soudní znalec p.Dařílková

spekus
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2015 09:33

soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od spekus »

prosím všechny, kdo mají zkušenosti se znalkiní paní Dařílkovou , zejména z období srpen 2014, ať se mi ozvou na e-mail , spekus@seznam.cz , dle informací co jsem získal její posudky neodpovídají vůbec odornému postupu a není je možné provést jejich zpětnou revizi, také provádí posudky jako na běžícím pásu za nehorázné sumy, které naprosto neodovíají času na nich strávených. děkuji všem :-)
JJL
Stálice fóra
Příspěvky: 942
Registrován: 26 kvě 2013 17:45

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od JJL »

podle http://www.justice.cz - seznam soudních znalců:

Ing. JITKA DAŘÍLKOVÁ - IČ: 14848775 - U Kola 3052, 470 01 Česká Lípa, tel. 728 934 869, ingdarilkova@seznam.cz
EKONOMIKA - Ceny a odhady - nemovitostí


PhDr. NADĚŽDA DAŘÍLKOVÁ - IČ: 71765425 - Heyrovského 414/6, 779 00 Olomouc, tel. 773 530533, darilkovan@seznam.cz
zaměstnána: Oddělení klinické psychologie FNOL, I.P.Pavlova 6, 77520 Olomouc, tel.: 588 444447
ZDRAVOTNICTVÍ - Psychiatrie - klinická psychologie dětí a dospělých
Alharahadza
Stálice fóra
Příspěvky: 272
Registrován: 18 pro 2013 00:46

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od Alharahadza »

JJL píše:PhDr. NADĚŽDA DAŘÍLKOVÁ - IČ: 71765425 - Heyrovského 414/6, 779 00 Olomouc, tel. 773 530533, darilkovan@seznam.czzaměstnána: Oddělení klinické psychologie FNOL, I.P.Pavlova 6, 77520 Olomouc, tel.: 588 444447ZDRAVOTNICTVÍ - Psychiatrie - klinická psychologie dětí a dospělých
Pěkný guláš. Paní je psycholožka (PhDr.), tj. nemá lékařské vzdělání (MUDr.), ale přesto je soudní znalkyní v oboru zdravotnictví a odvětví psychiatrie. Psychiatr je lékař, který k výkonu svého povolání potřebuje mít lékařské vzdělání (MUDr.).
Paní doktorka má klinickou specializaci ze systematické psychoterapie.

Rozdíl mezi psychologem a psychiatrem je asi takový, jako kdybyste si poruchu trávícího ústrojí léčili ne u gastroenterologa, ale u nutričního terapeuta.

Vyžádejte si dle InfZ u krajského soudu veškeré dokumenty, na základě kterých byla jmenována soudním znalcem a namítejte obor jejího jmenování.
spekus
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2015 09:33

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od spekus »

prosím mohli by jste mi toto vyše trvzení nějak upřesnit, nějak tomu nerozumím, když je vystudovaná v oboru psychogie a obor znalec má v psycholog ne psychiatr? děkuji moc
Alharahadza
Stálice fóra
Příspěvky: 272
Registrován: 18 pro 2013 00:46

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od Alharahadza »

Já tomu také nerozumím jak může být psycholog znalcem v odvětví psychiatrie, pro kterou je třeba lékařská atestace, když studovala na filozofické fakultě.

Vyžádejte si dle InfZ u KS, u kterého je zapsaná, dokumenty, na základě kterých prokazovala svoji kvalifikaci. Většinou si znalci sami píšou žádosti o jmenování..
Shadow Night
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: 22 lis 2019 21:39

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od Shadow Night »

Praktická zkušenost:

Mohu-li nějak shrnout výsledek práce paní znalkyně, musím konstatovat, že jednoznačně nadržovala matce.

Metodika její práce je diskutabilní; prohlásit po zhruba padesátiminutovém rozhovoru s matkou, která má každoročně 2-3 pokuty za vysokou rychlost v obci, občas jí demontují plynoměr či elektroměr, že je zodpovědná a pečlivá, to mi příjde přespříliš.

Prohlásit o dvakrát rozvedené matce, která utekla od rodiny s milencem, že je rodinný typ, to je síla.

Prohlásit o matce, od které kvůli její neschopnosti vcítit se do jiného uteklo vlastní dítě, že umí citlivě vycházet vstříc potřebám dětí, to už bych nazval nekompetentností.

Paní znalkyni byly tyto a další informace známy, přesto se v posudku nikde neobjevily. Matka, v jejíž rodině se objevují duševní poruchy a sebevraždy, hráčství, alkoholismus a která dlouhodobě vykazuje znaky disociální poruchy osobnosti, znalkyni prokazatelně lhala; ta nepravdivé a za vlasy přitažené informace nijak nereflektovala, přepsala je do posudku - přestože pouhým zvednutím telefonu a vytočením vedlejší budovy v nemocnici si mohla snadno ověřit, že matka otce sprostě pomlouvá.

