Návrh k soudu - šetřit protistranu či ne

david
Stálice fóra

Návrh k soudu - šetřit protistranu či ne

Příspěvek od david »

Když jste podávali navrh k soudu(na úpravy styku, změny poměrů v péči), šetřili jste v nich protistranu?
Já mam např. celkem výživné emaily, kde mi bejvalka vyhrožuje že dítě třeba neuvidím půl roku, když ona nebude chtit. Nevím jestli to použit, nebo jenom napsat z důvodu nedohody požaduji úpravu styku s dítětem tak a tak a na nějaké házení špíny, kde mi vyhrožuje okolo dítěte se vykašlat.
Říkam si je to pořád matka mého dítěte, budu muset s ní komunikovat, tak jestli je to lepší nehrotit.

Kdo můj případ zná, po Vánocích se vztahy s bejvalkou uklidnily, mohl jsme být s dítětem jak jsem chtěl, tak jsem předběžko nakonec nepodával. Koncem ledna jsem onemocněl, bác, bejvalka napsala že má přítele a že mi nemůže zaručit jak často prcka uvidím, mě to rozhodilo, velká hádka, na sociálce mám opět sjednanou schůzku kvuli předbežku, včera příšel od bejvalky usmiřující dopis, že to chápe a ať si to k soudu dám.

Tak nevím jestli ji v žádosti k soudu očernit a použít všechny důkazy o bránění styku s prckem - některé emaily jsou fakt výživné, protože si říkam že do sporu se má jit asi naplno a použít vše co člověk má, na druhou stranu jde i o dítě, s matkou budu muset do budoucna komunikovat , tak jestli se nedržet zpátky a nehrotit to, protože když se vše vynese na světlo, tak je možné že to už napáchá mezi námi nenapravitelné škody.
Ale zase co když bodne kudlou do zad. Ona pořád řiká že mi ve styku nikdy nebránila, což neni právda, platilo to pouze v období kdy vztahy mezi námi byly jakž takž dobré. Nevím no.

Jak by jste se, nebo jak jste se zachovali vy?
tulen2
Stálice fóra

Re: Návrh k soudu - šetřit protistranu či ne

Příspěvek od tulen2 »

david píše:..nějaké házení špíny, kde mi vyhrožuje okolo dítěte se vykašlat.

... použít všechny důkazy o bránění styku s prckem ..
... Ona pořád řiká že mi ve styku nikdy nebránila, což neni právda,
Za me urcite neocernovat, spinu nehazet. Ale urcite dusledne trvat na tom, abych se mohl stykat s ditetem v dostatecne mire. Pokud tomu brani, urcite dukazy braneni prinaset. Ale u soudu uz je na to pomerne pozde. Dulezite je pred soudem na ospod nejaky rozsah styku domluvit, a tak to praktikovat. Jakmile to nefunguje, opet ospod kontaktovat a chtit aby matku vedl k dodrzovani te domluvy (samozrejme vzdy protokolace).

V podani neni prilis nutne ani podle me vhodne prikladat nejake majly, atp. Pouze bych uvedl, de duvodem pro rozsah pece takovy a takovy je zajem ditete (viz ustavni soud xxx/yyy), a ze matka moji peci v takovem rozsahu brani (vis spis ospod zzz).

Pozor na to, matky co brani zuby nehty a fakt dite nedaji, zpravidla svoji pozici neustoji (nakonec to kazdy vidi), a stridavka dopadne, ale matky co navenek rikaji ja zadne problemy nedelam, muze kdy chce (znamena kdy chce ona, ale ne moc) maji jako ty bezmezne vstricne vsechny sympatie, realne braneni zustava nezaznamenane, a otec casto konci s 2/14 (prece mu matka bez problemu vychazi vstric, a krome toho muze kdy chce). Po rozsudku "plati prece rozsudek". Proto je dulezite rezim a rozsah dohodnout na ospod, nenechat to na tom "kdy chce", ale urcit konkretni dny, hodiny. Je to lepsi i pro dite, vi pak zitra jsem s tatou, v patek s mamou, nic se hekticky nemeni (zmeny po oboustranne domluve samozrejme mozne jsou)
barnabas
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od barnabas »

Určitě bych to bránění ve styku soudu doložil, ty emaily jsou ideální. Pokud se nedomluvíte sami mezi sebou a tvé Ex se nebude líbit tvůj návrh, boj začne, nemá si cenu něco idealizovat a doufat ve spravedlivou domluvu. Takto to ve sporech o děti nechodí, matky si myslí, že děti jsou jejich majetek a otcové jsou tu pouze ke sponzoringu jejich bezstarostného života a běda pokud to otec necítí stejně... :ugeek:
JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL »

a jaké vlastně očekáváte rozhodnutí soudu o PO?
dítě je v péči matky (se souhlasem otce) a všem to dlouhodobě vyhovuje => dítě se svěřuje do výhradní péče matky
matka kontaktu dítěte s otcem nebrání (občas ho umožní) => styk není potřeba upravovat PO, bude o něm rozhodnuto až v samotném řízení

všechno ostatní budete muset (horko těžko) prokazovat - ideálně od nestranných institucí a osob
david
Stálice fóra

