Předběžné opatření - prosba o radu

Jandy
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2015 13:54

Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od Jandy »

Ahoj, jsem otec 2 dětí (2,5 roku - zdravé a 7 let - porucha autistického spektra). Než matka odešla s dětmi ze společné domácnosti, mohu zodpovědně říct, že jsem se dětem věnoval nejlíp, jak jsem mohl, dle hodnocení okolí dokonce mnohem více než matka. Popisem jejího pravidelného večerního popíjení, nevěr, nadávání miminu do parchantů, když nespalo apod. nebudu zdržovat. Jelikož jsem již nechtěl tolerovat to, že se o děti nestará tak, jak by mohla, že se staršího dělá mnohem postiženějšího než je atd., odešla s nimi v srpnu bez varování z domu ke svým rodičům, hodnotné věci z naší domácnosti vzala s sebou...já přišel večer z práce a nikdo a nic doma. Nechala si vydat platební rozkaz na půjčku, kterou mi dala před svatbou na dovybavení domu. To jen trochu k dokreslení. Odešla s dětmi a do týdne mi bylo doručeno PO na výživné a na její výhradní péči bez stanovení styku (návrh na vydání PO byl součástí klasického návrhu na úpravu výchovy a výživy). Prosím, hlavně mi netvrďte, že jsem to mohl předpokládat a že jsem jej měl dát sám a že už je téměř vše ztraceno. Opravdu toto jsem týden po jejím odchodu neočekával a hlavně návrh na jeho vydání je plný lží, ze kterých mi bylo zle, jak už dlouho ne. Teď má neustále v puse, že je má v péči a já jsem mimo, že si sežene posudky na postižené dítě a bude nehorázné výživné atd. Na tomto fóru jsem se dozvěděl hodně, ale prosím o radu pro tento můj konkrétní případ. Děti vídám 2 x za týden od 15. hod. s přespáním + každý druhý víkend (dle OSPOD je to od matky velkorysé). Info o dětech mi absolutně nesděluje, dělá naschvály atd. Na základě rad na fóru jsem již pravidelným návštěvníkem OSPOD, kde jsem si nechal zaprotokolovat, že PO sice upravilo péči, ale ne styk a já chci: týden ona, týden já a že u soudu budu žádat o výlučnou, případně střídavou péči a že matka nekomunikuje a zatajuje informace. Pracovnice OSPOD s nechutí píše moje podání a je spíše na straně matky. Proti PO jsem se neodvolal, protože i dle rad zde je to obrovské zdržování věci samé a zasekal bych se u odvolacího soudu, který by stejně posuzoval pouze matkou navržené důkazy. Souhlasíte? Podám tedy protinávrh vůči matce (viz shora). Ale nevím, zda mám dát také návrh na zrušení PO? Co myslíte? Má to smysl? Pečlivě si dokumentuji, jak s dětmi trávím čas, jak jezdíme na výlety atd. Děti jsou se mnou rády, se starším chodím na alternativní terapie (matka tyto neuznává, protože dítě dle jejích slov je prostě postižené a nikdy to už jinak nebude). V pondělí je jednání na OSPOD, kde se bude jednat o dohodě. Všem děkuji za odpověď.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2045
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od tulen2 »

Rozhodne ne, proti po si se urcite odvolat mel.
A co postoj deti, uz jsou zpracovane, nebo by pro spravedlive rozdeleni samy byly?
milo
Stálice fóra
Příspěvky: 334
Registrován: 17 led 2013 11:45

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od milo »

Postupuješ od počátku nesprávně.

Základem všeho, pokud ti bývalá nebrání ve styku, jsou průtahy. Během průtahů budou děti postupně stárnout a ty máš možnost je alespoň v minimálně možné míře zpracovat, což u 2,5 letého dítěte bude těžké. Proto ty průtahy.

1. Nevěř ani slovo OSPOD, dokud nezjistíš, jestli kopou ligu za matku dětí nebo jsou nestranní. Pokud kopou za matku, vynechej je na začátku ze všeho a vůbec s nimi o ničem nejednej. Jen bys plýtval časem.

