Dohoda o SP pro soud-strucna nebo podrobna?

sotek1
Uživatel(ka) fóra

Re: Dohoda o SP pro soud-strucna nebo podrobna?

Příspěvek od sotek1 » 02 úno 2015 01:09

Sorry, ale kdybychom s manželkou trnitou cestou časem nedošli k dohodě, tak jsem na střídavku nikdy nedosáhl.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 02 úno 2015 15:24

Ja jsem take pro podrobnou dohodu. Aby resila rozumnym zpusobem vsechny prazdniny, vyzivne i podileni se na vydajich (ramcove). Pokud jsou rodice i do budoucna schopni se domluvit, tim lepe, nemusi se pak v kazdem detailu lpet na zneni domluvy. Pokud ale do budoucna nastane neshoda (v jednom terminu chteji na dovolenou oba a trvaji na tom, tatka nakonec plati vsechno protoze mamka rekne ze jim nic nekoupi, at to koupi on ....) je dobre ze existuje soudem posvecena dohoda co vetsinu trecich ploch predem upravuje.
Ono mit pouze napr. dohodu + rozsudek stridavka po tydnu se ve finale ukaze jako peklo, kdyz se jeden rodic sprajcne a trva na presnem dodrzovani stridani tyden/tyden, prazdniny neprazdniny, volno nevolno. Dobre je i v dohode (rozsudku) cas + misto predavani.

Christopher
Stálice fóra

Příspěvek od Christopher » 16 úno 2015 22:51

Trochu jsem nevěděl kam tuto otázku přesně zařadit, tak snad nevadí, že sem.
Pokud ex podá dohodu k soudu. A já s ní nesouhlasím. Stává se z toho automaticky soudní spor? Jsem povinný se k dohodě vyjádřit? Jediné možné couvutí z toho je, že by jí ex stáhla? Jde mi o to, že nechci problémy řešit soudně, ale smírnější cestou. Je mi totiž jasné, že pak by byl nějaký vztah na úrovni komunikace daleko složitejší. A zdaleka ne rodiče by z toho trpěli nejvíce.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 16 úno 2015 23:03

Christopher píše:Trochu jsem nevěděl kam tuto otázku přesně zařadit, tak snad nevadí, že sem.
Pokud ex podá dohodu k soudu. A já s ní nesouhlasím. Stává se z toho automaticky soudní spor? Jsem povinný se k dohodě vyjádřit? Jediné možné couvutí z toho je, že by jí ex stáhla? Jde mi o to, že nechci problémy řešit soudně, ale smírnější cestou. Je mi totiž jasné, že pak by byl nějaký vztah na úrovni komunikace daleko složitejší. A zdaleka ne rodiče by z toho trpěli nejvíce.
Jakmile tvá EX věc (svůj návrh) předložila soudu k rozhodnutí (formulovala petit, jak má soud rozhodnout), je počínaje dnem, kdy se návrh dostane do dispozice soudu, zahájeno soudní řízení.

To přináší další nepříjemnosti. Začne vás oba rodiče prověřovat sociálka, kterou soud ustanoví zároveň jako kolizního opatrovníka nezletilého dítěte. Soud ti doručí návrh a vyzve tě, aby ses k němu vyjádřil. Tobě postačí sdělit soudu svůj alternativní petit (formulovat výrok, jak by měl soud dle tvého názoru rozhodnout). Pak se rozjede celá mašinerïe, kdy ztratíš veškeré iluze o své EX, protože ta ti pujde tvrdě po krku, aby dítě dostala do své péče. Už to, že místo dohody se obrátila na soud svědčí o tom, že ti nenechá nic zadarmo.

tataman
Stálice fóra

Příspěvek od tataman » 16 úno 2015 23:16

Dohoda urcite ano - a i kldine podrobnejsi. Zcela jiste je nutne to mit na papire a oba s tim souhlasit - predejdete se tim spoustum vecem a sporum v budoucnu. Pokud mate navic rozumny OSPOD tak zkuste i tam - s tim vam pomuozu - pozvou si Vas oba a tam to treba sepiste za podpory OSPOD. Ale jak rikam "rozumny" OSPOD a uz musis vedet co chces a mit to v sobe srovane.

Ale pokud je matka KRAVA a otec VUL tak Vam do budoucna nepomuze ani svecena voda. Proste chce se hlavne na vsem rozumne domlouvat pak i bez papiru. Papir je pro pripad nejakeho sporu do budoucna. Nas uz i OSPOD poucil ze rodice maji jednat ve vzajemne shode a zejmena ve prospech a v nejlepsim zajmu ditete. Pokdu se nedomluvite tak si Vas stejne casem pozvou a budete to muset podepsat - sepisou s Vami jake dopady ty Vase neshody budou mit na dite, urcite pozvou i psycholozku/psychologa - pouci Vas a vse podepisete ve finale po 2H jednani. Kde hlavne bude ze jste byli pouceni nekolika pracovniky OSPOD, psycholozkou atd.

Kdo to pak bude porusovat aspon zakladni veci tak pak OSPOD klidne na zakalde toho muze pozadat k soudu o omezeni styku (vychovy a pece) toho rodice, ktery nerespektuje Vami podespana pouceni a doporuceni OSPOD a zase zejmena zajmy ditete - ketre vidi OSPOD - dle zakonu, psycholozky, lekarky a jinych individualnich veci.

