Jak postupovat hned od začátku?

Odpovědět
katalyzator
Stálice fóra

Re: Jak postupovat hned od začátk?

Příspěvek od katalyzator » 31 srp 2015 17:28

JJB píše:...Pokud mi to ještě ten den vyjde, tak zjistím spisovou značku..?
Jo, vzpomněl jsem si ... to prostě zavoláš na soud, necháš se přepojit do opatrovnický kanceláře a nahlásíš rodné číslo dítěte a oni ti řeknou. Pak požádáš o nahlédnutí,
Napadlo mne, co se zeptat Ex, aby Ti teda poslala ten návrh rovnou Tobě?
...

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 31 srp 2015 19:30

Na OSPODě jsem nemohl nic sepsat, protože na mě neměli čas - už měl objednané jiné lidi. Ať mi Ex podepíše dohodu nebo ne, tak svůj návrh podám. V práci mi to dneska nevyšlo, abych na soud zavolal, tak tak to udělám hned zítra, ještě než půjdu do práce, případně z práce.
Co se týká jejího podání návrhu, tak nerozumím, proč by mi s tím lhala. Na druhou stranu mi ani nedokáže odpovědět, kdy to přesně podala a kopii nemá. Prý to budou poštou posílat jí i mě. OSPODačka taky říkala, že jí zatím na stůl nic nedošlo...myslím si, že se jí na to přes prázdniny vyprdli.
Jenom pro jistotu upozorním, že jsme se domluvili na týdenním střídání, ale jen do doby než bude soud a ne na pořád. Na střídáni po týdnu přistoupila (podle jejích slov) kvuli tomu, aby už měla odemně klid a protože jsem jí řekl, že když mi ho někdy nedá, tak si ho prostě vezmu. Ale ktomu by stejně asi nedošlo, protože takový přetahovaní by už bylo hodně zlí a už vůbec by to nebylo dobrý pro něho.
Je jedno, že ten papír nic neznamená, ale pořád lepší když to ve spise bude černý na bílím, než když to pak někdo jen řekne.
Můj návrh si půjdu podat sám, přes OSPOD ne, ať se bývalá dozví co nejpozději, že budu dávat návrh na moji výhradní péči.
Jí se to mluví, že už ji to otravuje, ale neuvědomuje si, že ona nemusí hnout ani prstem, aby měla našeho syna v péči. Ale já se můžu klidně přetrhnout a nikdo mi nezaručí žádnej úspěch.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 31 srp 2015 22:35

"než bude soud" je docela dobrá volba, výhodná i z pohledu soudu k zachování takového stavu
záleží samozřejmě na lokalitě, ale může to být za půl roku, za rok nebo taky nikdy
(návrh lze vzít kdykoli zpět před jeho projednáním)

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 01 zář 2015 16:51

JJB píše:...
Je jedno, že ten papír nic neznamená, ale pořád lepší když to ve spise bude černý na bílím, než když to pak někdo jen řekne.
Jedno to v tuto chvíli je, protože zatím střídání neproběhlo. A až proběhne, bude to taky jedno, protože buď to bude ve spise nebo se to projedná ústně před soudem.
JJB píše: Můj návrh si půjdu podat sám, přes OSPOD ne, ať se bývalá dozví co nejpozději, že budu dávat návrh na moji výhradní péči.
Ty ji jako chceš nějak zaskočit? Jestli chceš péči výhradní, tak si jí musíš být naprosto jist jako nejvhodnější pro děti, ať už se o ní ex dozví v pondělí anebo v pátek. Takhle z toho čouhá trochu manipulace.
...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 01 zář 2015 17:05

katalyzator píše:... Takhle z toho čouhá trochu manipulace....
Samozrejme ze to manipulace je, jak matkou, tak soudem. Take jsem si driv myslel, ze pokud pokladam za nejvhodnejsi pro deti vyrovnanou stridavku, je vhodne to pouze takhle uvadet. Ale zmenil jsem nazor. Soud opravdu ma potrebu (da se na to castecne i pohlizet jako na spravne) navrhy vyvazovat, orezavat extremy. Pokud matka chce "vse" , otec "jen" stridavku, pokud to neni setsakra podlozene znalcem, pranim deti, stridanim dosud probihajicim, ... "da" casto otci neco co nazyva "siroky" styk, tj. maximalne tretinu casu. Matka nastvana, ze je to hrozne moc, otec ze je to malo, proc ne stridavku? Protoze se snazil castecne uspokojit oba.
Pokud ma na stole dva navrhy na vyhradni peci, chova se casto jinak.
Nemel bych problem se zduvodnenim, ze moji vyhradni peci povazuji pro deti za vhodnejsi, protoze si myslim, ze je normalni umoznit detem rovnocenny kontakt s obema rodici, a ze to budu delat.

