaně neposlouchá a nějak bezdůvodně ho týrat. Synáček zkoušel něco podobného - to "kříčí" znamenalo to, že mu něco rodič zopakuje zvýšeným hlasem, pokud předchozí tři klidné výzvy se zcela minuly účinkem. On je tedy rozdíl, pokud rodič řve na dítě "Ty svině!!!" a z plezíru ho mlátí hlava nehlava, nebo pokud se snaží o nějakou důslednější výchovu.

Dtto "nevšímá si" - je rozdíl, pokud matka/otec odejde na celý večer do hospody a nechá dítě samotné doma a nebo pokud po dítěti tohoto věku požaduje už jistou samostatnost (já jdu vařit oběd a ty si hraj ve svém pokoji). Jasně, že děti mají rády, pokud rodiče soupeří o jejich pozornost, podbízejí se všemožnými aktivitami a oni s nimi mohou manipulovat. Důsledky této "výchovy" pak přijdou co nevidět - dítě cloumá rodiči jak se mu zamane a každý se bojí aby se ho náhodou něčím nedotkl a ono si pak šlo stěžovat tomu druhému. Samozřejmě že po nástupu do školy přijdou problémy - dítě je rozjívené, nikoho neposlouchá, dělá si co chce, nerespektuje autoritu, není schopno dodržovat ani elementární řád...

Vycházím z toho, že podle posudků jste oba dobří rodiče, takže se mi prostě nezdá, že by matka dítě nějak nesmyslně týrala.

Odpovědět