Casova vytizenost matky

Odpovědět
acol
Uživatel(ka) fóra

Casova vytizenost matky

Příspěvek od acol » 27 led 2015 18:06

Ahoj,
jsem v procesu zadosti o SP .. ex a matka deti ma casove velmi narocnou praci .. travi v praci bezne 10 a vice hodin denne, caste sluzebni cesty, coz napriklad znamena deti musi byt ve skole hned na otevreni druziny v 6:30 , vyzvedavani odpoledne a volnocasove aktivity jsou z vetsi casti zajistovany jeji matkou a dalsimi rodinnymi prislusniky.. Jak na to co nejlepe poukazat?? Zapojit OSPOD? Vyzadat si dochazku od zamestnavatele?? Muze si soud o toto rict u zamestnavatele? Zde je take problem ma rodinne vazby na majitele firmy I samozrejme dobre vazby na personalni oddeleni.. nevim , zda by si dovolili dochazku upravit pro soud .. .samozrejme bych mohl tyto udaje korelovat s mymi podklady (kdo a kdy deti vyzvedaval) .. Jak nejlepe to osetrit??
Dekuji predem
Naposledy upravil(a) acol dne 27 led 2015 18:21, celkem upraveno 1 x.

martin
Stálice fóra

Re: Casova vytizenost matky

Příspěvek od martin » 27 led 2015 18:15

10 hodin není tak hrozné. Já bych se nesnažil to rozmazávat a podat jako "negativum" matky. Ano - nabídnul bych pomoc a poukázal, že SP by mohla matce poněkud ulehčit, ale asi bych kolem toho nedělal tanečky jako s vyžádáním si docházky. To bude vypadat, že matce vyčítáte pracovitost... Takže v klidu přesvědčovat o výhodách, ale žádná histerie...

acol
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od acol » 27 led 2015 18:21

Ano mam to zatim napsane ve smyslu , ze je pro jednoho rodiče je soustavavná výchova trvalá vysoká zátěž ktere bych byl rad co nejvice napomocen

martin
Stálice fóra

Příspěvek od martin » 27 led 2015 18:29

acol píše:Ano mam to zatim napsane ve smyslu , ze je pro jednoho rodiče je soustavavná výchova trvalá vysoká zátěž ktere bych byl rad co nejvice napomocen
Tak tak - zminil bych to pozitivni - ze s detmi muzete udelat ukoly, vozit je na krouzky, osobne se jim venovat, postarat se, kdyz jsou nemocne...

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 28 led 2015 12:40

Hodně záleží na pohledu soudce. Na mě manželka taky zkoušela vytahovat (nelegálně získaný) průběh pracovní doby za poslední rok a dokonce žádala soudkyni aby si totéž oficiálně vyžádala od zaměstnavatele. Soudkyně to moc nebrala na zřetel a nabádala nás ať začneme SP praktikovat s tím, že se nejdéle do čtrnácti dnů ukáže, zda mi mé časové vytížení umožní starat se o děti či nikoliv. Já osobně, s odstupem času, bych něco podobného moc nerozmazával. Manželka též byla proti tomu, aby se o naše děti pomáhali starat též mí rodiče (její rodiče jí nevadili), ale pracovnice OSPODu jí důrazně vysvětlila, že prarodiče nelze ze starosti a vůbec ze vztahu s vnoučaty vyloučit.

lilianna89
Stálice fóra

Příspěvek od lilianna89 » 29 led 2015 17:34

Mozna, ze kdybys ji daval vic penez, nemusela by tolik pracovat. ;-)
Matka snazici se dokopat sveho ex k rodicovskym povinnostem. Syn, 2 roky.

acol
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od acol » 29 led 2015 17:44

lilianna89 píše:Mozna, ze kdybys ji daval vic penez, nemusela by tolik pracovat. ;-)
Ty vis kolik ji davam penez???Nebudu konkretni , ale vyzivne nizke neni ani troche a dostala na prvni dobrou o co si rekla.... k soudu jsme sli uz dohodnuti..

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od sotek1 » 02 úno 2015 01:00

Kdybych jí dával méně, tak by si nemohla vydržovat toho mladíka...

Odpovědět