Příspěvek od david »

JJL píše:a jaké vlastně očekáváte rozhodnutí soudu o PO?
dítě je v péči matky (se souhlasem otce) a všem to dlouhodobě vyhovuje => dítě se svěřuje do výhradní péče matky
matka kontaktu dítěte s otcem nebrání (občas ho umožní) => styk není potřeba upravovat PO, bude o něm rozhodnuto až v samotném řízení
všechno ostatní budete muset (horko těžko) prokazovat - ideálně od nestranných institucí a osob
Nastavení pravidel, po větší hádce se mi matka někdy přes dítě mstí a ve styku s dítětem brání. Tak se stane že dítě třeba 3 týdny nevidím a protože nemám v ruce rozsudek, tak s tím nic nenadělám. PO mi už doporučuje sama OSPODacka.
Teď je ve všem navíc nový prvek, že matka dle jejích slov má nového přítele a neví kdy bude o víkendech doma, ale mimosoudně mi nabídla vídat malého 1x 3 týdny, to prý je se ochotna přizpůsobit.

Tulen2, barnabas:
Též mě napadla podobná uváha jako barnabáše, zařídím se ale spíše podle rady tuleně, souhlasím že je třeba se soustředit hlavně na rozsah styku a snažit se argumentovat hlavně tímto směrem. Myslím že to bude působit lepším dojmem, než když budu obviňovat matku. Ona zase bude tvrdit opak. Pravda je někde mezi, protože když jsme spolu vycházeli, nabidla mi parkrát přenocování do neděle a já to nevyužil. Stejně jako je pravda že mi vypsala termíny styku s malým 1x měsíčně. Je to prostě strašná vztahová houpačka a je třeba vnést do styku dítěte s nepečujícím rodičem pořádek.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

david píše: .. Tak se stane že dítě třeba 3 týdny nevidím a protože nemám v ruce rozsudek, tak s tím nic nenadělám. PO mi už doporučuje sama OSPODacka. ...
..., ale mimosoudně mi nabídla vídat malého 1x 3 týdny, to prý je se ochotna přizpůsobit...

..., nabidla mi parkrát přenocování do neděle a já to nevyužil....
Doporucit PO je od ospodu casto pouzivany "trik", jak se zbavit zodpovednosti, prehodit ji na soud, a nasledne nemuset delat uz vubec nic, nebot "soud rozhodl". Na to bych si dal velky pozor. Mas z toho pocit ze ti uprimne doporucuje PO, protoze chce aby si dite vidal vic? Premyslim (marne), proc by to delala ... sama ma v ruce mnoho nastroju, jak "nutit" matku aby dulezitost otce respektovala a dite mu sverovala. Je to protokolovane? Ve smyslu matka otci dite odmita sverovat, proto ospod doporucuje vydani PO, ktery by peci otce v dostatecnem rozsahu upravil? Schvalne tam zkus jeste zajit, zavest rec na to PO, ktere minule doporucovala .... a nasledne nejakou podobnou vetu nechat zaprotokolovat.
K tomu, aby tve PO bylo uspesne (jak psal jjl) potrebujes mit zdokumentovane braneni ve styku, opakovane. Ne prilozenymi majly, ale nejlepe v protokolech na ospod. Druha dulezita cast je, aby ospod za takovym tvym PO stal, a bral takovou upravu pece jako vhodnou. Soud se zpravidla zepta ospod na nazor. Casto existuji tesne vazby ospod/soud, a podobne dotazy se casto resi neformalne, telefonicky, dokonce neprotokolovane.
Neni mozne, aby ti matka nabidla (dokonce nekolikrat) ze s ditetem muzes byt, a ty to nevyuzijes. Leda bys mel papir ze ti zrovna operovali srdce. To je pak veskera tva snaha v haji, matka (opravnene) rika podivejte, tady, tady jsem mu nabizela, a nechtel , tady a tady jsem zase nemohla ja ... Jakekoli terminy nabizene matkou je treba prijmout, i za cenu prekopani vsech program.
Ja bych ti spis nez podavani PO (s malou sanci na nejaky vysledek) spis radil na soud dat klasicke podani na stridavku (vyjadrit se k tomu co podala matka), a maximalne tlacit na ospod, aby ti do te doby pomohl zajistit dostatecny a pevne dany styk s ditetem do soudniho rozhodnuti (je to jejich povinnost to resit). Pokud bude nemozne matku k tomu reseni dotlacit, alespon trvej na tom, aby se vse na ospod protokolovalo ("matka nabizi otci vidat se s ditetem jednou za tri tydny ...., otec navrhuje .... atd atd).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

