Střídavá péče

omve
Stálice fóra

Re: Střídavá péče

Příspěvek od omve » 26 led 2012 11:59

Tak já bych názoru právníka (pokud je zkušený) velmi pozorně naslouchal (sám jsem svý právničce několikrát říkal, aby mě zastavila, pokud bych šel do beznadějného sporu). Je jasný, že chceš být s dcerkou co nejvíc, ale taky je pravda, že čím starší děcko, tím větší šance na střídavku. Záleží taky na tom, jaký máš vztahy s bejvalkou (soud o děti bejvá hodně tvrdý pro všechny).
Ideální výchozí pozice pro tebe by byla, pokud by ses s bejvalkou dohodl, že třeba rok zkusíte praktikovat střídavku na zkoušku a pak se uvidí ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 26 led 2012 12:27

Právníkům je třeba naslouchat, pokud jde o procedurální věci - jak napsat odvolání, jak formulovat výpověď před soudem, jak popohnat soudce. Ale to, jestli chcete své dítě vidět, vychovávat ho, formovat ho do života, to musíte vědět sám. Myslím si, že většině advokátů je docela jedno, co chce jejich klient, jsou to podnikatelé, chtějí si vydělat a udělat si dobrou pověst, půjdou hájit vraha, zloděje, otce i matku. Důležité je, aby do toho šli s nasazením. Jinak, není nutné přesvědčit o svém názoru advokáta, ale soudce, advokáti jsou jen prostředek.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 26 led 2012 12:41

Toto téma bylo přesunuto z jiného fóra, protože tematicky patří sem. Prosíme, pokud zakládáte nová témata, o jejich umístění do fóra, které nejvíc odpovídá jejich obsahu. Děkujeme.

Odpovědět