Výrazně mladší druh matky a otec jejího (po dvouměsíční známosti pořízeného) mimomanželského dítěte, který fyzicky napadl cizí dítě, je líčen v excelentních barvách, jako ideální náhradní otec. V jeho hodnocení paní znalkyně prakticky doslova opsala to, co jí o sobě řekl sám.

Obrovské množství pasáží je stvořeno pomocí CTRL+C a CTRL+V.

Objektivitu a na vědeckých základech založenou práci u této znalkyně rozhodně nečekejte. Tři písemné testy, kterými všechny dospělé zúčastněné oblažila, by zfalšoval průměrný puberťák. Tohle bych nenazval vědeckou metodologií ani náhodou. Většina posudku jsou tak maximálně pocity a odhady paní znalkyně bez reálných a ověřitelných podkladů.

Zato otec si s paní znalkyní opravdu užil. Věnovala mu téměř čtyřnásobek času co matce. Jednala s ním příkře, sdělila mu mimo jiné, že "si s ním chudák manželka užila..." - tohle je dle mého názoru krajně neprofesionální přístup, svědčící minimálně o zaujatosti. Navíc nedělala většinu času nic jiného, než se ho snažila dotlačit k souhlasu se střídavkou - otec žádal z výše uvedených důvodů o svěření dětí do své péče. Nakonec ho označila za manipulátora, který není schopen sebereflexe. (Otec je praktikující křesťan...)

Celkově věnovala posuzovaným osobám cca 6 hodin, z toho 3 hodiny otci, 1,5 dětem, přibližně po 45 minutách matce a jejímu druhovi, což mi na poznání charakteru posuzovaných a na odborně a kompetentně zpracovaný posudek přijde zoufale málo. Vzala si za to 16 000 Kč a navíc otci vynadala, jak se s tím bude muset obtěžovat o víkendu. Nazval bych to spíše továrnou na peníze.

Mohu-li radit otcům, vyhněte se paní znalkyni širokým obloukem.

Autorem tohoto příspěvku je vysokoškolák s množstvím zkoušek z psychologie a sociologie, 15 let dělal metodika prevence patologických jevů.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2032
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od tulen2 »

No a proc ten otec nesouhlasi se SP??? Ma snad pocit se on je pro deti dulezitejsi a lepsi nez matka? Protoze zaplati dve pokuty rocne a obcas zapomene zaplatit plyn? To, ze znalkyne otce tlacila do souhlasu se SP bych naopak videl jako veeelice pokrokovou znalkyni - ackoli mozna mela osobni pocit ze otec je magor, presto se snazila protlacit reseni, aby dite neprislo ani o jednoho z rodicu, aby si mohlo uzivat cas s obema. Nebyva to bohuzel jeste u znalcu zdaleka standardem - zaujatost muze vypadat nesrovnatelne jinak.

Nojo, tak bohuzel ten otec misto toho aby si deti uzival v SP bude odsouzeny k peci matky, a deti bude moct mit treba jen 3/14 :((. Nevim, co cekal.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od Simpson123 »

Moc tomu nerozumim jaka je vlastne dobra taktika otce u posudku, jasne posudky odmitat a kdyz soudkyne na posudku trva tak navrhovat soudu otazky pro znalce. Ale co pak, jake jsou doporuceni jak to zmaknout pri vyrobe samotneho posudku? Posudek byva dulezity a casto jediny hmatatelny podklad pro soud jak rozhodnout a soudy se rady za znalce alibisticky schovaji.
Prijde mi ze bych taky neustupne nesouhlasil se SP v situaci kdy matka navrhuje VP matky a soud urcil proti vuli otce vypracovat posudek. Proc oslabovat pravni pozici otce u soudu? Prece ten znalecky posudek je pokracovani soudu a pokud se znalec i ve znaleckem posudku rozepise ze otec si svoji peci rozmyslel a spokoji se se SP tak je to signal soudu ze otec ustupuje a mozna bude souhlasit a smiri se i s 4/14 (tkz. siroky styk + tucne alimenty).
Proc neni dobra taktika se jako otec rovnou soudem narizeneho posudku nezucastnit, nespolupracovat se znalcem, nebo odmitnout odpovidat na nektere testy a otazky? Stejne pak otec bezi hledat obratem jineho znalce a necha si vypracovat svuj oponentni znalecky posudek ze je fajnovy otec?
Navic z toho vedeni posudku podle meho otec do 15 minut vyciti jaky znalec asi vyplodi posudek, podle me kdyz vycitim ze znalec je zaujaty tak prepnu do kopaciho rezimu, vysvetlim sve naucene mantry a nema sanci me nasilim nutit do sablony znalce a do testu a malovani obrazku, ne?
Podle me je to s posudkem podobne jako na OSPOD, prece po par seancich vycitim jak asi OSPOD celou vec bude hrat a pokud je to standardni hra: dite je majetek matky tak taky okamzite musim prejit do kopaciho rezimu a nenabihat si na vidle, ne?