.. jeste - taky chtej byt konkretni, stejne musis byt konkretni i v podani na soud, at uz PO nebo upravy vychovy. Bud konkretni i tady. Hlavne si sam popremyslej, jak tedy s ditetem chces byt (kolik casu), pod jakou uroven je to uz neprijatelne na dohody pristupovat (dite samozrejme chtej jak maximalne da, ale nenazyvej to pak "dohoda"). Caste u matek je "vzdyt muze jak jen bude chtit". Chtej tedy utery, streda, pevne urcene. Kdyz to nepujde, tak ctvrtek, patek ... Jen to co je pevne urcene se da nejak kontrolovat jestli se plni, ze matcino "muze jak chce" znamena skoro nikdy se dokazuje pretezko, a tezko se na to stezuje.
Opet, jednani protokolovat. Otec nabizi pondeli, matka odmita. Nabizi utery ....
david
Stálice fóra

Příspěvek od david »

Na posledni "vanocni" schuzce na OSPODu jsem se zachoval z dnesniho pohledu jako magor. Ex se tam dostavit nechtela. S ODSPODackou jsem si prijemne pokecal, ptala se me jestli chci neco zaprotokolovat, ja jsem rekl ne, v pohode vse je uz v poradku.
A jako byla to vlastne tehdy pravda, s ex. jsme byly spolu tyden, idylka, chodili jsme spolecne s malym v kocarku na prochazky, malem jsme zase planovali budoucnost. Proste me to ukolebalo tak, ze nejaka urednicina mi prisla zbytecna.
Zkusim se OSPODacky jeste zeptat, jak tam ted jedu, jestli by slo zpetne zaprotokolovat alespon to, ze se Ex. nechtela na minulou "vanocni" schuzku dostavit, prestoze ja jsem se snazil o dohodu.

Prckovi je rok a pul, matka koji(ale to uz by se dalo v tomto veku okecat), neuspesnou zadosti o stridavku bych zakonzervoval stav na X let dopredu. Alespon jsem to tak pochopil ze zdejsich diskusi. Kdyz podam navrh k soudu ,tak je to na nekolik let dopredu, resp. do zmeny stavu ve veci jiz rozhodnute.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

david píše:... jestli by slo zpetne zaprotokolovat alespon to, ze se Ex. nechtela na minulou "vanocni" schuzku dostavit, prestoze ja jsem se snazil o dohodu....
..neuspesnou zadosti o stridavku bych zakonzervoval stav na X let dopredu..
To bych nedelal, chtit neco zpetne. To bude pred ni prave vypadat jako ten boj a ocernovani matky. Chtel bych pri nynejsi schuzce aby matku opet pozvala, abyste se mohli domlouvat, popsal stav, TENTOKRAT nechal zaprotokolovat, zeptal se na jeji nazor, co s tim, kdyz doporuci PO, nechal bych zaprotokolovat, ze ospod doporucuje po v takovem a takovem rozsahu, protoze matka nepredava ...

To si asi zasadne spatne pochopil. Cim min (styk) bydes chtit a pozadovat ted jako minimalni pro dobro ditete, tim min nakonec "dostanes". Stridavka nemusi byt nutne tyden/tyden, 50/50. Kdyz uz ted pripustis peci matky a styk otce, dopadnes prave na tech 2/14 (povazovanych za "standardni"), s takrka nemoznosti zmeny do budoucna. Kdyz budes stat za stridavkou, a o dite se opravdu chtit starat, v pripade velkeho neuspechu by to melo byt tak nekde u 4/14, s cestou sice tezkou, ale otevrenou casem pro zmenu, v pripade uspechu se o dite budes starat nejakou 1/2 casu v rezimu stridave pece.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Hele, ale napada me jeste - kdyz jste to meli takove vztahove nahoru dolu, jste asi mladi, chvili dohoda jo, chvili ne, ty navic uplne nevypadas ze bys trval na peci blizici se 1/2 ... Tady by vam fakt poradna nebo mediace pomoci mohla, treba se ti povede s matkou nakonec domluvit a nejakou jasne danou dohodu uzavrit. Tady bych tomu asi sanci daval, zkouseli jste to? Co na to matka? Ale k soudu bych urcite vyvazeny stridavkovy navrh (ne PO) podal, at s tim neztracis cas, kdyz jednani nikam nepovede, a at vidi, ze to s peci vazne myslis, a ze by bylo dobre se na nejakem kompromisu treba domluvit.
Odpovědět