2. Tvé první podání soudu ve věci musí obsahovat námitku mítní nepříslušnosti. Soud se jí bude muset zabývat a ty využiješ možnosti podávat opravné prostředky. Tím věc protáhneš,protože se odvoláš a podáš i dovolání. Spis bude cestovat a soud nebude mít možnost jednat.

3. K dovolání si nechej od soudu ustanovit advokáta. Sout žádost zamítne, ty se odvoláš, odvolací soud to potvrdí a ty se dovoláš. Spis bude opět cestovat a soud nebude mít možnost jednat.

4. Podej i opožděné odvolání, protože spis bude cestovat a soud nebude mít možnost jednat.

5. Až bude definitivně rozhodnuto o místní příslušnosti, pak podej návrh na přenesení příslušnosti k jinému soudu. Soud ti to zamítne, ty se odvoláš, odvolací soud to to potvrdí a ty podáš dovolání. K dovolání si nechej opět od soudu ustanovit advokáta. Sout žádost zamítne, ty se odvoláš, odvolací soud to potvrdí a ty se dovoláš. Spis bude opět cestovat a soud nebude mít možnost jednat.

Tím bys reálně mohl získat 12-18 měsíců času, kdy se ve věci nebude vůbec nic dělat. Tu dobu co získáš investuj do narovnání vztahů s matkou. Musí ti věřit, že ti jde o děti a ne o to, abyse přes děti mstil za to, že tě opustila.

Uvědom si, že nejvíce získáš tím, když mezi tebou a bývalou nebudou konflikty. Pokud situaci od počátku budeš hrotit, koflikt mezi tebou a bývalou bude stále větší a větší a domluva bude méně a méně reálnější.

Moje řízení se táhne více než 3 roky a dnes vím, že bych na začátku (v r. 2012) moho věcí děla jinak. S bývalou už prozatím nemáme žádné konflikty, ale cesta k tomu byla úporná, protože napravit (rodičovské) vztahy je po dlouhých konfliktech velmi těžké. Nejvíc prostě dosáhneš jen dohodou rodičů a k dohodě je nutné, aby neexistovaly konflikty, což je těžké.

Moje rad: Protahuj, protahuj, protahuj. Mezi tím si ten rok a půl co máš, než by soud reálně mohl jednat, buduj vztah k dětem a k jejich matce, aby tě brala jako rodiče. Když to nedokážeš, je to jen loterie; zvlášt když starší syn má zdr.problémy.
Jandy
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2015 13:54

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od Jandy »

Tak teď tomu bohužel moc nerozumím. V mnoha příspěvcích se tu radí, že proti PO je odvolání zbytečné, že moje tvrzení a důkazy odvolací soud stejně zkoumat nebude. Ještě mám možnost se proti PO odvolat, lhůta ještě neskončila... spíš jsem pomýšlel na to zrušení... Podávání námitek na místní nepříslušnost a zdržování se mi příliš nezamlouvá a hlavně nevím, zda to v naší věci něco řeší. Matce jde pouze a jen o peníze, ona sama víc než kdo jiný ví, že já péči o děti zvládám na rozdíl od ní. Kvůli penězům nikdy na jinou než svoji výlučnou péči nepřistoupí. A taky odešla zejména proto, abych ji první neopustil já. Těžko se to popisuje, ale pochybuju, že s ní bude možná i třeba za 2 roky jakákoli dohoda, ona se rozhodla mi zničit život, když nechci být s ní. A hlavně tím, že budu věc zdržovat, tak bude staršímu synovi ubíhat čas a já jej nebudu moci vzít na další léčení, která by mohla pomoct. Už teď se matka snaží mu jedinou terapii zakázat, protože ho prý přetěžuji a chce jej dát do speciální školy, aby se s ním nemusela učit. No a taky mi děti nechce dávat víc než 2 dny v týdnu a sudý víkend. Co se týče zpracování dětí, tak mladší je ještě moc malý na nějaký názor a starší by vzhledem k diagnóze asi odpověděl všelijak. Děti nás mají rády oba. A ještě k OSPOD... ten jsem tam už zatáhnout musel, protože pracovnice má pokyn ze soudu s oběma rodiči jednat.
milo
Stálice fóra
Příspěvky: 334
Registrován: 17 led 2013 11:45

