Vyzivne_zaznam ze seminare v PS 9_6_15

Odpovědět
Alharahadza
Stálice fóra

Vyzivne_zaznam ze seminare v PS 9_6_15

Příspěvek od Alharahadza » 12 čer 2015 23:31

Viz soubor MP3 - pokud se nespustí přímo z webu nutno soubor nejprve uložit do PC (pravé tlačítko myši - uložit jako):

http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=99&o=7&i ... d=19&cu=13

23.6.2015 má být dle úvodního proslovu seminář k péči o dítě.

krhak
Stálice fóra

Re: Vyzivne_zaznam ze seminare v PS 9_6_15

Příspěvek od krhak » 13 čer 2015 09:58

díky za odkaz.
Působí to na mně pozitivně. I ti soudci mluvili celkem rozumně.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 13 čer 2015 13:48

Ti soudci (nemyslím Kantůrkovou) nebyli opatrovničtí. Místy problematizovali detaily.

Z postoje MPSV byla cítit spíše spokojenost se stávajícím stavem a zaujetí zálohovaným výživným, než snaha o nápravu systému, vzbuzující nejistotu a vedoucí k systémové represi a nerovným podmínkám. Nemluvě o tom, koho z občanských iniciativ oslovili (či neoslovili).

krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak » 15 čer 2015 10:14

Jestli jsem rozumněl dobře, tak říkali oba, že soudí opatrovnické a občanské věci, jen jeden říkal, že nedělá trestní věci.

To, že problematizovali detaily, to je podle mně přirozené. Každý člověk když v čemkoli dělá dlouho vidí spoustu detailů, které člověk zvenku nevidí. S tím se setkávám i ve svém oboru. A někdy se může jevit, že je nějaký detail nezdolatelný, ale tam může pomoc pohled "z venku", protože je prostě někdy tak zahlcen tou prací a detaily, že ztrácí nadhled. Tím neobhajuju přístup soudců, jen je to asi přirozené ve všech oborech.

Ten postoj MPSV. Je to státní instituce a dostali za úkol udělat zákon o zálohovaném výživném a toho se snaží držet. V současnosti se ukazuje, že je to problém daleko širší, jak to zaznělo snad od všech účastníku toho semináře (ti soudci mě v tomhle překvapili).
MPSV nejde o nápravu systému, oni pracuji pouze na tom zákoně. To že je potřeba zreformovat systém zaznělo otevřeně až tam, a dokonce nejen od Mezsnera, ale i od soudců a ostatních. Což mě překvapilo.

Je celospolečenská poptávka po jasných pravidlech pro výpočet výživného. Chtějí to všichni. To je určitě dobrá věc. Navíc jsem slyšel, že tam zase byl někdy tento rok Jurgen Rudoplh.

Vodičková tam mluvila z cesty jako vždy.

Koho z občanský iniciativ oslovili. Nevím. Snažila se jim tam třeba střídavka, nebo unie otců nenápadně vnutit?

krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak » 15 čer 2015 10:16

Jinak co se týká změny systému. Tady podle mně trošku platí "zákon setrvačnosti".

Odpovědět