rady k nadchazejicimu soudnimu rizeni - uprava styku

Odpovědět
Be_Be
Stálice fóra

Re: rady k nadchazejicimu soudnimu rizeni - uprava styku

Příspěvek od Be_Be » 10 čer 2016 11:22

Vali, trefný dotaz, taky mne velice zajímá. Chystám se na něco podobného.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 10 čer 2016 12:02

Pokusime se.
Ale kam teda prvotne - tajemnik, Magistrat? (Ombudsman az podle vysledku stiznosti).
Stiznost ma 16 stran a je tam toho celkem dost, je v ni odcitovano mnoho ze zjistenych pochybeni ombudsmanem u jinych stiznosti.
Naposledy upravil(a) vali dne 06 dub 2019 21:11, celkem upraveno 1 x.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 10 čer 2016 12:06

můžete paralelně, řízení jsou nezávislá
u ombudsmana bude trvat stejně řadu měsíců, tedy můžete popsat aktuální stav a později příp. doplnit

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 10 čer 2016 14:29

Jen k té stížnosti k odboru správních činností ve zdravotnictví a sociální péči, MHMP.
Je to jen mrhání časem. Stěžoval jsem si já, i má bývalá manželka na OSPOD ÚMČ Praha 13. Nedávno jsem nahlížel do spisu.
Bc. Tomáš Kodiš, z MHMP, který by měl nad OSPOD ÚMČ Praha 13 vykonávat kontrolu, zahajuje dopis OSPODu oslovením "Vážení kolegové".
Takže jestli si někdo myslí, že si stížností k MHMP pomůže....
Jediné na co OSPOD slyší je zasypání větším množství stížností a podnětů na matku dítěte a následné paralyzování chodu oddělení. Kdy jednoho otce řeší dvě až tři sociální pracovnice, vedoucí OSPOD, vedoucí sociálního odboru a Tajemník úřadu. Tudy vede cesta. Nikoliv psaním stížností na postup OSPOD.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 čer 2016 14:58

Ano, s poslednim odstavcem hangmana plne souhlasim, to je spravna cesta k vymene ospodu, ktery nejedna nestranne (pripadne nejedna vubec). To je treba delat od pocatku, nutit ho k (spravne) cinnosti, pripadne tomu aby se sam vymenil.
Jenomze - tohle (vali + bebe + spousta dalsich) jsou lide co to od zacatku dlouho nedelali, a po rozsudku uz je jaksi pozde na ospod tlacit. Pak uz zbyde jen stiznost, a obrnit se az prijde odpoved "vse bylo ok". Ono I kdyz takova odpoved prijde, uplne zbytecne to neni - pro ostatni.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 11 čer 2016 00:11

JJL píše:můžete paralelně, řízení jsou nezávislá
u ombudsmana bude trvat stejně řadu měsíců, tedy můžete popsat aktuální stav a později příp. doplnit
aha, dekuji za tip
a vyplyva mi tedy Magistrat, tajemnik a ombudsman, tj. tri mista
nekdo tu psal (milo) ze pouze jedno vyvola spravni rizeni, pokud je ta informace spravna, vite, ktere?
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 11 čer 2016 00:23

Hangman píše:Jen k té stížnosti k odboru správních činností ve zdravotnictví a sociální péči, MHMP.
Je to jen mrhání časem. Stěžoval jsem si já, i má bývalá manželka na OSPOD ÚMČ Praha 13. Nedávno jsem nahlížel do spisu.
Bc. Tomáš Kodiš, z MHMP, který by měl nad OSPOD ÚMČ Praha 13 vykonávat kontrolu, zahajuje dopis OSPODu oslovením "Vážení kolegové".
Takže jestli si někdo myslí, že si stížností k MHMP pomůže....
Jediné na co OSPOD slyší je zasypání větším množství stížností a podnětů na matku dítěte a následné paralyzování chodu oddělení. Kdy jednoho otce řeší dvě až tři sociální pracovnice, vedoucí OSPOD, vedoucí sociálního odboru a Tajemník úřadu. Tudy vede cesta. Nikoliv psaním stížností na postup OSPOD.
Diky za reakci i sdileni zkusenosti, ale jen z osloveni mi moc nejde usuzovat na zpusob vyrizeni stiznosti. Ono "vazeni kolegove" je administrativni formalismus, prece je neoslovi napr. "Vy zatracení šmejdi".
Ten navrhovany postup v poslednim odstavci - i proti nemu ma "vychcany" typ ospodu sve obrany. (uci se to jako se obchodnik uci prekonavat namitky zakazniku). V pripade be_be napriklad - otec se tim snazi manipulovat s ospod; v pripade nasem - otec stale neco podava a resi sve problemy pres ospod aj. instituce, je to hnusny otec :-)