Samozrejme ze je vyhradni pece matky ale i otce nevhodna uprava a jasne ze decko ma mit oba rodice, ale to je jina diskuse.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2032
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od tulen2 »

Simpson123 píše: 26 lis 2019 15:19 ....jasne posudky odmitat a kdyz soudkyne na posudku trva tak navrhovat soudu otazky pro znalce.

...Ale co pak, jake jsou doporuceni jak to zmaknout pri vyrobe samotneho posudku? ....


Prijde mi ze bych taky neustupne nesouhlasil se SP v situaci kdy matka navrhuje VP matky.... Proc oslabovat pravni pozici otce u soudu?... pokud se znalec i ve znaleckem posudku rozepise ze otec si svoji peci rozmyslel a spokoji se se SP ....

...Proc neni dobra taktika se jako otec rovnou soudem narizeneho posudku nezucastnit, nespolupracovat se znalcem, nebo odmitnout odpovidat na nektere testy a otazky? Stejne pak otec bezi hledat obratem jineho znalce....

Navic z toho vedeni posudku podle meho otec do 15 minut vyciti jaky znalec asi vyplodi posudek, podle me kdyz vycitim ze znalec je zaujaty tak prepnu do kopaciho rezimu, vysvetlim sve naucene mantry a nema sanci me nasilim nutit do sablony znalce a do testu a malovani obrazku, ne?...
Za mne - dobre je posudky odmitat jako nadbytecne v situaci, kdy +- vyrovnane stridam. Strida se, pecuje se, deti spokojene, tak na co posudek? Doufat ze si to soudkyne rozmysli, znovu projde spis... Ale kdyz je vse posrane, posudek to uz muze jen zlepsit - tak asi neni jina volba. Stejne, pokud soudkyne chce, posudek zada, NIC ji v tom nebrani. To ze ho otec nechce ... max muze pak rozporovat jeho placeni, kdyz posudek v plne mire potvrdi vhodnost jeho navrhu upravy pece.

U psychologa - no aby otec nebyl za kretena a vysirace. Aby bylo v kazde chvili jasne, ze jde o deti, ze se staral a chce starat dal, ze v zadnem pripade v tom neni ani kousek touhy mit nizsi vyzivne (jako primarni motivace), nebo trestani matky ze ona odesla, nebo pocitu ze ona to dela spatne, ja to budu delat lepe. No a kdyz bude znalec rozumny, a pece je +- vyrovnana, doporuceni SP by melo vylezt. U znalce zaujateho proti SP, nebo kdyz dlouhodobe pece +- vyrovnana neni a otec s tim tise zije a deti jsou tak zvykle - to uz je ve hvezdach.
Tady bys trvanim na peci otce a nepripoustenim SP byl za vysirace co tresta matku. To bylo asi osudnym i Shadow night. Nemel vubec zadne zavazne argumenty proc by matka pecovat nemela - presto na tom pri posudku zarputile trval .. proc? Posudek neni soud, je to podklad pro soud.

Ono neni ani trochu snadne najit znalce co udela ZNALECKY posudek bez ucasti matky, na objednavku otce. Nedostaveni se ke zpracovavani posudku zadaneho soudem bez sankci mozne neni, nespoluprace se muze odrazit (a odrazi) v posudku - tak to moc dobra cesta neni.

Otec muze a nemusi vycitit jakym smerem znalec smeruje - prece jen psycholog predevsim mlci a necha mluvit subjekty, a smeruje si je otazkami kam chce. Pro zkuseneho psychologa je hlavnim voditkem rozhovor. Testy jsou v takhle komplexni otazce (pece o deti) celkem nanic, navic se daji casto naucit a prokouknout. Ale I kdyz vyciti, ze to dobre nebude - je mu to celkem nanic. Kdyz to pak dobre opravdu neni, zbyva mu jen zkusit opravdu najit nekoho kdo se pusti do posudku oponentniho.
Simpson123
Stálice fóra
Příspěvky: 531
Registrován: 06 čer 2017 13:45

Re: soudní znalec p.Dařílková

Příspěvek od Simpson123 »

Nahledl jsem do znaleckeho posudku jednoho zdejsiho clena, muj dojem byl z toho posudku uplne desivy!
Ta znalkyne napsala ze SP neni vhodna i presto ze soud zadnou takovou otazku znalci nepolozil.
Cely to mnou docela otraslo, ta zvule toho znalce v tom posudku byla uplne 100%, jak se tady porad pise ze je nutno soudu nedovolit, aby polozil znalci otazku SP ano nebo ne - protoze je to pravni otazka neprislusejici znalci ale soudu....k cemu to je kdyz pak soudni znalec zcela kreativne napise ze SP ne protoze otec je horsi nez matka??
Samozrejme cely posudek zcela neprezkoumatelny, bez dat z testu...
Odpovědět