Jak postupovat hned od začátku?

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: Jak postupovat hned od začátk?

Příspěvek od tulen2 » 30 srp 2015 21:02

Ne-e, ja bych v podstate opsal matcin navrh v opacnem gardu, se vsim vsudy, pokud tam navrhovany styk ma, tak i se stykem. K tomu doplnil, ze alternativne, pokud by se k memu navrhu soud nepriklonil, navrhuju peci stridavou, ktera koneckoncu nyni probiha ... tak a tak.

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 30 srp 2015 21:10

Dobře. Zatím vám všem děkuji za váš čas a rady. Pak dám vědět, jak to dopadlo s tou písemnou dohodou na dočasnou střídavku.

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 31 srp 2015 09:04

Tak jsem tentokrát na OSPOD volal (předtím jsem vždy šel hned ráno bez objednání) a bylo mi řečeno, že pokud je to možné, tak si tu "dočasnou" dohodu máme sepsat a podepsat. Požádal jsem paní, že už bych potřeboval nějakej zápis, když už jsem tam byl třikrát, aby pak bylo vidět, že jsem se snažil věc řešit, tak mi bylo odpovězeno, abych se ozval až budu mít tu dohodu a domluvíme se na schůzce.

Přdpokládám, že v té dohodě bude důležité uvést, že ta dohoda platí do pravomocného rozsudku soudu. Když by se jeden z nás odvolával, aby ta střídavka dál platila. Aby mi pak bývalka neřekla "Tak, soud už byl, takže střídat už nebudeme". Mám tu dohodu sepsat vlastníma lajckýma slovama nebo bude lepší to napsat víc formálněji?

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 31 srp 2015 09:36

JJB píše:...Mám tu dohodu sepsat vlastníma lajckýma slovama nebo bude lepší to napsat víc formálněji?
Možná bych se na to zeptal Ex.
...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 31 srp 2015 10:40

katalyzator píše:
JJB píše:...Mám tu dohodu sepsat vlastníma lajckýma slovama nebo bude lepší to napsat víc formálněji?
Možná bych se na to zeptal Ex.
No ja se trochu obavam, ze te s tim posle do prcic, a ze nic takoveho nepodepise, at tam bude do rozhodnuti, nebo ne, at to bude formalni, nebo neformalni. Protoze se pravdepodobne pred podpisem poradi s kamaradkami, atd.
Ja bych spis videl cestu tam, ze bez jakehokoli podepisovani proste stridat zacnete (tomu se zda byt naklonena), a nebudes do toho stourat.
Stejne ma podobna "dohoda" vahu caru papiru, nijak ji vymahat nemuzes, at uz to podepise na ospod, nebo jen tak, nebo nepodepise. Samozrejme je lepsi ji mit nez nemit. Ale zase lepsi stridat a podepsanou dohodu nemit, nez mit podepsanou dohodu a nestridat, nebo nemit ani jedno.
Na dohodu, podepisovani .. .tlacit az teprve kdyz to co bylo domluvene vyrazne plnit nebude. Mezitim samozrejme podat na soud, a na ospod pisemne poslat, ze to je prima, ze jste se domluvili, a stridat zacinate, tak a tak.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 31 srp 2015 10:58

Souhlas s tuleněm, nejdůležitější je faktický stav střídání, podepsaná dohoda je jen nadstandard ;)
Mně osobně se vyplatilo posílat rekapitulace mých dohod s bejvalkou bejvalce emailem - jednak to pomáhalo, když jsme si něco následně nepamatovali a druhák jsem důležité dohody předával informativně i na OSPOD a bejvalka nikdy nezašla tak daleko, že by rozporovala obdržení emailu, jehož kopie šla na OSPOD - a myslím, že by jí to ani na OSPODu neuvěřili ...
Jinak já jsem měl 3 různé OSPOD a když jsem viděl, že si tam pracovnice něco datluje do PC, tak jsem na závěr schůzky požádal o email či tisk zápisu ze schůzky (nebo jsem si ho nechal nahrát přímo na flashku) a nestalo se mi, že by mi nevyhověly, ale to je asi jen o lidech ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 31 srp 2015 13:51

Při představě komunikace s expartnerkou mi také došlo, že buď podepíše cokoliv . anebo nic. Což stejně nebude mít žádnou právní hodnotu. Taklže totéž, co napsali omve a tulen2 - OSPOD, koneckonců, je tu právě od toho, aby se zabýval faktickými /nikoliv právními) aspekty péče o děti.
...

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 31 srp 2015 14:49

Mě teď nejde o právní hodnotu dokumentu, ale o to, aby měla pocit, že když je to na papíře, tak ji to zavazuje k plnění dohody.
Už jsem ji napsal mail, myslím že je to nenuceně a bez nátlaku. Tak se nechám překvapit.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 31 srp 2015 15:19

JJB píše:Mě teď nejde o právní hodnotu dokumentu, ale o to, aby měla pocit, že když je to na papíře, tak ji to zavazuje k plnění dohody.
Už jsem ji napsal mail, myslím že je to nenuceně a bez nátlaku. Tak se nechám překvapit.
Jo, to by mohlo stačit :-) na ty pocity bych nechal na ní :-)
...

lussy
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od lussy » 31 srp 2015 16:36

to jsou zase průtahy. měl jsi dnes již nechat na OSPODě sepsat návrh a oni zaslat na soud. nebo se vykašlat na OSPOD a sepsat si návrh sám a zaslat(či odnést na soud na podatelnu). nechápu, na co pořád čekáš? až ti možná Ex něco nepodepíše? a ikdyž podepíše, tak to nemá žádnou vymahatelnou podstatu a nezavazuje nikoho k ničemu, protože je to jen cár papíru, který nikdo z vás nemusí dodržovat. už víš, zda Ex nějaký návrh vůbec podala na soud? pokud už návrh podala, tak je fakticky jedno jestli něco podepíšete či nepodepíšete před tím, než začne nějaké soudní jednání. pokud žádný návrh doposud nepodala, tak si z tebe dělá jen dobrý den a budeš se spoléhat na to, zda se dobře vyspí a svěří ti syna na pár dní. a ty jen dál čekat až se něco pohne kupředu. ale je fakt, že pokud nemáte soudně určeno, kdo má syna ve výlučné výchově či vymezeny dny, hodiny., tak si nemůže ustavičně šéfovat a rozhodovat Ex. Jsi ve stejné pozici jako Ex a syna můžeš mít klidně 14dní a všechno je v naprostém pořádku. pokud ale spolu vycházíte dobře a máte syna každý z vás po týdnu, tak je to fajn, že jste oba rozumný. jestliže jste takhle schopný fungovat na dohodě po týdnu i bez soudu, tak je to určitě dobré. a zbytečně se hrotí situace coby kdyby..

Odpovědět