1. soud - úprava styku otce s dítětem

Odpovědět
Be_Be
Stálice fóra

Re: 1. soud - úprava styku otce s dítětem

Příspěvek od Be_Be » 29 črc 2016 15:47

Díky, podíváme se, o tom že se to dá popohnat jsem četla.

Spíš mě zajímá, co s tou situací teď. Slyšela jsem, že odvolací soud bývá rychlý (ale taky ne).
Kdyby rozsudek přišel např. příští měsíc, pak máme nějaké dny na odvolání, pak budeme např. 1-2měsíce čekat na ten odvolací, ten může chtít např. posudky, nebo kdo ví co. To je zase další čas navíc, do té doby nezbývá nic jiného než respektovat PO?

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 29 črc 2016 21:35

Mozna prohlasit jednani za zmatecne a podat zalobu na zmatecnost :-) Jestlize je vydan rozsudek, ktery vznikal na mnoha stani a s terapii, pak stale nechapu, jak je mozne ho predbezkem zmenit kratce po jeho vydani...
PO obvykle zamitaji s tim, ze nebyla prokazana nalehava potreba prozatimni upravy apod. PO ma snad byt take casove omezene (1 mesic?) a pak by melo docasne upravit pomery pred jednanim nebo v prubehu jednani ve veci. Vy uz mate po jednani ve veci.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 30 črc 2016 22:15

spíše tak půl roku
PO platí až do pravomocného rozhodnutí (doručení rozsudku odvolacího soudu všem)

po prvoinstančního vyhotovení rozsudku, je třeba zajistit doručení všem (to lze různě obstruovat, min fikce +10dní)
následně začíná běžet účastníkům lhůta pro odvolaní (2 týdny),
odvolání lze podat (i záměrně) neúplné, soudkyni se to musí dostat do rukou (až po uplynutí lhůty)
následně vyzve účastníky k doplnění odvolání a stanoví novou lhůtu
(opět to musí někdo sepsat, rozeslat a doručit)
pak je doručováno k vyjádření protistraně (např. +1 měsíc)
následně bude dán pokyn k předložení nadřízenému soudu
na odvolacím soudu to musí zaevidovat a přidělit nějakému senátu
někdo to musí celé přečíst a pak stanovit nějaké datum jednání (např. +3 měsíce)
z jednání se lze na poslední chvíli omluvit atd.
po sepsání rozsudku odvolacího soudu (další 1-3 měsíce)
se spis vrací k prvoinstančnímu a ten ho opět musí všem doručit

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 09 srp 2016 20:24

Po 3. měsících k nám dorazil rozsudek. :idea:

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 14 srp 2016 16:37

Matka se s dítětem odstěhovala cca 8km z města, z původního bydliště. Dítě je přehlášené do jiné školky v této vesnici. Otci vše jen a pouze oznámila (a to pomalu až na jeho dotazování).

Je povinností otce sklopit hlavu a TOHLE respektovat? Nebo majitelky mohou vše? Teď je to 8km, příště to bude 80?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 srp 2016 14:17

Be_Be píše:... Nebo majitelky mohou vše? Teď je to 8km, příště to bude 80?...
Bohuzel :(. Soudni praxe takova je.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 26 srp 2016 16:10

Rozsudek ve zkratce:
- spousta vět a odstavců (od oka 2/3) popisují situaci jen a pouze dle toho, jak uvedla matka (odlišné tvrzení otce jakoby nebylo)
- dle mě zbytečně moc vět o tom, jaký má nezletilý vztah s "tatínkem" (doslova) č.2. + věta o tom, že ve svojí rodině je nezletilý pevně ukotven
- úryvky ze zpráv z poradny v rozsudku jsou - ty které hrají do noty rozsudku jsou dány do kontextu, ty které hrají proti, jsou jen zmíněny bez jakéhokoliv dalšího vyjádření, většinou doplněny větou: "matka nesouhlasila, tak to tak nebude"
- důvody pro zamítnutí otcova návrhu: věk, vazba na polorodého sourozence, problematická komunikace rodičů

Pozn. pod čarou:
- o mě a našemu vztahu k synovi partnera ani slovo (jen peníze, vzdělání, práce apod.), dokonce soudkyni vypadlo i to, že jsem byla jako předvolána svědek (kde jsem o našem vztahu mluvila, stejně tak i otec), zkomolila mi příjmení
- syn má očividně jedinou rodinu ze strany matky (a tam patří?)
- to s čím nesouhlasí otec, tím se nezabýval nikdo :))
- ani jeden z důvodů k zamítnutí není v rozsudku vysvětlen, rozebrán, dán do souvislostí (věk, sourozenec)
- proč a kdo komunikaci komplikuje se taky neřeší vůbec + info, že tato se komunikace špatně odvíjí na předání dítěte od matky k otci (naopak ne?) a nic dál (přitom tyto situace se podrobně probírali v poradně pro rodinu, kde psycholožka sdělila, že se jedná zřejmě o negativní pocity, které matka přenáší na syna - je ve spisu) - nyní už předání zase probíhají lépe, krásně obkreslují momentální vztah rodičů, rozpoložení matky a období klidu mezi jedn.SJ. Když je syn s otcem krátce, jde vidět, že si ho dost neužil a nechce se mu od něj. Když je interval delší (jako by byl při střídání) je s tím naprosto OK.
- z vnějšího pohledu mi přijde, že právě opakovaná jednání, která se protáhla na dlouhou dobu (návrh otce ze dne 10/15), situaci mezi rodiči dost vyostřil, právnička uvedla, že se ještě nesetkala s tím, aby toto některý soudce rozhodoval tak dlouho a že jí to přijde zcela zbytečné, taky si myslím, že kdyby od začátku OSPOD vedl matku k rozšiřování, respektovala by to a vztahy by tak byly lepší