Doporucuji se hlavne nechovat jako otec VUL - naopak delej vse v zajmu ditete - ale ne zas tak ze te matka bude sikanovat a vydirat. Bud k dohode aktivni. Doporucuji si to v hlave srovnat a poradit se co je opravdu dobre pro dite a cim diteti muzes byt napomocny, co mu muzes vsechno zajistit, jak ho muzes vsestranne rozvijet atd. Neboj se poradit i se zkusenou psycholozkou apod. A pak si udelej svuj navrh, kde matku nikterak neomezuj a vyvolej schuzku na OSPOD s tim ze chces ucinit dohodu ke SP...
Naposledy upravil(a) tataman dne 16 úno 2015 23:25, celkem upraveno 1 x.

tataman
Stálice fóra

Příspěvek od tataman » 16 úno 2015 23:20

Asi i v teto chvili budes potrebovat OSPOD aby te navstivili u tebe doma a musis mit od nich pozitivni stanovisko - ktery OSPOD ucini pro soud. A to zejmena je nutne ze mas dobre pdominky pro vychovu a peci a musi tam byt zejemna napsano pro SP a i vylucnou peci. Ze OSPOD neshledava zadne prekazky a to - materialni, bytove, zajisteni, ze dite jsi schopen vsestranne rozvijet, zajistit ho po vsech strankach, lekar, krouzky, skolka, skola, ukoly, prospech, ze ho zvladas i vychovne atd. Pokdu to budes mit z OSPOD ze jsi po vsech strankach OK a nemas prekazky tak to bude jedine dobre - jestli uz teda tva Ex neco rozjela u soudu. Je to jak pise Martin, Milo i ForU....

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 17 úno 2015 01:51

můžete zkusit navrhnout, aby soud nejdříve nařídil mediaci
(s tím že je zde oboustranná snaha se "nějak" dohodnout)

soud je povinen vás primárně vést ke smíru
(jak moc to ten který soudce/soudkyně dělá či nedělá je zcela individuální)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 úno 2015 09:27

Christopher píše:....Pokud ex podá dohodu k soudu. A já s ní nesouhlasím.....
Okamzite jednej, neagrasivne, ale rozhodne.
"poda dohodu k soudu...a ja s ni nesouhlasim.." co to je? Ona tedy nejaky navrh k soudu podala, a ten navrh vypada jako ze jste na tom domluveni? Hned urcite zformuluj svuj navrh usporadani, a doruc soudu, at vi ze to tak neni a domluveni nejste. Urcite v navrhu stuj za stridavou peci, treba asymetrickou, treba s malilinko nizsim podilem tve pece ... ale stridavou. Pokud na zacatku pripustis peci vyhradni, budou te vsichni tlacit dal a dal, az k "standardnimu" vikendu/14.
Hned kontaktuj ospod, s tim ze se chces s matkou domluvit, ze chces jednat o usporadani, atd, atd., ale jednani se nedari a matka ti v peci brani. Pozaduj, aby ospod zprostredkoval jednani, poradnu, mediaci ... vsude vystupuj vstricne, ale rozhodne ve veci tve pece o dite a casu s nim stravenym.
Uvedom si, ze ackoli se chces domluvit, nestojite od dohody kousicek, nehadate se o nejake jedno odpoledne (nebo ano?), ale vase postoje jsou pravdepodobne diametralne odlisne, ty se chces starat v rozsahu nejake 1/2, a matka by byla nejradsi kdybys neexistoval. Tam dohoda zpravidla sama od sebe mozna neni, pokud na matku nezatlaci prislusne instituce (ospod) a nevysvetli ji, ze jeji predstava neni spravna, a ze ani oni ji v tom podporovat nebudou. Ale tam je nutne mit stesti na spravny pokrokovy ospod (jehly v kupkach sena).
Predpokladam ze si uz tady spoustu temat prosel - vzdycky to byva tak, ze co neudelas na zacatku, v doufani ze se prece domluvite, ze se nechces soudit .. atd, uz nedozenes. Vsichni (a castecne opravnene) budou rikat ze si dite zvyklo, ze to nebudou narusovat, ze pockaji co soud, ze az se udelaji posudky, a cas si bude vesele plynout.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 úno 2015 09:34

JJL píše:můžete zkusit navrhnout, aby soud nejdříve nařídil mediaci..
Urcite, to take udelej, prosazuj poradny, mediace ... Ono to nikam nepovede, kde se diametralne lisi predstavy (kdyz si matka mysli, ze dite je "jeji"), vest to nikam nemuze.. ALE - tam vsude muzes prokazovat, ze si to ty kdo se domluvit chce, ze hledas mozna reseni a usporadani (pri zachovani tve pece a dostatecneho casu), na vystupy z techto jednani se nasledne muzes odkazovat.

barnabas
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od barnabas » 17 úno 2015 10:12

Tohle by tuleni2 platilo pouze v případě poradny. Před mediací budete muset s Exkou podepsat smlouvu, že nikde nepoužijete to co se na mediaci řeklo, teda pokud byste s tím nesouhlasili oba, dokonce ani mediátor nebude moct jít k soudu. Nedokážu si představit, že by Ex souhlasila s tím, že by z mediace byl výstup ten, že to je ona kdo se nehodlá domluvit.

Odpovědět