1. soud - úprava styku otce s dítětem

Odpovědět
vali
Stálice fóra

Re: 1. soud - úprava styku otce s dítětem

Příspěvek od vali »

Tomuhle tatinkovi dal prvoinstancni patecni styk od 15:00 a odvolaci az od 18:00, protoze ve veku cca 9 let jiz ma dite krouzky a ty byvaji i po odpolednech a jsou pro dite prednejsi :-( (pred rozsudkem prvoinstancnim mel PO styky i v ut a ve ct a ty mu vzal uz prvoinstancni, kdz se priklonil k matcinym namitkam, ze to deti omezuje v krouzcich :-( )
Ja nemam slov.
Naposledy upravil(a) vali dne 14 kvě 2016 18:58, celkem upraveno 1 x.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

vali píše:...ze to deti omezuje v krouzcich :-(
A otec odmítl dítě na kroužky vodit, nebo tam šlo o vzdálenost? To je neskutečný. :(
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

Be_Be píše:
vali píše:...ze to deti omezuje v krouzcich :-(
A otec odmítl dítě na kroužky vodit, nebo tam šlo o vzdálenost? To je neskutečný. :(
Nekde v tom oduvodneni zaznelo, ze otec drive vyjadril nelibost s naplanovanymi krouzky matkou (zejm. co do mnozstvi). Ze podle soudu kdyby otec napr. nedovedl dite na jeho krouzek, bylo by to pro dite neprimerena zatez, srovnatelna s tezkym trestem... No hlava mi nebere! Otec musi zejmena a vlastne vylucne drzet hubu a krok.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Já jsem nad tím třeba přemýšlela naopak, otec vidí na synovi talent pro X, rád by, aby navštěvoval kroužek XX, ale ten je pouze v úterý, otec má styk ve čtvrtek, matka s kroužkem XX nesouhlasí. Bez šance, jedině zaplatit soukr.hodinu :D ale běda, jak by otec nepřivedl ve svém čase dítě na kroužek YY domluvený matkou...
vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali »

Be_Be píše:Já jsem nad tím třeba přemýšlela naopak, otec vidí na synovi talent pro X, rád by, aby navštěvoval kroužek XX, ale ten je pouze v úterý, otec má styk ve čtvrtek, matka s kroužkem XX nesouhlasí. Bez šance, jedině zaplatit soukr.hodinu :D ale běda, jak by otec nepřivedl ve svém čase dítě na kroužek YY domluvený matkou...
Jo. A to tam taky nekde v tom rozsudku bylo, ze maji rodice jine preference krouzku a volnocasovych aktivit. A proto .... se uprednostni preference matciny, jak jinak samozrejme. Stykac do toho nema co mluvit, a pokud se o to snazi, bude to v jeho neprospech. Ono i kdyby rodice spolu zili, muzou mit ty preference jine, a nikdo jim to nebude piskat, musi se proste dohodnout sami.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Vali, je to smutné, kor když píšeš, čeho je odvolací soud schopný. Nedělám si už raději žádné iluze. Raději se zaměřím na svůj(náš) život, v nejhorším můžeme prostě pro syna udělat maximum v čase, kdy "může přijít na návštěvu". Uvidíme, jak se to projeví v budoucnosti, je mi celkem smutno už z toho, co píšeš Ty o Vás. Četla jsem nějaké diskuze, kdy dítě žárlí na otce/partnerku/další dítě a je z toho peklo, může se projevit dobrá atmosféra a bude se těžko vysvětlovat brzký návrat "domů" (k matce), nebo naopak může být dítě naprogramované a nebude k nám už ani chtít jít. A v tak málo čase se bojím, že už to nevykompenzujeme, že bude mít z otce minimum (vzorce chování, výchova, apod.). Na druhou stranu jednoho dne se nad tím dítě snad zamyslí vlastním rozumem a prokoukne, kdo oč usiloval? Nevím.....
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Výpověď dětí - zvukový záznam, znalkyně rychle smazala. U soudu se záznam nedělal a znalkyně, prý "najednou" změnila názor. Doslova nahlas určila,kdo má mít děti v péči.Zabývala se věcmi,které jí vůbec nepřísluší. Pan PhDr. Novák ... toho si vůbec nevšímejte a podejte stížnost.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Jak může dopadnout odvolání? Z webu.

