rady k nadchazejicimu soudnimu rizeni - uprava styku

Odpovědět
JJL
Stálice fóra

Re: rady k nadchazejicimu soudnimu rizeni - uprava styku

Příspěvek od JJL » 27 črc 2016 13:27

ano jen nadřízený magistrát může pověřit úplně jiný úřad

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 27 črc 2016 23:35

Vali, já jsem poslala stížnost na několik míst a vícekrát. Pomohlo to.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 27 črc 2016 23:45

Antonie píše:Vali, já jsem poslala stížnost na několik míst a vícekrát. Pomohlo to.
Antonie, to je fajn. A napisete konkretneji v cem to pomohlo?
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 28 črc 2016 07:33

Při posledním jednání byla přítomná i vedoucí. Kluci jsou zkušebně ve střídavé péči. Byly za dětmi i ve škole, (vyměněná opatrovnice a vedoucí). Vzaly na vědomí, že situace se zklidnila a dosvědčily to u odvolacího soudu. Sice jsem jim to důrazně oznámila, ale přesvědčily se samy. Pochválily práci poradny PR.

Dříve to byla samá přestupková komise. Rodiče nebyli schopni spolu komunikovat.

Nyní se řeší výživné. Matka požaduje při poloviční péči to, co při svojí výlučné! Odvolací soud navrhnul, aby se rodiče domluvili.

"... s panem se nedomluvíme" - právní zástupkyně matky hrozí PO.

Domnívám se, že je to správný postup OS. Rodiče dostali čas, nic se netlačí silou. Dohoda je připravena. Mají na to měsíc. Jsem ráda, že jsou děti ve SP.

Tohle ovšem není konec, ještě nás čeká náročná cesta. Matka věděla, do čeho jde. Otec byl zcela nepřipravený, také jsem si myslela, že rodina funguje.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 14 srp 2016 22:15

Zdravim, my mame "srumec" a nestacime psat a mam opet dotazy, pokud je ochoten zejm. jjl a dalsi, predem diky.
1/ u soudu ma otec nevyrizenych pet ze sedmi navrhu na vykon rozhodnuti, z toho jeden z brezna 2016. V cervnu podala navrh na upravu styku matka nezl., soud jednani odrocil na neurcito, protoze se otec odvolal proti jmenovani koliznika (kolizniho opatrovnika). Kvuli podanim otce na PCR hovorila se soudkyni, ta PCR informovala, ze je po dovolene, a ze spis je obsahly a ze se jim bude zabyvat :-) PCR podani otce nesetri a odkazuje ho na ultima ratio a na soud. Nyni obdrzel otec predvolani na 13.9. k "uprave styku s nezl.". Ani slovo o navrzich otce na vykon, pouze bude resena objednavka matky na upravu styku (tj. ta pozaduje samozrejme kraceni a vyhrozuje, ze chce pro otce asistovany styk).
Co mame cekat, na co se pripravit, lze jeste dotazem ziskat nejake dalsi info k narizenemu jednani? Co delat?
Naposledy upravil(a) vali dne 06 dub 2019 20:35, celkem upraveno 1 x.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 14 srp 2016 22:30

2/ odvolal se otec proti jmenovani koliznika a po cca dvou mesicich konecne dostal i usneseni s oduvodnenim MS, proc jmenovaneho koliznika potvrdil a otcovo odvolani zamitl. Proti usneseni neni dovolani pripustne, tam pisou. Co s tim lze dat delat? Jak uz to asi mnozi znaji, v oduvdneni prekroutili fakta, uvedli veci, ktere neexistuji (napr. ze pranim nezl. je travit cas se svymi vrstevniky bez rodicu, kdy nikdo ale prani nezl. nezjistoval, tak jak jsou jasnovidni, nikdo z uradu o jeho prani travit leto nevedel)
- ze otec namita, ze mu nebylo doruceno usneseni o zruseni vydaneho prikazu, ale soud dodal, ze pry ve spise toto usneseni je
- vubec nijak nereagovali na namitku otce o stretu zajmu, kdyz koliznik a matka nezl. podavaji stejna podani a souvisejici judikat, ze pak se ospod ma vyloucit; uplne to vypustili
- a vse vyustilo do zaveru, ze otec zastrasuje OSPOD a pozaduje po nem, aby se bezvyhradne ridil otcovymi pozadavky a nazory, coz ale neni ukolem ospod. ----- k tomu uvedu, ze to tak neni, ze jedine, co po nich chtel bylo, aby se ridili zakonem a neudelovali matce nezakonne rady o tom, ze se letni styk urceny rozsudkem ma kratit o aktivity jednostranne synovi zarizene matkou; a aby se o rozsudku nevyjadrovali pohrdave ("soud napsal do rozsudku uplny kraviny, prepisovatelka to taky prepsala blbe...") a proste aby pravomocny rozsudek, ktery nebyl nijak zmenen, respektovali. Coz jim nyni ukazal odvolaci Mestsky soud, ze to neni potreba respektovat rozsudek, kdyz jejich praci pochvalil.
- vyzvu otce OSPODu predem k tomu, at se zdrzi uvadeni nepravdivych udaju k soudu, ze to bude povazovat za pomluvu, oznacil MS jako "drobné nepřesnosti", ktere jsou pochopitelne, stejne tak ze ospod napsal k PCR ze "navrhy otce na VR byly zastaveny", coz ale nebyly, ale byly do protokolu na roku vyporadany vyzvou a opetovnym poucenim smerem k matce. To jsou dle MS "drobne nepresnosti".
Kam s tim dal, kdyz dovolani neni pripustne?
Naposledy upravil(a) vali dne 06 dub 2019 20:33, celkem upraveno 2 x.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 15 srp 2016 07:59