U soudu nema cestnost a rovne jednani bohuzel valny smysl.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 01 zář 2015 17:24

JJB píše:Můj návrh si půjdu podat sám, přes OSPOD ne, ať se bývalá dozví co nejpozději, že budu dávat návrh na moji výhradní péči.
Protinávrh na tvou výhradní péči (a alternativně střídavku) jistě podej, těžko soudit, co je nejlepší taktika, já bych asi doporučoval omezenou otevřenost, tj. minimálně OSPOD bych informoval o tom, že budeš chtít v případě neprůchodnosti střídavky tvou výhradní péči, protože jsi přesvědčen, že se dokážeš o syna postarat minimálně stejně dobře jako bejvalka a do budoucna kluk potřebuje asi více otce než matku ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 01 zář 2015 19:14

Tak ještě jednu zásadní věc: na kterým soudě si mám zjistit tu spisovou značku? Máme tady městský, okresní, krajský, nejvyšší. Ať jsem to hledal, jak chtěl, tak jsem našel jen odpověd "na příslušném". Bývalé se už ptát radši nebudu. Psal jsem si na info mšstského soudu a došla mi odpověď "na příslušném soudu" :)

A nejspíš jsme si nerozumněli, já se bavil o tom, že podám návrh na moji výhradní péči s alternativou střídavky, ale do jejího návrhu, jako moji reakci. Jen pokud zjistím, že její žádost ještě ani nevzali do ruky a někde leží (pokud tam je), tak to podám zvlášť. Do jejího spisu to chci dát co nejpozději, aby se nenakrkla a z trucu nepřestala střídat.
Pokud to podám jako můj návrh, tak je to jedno, protože to se dozví dřív nebo později od OSPODu nebo jí přijde vyrozumnění.
Nebo myslíte, že to tam mám namrskat oboje a doufat, že ji nerupne v kouli až se to k ní donese?

Myslím si, že si tu výhradní péči obhájím přijatelnýma a logickýma argumentama. To že to nejspíš nebude stačit, nevadí, ale minimálně u toho nebudu jako hňup, který to dělá jen na schvál, protože si o to požádala matka.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 01 zář 2015 19:18

samozřejmě na nejnižším stupni - okresní/obvodní soud podle bydliště - viz např. http://www.justice.cz -> Soudy
odvolací soud je krajský resp. MS v Praze
dovolání je v opatrovnických věcech vyloučeno (Nejvyšší soud ČR)
takže případně ještě Ústavní soud ČR (po pár letech)

stačí vám identifikační údaje(jméno a datum narození), najdou to snadno podle účastníků

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 01 zář 2015 19:29

Tak to je ten, kam jsem psal. V odpovědi ještě bylo, že se mám dostavit osobně a po předložení OP mi sdělí spisovou znčku, ale tady na fóru píšete, že tam stačí zavolat a pak si tam až zajít na nahlídnutí do spisu.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 01 zář 2015 19:59

podstatné asi je, aby tam měli spis skutečně připravený (opatrovnický k dítěti xy)
k čemuž je vhodné se telefonicky či emailem objednat na konkrétní den/hodinu
(typicky by mělo stačit 1-2 dny předem)
na to jim sp.zn. říkat nemusíte - najdou si konkrétní spis podle účastníků
a pak už jí budete stejně znát z nahlížení, k čemuž je skutečně nutný doklad totožnosti

obecně každý může požádat o tzv. lustraci - zjistí vám všechny spory u daného soudu
ve kterých figurujete jako účastník řízení - zdarma v infocentru s OP
nebo příp. i přes žádost podle InfZ (zákona č. 106/1999Sb. o svobodném přístupu k informacím)
stačí obyčejným emailem na el. podatelnu soudu, odpovědět musí do 15 dnů

Odpovědět