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od milo »

Jandy píše:....Co se týče zpracování dětí, tak mladší je ještě moc malý na nějaký názor .
A právě proto musíš protahovat. Pokud se budeě snažit, aby vše proběhlo rychle, soud bude rychlovka a výsledek jasný: dítě matce otci styk. Když budeš protahovat (alespoň ten rok a půl), bude tomu mladšímu 4 a to už z něj i znalec vytahne souvislou odpověď. A pokud to budeš dělat sofistikovaně, podaří se ti to natahnout na více než 3 roky a malému bude táhnout na 6 a v tom věku, pokud budeš zpracovávat bude naděje na střídánívětší než by byla dnes.

Ale asi je to na tebe moc složité a pokud tomu co jsem psal nerozumíš, raději buď nečinný a oddej se plně soudní loterii a modli se ke všem svatým, abys měl alespoň ty dva dny každý týden.
forU
Stálice fóra
Příspěvky: 1270
Registrován: 05 led 2012 20:41
Bydliště: Praha a Středočeský kraj

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od forU »

Klasické chyby už na začátku, umožnění se odstěhovat, nevrácení dětí domů, nepodání odvolání proti předání dětí do péče matky. Tady jsi šeredně zaspal. Mně se podařilo zvrátit odvoláním předání dítěte do péče matky i u kojeného ani ne ročního dítěte.
Předběžko na styk 7/7 při péči matky je nesmysl. V tvé fázi bych si asi pořádně pročetl odůvodnění předání dětí do péče matky a podal návrh na zrušení PO z důvodu pominutí důvodů, případně pro rozpor se zákonem. Dál by se vidělo.
Ale z toho, co píšeš, se úplně optimálně poradit nedá.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
milo
Stálice fóra
Příspěvky: 334
Registrován: 17 led 2013 11:45

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od milo »

Jandy píše:...Ještě mám možnost se proti PO odvolat, lhůta ještě neskončila....
Jestli ještě je lhůta se odvolat, podej blanketní odvolání (nebude sice obsahovat zákonné požadavky, ale usnesení nenabude právní moci a můžeš pak odvolání doplni - opravit), to si dokážeš sepsat sám, a pak se domluv s někým tady, aby ti sepsal řádné odvolání (podání, kterým odstraní vady toho blanketního). Zkus třeba požádat ForU, četl jsem jeho podání a advokát ti lepší nesepíše.

_______________________________
vzor blanketu - vytečkované části si musíš dopsat sám, podle údajů na usneseníKrajský soud v ......

prostřednictvím

Okresní soud v .....

Sp.zn: . P .../.....


V právní věci účastníků řízení:

nezletilý: ...... ......., nar. ... ... ...., trvale bytem: ......., ........,

a

nezletilý: ...... ......., nar. ... ... ...., trvale bytem: ......., ........,

děti rodičů

matka: ..... ....., nar. ... .... ...., trvale bytem: ......., ........,

otec: ..... ....., nar. ... .... ...., trvale bytem: ......., ........,

ve věci péče o nezletiléOdvolání otce nezletilé proti usnesení Okresního soudu v...... ze dne .... .... ..., č.j. ..........


Usnesením Okresního soudu v...... ze dne .... .... ..., č.j. .......... bylo rozhodnuto o návrhu matky, o vydání předběžného opatření tak, že:

„....Zde ocituj přesbě všechny výroky usnesení....“

Proti shora označenému usnesení Okresního soudu v...... ze dne .... .... ..., č.j. .......... , které bylo vydáno místně nepříslušným soudem a které bylo otci nezletilé doručeno dne .... ..... .., podává otec tímto včas přípustné odvolání, když zároveň v souladu se zákonem uvádí, že shora uvedené usnesení Okresního soudu v .....napadá v plném rozsahu všech jeho výroků; tedy co do rozsahu výroku („....Zde ocituj přesbě všechny výroky usnesení....“).

