Smutná perlička

Odpovědět
forU
Stálice fóra

Smutná perlička

Příspěvek od forU » 18 zář 2015 11:32

Roční dítě, péče neupravená (dokonce krajem zrušené zatímní předání matce), matka svévolně omezila péči otce na 3x2 hodiny týdně. Otec chtěl širší péči předběžkem. Soud zamítl s odůvodněním, že "neví, v jaké je dítě aktuálně vývojové fázi, zda již trpí separační úzkostí na matku, což jsou jevy prokázané a pro dítě případně velmi traumatizující. Tato separační úzkost se projevuje výhradně vůči matce, jakožto dopad silného biologického spojení plodu a následně novorozeněte s matkou."
Už chápu, proč se na soud nesmí nosit zbraně.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Tomáš
Stálice fóra

Re: Smutná perlička

Příspěvek od Tomáš » 18 zář 2015 12:13

ForU, není-li péče nijak upravena a ony dvouhodinovky jsou pouze rozhodnutím matky, brání otci něco rozhodnout se sám? Není-li dítě kojené, nechal bych si ho podstatně déle, v případě kojení aspoň přiměřeně déle. Otec se nesmí nechat zatlačit do kouta pouhým přáním matky, jinak si zvykne a pojede v jejím vleku i dále.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 18 zář 2015 13:04

Ne vždy se zadaří, aby se "numinozum" kultu mateřství u soudkyň takto otevřeně projevilo:-). Výborný materiál ke zveřejnění a konfrontaci s vědeckými důkazy. Poslat na MPSV a do vlády. K primární péči už jsem tady na fóru napsal dost.

Odmyslím-li si ty hovadiny, tak soudkyně provedla bravurní argumentační kousek:
sice vůbec neví, která bije, respektive, co se děje, ale i tak má za prokázané, že je dítě otcem traumatizováno, chce-li o něj pečovat. Nevědomost jako důkazní podklad.

Dal bych to na odvolačku již jen ze zvědavosti, jak se KS vypořádá s předloženými vědeckými důkazy. Zde se totiž neargumentuje skutkovým stavem, ale odmítnutou teorií primární vazby.

K ročnímu dítěti existuje i judikát Městského soudu v Praze s odůvodněním, že přílišná fixace na matku není v zájmu dítěte.

http://www.iustin.cz/art.asp?art=435

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 18 zář 2015 14:53

Jak píše Tomáš - podle mne u neupravené péče chtít PO na širší styk je nevhodný postup, pokud chce otec výhledově střídavku.

Neupravená péče je pro otce prakticky výhodnější pozice než výhradní péče matky s rozšířeným stykem otce ve dvou směrech:
1) Při neupravené péči má otec před zákonem zcela stejné právo jako matka (kupříkladu si může prcka beztrestně nechat i na delší dobu, protože neexistuje soudní rozhodnutí určující, kdy má mít děcko), já radím svým "případům" držet neupravenou péči do soudního rozhodnutí a zároveň co nejdříve přejít na co nejvíce rovnoprávný kontakt s dítětem - každý případ je jiný, ale má-li děcko aspoň dva roky, tak obecně podle mne není žádný racionální důvod vnutit si zcestnou představu, že matka je pro děcko důležitější než jeho otec
2) Při soudním jednání je podle mne výrazně větší šance na střídavku, pokud je výchozí stav neupravená péče, je-li výchozí stav výhradní péče matky jakéhokoliv typu (včetně PO), tak tento stav u soudu snižuje otci šanci na střídavku
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 18 zář 2015 18:24

je kojené, to je překážka ponechání si dítěte déle. Při jakémkoliv ponechání si dítěte déle tato soudkyně v kultu mateřství okamžitě předá opět dítě do péče matky a je vymalováno.
Samozřejmě odvolání jde, odkaz na zmíněné rozhodnutí MSP tam je. Nenavrhovali jsme styk, ale úpravu rozdělení péče při nadále neupravené péči, tj. uložení oběma rodičům povinnost umožnit péči druhému v daném rozsahu.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Nemesis » 05 srp 2016 21:20

Já jsem musela přestat kojit do té doby plně kojené desetitýdenní dítě, protože by se prý trápilo tím, že já ho kojím a otec mu dává umělé mléko.
To bylo ale dílo rakouských orgánů, v ČR snad takové svinstvo není možné.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 09 srp 2016 18:00

Mě fascinuje, že PORODNICE toto dělat smí, tam je zcela běžné, že matka (i otec) po náročném porodu/císařském řezu nevidí vlastní dítě několik hodin/desítek hodin/až dní a od prvního dne do dítěte rvou umělé mléko. Pokud je matka (v jiné souvislosti) hospitalizována, tak ji většinou řeknou sem dítě nesmí, to si musíte zajistit. Mnohé porodnice neumožní ani bonding, atd. atd. Přesně v tyto momenty vzniká separační úzkost(!), ale tam je to všechno v pořádku, ale běda jak by chtěl vlastní otec o své dítě pečovat. Hnus.

Odpovědět