1. soud - úprava styku otce s dítětem

Odpovědět
Be_Be
Stálice fóra

Re: 1. soud - úprava styku otce s dítětem

Příspěvek od Be_Be » 21 zář 2016 16:20

Tak naše nová OSPOD je snad ještě vyšší high level, dnes tatínka poučila o tom, že správná SP má samozřejmě probíhat tak, že dítě má jeden domov, kde se točí rodiče. A ten věk... rozhodně bude u odvolacího souhlasit po přečtení spisu s rozsudkem :D SP až tak ve 12ti letech, kdy už si dítě rozhodně samo a chodí do školy :D - už se tomu musím smát.

Jinak i paní z OSPODu kroutila hlavou nad našim VR o výživném, ale paní nerozumí ani svojí práci, natož tak něčemu jinému. Zítra podáváme odvolání + návrh na zastavení, část peněz již z výplaty byla stržena. Právnička tvrdí, že postup soudu je naprosto nestandartní. Tak uvidíme, co se stane. Minimálně to bude zkušenost pro někoho dalšího.

To že takové VR je vlastně vymáháním pohledávky asi netřeba zdůrazňovat a je dost pravděpodobné, že nás momentálně zničí, jelikož máme rozjeté řešení nového bydlení, které bylo na spadnutí (na které můžeme zřejmě zapomenout, pokud nedopadne odvolání), mohli bychom přijít díky tomuto kroku zpět o spoustu peněz a novou rodinu asi tedy taky nezaložíme a o pár let se to celé posune, pokud se díky tomu všemu nerozvedeme :D Co na to říct... Když jste psali, že tyto spory můžou lidi zničit, brala jsem to jako nadsázku a myslela jsem si, že nám se to nestane. Matka otci před podáním VR neřekla nic, jen se ho jednou s úsměvem ptala, jestli si to přečetl pořádně. Mezitím stihla dítě odhlásit ze školky, přihlásit do jiné, změnit mu bydliště.... Celé léto se na otce taky usmívala, ale za to v odvolání, páne jo... otec by měl chodit kanálama :) Psychologické válce zdar.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 21 zář 2016 16:35

Be_Be, řekla bych, že se ve společnosti dost mluví o tom, jak muži dopadají u soudu. Včera jsem jela vlakem a vedle mě dva mladí muži zrovna probírali téma střídavé péče. Muži si nechtějí nechat líbit, že založí rodinu a nemohou o své ratolesti pečovat. Pak nemá smysl takovou rodinu ani zakládat. Proč až ve dvanácti? Pokud má otec podmínky, tak by mu nemělo být bráněno ve výchově svého dítěte. Ona ta porodnost 1,3 odpovídá tomu jaká je společnost.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 23 zář 2016 11:06

P.S. Matka, když byla soudem vyzvána, aby se vyjádřila k odvolání otce, tak podala jako reakci na to taky odvolání. Tam tedy pro druhou stranu neplatí ta lhůta 15ti dní? reakce na odvolání jedné strany, může být odvolání druhé? Díky.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 23 zář 2016 11:21

Myslim ze procesne ne. Pokud ji to soud uzna jako odvolani lze to podle me kvuli tomu napadnout (z vasi strany). Taky se vybarvuje ta vase psychopatka a pomalu bude dohanet tu nasi, i kdyz ta je furt o tridu dve vys. Na prikladu nasi psychopatky a jejiho ospodu jsem si ozrejmila, ze lhat soudu tak, ze v podanich o dvou strankach je pravdive pouze zahlavi a zaverecny pozdrav, a o cemz otec predklada dukazy, je nemozne, ale ejhle... je to mozne ba dokonce soudne zcela beztrestne pruchozi.
Kazdopadne Be_be, kez ta vase zustane na tomto levelu, co se deje, kdyz postoupi vys, znas od nas.
Jake bylo stanovisko pravnicky k te predbezne vykonavatelnosti rozsudku o vyzivnem i pres bezici odvolani?
Jak to, ze byla jiz cast vyplaty strzena?, "exekucni titul" preci jeste neni pravomocny (a podali jste odvolání + návrh na zastavení), rikali jste to uctarne? A co ta na to?
Postup soudu mi neprijde nestandardni - navrhy na VR rozhoduji vyssi soudni urednici, obvykle naridi VR pozadovanym zpusobem, teprve pote informuji povinneho a "povinny" se pak muze branit odvolanim, navrhem na zastaveni. Do jeho projednani neni podle me exekuce vykonavatelna, protoze neni pravomocna.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 23 zář 2016 11:44

