Návrh k soudu - šetřit protistranu či ne

david
Stálice fóra

Re: Návrh k soudu - šetřit protistranu či ne

Příspěvek od david »

Tak ja v duchu porad doufam ze sirsi styk do budoucna budu mit bez ohledu na to jak rozhodne soud ted(jestli se moje predpoklady naplni), pokud se matka nechce ze vseho zblaznit.
Kdyz to vse vyhodnotim zpetne co se odehralo od Vanoc doted, tak mi pripada ze matka spise nez vztah(at se mnou nebo s jinym) hleda zpusob jak sebe zabezpecit. Je sama, ma celkem velky byt a potom co ji skonci rodicak to nema sanci poplatit a do prace jak jsem pochopil se ji moc nechce.
Po Novem roce na me vyrukovala, ze by nebylo dobre aby nas syn vyrustal sam a mel by mit brasku(co kdyz to bude sestricka...). Moje prvni reakce v duchu byla ze se definitivne zblaznila. Pak nasledovalo, ze by bylo idealni, aby mel syn vlastniho brasku, ale kdyz to nebude mit se mnou, ze si to zaridi s nekym jinym a ze si dava profil na seznamku. Nemyslim si ze vztah zalozeny na tomhle uvazovani, hodnote, bude mit dlouheho trvani. S tim vekem ..., nevim jak velky sok vyvolam , ale je na pulce ke 4temu krizku.
Takze chte nechte bude muset do budoucna jit do prace. Jeji rodice se v peci o dite moc neangazuji. Chodit do prace, pak se starat o dite, to je proste strasny zaber. Myslim ze nakonec bude rada, kdyz se budu starat i ja. Priznavam ze pece o dite, hlavne takto male, neni moje hobby, prevliknout ho kdyz sebou ruzne vrti je pekna fuska, napapat ho kdy ruzne hybe hlavickou je tez umeni, o uspavani ani nemluvim. Ale beru to tak,ze to je nase spolecne dite, takze kdyz bude matka potrebovat pomoci, tak se nejak podelime. Ja ted moc nevidim duvod se angazovat, protoze se o syna stara dost dobre, tak proc zasahovat do jeji kompetence, nechci s nim hlavne ztratit pravidelny kontak a je i ve veku, kdy je treba zacit budovat hlubsi vztah. Je jasne ze se pak tesim, ze spolu budeme jezdit na kole, na vylety do hor k vode,chodit na hokej, dame tenis atd.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

david píše:... Ja ted moc nevidim duvod se angazovat, protoze se o syna stara dost dobre, tak proc zasahovat do jeji kompetence, nechci s nim hlavne ztratit pravidelny kontak a je i ve veku, kdy je treba zacit budovat hlubsi vztah. Je jasne ze se pak tesim...
No, s timhle uvazovanim asi na ospod, u soudu trosku narazis. Mozna i v zivote. Cpat chobotnici do sitovky a krmit tygra v plnem behu je kompetence matky, zatimcko jezdit na kole a hrat tenis radost otce??
Muze to tak fungovat v rodine, kde si role takhle s vsestrannym souhlasem rozdeli (ja bych to tak nechtel), ale po rozchodu, zvlast s malymi detmi, to tak fungovat nemuze. Kdyz ted nebudes krmit, uspavat, oblikat ... proste travit cas pri "nudnych" cinnostech, to dite nasledne nebude moc zvedave delat s tebou ty ostatni veci, v rezimu 2/14 ho budes vytrhavat z jeho prostredi, party kamaradu, koneckoncu i treba toho noveho partnera matky, odvykne si on i ty.
Navic stale bude mozna jak matka (uz to dela), tak i treba ty pouzivat to dite jako zbran, kdyz bude vedet ze s nim nekam hodne chces v terminu co soudem urceny neni, asi si te dlouho bude vychutnavat, to same ty, kdyz doufas ze ti ho bude davat vic protoze bude potrebovat, mozna nebudes tolik ochotny se postarat kdyz budes vedet ze ten jeji uvolneny cas je urceny na (janevimco nemas rad).
To je muj nazor na podobne deleni roli a cas traveny s ditetem.

