1. soud - úprava styku otce s dítětem

Odpovědět
Be_Be
Stálice fóra

Re: 1. soud - úprava styku otce s dítětem

Příspěvek od Be_Be »

Tak už máme protokol z posledního SJ - opatrovník:

"Stanovisko k střídavé péči jsem uvedla do zprávy, mám za to, že s ohledem na věk nezletilého, střídavá péče není vhodná. Mám za to, že návrh matky na rozsah styku otce s nezletilým je vstřícný, mám za to, že je i v zájmu dítěte, rodiče by o tomto měli ještě jednat. // Chci se vyjádřit k připomínkám otce. (...) Mám pocit, že otec se pokouší manipulovat s opatrovníkem, podával několik stížností. Můj názor na střídavou péči v tomto případě je takový, že tato není pro dítě ve věku tří let vhodná. Otec nechápe, že účastníci jsou rovnoprávní, každý má možnost vyjádřit svůj názor."

(...) - opatrovník líčí o své činnosti, záměrně zmiňuje jenom to, co se mu hodí. Tak uvidíme, jestli se nám podaří dohledat důkazy, že když jednat měl a mohl - neudělal to, nějaké náměty jak vyjádření ve stížnosti komentovat? To že řekla, že by o tom rodiče měli ještě jednat ani nevím, tak z nich zkusíme vypáčit JAK a za pomocí KOHO. Ještě čekáme přímo na tu zprávu, která se četla u soudu. Spis není k dispozici, soudkyně píše rozsudek. Otec poslal email, kde je znovu vyzývá, aby to řešili, tak uvidíme, jaké reakce se nám dostane. (ptáme se, proč není v zájmu syna, aby byl s otcem 3dny v sudém týdnu, když v lichém je to v pořádku, zdůrazňujeme, že nyní neexistuje zákonný důvod otcovu péči omezovat a naznačujeme, jestli máme jít stejnou dohodou/diktátem, jako to dělá matka - syna si prostě nechat, nebo se toho OSPOD nějak ujme) Náš opatrovník končí k 30.6. a budeme mít nového, doufám, že tam už nám nic neuteče a budu se modlit, aby to byl člověk nakloněný vyrovnané péči.

Zkusím načíst nějaké info k té případové konferenci OSPOD, zvažujeme tento návrh + přizvat k ní psycholožku z PPR, za kterou si ještě otec zajde sám, co s tou situací teď má dělat /že rozšíření dle doporučení neproběhlo/ a dále asi případný návrh na PO.
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Be_Be taky dobrý. Opatrovník se cítí být manipulovaný...smějí se do očí.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Přijde mi absurdní, že náš opatrovník hlásá o rovnoprávnosti :D :roll: jestli něco za celou dobu nepodpořil - tak právě rovnoprávnost rodičů. :!:
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Be_Be je to tak. Nedejte se. Hůře už to dopadnout nemohlo, nemáte co ztratit. U nás to bylo to samé a dnes bychom mohli být rádi. Budují se zátarasy i při SP. Zákaz styku s druhým rodičem. Kluci jsou z toho vykulení - musí si vlastní svobodu vybojovat.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Mám informace od ředitelky české školní inspekce, že ta zodpovídá pouze za kvalitu vzdělání + prostory. Pokud bychom chtěli řešit výroky učitelky, je potřeba se stejně jako u OSPOD dále po řediteli obrátit na zřizovatele. Nikoliv ČSI.

Učitel ze školky může být předvolán jako svědek i při soudním jednání a říct svůj objektivní názor. *palec nahoru*
Jako svědek asi může být předvolaný kdokoliv, když to soudkyně posvětí, takže tam je potom v takovém případě potřeba dobře připravit otázky, což už snad nebude náš případ.

Náš OSPOD mlčí, zatím jsme se pokoušeli komunikovat písemně, příští týden případně osobní schůzka, pokud nebudou nic dělat, tak žádost o PO a pak už asi je na řadě poslední řešení - syna si nechat i přes nesouhlas matky?
Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie »

Be_Be, s těmi učiteli u soudu máme osobní zkušenost. To není nestranné, pokud si ji pozvala matka. Svědci, které pozve OSPOD,... to také nemá chybu. ... např. milenku otce - krátce před jednáním soudu se rozešli.

