Střídavá péče

stridani
Nováček fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od stridani » 24 led 2012 13:18

odp. Michal 24 - ano tenkrát automaticky soud přidělil dceru matce, protože v té době jí teprve bylo půl roku, proto jsem čekal do této doby.Kdy víc vnímá a trošičku už něco chápe a hlavně je na ní vidět, že je i u nás spokojená.Jinak upravenou dobu, kdy je dcera u mě a kdy není, nemáme během těch tří let se to změnilo několikrát a to hlavně z důvodu podle potřeb dcery a mé bývalé manželky.
Jinak děkuji za spoustu cenných rad, které budou užitečné. Představa, že soud potrvá 1 a půl i déle mě opravdu děsí.Hlavně si myslím, že dítě v tomto věku se dá lehce "zlomit", když na mě budet matka nasazovat. Aby pak dotázaná dcera neřekla, že se mnou být nechce, to by mě opravdu zlomilo.

Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 » 24 led 2012 14:23

stridani, jestli muzu radit, ... ziskejte dukazovy material, ze dcera chce byt ve stridave peci, ze by chtela byt s vami vice nez dosud, ze neni proti tomu, atd. Vzhledem k veku ditete chapu, ze je to dost choulostive, ale bez toho se tezko dal dostanete. Nezbyva nez s dcerou o tom - primerene jejimu veku - hovorit. Mit svedky, delat si videozáznamy, ze byla pro, idealne zajit za psychologem (psycholožkou) - treba v Poradne pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy (v okresnich mestech zpravidla bývá) - získat od nich pozitivní vyjádření dřív, než se do s. sporu pustite. Protože, lze očekávat, že ex. pak bude delat vse mozne (i nemožné), aby zamezila SP a spíše bude mit snahu se mstít, že si vůbec dovolujete něco takoveho chtit, že bude kvuli Vam mit neprijemnosti "chodit k soudu", intrikovat, platit advokáta, ... Bude se snažit popouzet dceru proti Vám - pokud potom prokážete, že to je špinavá "práce" exmanželky, máte šanci.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 24 led 2012 15:10

Ahoj stridani,
taky se připojím se svýma zkušenostma:
1) Já začal řešit střídavku, když bylo klukům 4 a 6 let, soudy trvaly s přestávkama 5 let (nyní máme střídavku), tak pokaď stihneš soud za 1,5 roku, tak si gratuluj :)
2) Mně dost pomohlo zkrátit si úvazek kvůli dětem (OSPOD ocenil)
3) Pokud se chceš vyhnout dlouhému soudu, tak jediná šance je tvá bejvalka, zkus ji cokoliv nabídnout, aby (aspoň dočasně) na střídavku přistoupila a naopak ji postraš, že má taky co ztratit (když mi bejvalka odmítala střídavku, tak jsem žádal děti do své péče a argumentoval rovnocennou rolí otce a matky a lepšíma podmínkama pro děti u mě než u bejvalky)
4) Soudit se o děcka je těžký, ale je to furt lepší, než o děcka přijít, proto bojuj - bojuješ i za svou dceru, aby neztratila otce ...
Hodně štěstí a pevný nervy :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 24 led 2012 15:41

Abychom Vás zase moc nestrašili, délka soudního řízení je individuální. Psal jste, že jste z malého města, možná by to na okresech nemuselo trvat tak dlouho jako v Praze. Každopádně, návrh k soudu podejte co nejdříve. Pokud se soud neozve do 6 týdnů, napište urgenci a vše si v kopii schovávejte. Pokud bude soud dále nečinný, napište předsedovi soudu, stěžujte si na nečinnost. Musí Vám podle zákona odpovědět. Pokud i nadále bude přidělený soudce otálet, dá se podat i žaloba na určení lhůty pro provedení úkonu, podrobnosti Vám poví v případě potřeby advokát. To už na soudce platí. Možná máte z mých příspěvků pocit, že jsem moc drsný, ale věřte mi, že normálně v životě takový stěžovatel nejsem. Ale vlastní zkušenost (18 měsíců soudního procesu bez výsledku) mne donutila přistoupit k problému takto. Jinak, úkonů v řízení zase není tak mnoho, budete vyslechnuti oba rodiče, vyjádří se opatrovník, provede se znalecký posudek. Pokud si budete hlídat termíny, nebude se odročovat, dá se to zvládnout i rychleji. Všechno záleží na okolnostech, každopádně, hlavním předpokladem je jít do toho s odhodláním, nenechat se zastrašit ani odradit.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

stridani
Nováček fóra

Příspěvek od stridani » 24 led 2012 15:45

Je asi opravdu nejlepší v tomto ohledu zaplatit si právníka, než to soudně řešit sám. Nebo jste to všichni zvládli jen sami za sebe a s opatrovnicí dítěte?