Matčino odvolání je krása. Opět v něm nic nezdůvodnila, jenom vyjmenovala klasické důvody: věk, vazba na sourozence, 1 režim a nepřipravenost dítěte. Pořád stejný kolovrátek. Odkazuje se na PPR, kde jednak bylo řečeno, že dva režimy jsou naprosto OK pro dítě a že vztahová vazba vůči jedné osobně bývá ukončena mezi 3-5lety, synovi bude v době vydání rozsudku tuším tak 4,5. Tak je to opět velmi logické :D Popisovala tam letní styk (což nevím, proč tohle píše do odvolání?) a sdělila, že otec o syna nemá zájem :D

Jak říkáš, co uvede matka je svaté, otcovou verzí se nikdo nezabývá. Dokázali bychom k tomu sepsat 10 A4, nebo možná 4 věty, kde bychom to vyvrátili, ale k čemu to je. Naše matka respektuje rozsudek (resp. PO) a "s tím ona nemá žádný problém", zajímalo by mě, jestli by to bylo tak v pohodě, i kdyby v rozsudku byla SP.

Zbytek Ti pošlu do SZ a zde zveřejním, až budeme vědět, jak to dopadlo.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 23 zář 2016 11:58

:-) Ta nase taky referuje na socialku pomalu o kazdem "styku" s otcem, kdybyste uz meli deti, asi byste se dockali pripisu treba jako u nas - ze otec se po celou dobu pobytu synovi nevenoval, a pouzivali jsme ho pouze na zabaveni nasich dvou dcer. Na prijezdu byl syn spinavy, mel spinave nehty a byl neumyty. No asi by napriste po celodennim litani se synem venku mel otec jeste shanet tak hodinu pred predavkou sprchu, aby kluka vymydlil a matce predal jako porcelanovou panenku, ktera ten den nebyla venku a zadna spina se ji nedotkla :-)
A jeste to zdokonalila v pripise i tim, ze pradlo ji otec vracel zpet nevyprane a pouze ji rekl, ze napriste syn potrebuje vice pradla. Coz ale fakticky udalo tak, ze zadne pradlo pro syna nedostal (a ani nedostava), takze jsme se jeste prat imaginarni pradlo nenaucili; a zadal ji "o povinnost radne pripravy", protoze ona mch. nepredava ani vybavu na pozemni hokej, a pak na socialku pise a uvadi, ze syn strada tim, ze mu otec nezabezpecuje ucast na turnajich.
A aby se to dovrsilo, tak kdyz ospod monitoroval predani, zapsal si do protokolu, ze matka otci predala tasku s osacenim. Coz opet fakticky byla taska s nasim oblecenim, ve kterem syna vracel zpet, kdyz se na predavce zmenily podminky, a ktere psychopatka otci vracela zpet pri dalsim "styku".
A jeste dokonano vyjadrenim matky nezl. na ospod, ze syn k otci nechce jezdit, protoze tam nema sve veci :-))) a pak aféra Puppygate.
Je to absurdni az smesne, ze? Obleceni na kluka mame, i vybavu na hokej, ale neni to jeho vlastni a asi by rad mel svou vlastni, se kterou hraje furt, ale proste mu ji z domova nedaji. Absurdni je to pro ty konstrukty, co vytvari psychopatka a pise do vsech stran. EDIT: No a bran se proti takovym ptakovinam a zbytecnostem..., zbytecna ztrata casu.
Naposledy upravil(a) vali dne 23 zář 2016 12:36, celkem upraveno 2 x.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 23 zář 2016 12:02

