Střídavá péče

stridani
Nováček fóra

Střídavá péče

Příspěvek od stridani » 23 led 2012 15:09

S bývalou manželkou nežiji již tři roky, máme spolu dceru 3,5 let, od samé začátku si jí beru o víkendech 1 x za 14 dní, nyní bych chtěl dceru do střídavé péče. Momentálně žiji s novou ženou se kterou vychováváme její dvě děti.Všichni si dobře spolu rozumí. Sociální pracovnice se se mnou nechtěla bavit a nadžazeně se ke mně chovala.Jak mám prosím postupovat, co všechno se u soudu řeší, opravdu bych chtěl s dcerou trávit více času. Jak se mohu na toakový to soud připravit, jak mám dokázat, že se o ní postarám??Co všechno se posuzuje? Bydlíme ve stejném městě takže dojiždění je bez problémů. Jak se zeptat dítěte, zda se mnou a s n"novou rodinou" che být, v 3,5 letech tomu přece nerozumí. Má bývalá žena je razantně proti střídavé péči. Mám nějakou šanci?

Tomáš
Stálice fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od Tomáš » 23 led 2012 15:27

Dobrý den, doporučuji Vám nejdříve oslovit právníka, nejlépe takového, co se věnuje rodinným věcem. Pomůže Vám podat k soudu návrh na úpravu poměrů, právník bude vědět lépe, jak věc formulovat, ale určitě nezapomeňte tvrdit, že jste dosud akceptoval matčinu péči kvůli velmi nízkému věku dítěte, nyní je však ve věku, kdy je střídavá péče již možná. Zdůrazněte, že od samotného rozchodu jste počítal s tím, že budete chtít dceru do střídavé péče, až to její věk umožní. A obrňte se trpělivostí, protože justice pospíchat nebude. Pokud jde o sociální pracovnici, kontaktujte ji znovu a znovu, chtějte všechno vysvětlit, nuťte ji, aby každý svůj blábol odůvodnila. Pak na tato odůvodnění budete reagovat, hlavně asi budete vyvracet všelijaké nesmysly a předsudky. Z víkendů s dcerou si pořizujte fotky, jak si hraje, jak akceptuje Vaši novou rodinu, jak je spokojená. To pak můžete všude ukazovat na důkaz toho, jak jste schopen se o dceru starat ajak její u Vás dobře. Pokud bude pokračovat v obstrukcích, stěžoval bych si u jejích nadřízených. Někdy i jen zmínka o nadřízených udělá u takových pracovnic divy. A rozhodně musíte mít pevné nervy! Hodně štěstí!
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 » 23 led 2012 15:34

Ahoj Stridani, vitej mezi nami.
Mohu Ti jen doporučit, abys věnoval několik (čím více, tím lépe) desítek hodin na pročtení diskuse na www.stridavka.cz, i většiny článků, projdi si i rozsudky, odkazy, atd. Poznáš z toho odpovědi na své otázky. Nebudeš věřit tomu, že to je s touto společností v otázce opatrovnických sporů tak špatné, jak je to tu popisováno. Je to tak, možná ještě horší. Poznáš to, až si tím sám projdeš.
Apeluj na zdravý rozum, apeluj na zájem dítěte (je v zájmu dítěte mít oba rodiče rovnoceným způsobem), dokumentuj si každou skutečnost (kdy jsi měl dítě v péči, kdy Ti ji matka dítěte nedala, proč, co slíbila a nesplnila, piš si datumy, dělej si záznamy hovorů, eviduj svědky, ...). Věz, že samotný fakt, že požaduješ řešení, které je nejen spravedlivé, ale současně i nejlepším řešením pro dítě (a koneckonců i pro všechny ostatní i pro společnost), v této ... společnosti nestačí k jeho prosazení.
Buď si vědom toho, že s velkou pravděpodobností budou všichni (Ti, co do toho budou mít co mluvit - pracovnice OSPODu, soudkyně, psycholožka, soudní znalkyně, zapisovatelka, učitelka, ... ) proti SP, ikdyž, čest vyjímkám. Ale JDI DO TOHO, NEVZDÁVEJ TO. Hodně štěstí.

mirin
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od mirin » 24 led 2012 00:23

Ahoj Stridani! taky vítám..
Mohu se jen připojit ktomu, co už tu napsal Michal24..Obrň se trpělivostí. Prošel jsem něčím podobným jako Ty, jen s tím rozdílem, že jsem chtěl do SP děti 3. /článek v archivu na střídavce z 26.1./ Můžu poskytnout taky veškeré moje "podklady a kroky"..Ale nevím, jestli je to ta správná efektivní cesta, protože liknavost a zdlouhavost našich soudů je opravdu pro otrlé..Asi ti nezbude, než si vše dokumentovat, a rozhodně se nebát pořizovat nahrávky např.i rozhovorů na OSPODu, nebo si tam aspoň dělat poznámky. Jednak Tě snad budou brát vážně a taky jim možná nebude selhávat pamět´. Držím palce!

