Vzít dítě únoskyni není únosem (Mirek a Tomáš Jadlovský)

wisdom
Uživatel(ka) fóra

Vzít dítě únoskyni není únosem (Mirek a Tomáš Jadlovský)

Příspěvek od wisdom » 06 úno 2015 17:55

Nikam neutíejte, ani do rajské Malajsie, kde je levno a teplo... ASI ho hledá policie... I když podle českého práva je to ne-trestné (a tedy v ČR nejde o trestný čin), trestné je to v jiných státech...
Naposledy upravil(a) wisdom dne 19 úno 2015 19:28, celkem upraveno 3 x.

martin
Stálice fóra

Re: Vzít dítě únoskyni není únosem (Mirek a Tomáš Jadlovský)

Příspěvek od martin » 06 úno 2015 18:19

V databázích skutečně není - takže už po něm nepátrají?

Jinak ty rady, to jsou teda zajímavý rady. V Malajsii jsem rok pracoval a dost dobře si nedovedu představit, že bych tam utekl a zůstal třeba 10 let... Odříznout se od všeho, frnknout někam do Kuala Lumpur a co dál? Získat pracovní povolení není tak jednoduché a celé by to vyžadovalo poměrně balík do začátku. I když byste cestoval tam a zpátky, aby se vám vždycky po 90ti dnech obnovil turistický pobyl (lze třeba do Singapuru), tak jednou vám zkončí platnost pasu... Pro dítě by bylo potřeba časem zajistit vzdělání, bylo by třeba řešit lékařskou péči, bydlení, práci...

Představa "levno, teplo" je dost zjednodušená - životní náklady (nájem, potraviny, doprava) jsou obdobné jako náklady v ČR, zatímco průměrný výdělek je úplně jinde. Teplo pak znamená tropickou vlhkost a prádelnové dusno rovníkové země. :-)

Pokud tedy nejste zrovna Viktor Kožený disponující pár milióny navíc, tak to celé zní dost šíleně... Obávám se, že než tohle, tak je dost reálné, že jednou v někom bouchnou saze a půjde si to se "systémem" vyřídit.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 06 úno 2015 18:30

wisdom píše:...a tedy v ČR nejde o trestný čin.....
V případě únosu dítěte jedním z rodičůse sice nejedná o trestný čin únosu, tak jak jej chápe trestní právo, ale mohlo by se jednat o trestný čin poškozování cizích práv dle ust. § 181 tr.z.

Rodič, který odejde s nezletilým dítětem do ciziny proti vůli druhého rodiče, kterému předstírá, že jde jen o výlet, porušuje jeho rodičovská práva a naplňuje skutkovou podstatu trestného činu poškození cizích práv podle § 181. Vzhledem k tomu, že odvezením dítěte do ciziny zároveň vykonává svá rodičovská práva, nemůže se dopustit trestného činu zavlečení podle §  172 TrZ , pokud vůči dítěti, schopnému projevit svou vůli, nekoná s použitím násilí nebo lsti (srov. Rozsudek Nejvyššího soudu ČSFR z 22. 3. 1990 sp. zn. 2 Tzf 3/90).

Judikatura je jasná a dosud nebyla prolomena. Vše ale záleží na tom, jestli na rodiče bude chtít někdo podávat obžalobu. Pokud by šlo o ženskou, asi by ji nepodali, ale jedná se o otce a já se domnívám, že to jen tak nenechají být.

wisdom
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od wisdom » 06 úno 2015 21:24

martin píše:V databázích skutečně není - takže už po něm nepátrají?
A pátrali vůbec někdy?

nelínna
Nováček fóra

Příspěvek od nelínna » 24 úno 2015 22:03

mám jenom malý pod-dotaz.
a jak by to bylo když by matka sebrala dítě v rámci unie, když by odjela za prací? Za jakých okolností by se tohle chápalo jako únos?

