1. soud - úprava styku otce s dítětem

Re: 1. soud - úprava styku otce s dítětem

Příspěvekod Be_Be » 11 led 2017 17:07

Alharahadza píše: Příklady plánů péče o předškoláky: https://www.custodyxchange.com/ages/preschooler.php

Hm, tak tohle bez souhlasné dohody rodičů v ČR podle mě nikdo ale neodklepne, to prostě neznají. :( Přitom mi to přijde tak logické a vhodné pro děti.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 24 úno 2017 22:17

Po 5ti :!: měsících manželovi dnes odvolací soud zrušil srážku ze mzdy.

Cítíme strašnou úlevu, na druhou stranu zlost z toho, čím jsme si zase museli "zbytečně" projít. Chybělo opravdu málo a přišli jsme o zálohu na byt (xxx xxxKč) a vizi nového bydlení pro naši rodinu, jelikož nám banky díky tomu zamítli schválení hypotéky. Teď už máme na štěstí zase cesty otevřené. Ale skluz je opravdu znatelný a o nervech ani nemluvím. Mě už manžel od všeho izoluje, poslední výstup který jsem zde popsala byl pro mě poslední třešničkou, kdy jsem pochopila, že s "těmi lidmi" se opravdu nedá lidsky dohodnout.

Paradoxem je, že celých 5 měsíců, měl být syn bez výživného (v zájmu dítěte?). Účetního manžel nejednou upozorňoval, ať matce neposílá žádné peníze (měli být v úschovně), ten je i přesto posílal a teď je od ní bude chtít asi dostat zpět (to už není naše věc).

Právnička si na nás naúčtovala odvedou práci vč. vlastního pochybení (nejedno :!: ), projevili jsme nesouhlas, písemně jsme fakturu reklamovali s odůvodněním, které nakonec uznala a fakturu změnila. ÚS jsme nepodali.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod vali » 25 úno 2017 22:58

Je dobře, že máte srážku vyřešenou, bylo to nesmyslné, akt pomsty.
Škoda té ÚS, občas si vzpomenu.
Ale chápu, že teď máte ještě i jiné priority.
vali
Stálice fóra

Příspěvekod Be_Be » 11 zář 2017 16:32

...
Naposledy upravil Be_Be dne 13 zář 2017 08:30, celkově upraveno 1
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 11 zář 2017 18:08

bohužel dítě je ve (výlučné) péči matky a její kroky budete jen těžko u soudu rozporovat
ideálně Vás obviní z toho, že odmítáte náležitě spolupracovat s tím, komu bylo dítě svěřeno

nicméně pokusy o nějakou dohodu činit můžete vždy
o změnu soudní úpravy můžete zkusit zažádat tak po roce od posledního rozhodnutí,
ale nebudou tomu asi příliš naklonění pokud k rozšíření nesměřovalo řízení už dříve
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 12 zář 2017 19:16

Nejsem si uplne jisty jestli rozumim o co jde.
Ale jestli o to, ze matka (otcim) ma problem s tim predavat, pokud otec neprijde osobne, a otec nyni premysli o tom, ze zkusi to same, kdyz si nebude vyzvedavat osobne matka, tak at na to rychle zapomene.
Bohuzel, soudy a ospody jsou v tomhle nastaveny pomerne jasne :), navic maji oporu i v zakone, byt velice rigidne vykladanem - kde matka muze svoji peci prenest na kohokoli, ale otec ma pravo na styk pouze osobme.
Jedinou obranou je prehazet absolutne vsechny plany a povinnosti tak, aby vzdy byl otec schopny vyzvednout osobne, presne tak jak je v rozsudku. Pokud presto dojde k nepredani, pak za kazde jednotlive navrh na vykon rozhodnuti, + prudit ospod at matku pouci, po nekolika navrzich na vykon navrh na jinou upravu pece (jinak resene predavani, napr pres skolu).
Bez tech navrhu na vykon, nebo jinak prokazane zmenene situace (to ze matka ma nocni bude pro soud malo) s upravou pece asi min nez rok po minule neuspejete.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod BPEJ » 16 zář 2017 00:09

Pár příspěvků zpět se tady debatovalo o jakémsi dovysvětlení rozsudku. Mohl by mně někdo "dovysvětlit", o co se jedná, kde je to příp. upraveno v osř a podobně?
BPEJ
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod JJL » 16 zář 2017 23:14

rozsudek může opět vykládat pouze soud
tedy konstatovat, že někdo neplní povinnosti, které mu soud uložil a stanovit odpovídající sankce
v opatrovnickém řízení ale často soud sklouzne k tomu, že to vlastně ani tak moc nemyslel
a že matce vlastně žádná (přesná) povinnost uložena není a ona ani nic nijak neporušuje
JJL
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Problémy soudního řízení