Michal24
Stálice fóra

Příspěvek od Michal24 » 24 led 2012 15:58

V mem pripade soudni rizeni trvalo necele 3 roky (moc nechybelo, snazily se vsemozne, aby stihli 3-letou lhutu, takze odvolaci soud radeji potvrdil rozhodnuti OS ve vsech bodech, byt to nebylo spravne a ani logické. :-(
Jestli s pravnikem nebo bez .... tezka otazka - pravnik pohlida vsechny terminy, zna procesni veci. Na druhou stranu, nejlepe se za dite bít bud otec dítěte (rodič), on zná nejlépe dítě i matku dítěte, ví, co je pravda, a kde si ex. vymýšlí, může tedy odpovídajícím způsobem reagovat. Taky zalezi na tom, o jak kvalitniho pravnika se jedna, zda bude na vysledku motivovan nebo je placen pausalne "od hodiny". Tady težko radit. Aspon me to tezko je.

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 24 led 2012 16:01

Pokud nemáte právnické vzdělání, radši si advokáte najměte. Bude to stát nějaký peníz, ale na druhé straně, budete na vedení sporu lépe připraven. Advokáti si vědí rady v konkrétních situacích u soudu, kdy Vám nepomohou naše rady, protože všechny případy jsou individuální a mají svá specifika. Poptejte se přátel nebo kolegů v práci, kdo se ve Vašem městě rozváděl, nechte si někoho doporučit. V nouzi nejvyšší zalistujte Zlatými stránkami, pár advokátních kanceláří obtelefonujete, uděláte si představu o cenách, zeptáte se jich na jejich zkušenosti s podobnými procesy a vyberete si v poměru cena/zkušenosti. Také počítejte s tím, že pravděpodobně dojde na znalecký posudek, který budete muset zaplatit s matkou rovným dílem. Já se ještě k posudkům nedostal, ale soudkyně mne a mou manželku motivovala k dohodě o péči tak, že nám to ušetří 30.000 korun za znalce.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

stridani
Nováček fóra

Příspěvek od stridani » 26 led 2012 09:23

Včera jsem navštívil právníka, který se nijak moc netvářil na to, že žádám o střídavou péči u dcery, které je 3,5 let stará. Prý u takto malých dětí se tato péče nedoporučuje. Takže vlastně všichni stojí proti mě, mám se prý domluvit s matkou. Se kterou je samozřejmě dohoda nemožná, nepřistoupí na sebemenší maličkost. Jen nechápu to, když o dítě máte zájem tak s tím nikdo nechce nic dělat a nikdo na vaši straně nestojí, a když by jste o něj zájem neprojevoval, tak je to taky špatně. Opravdu nechápu naši společnost.

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 26 led 2012 09:55

Tak tento advokát je podle mne špatný, protože nemá zkušenosti. Jsou už tříleté děti ve střídavé péči, a jak se jim daří! Poohlédněte se po někom jiném, protože tento člověk by Vás jen odrazoval a frustroval. To už by mi byl milejší takový advokát, kterému je osud dítěte lhostejný, nicméně alespoň se bude snažit si peníze zasloužit a odvést dobrou práci. Není nutné, aby si advokát myslel totéž co Vy, ale musí projevit nějakou vůli a aktivitu.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 26 led 2012 11:55

O takových advokátech tu máme i článek: http://stridavka.cz/rozvodovy-advokat-p ... ulych.html

Zkuste se pro pomoc obrátit na některou z Právních poraden Střídavky: http://stridavka.cz/pravni-poradny-stridavky.html

Odpovědět