- ve čtvrtek jdou rodiče společně poprvé do nové školky se synem (dobře, že vztahy jsou takové, že je to v pohodě, to kolem (odhlášení/přihlášení/změna bez jakékoliv komunikace s otcem, vyjma oznámení na jeho dotazování a sdělení, že matka má VP a má větší práva na rozhodování o dítěti) asi více netřeba komentovat, otec se půjde do školky aspoň podívat, jestli je nové prostředí pro syna vyhovující (i kdyby nebylo, tak... víme, problémový otec), zase se láme měsíc tak, že otec přijde o středeční noc a nebude mít syna na noc 14dní! (asi stále v zájmu syna?)

Vzhledem k podanému odvolání, prosím, jakoukoliv přímou/konkrétní reakci do SZ.

Díky, užijte zbytek léta.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 26 srp 2016 22:35

Be_be, pokud je tam neco na uziti procesniho institutu "zadost o opravu oduvodneni rozsudku" (postovala jsem na FB), tak pouzit, dalsi je zbytecne radit, kdyz uz je odvolani podane.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 19 zář 2016 13:29

Ahoj, prosím, o radu. Rozjelo se nám kolečko odvolání zřejmě.

Matka se svým protinávrhem podala i návrh na VR o výživném plynoucí z rozsudku - ? - až dnes manželovi přišel dopis, teprve ho vyzvedne. Rozsudek však nevzešel v platnost (díky odvolání), chápu, že styk se do platného rozsudku zajistil pomocí PO, myslela jsem si, že se obdobně může řešit i výživné? Na to nelze dát PO, ale dává se rovnou VR? I přes neplatný rozsudek? V našem PO je upravený jenom styk, výživné nikoliv.

Manželovi do dnešního dne poštou nic nepřišlo, nebyl o VR informován, nebyl nikým vyzván, aby něco doplatil. ALE dnes se od svého zaměstnavatele manžel dozvěděl, že datovkou přišlo usnesení s srážce ze mzdy! a to nejenom na částku, kterou má manžel doplatit, ale také na každý další měsíc!

Můžete mi někdo vysvětlit, jak je tohle možné?A z jakého důvodu má manžel tuto srážku? To je OK? Dá se proti tomu nějak bránit? Kdyby nám přišlo rozhodnutí soudu o PO/VR (nevím?), že se to do platného rozsudku platit bude, tak to přece uhradí, o žádné exekuce rozhodně nestojíme, ale jak může přijít rovnou srážka ze mzdy???? Jsem naprosto v šoku. Nejpozději zítra půjde i nahlédnout do spisu a vyzvedne ten dopis. Kdyby mu to zaměstnavatel neřekl, tak se to asi dozví, zítra z výpis BÚ, o tom že mu nepřišla téměř žádná výplata.

Dále OSPOD poslal dopis, aby se otec dostavil, telefonicky mu pracovnice sdělila, že se jedná jenom o nějakou aktualizaci, jestli nedošlo k nějakým změnám poměrů, apod. A že nejpozději do středy musí odeslat zprávu (čili dost na rychlo), máme se té schůzky obávat? Asi bude důležité, možná by tam neměl chodit sám? :roll: co od toho zas čekat? Díky moc.

Proti VR je možné podat odvolání, ale než se vyřídí matka bude mít dávno peníze na svém BÚ od zaměstnavatele a spotř. výživné se nevrací? PROSTĚ NECHÁPU!!!!

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 19 zář 2016 14:57

Lze podat odvolani a navrh na zastaveni, s oporou v par. 266 v kombinaci s par. 268 osř pozadat o zastaveni vykonu na vyzivne dle par. 266 pri bezicim odvolacim rizeni, jestli v odvolani vysi vyzivneho sporujete. Ale podle me to nebude mit ucinek. Rozsudky o vyzivnem jsou predbezne vykonatelne dorucenim, vykonatelnost lze navazat az od data nabyti pravni moci, ale to v rozsudku zjevne nemate.
Rozporovala bych srazky na kazdy dalsi mesic, kdyz doposud radne platil; vyjma nove stanoveneho vyzivneho, o kterem se domnival, ze jeste neplati.
Kdyz tak me nekdo opravte...

Odpovědět