Tak tedy konkretne - jak presne si predstavujes sve podani na soud, jaky rozsah pece chces diteti poskytnout? Nemuzes chtit po matce povinnost v nejake dny a casy ti dite predavat, kdyz ty nectis povinnost se postarat (aby ty dny a casy platily vzdy).
david
Stálice fóra

Příspěvek od david »

Fakt ze me neco nebavi neznamena ze jsem se timto zpusobem jeste o prcka nestaral. Co se tyce rozdeleni kompetenci, dite je v peci matky, je na rodicaku, dostava alimenty,bere pridavky na dite, tak ja to tak opravdu vnimam, ze za techto podminek je to kompetence matky.
Prevleknout prcka umim, pleny vymenit umim, nakrmit ho jakztakz dokazu. Bohuzel nikdy se mi nepodarilo ho uspat(pokud nepocitam kdyz usl behem cesty v kocarku). Jde o to ze prcek spi s matkou, matka ho uspava stylem ze kdyz je pred spanim nervozni, tak ho trochu nakoji, respektive mu da cucnout. A kdyz se ze spani probudi, tak postupuje stejnym zpusobem. Mam fakt obavu, kdyz by byl u me tak nevim jak ho uspim, neni vubec zvykly spat sam v postylce.
Co se tyce PO, to njak hrotit nechci a na "nepredbezne soudni rizeni" chci s ohledem na vzdalenost navrhnout jeden prodlouzeny vikend(sobota-streda) na zac. mesice a klasickou navstevu uprostred mesice.
Stridavka by byla pro matku ekonomicky likvidacni, jedna cesta tam a zpet dela cca 1500 Kc dle ceny PHM. Takze pak bych ji sice mohl dusit proc si dite nevyzvedla, nebo se zachovat gentlemansky a bez ohledu na rozsudek dite odvezt sam, nastal by obdobny problem jaky se tady resi s Noemim, kdy si vstricne pro dite dojel nakonec sam.
Je to opet porad ta sama otazka, setrit protistranu ci ne, kdyz je to matka ktera se o dite dobre stara. Dlouhodobe chci dosahnout cely tyden od soboty do nedele u me, ale az bude maly starsi, tak od tri let.To uz je dite tak velke, aby mohlo byt ve skolce a matka v zamestnani. Takze k ohledum na jeji ekonomickou situaci nebudu mit duvod.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

david píše: ..Dlouhodobe chci dosahnout cely tyden od soboty do nedele u me, ale az bude maly starsi, tak od tri let..
Pokud se nebudes starat ted, a snazit se byt s ditetem co nejvic ted, a nepodas uz ted navrh na stridavku, tohle proti vuli matky za rok, dva nikdy, nikdy, nikdy nedosahnes. Mozna az bude dite starsi, tak v deseti, a rekne si samo ze s tebou chce byt vic. Jenze to si samozrejme nerekne, kdyz budes v jeho zivote pouze obcasna navsteva.
Takze jestli to chces takhle, koukej na ni byt hodny, a cas s ditetem si od matky napriklad snazit kupovat (darky ci primo penize), na soudy zapomen. Kdyz by soud s tvym pristupem probehl, nadeli ti vikend(so+ne)/14, a mozna jeste s navykacim rezimem a asistenci, kdyz dite neumis ani uspat. Pravnik matky by si te dal jako malinu.
Ani se mozna tolik nedivim, ze ti ho moc nechce "davat". Treba se to samo zlepsi az bude vetsi a uvidi ze se postaras v pohode. Ale to jsme trosku v zacarovanem kruhu.
david
Stálice fóra

Příspěvek od david »

tulen2 píše:kdyz dite neumis ani uspat.
Bohuzel musim pracovat s tim co matka prcka naucila. Aby ho davala do postylky a naucila ho spat tam samotneho jsem ji rikal ruznou formou Xkrat. Takhle mi nezbude nic jineho nez naucit maleho vlastni spankovy ritual, protoze kojit Vazne nedokazu a kojici lahvi se uz oblbnout neda.
JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL »

jen pro inspiraci - docela dlouho fungovalo, že mi dítě usínalo v náručí
ale někdo zase má zásadu, že dítě má spát samo už od mala, nikoli až od puberty :-)
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