...chtěla bych přidat moji zkušenost. Před třemi léty jsem se rozhodla přestěhovat se do Německa se svou dcerou k příteli. Svému ex manželovi jsem to dopředu vzkázala i když on u soudu tvrdil, že jsem se odstěhovala bez jeho souhlasu, že se stěhujeme do Německa 300 km. Můj ex požádal okresní soud o svěření dítěte do jeho péče. Dva roky jsem se soudila. Okresní soud svěřil dceru do péče otce, ale já i sociální pracovnice jsme se odvolali. Připadalo mi, že soudkyně u okresního soudu je zaujatá proti mě. U krajského soudu řekli, že není žádný zásadní důvod, proč by mi měla být odebrána dcera. Soudkyně řekla, že dcera je do mé péče svěřená a že se můžu odstěhovat kam chci.

Já už nevěřím ničemu, nemělo by se v Česku jít spíše tou cestou, že dítě bude mít vždy jenom jednoho rodiče? Takto je ten druhý stejně jenom navíc. Každý by také potom měl dítě v době, kdy sám uzná za vhodné, že už je čas :-)

I mě osobně manžel matky sdělil, že se asi budou muset odstěhovat 80km od současného místa bydliště (aby měli konečně klid) a to by ten den v týdnu už asi realizovat nešel. Nakonec nám zbyde tedy 1/14 a soud to rád posvětí.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Be_be je to tak, ten druhý je navíc a pokud je dítě malé, tak se otec ze života vytrácí. Sejdou se až v "Poště pro Tebe". Nemyslím si, že náruč otčíma je tak otevřená. Celá řada dětí přiznává, až později jak to s otčímem bylo.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Konzultace - další postup (během čekání na doručení rozsudku + odvolání)

1) komunikace s matkou - co teď (předpokládám, že matka zavelí, že se jede jako doposud, tzn. každá středa (3hod) + lichý víkend (pá-ne))
2) komunikace s matkou - pokus o rozšíření - jakékoliv (třeba aspoň dle rozsudku, který nevzejde v platnost) + vyzvedávání otcem jen přes školku (i v pá)
3) osobní setkání na OSPOD (já+otec) - dotazy na akt. situaci - ctj. dohoda rodičů, co to znamená, co se s tím dá dělat, je otec znevýhodněn, nebo má stejné slovo jako matka, jak to řešit, žádat další rozšíření dle doporučení poradny, jakoukoliv činnost OSPODu (nebudeme jenom tak čekat dalších 6 měsíců) => pokud matka nedovolí žádné rozšíření i přesto, že jej poradna doporučuje + v rozsudku jakési rozšíření taky bylo a OSPOD s tím nehodlá nic dělat (nemůže rodiče nutit k dohodě), jít směrem výlučné péče, protože otec se tímto bude řídit? Bojím se, že s námi zametou.
4) sesumírujeme všechny materiály co máme skrz nečinnost OSPODu a zvážíme stížnost na magistrát, máme teď "druhou šanci" náš pův.opatrovník jde do důchodu, bude přidělen nový, s kterým máme možnost "pracovat" od začátku precizně, všechno nahrávat, protokolovat, neudělat znovu stejnou chybu a zdá se mi lepší se zaměřit na to co bude, než co bylo(?) - na druhou stranu nám to v rozsudku prvoinst.s. velice uškodilo - tak nevím, nechat to být? Už to nezměníme, můžeme však dát najevo svůj nesouhlas a snažit se postup OSPOD zpochybnit, ale s tím že nám za pravdu zřejmě nikdo nedá.

Co Vy k tomu? Díky!
Odpovědět