Be_Be píše: ..."s tím ona nemá žádný problém", zajímalo by mě, jestli by to bylo tak v pohodě, i kdyby v rozsudku byla SP....
Ja jsem presvedceny ze ano, ze by i SP respektovala a smirila se s ni.
Principielne jsou 2 druhy matek (temi normalnimi, co nechaji otce vyvazene pecovat se nezabyvam) - ty co pro to aby dite nebylo s otcem udelaji vsechno, nebudou mu ho davat i pres soudni rozhodnuti, stale budou vymyslet jak to udelat aby s nim nebyl.... a ty, co se s rozhodnutim (ackoli proti nemu za pomoci jakychkoli lzi budou bojovat) smiri, skloni se pred nim a berou to jako nezvratny fakt. Mozna po nejake dobe zkusi revizi, "ze to nefunguje", ale predavat dite otci podle rozsudku budou.
Bohuzel, casto i normalnejsi psycholog SP nedoporuci kvuli matce (v predstave co by se mohlo dit a jak by vyvadela), kdyz vidi ze otec se s tim nejak smiri lip. To podle me dlouhodobe spravne neni. Je treba ukazat, ze tyto rozsudky se respektuji - I za cenu deti odebranych exekucne matce a sverenych otci, pokud respektovat nechce. Ve velice kratke dobe by vyrazne ubylo matek otcum branicich - nebyla by to jiz vyhodna strategie. A psychologove by psali posudky bez strachu, co jejich doporuceni muze rozpoutat.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 23 zář 2016 12:13

Vali, ale jak? To máme zase do spisu zakládat k tomu proti vyjádření? Mě to přijde pořád dokola. Pokud by si ten spis pečlivě přečetli, tak to tam všechno už najdou. Jenom bychom se opakovali. Matka na otce pořád jenom plive, paradoxně mu za celé léto neřekla ani jednu výtku, tvářila se nad míru spokojeně a před barákem si vykládali třeba půl hodiny. Všechno co se dělo bylo v zájmu syna, ale otec je prostě grázl. Já už to prostě vidím, kdyby nám tu SP dali a syn by uprostřed týdne řekl, že by třeba rád strávil jednu noc doma u mámy, tak to že mu otec naslouchá by bylo bráno jako, že se ho chce zbavit apod., protože otec nedodržel rozsudek, o syna tím pádem nemá zájem!

My jsme zase měli aféru skrz letní styk, protože to jak bude probíhat jsme se dozvěděli prosím pěkně až v červnu!!! (tzn. o min. 2 měsíce později, než je běžné, což bývá konec března) a už musela být hlášená dovolená, otec prosil matku, aby neměnila týdny, na kterých se před tím domluvili a ona je odsouhlasila (mimo jiné vyšel jí vstříc ve 100%, všechen čas, který chtěla, tak měla, zkrátil to i přes svůj nesouhlas a doporučení poradny + matka je stále na RD, má "volno pořád"). Přesto matka dala žádost o PO, věděla, že otec má tu dovolenou jinak a že to logicky bude mít dopad, upřednostnila to před vzájemnou dohodou a hádej co? V odvolání to otci děsně vyčítá :D i přesto že dělal co mohl a celé by to samozřejmě bylo jinak, tak bude za blbce, že ve svém čase, musel i do práce a syn byl i s prarodiči. "Prostě jak se to otci hodí, o syna nemá zájem, jsem o tom přesvědčena, letní styk to dokazuje!" :D

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 23 zář 2016 12:15

Tuleni zastávám zcela stejný názor. Kdyby OSPOD matku od začátku vedl k rozšiřování, tak jsme úplně jinde. Ale pracují špatně, to už jsem tu 10x řekla, my se proti tomu bohužel neumíme bránit a propásli jsme to. Vedla ji k tomu až poradna, ale to už matka měla svoji jistotu a OSPOD v zádech, který ji ve všem podpořil a to už bylo pozdě. Je to smutné.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 23 zář 2016 12:20

Mě hrozně fascinuje, jak je naše matka strašně vstřícná a k běžnému 1/14 nabízí dokonce každou středu odpo, tzn. + 12hodin měsíčně! Já už si v poslední době říkám, že bych se nedivila, kdyby odvolací soud: 1) SP zamítl, 2) styk znovu zkrátil 3) výživné ještě navýšil. Tradá.

Odpovědět