JJL píše:jen pro inspiraci - docela dlouho fungovalo, že mi dítě usínalo v náručí
ale někdo zase má zásadu, že dítě má spát samo už od mala, nikoli až od puberty :-)
Mně zase fungovalo, když jsem po večerním rituálu se zpíváním uložil dítě do postýlky, řekl "spi", dítě zavřelo oči a spalo.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
čičina
Stálice fóra

Příspěvek od čičina »

je to docela úsměvné....:-D..:-D...já kojila syna do dvou let, když byl malej taky jsem ho "uspávala" u kojení.....a musím vám říct, že z toho fakt vyrostl, :-D..:-D rituál si musíte udělat sám,aby to malého bavilo a hlavně dítě unavit......:-D, držím palečky
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
res nullius
Stálice fóra

Příspěvek od res nullius »

Toto jsem si sfotil naproti dveřím rodinné poradkyně dr. Malátové.

Obrázek

Každý nechť si to přebere dle svého naturelu. Myslím však, že kojenec v dějinách člověka nikdy nespal sám a když se v noci probudí, tak se reflexivně bojí samoty ve tmě a hledá u rodiče bezpečí před nástrahami světa. Banalitama je pak zakryta životně důležitá pravda - kojenec má spát na zádech. Syndrom náhlého úmrtí se statisticky váže k poloze na bříšku.

Mně se osvědčil teplý sunar. Není třeba kupovat drahé speciální lahvičky, ideální je Cappy junior. Přislazený humus vylejete a za pár kaček máte lahvičku. dáte pod peřinu, ať je teplá a když se dítě v noci probudí, podáte lahváč a za chvíli je klid.
david
Stálice fóra

Příspěvek od david »

Slusi se podekovat vam za vase napady. Vuci prckovi je smutne ze jsme spolu nemohli kvuli nemu alespon par roku vydrzet. Jsem konzerva a proste si myslim ze priroda to zaridila tak, ze pro peci o tak male dite je idealni matka, ale za teto situaci se s tim budu muset poprat a postarat se o nej co nejlepe.

Tulen2:
Jeste prosim Te, do navrhu k soudu staci napsat cisla nalezu US 618/05, 554/04 atd., nebo tam dat i komentare resp. copy-paste z Justinu .:

Svůj návrh též opírám o Nález Ústavního soudu ze dne 7. 11. 2006 ve věci sp. zn. I. ÚS 618/05, kde je jinými slovy řečeno, že úprava styku rodičů s dětmi musí být použita s ohledem na charakter a význam jím chráněného zájmu, kterým je umožnit i rodiči, který s dítětem trvale nežije, pravidelný a co nejširší kontakt, protože je to právě množství času, ve kterém je možno realizovat i neverbální výchovné působení rodiče, tzv. výchova přítomností či příkladem, která je, jak je obecně známo, tou nejúčinnější výchovnou metodou. Je nutno mít na zřeteli, že jakákoliv deformace vztahu rodič-dítě v důsledku odcizení, je v pozdější době jen těžko napravitelná.

Nález Ústavního soudu sp. zn. II. ÚS 554/04
"Úkolem soudů je upravit styk rodičů s dětmi a nikoliv jej omezit či dokonce vyloučit. Soudy musí nalézt takové řešení, které nebude omezovat právo rodiče, zaručené čl. 32 odst. 4 Listiny základních práv a svobod. Styk otce s dětmi tak, jak jej upravily obecné soudy (jednou za čtrnáct dní pouze v neděli a dále souvisle pouze lichý rok jeden týden o jarních, či každoročně dva týdny během letních prázdnin) nenaplňuje právo rodičů podílet se na výchově svých dětí a je porušením citovaného čl. Listiny. Podle přesvědčení Ústavního soudu zájem dítěte vyžaduje, aby se na jeho výchově výrazněji podílel i otec – tedy prvek mužský – který je schopen napomáhat dítěti vhodnou formou i se školní prací a nezastupitelným způsobem se podílet na jeho postupně se vyvíjející životní orientaci. Na druhé straně nelze připustit, aby úprava styku závisela pouze na libovůli či na momentálních možnostech a ochotě či neochotě jednoho z rodičů (ať již otce nebo matky)."

Cerpam z Justinu:
http://www.iustin.cz/art.asp?art=309
http://www.iustin.cz/art.asp?art=322
Odpovědět