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 11 čer 2016 00:27

tulen2 píše:Ano, s poslednim odstavcem hangmana plne souhlasim, to je spravna cesta k vymene ospodu, ktery nejedna nestranne (pripadne nejedna vubec). To je treba delat od pocatku, nutit ho k (spravne) cinnosti, pripadne tomu aby se sam vymenil.
Jenomze - tohle (vali + bebe + spousta dalsich) jsou lide co to od zacatku dlouho nedelali, a po rozsudku uz je jaksi pozde na ospod tlacit. Pak uz zbyde jen stiznost, a obrnit se az prijde odpoved "vse bylo ok". Ono I kdyz takova odpoved prijde, uplne zbytecne to neni - pro ostatni.
Problem je, ze zacatecnik nema sajn, jak s ospodem pracovat a co vubec od tech prapodivnych osob v teto verejne sluzbe chtit. Na prikladu p. Patery, coz je ovsem uz matador opatrovnickych rizeni a jednani se skodicimi ospody, se jevi jedina ucinna cesta - paralyzovat je vlastnimi zbranemi, urednickym ultraformalismem, coz je podobne, co pise Hangman. Jenze skutecne zacatecnik laik nema sanci. Pokud se nam vymeni ospod, jako ze on sam chce, pak uz manzel jakoukoli dalsi navstevu dalsiho ospod bude absolvovat pouze s pravnickou nebo s obecnym zmocnencem.
Naposledy upravil(a) vali dne 08 dub 2019 11:49, celkem upraveno 2 x.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 11 čer 2016 05:26

Vali, asi takhle.
Pokud jsem se na OSPOD ÚMČ Praha 13 prezentoval jako solidní, středostavovský muž, který nechce nic jiného, než se co nejvíce podílet na výchově svého syna, paní sociální pracovnice mě měla jen za hnusného domácího násilníka co to má za 10 dnů + 6 měsíců. Když jsem se slušně dožadoval pomoci, prosil jsem, paní Blanka Exnerová mi dokonce flákla s telefonem.
Pak jsem změnil taktiku, bývalá tvrdila, že jsem nezaměstnaný alkoholik. Na OSPOD jsem ze sebe tedy několikrát udělal nezaměstnatelného alkoholika, začal jsem na ně být agresivní (samozřejmě zdravě), chovat se tzv. po cikánsku a děly se věci.
OSPOD nakonec uznal, že se o dítě starám mnohem víc jak matka, s dítětem mám moc hezký vztah. Ale cesta k tomu byla skutečně dlouhá a vedla zarostlými a hodně trnitými stezkami.
Ano. Na OSPOD děvčata chodí utužovat své komunikační schopnosti. Ale kromě soustrastného pokyvování hlavou s dramatickým výrazem v obličeji a síly ticha, toho moc nepředvedly. Respektive jsem jim k tomu nedal příležitost.
Čistě a důvěrně řečeno. Chudáků co se na OSPOD chovali slušně a byli si s nimi vytřeny zadnice jsou tisíce, spíš desetitisíce. Ale jak se začne někdo chovat "nenormálně", jako minorita, tak holky nevědí co dělat.
P.S. Psát někam třináctistránkovou stížnost je nesmysl, akorát rozčílite do běla člověka co to musí řešit. Je lepší podat několik dvou stránkových stížností. Nebo ještě lépe stěžovat si průběžně.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 čer 2016 09:34

Hangman píše:Psát někam třináctistránkovou stížnost je nesmysl
Take souhlas. V dlouhe stiznosti se snaze najde jen "neco", na co chci reagovat, a s uspechem o to opru tvrzeni ze si stezuje neduvodne, a ze je vsechno v poradku. Stiznost (stejne jako jakekoli podani k soudu) ma byt strucna, jasna, oprena o presne dukazy. Pak je mnohem tezsi ji ignorovat a tvrdit ze ne, ze je to v poradku.
Ovsem opet, musi se to delat v prubehu rizeni, hned od zacatku - ospod tvrdi ze on nic, ze az soud, odmita neco delat? Protokol, stiznost. Pta se ve skole, ignoruje pozitivni zpravu z poradny? Stiznost, zadost o vymenu na zaklade opakovanych pochybeni, odmita k pripadove konferenci prizvat psycholozku? Stiznost ....
Takhle na konci asi nic jineho nez dlouha shrnujici stiznost nezbyva :(

Odpovědět