vali píše: ...ze otec zastrasuje OSPOD a pozaduje po nem, aby se bezvyhradne ridil otcovymi pozadavky a nazory, coz ale neni ukolem ospod.
Co mi to připomíná? To když už neví kudy kam, tak použijí tuto formulku?
Vidím, že otcové šikanující OSPOD, se nachází v mnoha koutech republiky :) :roll:

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 15 srp 2016 09:09

ano, hned jsem si vzpomnela na vas, kdyz jsem to cetla. Akorat tady to dedukuje pouze odvolaci soud na zaklade vlastni volne uvahy, nikoli jako u vas aspon ten OSPOD sam a matka :-(
Naposledy upravil(a) vali dne 15 srp 2016 11:16, celkem upraveno 1 x.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 15 srp 2016 11:00

Dovolím si opět uvést svůj neortodoxní názor. Rozumím tomu, že každý případ je jiný. Ale v celé soudní mašinérii se mi zdá jako nejslabší článek řetězu OSPOD. Vyřídit OSPODnice není zas takový problém. Jsou povětšinou hloupé, neschopné. Jen stačí odhodit háv slušnosti a pustit se do nich bez jakýchkoliv pravidel a slitování. S otci ho ony také nemají.
S OSPODnicema je to jako s krysama. Když vypálíš kryse oči a hodíš ji mezi ostatní krysy, tak krysy odtáhnou pryč. Mně by si nikdo na OSPOD o zastrašování nedovolil ani pípnout.
Když kvůli tvým stížnostem vyhodí několik OSPODnic nebo OSPODějů, sjednáš si respekt. To se provede nejlépe tak, že zavalíš OSPOD stížnostmi na matku, případně všechny okolo, a to klidně stížnostmi nesmyslnými, které ony musí ze zákona řešit, sám s nimi však nespolupracuješ a necháš je konat.
U nás na ÚMČ Praha 13 na Odboru sociálních věcí kvůli tomuto postupu padla vedoucí PhDr. Helena Volechová. Byla to s prominutím tupá kráva non-plus ultra. Takže ustěžovat ji nebyl problém. A jinde to jiné nebude! Ke konci už chudák nebyla schopna na dvě Usnesení (které již jsou opatřena malým státním znakem), napsat ani správně jméno odboru ÚMČ, který vedla. Navíc tato dvě Usnesení nebyla schopna dalšími několika Opravnými usneseními uvést do souladu. Prskala pod to kulatá úřední razítka jedna dva. A taková chytrá, dominantní paní, co si umí do stolu bouchnout to bývala. Nezapomenu jak mi zvýšeným hlasem říkala, že jí se mnou dochází trpělivost. Neuplynulo ani 6 měsíců a už táhla.
OSPODy jsou přetížené a když se mají handrkovat kvůli prkotinám, nezvladají a i díky vysoké, zářné inteligenci OSPODnic dělají brutální chyby.
Myslím si, že ještě jeden takovýhle průser u nás na ÚMČ kdy dementní úřednice dává kulaté razítko na zmrvené Usnesení s malým státním znakem a potáhne i Tajemnice úřadu. A já u nás tip na dvě dementní úřednice mám.
Schválně zkuste si jako pedanti projít nějaké Usnesení OSPOD kolik chyb tam najdete..... A na těch chybách se pak stačí točit. Pak se OSPODnice nestihne připravit ani k soudu, jakou bude mít hoňku. A že by si udělaly přesčas? Na to jsou moc líné.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 15 srp 2016 11:14

Hangman píše:Dovolím si opět uvést svůj neortodoxní názor.
Tenhle nazor ma neco do sebe. S pivem by na jednani chlap nenakracel, to mu proste neni vlastni. Ale tahle dokumentova smrst ma sva uskali - hned prvni zdvizenou stopku dal najevo odvolaci Mestsky soud, kdyz poukazal na to, ze otec na ospod podava radu podani, kterymi se ospodky musi zabyvat a proto jsou "drobne nepresnosti" v jejich textech ospravedlnitelne. (O jake "drobne nepresnosti" se jedna uvadim vyse). Tim jim v podstate jejich nekompetentost a lajdactvi (a zamerne jednani) prikryl.
Naposledy upravil(a) vali dne 22 úno 2017 15:18, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět