Jak postupovat hned od začátku?

Odpovědět
JJB
Stálice fóra

Re: Jak postupovat hned od začátk?

Příspěvek od JJB » 10 zář 2015 20:22

To není možný...včera mi volala a chtěla malýho k telefonu a dneska dokonce šla do školky pro malýho,když ho mám tento týden já a naštěstí ho dneska babička vyzvedla o čtvrthodiny dřív, takže s ním bývalá moc nepobyla. Samozřejmě na prcka spustila, že je jí smutno. Je jasný že to dělá záměrně, ale to že za ním přijde do školky, když ho mám já, mi přijde už moc. Nejradši bych udělal to stejný příští týden jí.

lussy
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od lussy » 10 zář 2015 21:08

napiš svůj návrh co nejdříve. ale ve tvém případě bych výlučnou výchovu nežádala, protože soud nemá rád přetahování o dítě.(nezmiňuj ÚS a judikatury. to bych zmiňovala teprve tehdy, pokud by došlo na odvolání) bydlíte kousek od sebe, střídáte po týdnu, tak to je ideální, aby vám střídavá výchova vyšla. tudíž bych ve tvém případě v návrhu napsala, že spolu nežijete ve společné domácnosti od xxxx.do uvedené doby jste vychovávali syna oba. a od uvedené doby xxx, kdy již spolu nežijete ve společné domácnosti jste se dohodli a upravili si výchovu syna po týdnu, a takto to na základě dohody probíhá doposud. napiš, že máš zájem starat se a vychovávat syna ve střídavé výchově . že máš pracovní dobu uzpůsobenou tak, aby si se mohl podílet na výchově syna. a dále tedy můžeš zmínit, že bydlíš u svých rodičů a že je syn s nimi pravidelně v kontaktu, a je na ně zvyklý. a také uveď, že ty a tvoji rodiče jste schopni zajistit péči o nezletilého na dobré úrovni.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 10 zář 2015 23:51

pro inspiraci např. rozsudky Obvodního soud pro Prahu 2 (střídavka):
sp.zn. 21P 82/2013-120 ze dne 4.2.2014
a sp.zn. 21P 87/2013-70 ze dne 27.2.2014

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 11 zář 2015 08:51

Mám opravdu dilema. Jsem samozřejmě rád z všechny vaše rady, ale jsou tu názory na agresivnější strategii i, jak bych to řekl, konzervtivnější a samozřejmě nějaký ten střed. Nechce se mi tady teď v tom listovat, ale zatím se mi nejvíc zamlouvá strategie, jestli se nemílím, od tulen2 a JJL, taková střední cesta, kde to nehnat do extrémů, ale zároveň ukázat, že se o danou věc zajímám a je zbytečný na mě zkoušet uplně ty nejlacinější triky.

Přestože mám velký odhodlání a sílu do toho jít naplno, tak stejně přemýšlím o advokátovi. Je to z důvodu, že nemám tušení, jak to chodí - kdy můžu třeba vznést námitku, někoho přerušit apod. (možná se dívám moc na filmy :) ) a v neposlední řadě, v každé právničině je to o slovíčkaření a nevím, který kdy správně použít, protože jako lajk ani kolikrát nepoznám, co tím chtěl advokát říct :D
Další dilema mám, jestli advokáta mladšího nebo staršího :) Mladší může mít víc elánu a může mít zdravější přístup ke střídavé péči, na druhé straně si soudce může říct, že si ho hezky vychutná a "povodí" :) Ten starší by se mohl se všemi soudci znát, může vědět co, na kterého platí a teoreticky by mohl mít celkově větší vliv na rozhodnutí soudce :)
Tak babo raď...

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 11 zář 2015 09:36

Zkušenosti s právníky tu na střídavce máme značně různorodé, mnozí asi jen tahají z klientů prachy, ale mně osobně moje právnička pomohla u soudu k mé střídavce opravdu hodně (měl jsem ji na doporučení známého, ale prý i právničky z webu střídavky nejsou špatné, z vlastní zkušenosti doporučuji spíš ženu než chlapa, líp umí hrát na emoce u soudu a asi má taky větší šanci prolomit takovou tu ženskou solidaritu, co někdy u opatrovnických soudů bohužel bývá).

Pochopitelně by bylo velmi naivní očekávat, že právnička za tebe soud vyhraje, protože hlavní boj vždy bude ležet na tobě, ale právnička mně osobně pomohla v těchto směrech:
- pomohla mi urovnat myšlenky a realisticky posoudit mé šance
- fungovala jako korektorka všech mých vyjádření k soudu, které jsem si jinak vesměs sám psal
- asi nejvíc pomohla jako praktická pomoc u soudu (poradí během jednání a z vlastní zkušenosti si myslím, že soudkyně si nedovolí tolik, pokud tam máš právního zástupce)

Takže za mne doporučuji právničku si najít, ale dobře vybírat a samozřejmě se snažit bejvalku za nějaké ústupky spolu s klukem ke střídavce dotlačit mimosoudně (doporučuji hodně vážně operovat s vlastní výhradní péčí, střídavku uvádět jen jako přijatelný kompromis mezi výhradní péčí otce a matky, ať má bejvalka v případě své nesmiřitelnosti také co ztratit) - soud bývá hodně nepříjemný a dlouho se táhne, děckám soudy neprospívají a je to loterie, jak soud dopadne, ale chápu, že přesvědčit zabejčenou bejvalku bývá mnohdy sisyfovský úkol ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 11 zář 2015 11:15

JJB
Stálice fóra

Příspěvek od JJB » 11 zář 2015 14:11

Právní poradny spolupracující s http://www.stridavka.cz mám v merku a je to jedna z mých variant. S jedním advokátem jsem v kontaktu a je to právě ten starší pán. Mám ho na doporučení a ve své době (to je zajímavý výraz :) ) prý býval hodně dobrý a taky drahý. Zatím jsem s ním mluvil jen jednou hned na začátku a v blízké době plánuju se s ním zase sejít - pomalu se mi to krátí. Pokud se někdo pohybuje mezi těmito lidmi z Brna, tak se mi může ozvat přes SZ a sdělím mu jméno.
Jinak je mi jasný, že si to musím vybojovat sám, ale z některých případů mám docela obavu, abych měl příležitost říct všechno, co bych chtěl :)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 zář 2015 14:57

Ja bych take pro advokata byl, dokaze podporit, mirnit hnev, ...
Zalezi na tom, jestli si muzes dovolit nejake ty penize "vyhodit". Bojovat a ziskavat info a znat zakony a judikaty mysis ty, to za tebe asi bohuzel neudela. Takovy advokat by byl nezaplatitelny. Ale pomuze ti treba umravnit soudkyni, pokud by se snazila s tebou moc zametat, nebo advokat matky, uz jen svou pritomnosti.
Jen jedna vec me napadla - jestli ted stridate (pripady se mi motaji), snazil bych se to spis protahnout, a veskerou moznou argumentaci bojovat proti znaleckemu posudku (proc by se delal, dite je spokojene, nebo ma soud nebo opatrovnik nejake odduvodnene pochybnosti? Cim odduvodnene?), a proti vyslechu deti (jsou male a jejich nazor je manipulovatelny, a neni zcela relevantni) ... Bez toho soudkyne nenajde argumenty, proc nestridat dal.

Posudek asi nakonec soudkyne naridi - ale podle me to je velky nesvar, ze se soudy schovavaji za posudky (a vyzobavaji si z nich pak co chteji, aby o to oprely rozhodnuti). Protestovat a bojovat by se proti tomu melo.

lussy
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od lussy » 11 zář 2015 18:23

u koho tedy syn žije? vždyť syna máte ve výchově po týdnu? , nemýlím-li se? tak přece žije týden jak u otce, tak i u matky. tak nechápu, z čeho máš tedy obavy? nejsi vůbec v žádné nevýhodné pozici. ba naopak by měla střídavá výchova nadále pokračovat.

co se týče právníka, tak toho si bere jen ten, kdo nemá svůj názor a neví vůbec co chce. můj názor je takový, že každý by si měl svůj návrh obhajovat sám. víš snad co chceš? máš čas na syna a střídáte po týdnu, tak co víc by kdo jiného řešil?
kdyby si podal návrh první ty, tak asi by měla prozměnu obavy tvoje Ex,?, protože by si byla vědoma stejně tak jako nyní ty, že máte syna po týdnu a jste ve stejné pozici.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 11 zář 2015 18:35

právního zástupce můžete sdělit soudku kdykoli,
všechny písemnosti pak ale soud už posílá pouze jemu

Odpovědět