stridani
Nováček fóra

Příspěvek od stridani » 24 led 2012 07:38

Včera odpoledne jsem znovu absolvoval sezení u sociální pracovnice, na rovinu mi řekla, že v žádném případě nepodpoří mou snahu o střídavou péči, že se tím zabývat nechtějí a nebudou, takže nezbývá než opravdu zvolit cestu právníka a velkého boje.

Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 » 24 led 2012 08:56

Stridani, cim "sociální pracovnice" argumentovala svuj postoj?

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 24 led 2012 09:53

Řekl bych, že je na místě stížnost na sociální pracovnici. Napište vedoucímu odboru nebo tajemníkovi městského úřadu, uveďte, že se nechce zabývat prací, za niž je placena, že neplní své pracovní povinnosti. Pro začátek bych požádal, aby agendu převzal někdo jiný. Nechci Vás strašit, ale je třeba se připravit na drsnou výměnu názorů, protože po dobrém to s Vaším OSPOD nepůjde. Na druhou stranu, jak sám vidíte, není co ztratit. Neztrácejte trpělivost!
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

stridani
Nováček fóra

Příspěvek od stridani » 24 led 2012 11:47

Děkuji, zkusím další jednání. Sociální pracovnice uvedla, že dcera je velmi malá na posouzení a proč jsem si vzpomněl až po třech letech. U těchto dětí sociální pracovnice neprovádí "pohovor", takto malé dítě ani neví co to bude představovat, být týden u táty a týden u mámy. Prý by museli speciální soudci rozhodnout o psychice dítěti, zda je na to ve 3,5 letech dost zralé.Ale oni, že to posuzovat nebudou. No přijdou mi některé způsoby na našem menším městě poněkud prapodivné.
Jinak moje bývalá žena neustále argumentuje tím, že já osobně se o dceru sám nedokáži celý týden postarat, naváží se do mé současné manželky a nechce, aby zůstávala dcera s mojí ženou nikdy o samotě /občas se opravdu stane, že se zdržím v práci, nebo nutně musím někam odjet, ale není to pravidlem/, jak se můžu bránit? A přitom je dcera evidentně spokojená, ikdyž nejsem doma. Jak moc může bývalá žena zasahovat do "našeho" víkendu, kdy mám mít dceru já???

Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 » 24 led 2012 12:05

Stridani, soud uz resil svereni ditete do pece (matky)? Mate upraveny styk? Pokud ne, zacni praktikovat stridavku. Oznam exmanželce, že mate stejna prava a povinnosti a dite ma pravo mit oba rodice rovnym dilem. Vem si dite a rekni ji (jeste lepe vse to napis a posli, treba mailem; klidne i na OSPOD v kopii), ze ji predas zase za tyden.
Když Vas ale rozvedli, tak si spis myslim, ze soud v rozhodnutí sveril dite do pece matce. Je to tak?

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 24 led 2012 12:16

Narazil jste na vcelku typický příklad sociální pracovnice, které se nechce nic dělat a jako nejjednodušší východisko z náhlého návalu práce vidí možnost, jak vás co nejvíce odradit. Je sice pravda, že tak malá dcera nemůže absolvovat pohovor, ale jinak se o ní bude rozhodovat jako o kterémkoliv jiném dítěti. Např. já se soudím už rok a půl o syna, kterému ještě ani nebyly tři roky, a mám úplně běžnou soudkyni, která soudí spory o děti všech věkových kategorií. Nikdy jsem neslyšel o tom, že by na malé děti byli speciální soudci. Protože s dcerou nemůže být veden pohovor, musíte sám shromáždit co nejvíce důkazů o tom, jak čas u Vás vnímá dobře (co nejvíce veselých fotek s hračkami, oslavy, společnost jiných dětí stejného věku, případně i s Vaší novou partnerkou).

Přístup Vaší bývalé manželky je rovněž klasický - nesnese představu, že by se o dítě měla s někým dělit. Z těchto představ ji nevyléčí nikdo jiný než soud a prožitá zkušenost, až střídavku získáte. Jinak Vám nemá co mluvit do toho, jestli dceru během času u Vás pohlídá i někdo jiný, vždyť i ona určitě chodí do práce nebo někam mimo domov a dceru jí hlídá někdo jiný.

Odpovědět