..ani nyní nevíme, zda budou velké děti pozvány k soudu. Umlčují je už dva roky.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Tak se stalo nevídané. Matka 2x osobně otci odsouhlasila letní prázdniny (jen osobně :( ), dal jí to v tištěné podobě a měl tam 10x24hod./měsíc, na což ji upozorňoval, zohlednil veškeré termíny, které řekla, že by chtěla mít pro sebe - konečně jsme se radovali, že aspoň už víme, jak to celé léto bude a plánovali jsme dovolené, atd.

A dneska napsala, že to neplatí, že to není 10dní a že jedou dle roszduku soudu (který není v planosti), což jsou ÚPLNĚ JINÉ TÝDNY!!!! Takže otec asi může nyní dát rovnou výpověď, aby teda syna vůbec viděl! Tak jsme rovnou volali na OSPOD, kdy někdo zareaguje na ty naše emaily a kdy tam můžeme osobně přijít. Naše opatrovnice je jako vždy velice bussy, protože bude vše předávat, tak toho má moc! A jsou rodiny úplně beze styku! Naše matka nebrání, máme styk, takže to není priorita!!!

No budeme asi tlačit na to PO. Matka si zas vybrala co potřebovala, protože běžný styk samozřejmě nadiktovala, že zůstane jak byl, i když dle neplatného rozsudku už má být i noc v týdnu..... prostě no komment!
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Be_Be píše:...Mám informace od ředitelky české školní inspekce,....
Tady se nedejte, klasicka snaha napoprve to odvratit - to neni nase starost. Poslat znovu, ze s jejich nazorem nesouhlasite, protoze ucitel zde nevystupuje jako soukroma osoba, ale jako Ucitel, pridat nejake ty citace ze zakonu: http://www.csicr.cz/cz/ZAKLADNI-INFORMACE/Legislativa, poslat zaroven v kopi na ministerstvo skolstvi.
Stiznost zrizovateli samozrejme take.
Se zbytkem - no bud si matkou nechate diktovat, nebo ne - v tehle fazi vam s tim nikdo nepomuze ... Dokud nebudete mit jiny, pravomocny rozsudek, jine to nebude.
Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be »

Tuleni díky, podívám se na to. Já jsem to neřešila ofic. - je to známá. Takže kdyby to šlo, myslím si, že by mi naopak chtěla pomoct. Ještě to budu konzultovat. Ptala jsem se právě proto, že jste doporučovali tu ČSI, tak mě zajímalo, jak to je. Osobně bych učitelce problémy dělat nechtěla, ale je potřeba dláždit cestu těm, co přijdou po nás, tak uvidím.

K tomu dalšímu asi nemám co dodat. Poslali jsme další email na OSPOD, kde jsme to celé vylíčili, protože jsme je už i naopak informovali, že léto je OK - domluvené a je potřeba dořešit běžný styk. Už tam otec i píše, kdy si syna "prostě nechá" a o možnosti PO. Tak uvidíme. To už je taková bezradnost, že ...... mi přijde nastejno nedělat nic, než to pohnojit. Stejně to neovlivníme. Já se vsadím, že pokud PO bude, tak stejně bude korespondovat s rozsudkem, což je pro všechny na prd a naše opatrovnice si zase ulehčí práci, než aby cokoliv........ :roll: :roll: :roll:
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Dulezita vec s temi stiznostmi je jejich odstrasujici rozmer. Vy se nikdy nedobrete k tomu, ze nekdo jasne na stiznost zareaguje - ucitelka udelala chybu, to se stat nemelo ... ospod jednala spatne. Naopak, vystupem ze stiznosti skoro vzdy bude "je to v poradku".
Ale s nejakou to nadeji nekde nekdo nekoho poradne zpucuje za ten cas co tomu musel venovat, a za "carku" za oficialni stiznost.
Ze se na zaklade toho pracovnice vymeni (na miste samozrejme zustane, jen nebude mit vas, priste to radsi neudela).
Abyste mohli byt se stiznosti formalne uspesni, muselo by to byt tak zavazne pochybeni a poruseni zakona, a tak dobre zadokumentovane ... ze si to ani nedokazu predstavit.
Odpovědět