1. soud - úprava styku otce s dítětem

Odpovědět
Jurka
Uživatel(ka) fóra

Re: 1. soud - úprava styku otce s dítětem

Příspěvek od Jurka » 27 kvě 2016 13:06

Bebe, k opatrovníkovi naděje neupírej, otec není protěžovaná matka. Z té vaší mám pocit, že už nic řešit nebude, ví, že když ona bude pasivní a vyloženě nic neposere, všechno zůstane tak jak je a vy můžete prudit jak chcete. Pro ně nejsou cizí děti zajímavé a když je šoupnou matce, ví že se nic nestane, poněvadž takto to jsou zvyklé celá desetiletí dělat. Např. mě u soudu soudkyně řekla, proč by se o malou měla starat cizí žena (moje přítelkyně se kterou 2 roky žiju a malá ji má ráda), když matce může vypomáhat babička. O tom kde vlastně chce ta holčička být se vůbec nezajímala, pouze řekla, že musí její názor korigovat-rozuměj strčit ji matce. Držte se líp než já.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 28 kvě 2016 07:05

Bebe, naše kluky vyrvaly z vlastního domova a daly je k matce a cizímu chlapovi, do cizího domu, kde jim nic nepatří. Otci výživné z fiktivního příjmu. Padá to tam jako do černé díry. Musíme se dívat na to, jak jsou z dětí vychováváni lenoši za otcovy peníze.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 30 kvě 2016 14:57

Tak to vypadá, ze je svolaná případová konference (?). V pátek schůzka ve složení matka+otec+opatrovník+koordinátor.

Nějaké rady? Co nás vůbec čeká? Předpokládám, že já tam být přítomna nemohu? Díky.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 10 čer 2016 11:18

Já prostě nemám slov :D

ještě doma nemáme ani rozsudek, ale už matce odklepli PO :D

Na té schůzce všechny, krom otce, věděly že si ho matka podala. Toto je komedie. Hlavně nechápu, proč se to jmenuje PO, když je to vlastně předběžná vykonatelnost. Matka si do dneška vytírala rozsudkem zadek, vůbec otci neumožnila noc v týdnu, kterou tam má (přišel o 2) a víkendy se vymění taky právě dnes, když má mít víkend otec - takže za posledních 14dní syna viděl 6 hodin!!!! ..... Výborně načasované. Vlastně lituju svojí vynaložené energie. Tady si fakt dělá každý jenom to co chce... nějaká práva, nálezy... pche :)

Problémový je samozřejmě otec.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 10 čer 2016 11:57

Be_Be píše:Já prostě nemám slov :D

ještě doma nemáme ani rozsudek, ale už matce odklepli PO :D

Na té schůzce všechny, krom otce, věděly že si ho matka podala. Toto je komedie. Hlavně nechápu, proč se to jmenuje PO, když je to vlastně předběžná vykonatelnost. Matka si do dneška vytírala rozsudkem zadek, vůbec otci neumožnila noc v týdnu, kterou tam má (přišel o 2) a víkendy se vymění taky právě dnes, když má mít víkend otec - takže za posledních 14dní syna viděl 6 hodin!!!! ..... Výborně načasované. Vlastně lituju svojí vynaložené energie. Tady si fakt dělá každý jenom to co chce... nějaká práva, nálezy... pche :)

Problémový je samozřejmě otec.
COZE?!
Jednejte... Neco se vymysli. (stiznost, zmatecnost, podjatost... neco).
Nenechte se zdeptat.
Nikdy bych netipla, ze aniz je jeste rozsudek napsany, uz se meni na zaklade posleze podane PO, soudkyne nerespektuje ani vlastni vydana rozhodnuti, no to je gol.
Jeste ti poslu nas navrh stiznosti organu statni spravy, tj. predsedovi soudu, pro inspiraci, stiznost i na soudce. Asi to nepouzijete ve vasem pripade, ale tak pro info...
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 10 čer 2016 12:10

podstatné je, o co je to PO opřené - nějaká akutní situace po vyhlášení rozsudku?
samozřejmě je možné podat odvolání, ale nemá běžně odkladný účinek
jaký je rozdíl mezi PO a rozsudkem?

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 10 čer 2016 12:19

Soudkyně to pojala spíše jako vykonatelnost. Nastavila to PO dle rozsudku.

EDIT: Asi jsem to špatně napsala... odklepli PO, ale soudkyně ho upravila dle rozsudku. Nikoliv na návrh matky, která chtěla zase ubrat. V praxi jsme přišli o dost styku v tom "nic" co máme. Asi mi vadí, že přesto že otec psal X emailů na OSPOD, černé na bílém, je jenom to co psala matka. Asi nemá smysl to jakkoliv rozepisovat, co se zas dělo :roll:

Ale jo konečně 20dnů před začátkem léta budeme konečně vědět, jak vůbec to léto proběhne. I když otec X krát apeloval na OSPOD ještě před rozsudek s nutností hlásit dovolenou atd.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 11 čer 2016 00:14

No ale predbezne vykonatelnost se neupravuje PO. Je dobre, zes to upresnila, ja sem myslela, ze zmenili jeste nenapsany rozsudek predbeznym opatrenim.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 29 črc 2016 10:24

Pro zajímavost: Rozsudek přečten 12/5 - poté vydáno PO (dle rozsudku) na návrh matky, která opět navrhovala ještě méně.
Do dnešního dne rozsudek písemně nedorazil! :!:

Soudkyně si asi užívá letních měsíců :-)

Matka rozsudek respektuje, manžel může i volat. Matka dovolila 4hod. :!: nad rámec rozsudku (dlouho plánovaná narozeninová oslava babičky, která byla plánována na L víkend, nakonec došlo ke změně na S víkendy).

Musím říct, že zatím nabíráme síly a vzpamatováváme se ze všeho. Už bychom měli mít nového opatrovníka (po tom, co předvádí vedoucí našeho OSPOD, nedoufám v kvalitu). Dá se vůbec něco dělat, když teď běží PO krom čekání na rozsudek odvolacího soudu?

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 29 črc 2016 13:06

dojdete nahlédnout do spisu, tam zjistíte zda předseda soudu povolil dané soudkyni
prodloužení zákonné lhůty 1 měsíc a z jakého důvodu
příp. lze pak urgovat i vypracování rozsudku u předsedy soudu stížností
nebo návrhem na určení lhůty - podle toho co vlastně najdete ve spisu

Odpovědět