::::::::::::::::::::::::::::::::::


Pozn. - místní nepříslušnost musíš namítnou při svém prvním podání ve věci, jinak máš smůlu.
Pokud podáváš blanketní odvolání, nikdy neuváděj, čeho se domáhá, aby tě museli vyzvat k odstranění vad podání a ty jsi měl šas si na řádné odvolání někoho najít. Jakmile bys uvedl čeho se domáháš, zákeřná soudkyně by ho postoupila odvolacímu soudu a byl bys nahraný.
Jandy
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2015 13:54

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od Jandy »

Zabránit odstěhování se nedalo, když vše zvládla za odpoledne, než jsem přijel z práce, a hlavně, když jsem si pro děti jel, tak vyhrožovala, že zavolá policii atd. PO je vydáno na základě lži, kdy uvedla opuštění domácnosti o více než měsíc dříve, že jsem byl agresivní, že jsem ji vyhazoval z domu, že nespolupracuji a že na výživu nepřispívám, že staršímu zařídila novou školu (5 km od té původně domluvené) a celkově protože má autistickou poruchu. Taky uvedla, že nemá jiné příjmy, je na to finančně špatně, přitom podniká na ŽL. A aby se o děti mohla řádně starat a vše zařizovat, tak je nutné PO. Prostě hnus. Soudkyně vyhověla. Lhůtu na odvolání mám do středy, přičemž už jej mám rozpracováno, neboť jsem tam převzal některé věci z klasického návrhu na výchovu a výživu, který jsem si připravoval. Asi tak rychle neseženu např. vyjádření od lékařů, ale popíšu svoji dosavadní péči o děti, jak se synem chodím po vyšetřeních, že jsem mu zařídil a byl s ním lázních, jak jsem staršího zbavil konečně v 5 letech plen atd. Vím, že je to moje tvrzení, ale pokusím se to popsat jasně a slušně. Jen nevím, zda tím odvoláním požadovat pouze zrušení PO, nebo změnu PO na prozatímní střídavou péči, kdy matka zatajuje informace, klame a nechce komunikovat, sama opustila domácnost a vystavila staršího syna před nástupem do 1. třídy změně a ještě změnila v posledním týdnu prázdnin školu... já má pro vše doma podmínky, čas v práci si zorganizuji a hlavně děti mají právo na výchovu ze strany svého otce. Co myslíte?
Stellík
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 14
Registrován: 12 črc 2014 12:35

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od Stellík »

99% PO dítě matce jsou lži, jelikož jsi začátečník (všichni jsme byli) nech si vypracovat odvolání někým kvalifikovaným, např. zdejším členem ForU. I kdybys sehnal potvrzení od lékařů, sousedů a ja nevím ještě od koho, je ti to na nic, neboť v odvolání proti PO se důkazům nepřihlíží.
Jandy
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2015 13:54

Re: Předběžné opatření - prosba o radu

Příspěvek od Jandy »

Stellík píše:99% PO dítě matce jsou lži, jelikož jsi začátečník (všichni jsme byli) nech si vypracovat odvolání někým kvalifikovaným, např. zdejším členem ForU. I kdybys sehnal potvrzení od lékařů, sousedů a ja nevím ještě od koho, je ti to na nic, neboť v odvolání proti PO se důkazům nepřihlíží.
forU píše:Klasické chyby už na začátku, umožnění se odstěhovat, nevrácení dětí domů, nepodání odvolání proti předání dětí do péče matky. Tady jsi šeredně zaspal. Mně se podařilo zvrátit odvoláním předání dítěte do péče matky i u kojeného ani ne ročního dítěte.
Předběžko na styk 7/7 při péči matky je nesmysl. V tvé fázi bych si asi pořádně pročetl odůvodnění předání dětí do péče matky a podal návrh na zrušení PO z důvodu pominutí důvodů, případně pro rozpor se zákonem. Dál by se vidělo.
Ale z toho, co píšeš, se úplně optimálně poradit nedá.
Svoji prosbu tedy teď směřuji na uživatele forU. Nechtěl bych nikoho nadměrně zatěžovat svým případem, protože už jen odpovídání v tomto fóru zabere všem nějaký čas. za který ještě jednou moc děkuji. Jinak mám ale ofocen celý dosavadní spis. Kdyby byl forU ochoten se podívat na odůvodnění PO a třeba mi poslat podání, které v podobné věci zpracovával, upravil bych si pak tu "konkrétní" stránku věci.
Odpovědět