Dítě nechce k matce

JJL
Stálice fóra

Re: Dítě nechce k matce

Příspěvek od JJL » 27 led 2015 00:12

jak byla mediace nařízena? formálně nebo neformálně (najděte si nějakého "mediátora" a pak dejte vědět)
zapsaní mediátoři jsou na www.justice.cz a profesí můžou být různí (+oblasti, zaměření)
tedy je dobré si pohledat reference
pokud zadává skutečně soud, tak stanoví i co mu má být předloženo
tedy asi zda bylo či nebylo dosaženo dohody, jak a kdy probíhalo jednání,
kdo spolupracoval či příp. nespolupracoval

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 27 led 2015 10:23

Z vlastní zkušenosti: Přišlo mi (nám) od soudu usnesení o nařízení mediace v rozsahu 3 hodiny a jméno mediátora, na kterého jsem si musel sehnat kontakt a domluvit se s ním. Zároveň mi (nám) byla uložena povinnost informovat soud o výsledku jednání do určené lhůty.

barnabas
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od barnabas » 27 led 2015 13:00

Děkuji, takto jsem to pochopil i já. Počkám až mi to přijde od soudu a potom budu konat.

anna+++
Nováček fóra

Příspěvek od anna+++ » 31 led 2015 03:34

Tak ať si ji matka nějaký čas nebere, Děvčeti se začne stýskat a pak ráda pujde.Rozhodně bych nenutila dělat dítě to co nechce, počkala bych až bude chtit. A pokud má matka rozum a má svojí dcerku ráda, tak na to přistoupí. Jde o to jestli na takové řešení přistoupíte Vy.

barnabas
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od barnabas » 31 led 2015 09:34

Anno, takhle by to asi mělo být, ale o tom matka nechce ani slyšet. Byl jsem se poradit u psycholožky jak to nejlíp udělat, aby se scény při předávkách eliminovaly a ona mi doporučila pravý opak toho co vy, a to abych nechal nějakou dobu malou matce, nebral si ji, aby měla holka čas si na maminku zvyknout!!! a maminka měla čas si vytvořit s malou vztah. Já si ovšem myslím, že maminka měla dosud minimálně stejně času jako já, aby si vztah vytvořila. To jak se chováme ke svým dětem a jaké si s nimi vytvoříme vztahy je přece v rukou každého z nás. Navíc si myslím, že ten opravdový vztah dítě x rodič se buduje hlavně v prvních letech života, kdy se ten prcek musí vypiplat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 31 led 2015 13:41

.. ja si stale myslim, ze i jedna, i druha rada jsou hloupost. Ze se tim snazite dat do rukou ditete ohromnou moc, ktera mu nepatri, a muze ublizit. Rict "nechci k mamince (tatinkovi)", a nemuset? Jen tak, z pleziru, bez predchozi domluvy rodicu?? Co kdyby brecela ze nechce do skoly? Ja myslim, ze kdyz neni nejaky obzvlast dulezity duvod, nebo se na tom rodice domluvi, ze dite (obzvlast v 6-ti letech) v tomhle nesmi rozhodovat.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 31 led 2015 16:08

nejlepší je pravidelný režim, který budou všichni dodržovat
(ať už se jim momentálně z nějakého důvodu chce či nechce)

Odpovědět