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 18 zář 2015 12:39

V ČR o trestný čin nejde, ani v Arménii, místě našeho momentálního pobytu. Španělští justiční mafiáni na mne vydali zatykač pro únos, který matka před tím provedla dvakrát, samozřejmě beztrestně, protože ona může a česká policie ji odmítla stíhat. V databázích jsme nikde vidět nebyli, ale je tam jistá neveřejná evidence, jak se ukázalo při nedávném přechodu hranic (podrobněji viz článek ze 31. srpna 2015). Pro mne je ve Španělsku naplánováno čtyřleté vězení, přičemž státu, který mne zadrží, se zaručuje, že budu mít spravedlivý proces, asi jako návratové/únosové soudní řízení, o kterém jsem vůbec nevěděl a předvolána k němu byla jen matka. Pro Mirka je naplánována internace v dětském domově, dokud si ho jeho matka nepřevezme. Mirek by měl potom zůstat v osobním vlastnictví matky, což vím pouze z doslechu od arménských policistů, protože žádný papír já ani mí advokáti nemáme. Arménie ani jedno z toho neuznala, Mirek zůstává se mnou. ČR se tváří, jako že se jí problém netýká, i když ze zatykače, který mi zde dali přečíst, bylo patrné, že španělským justičním mafiánům ochotně poskytla údaje k identifikaci - např. čísla pasů, které ve Španělsku nikdo neznal. Dnes české instituce tvrdí, že je to moje soukromá věc, kterou si mám se španělskou nezávislou justicí vyřídit sám. Další vývoj napíšu buď sem, nebo bude ve článcích.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 18 zář 2015 13:33

Stát má chránit své občany - pokud někdo předal osobní údaje, někde by měl být o tom zápis a ten "někdo" by měl nést odpovědnost. V této věci bych se dle procesního stavu obrátil na ÚS/ombudsmana.

Co se týče právní teorie k eurozatykači vs. ochrana občanů - shrnuto v Nálezu ÚS:
http://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=Pl-66-04

Kotletka
Stálice fóra

Příspěvek od Kotletka » 18 zář 2015 14:06

Tomáš - já to nechápu. Ona se dopustila únosu a jakože naplnila skutkovou podstatu únosu? A jaktože ona je únosce a ty jsi ve vyhnanství? A ve Španělsku může být dítě v osobním vlastnictví? Nepředkládáš to nějak zvláštně?

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 18 zář 2015 15:30

Kotletka píše:Tomáš - já to nechápu. Ona se dopustila únosu a jakože naplnila skutkovou podstatu únosu? A jaktože ona je únosce a ty jsi ve vyhnanství? A ve Španělsku může být dítě v osobním vlastnictví? Nepředkládáš to nějak zvláštně?
Viz třeba http://www.stridavka.cz/vzit-dite-unosk ... nosem.html a starší články od stejného autora - doporučuji přečíst, poučné a smutné ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 18 zář 2015 15:32

Kotletka píše:Tomáš - já to nechápu. Ona se dopustila únosu a jakože naplnila skutkovou podstatu únosu? A jaktože ona je únosce a ty jsi ve vyhnanství? A ve Španělsku může být dítě v osobním vlastnictví? Nepředkládáš to nějak zvláštně?
Kotletko, matka se dopustila, dokonce dvakrát, rodičovského únosu, který v ČR není trestný. Když jsem si syna po 4 letech české soudní nečinnosti odvezl zpět, španělští justiční mafiáni to začali skrze Interpol stíhat jako únos. Španělské právo neznám, a ani mne nezajímá, protože španělským soudům nikdy nevznikla pravomoc cokoliv kolem mého syna rozhodovat. Ale je to právní stát asi jako naše banánová republika, takže soudce si nezávisle na čemkoliv dělá, co chce. Jestli je v tom úplatek nebo jsou jen na straně maminky, nevím. Takže ona je dvojnásobná únoskyně, kterou nikdo nestíhá, a já jsem psanec se synem na útěku. Podrobnosti v sekci článků, napsaných pod jménem Jadlovský. Kdyby něco nebylo jasné, rád vysvětlím.

Podle slov arménských policistů, kteří tu řešili maminčinu žádost, abych jí syna předal, jsem zbaven rodičovských práv a syn má být jen s matkou, samozřejmě projednáno, aniž bych cokoliv věděl, ani nemluvím o tom, že španělský soud je nepříslušný, na což je i usnesení českého Nejvyššího soudu. Ale nižší soudy jsou na Nejvyšším soudu také nezávislé, takže co se divíme. Působí to neuvěřitelně, ale všechno je ve článcích doloženo.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Odpovědět