rady k nadchazejicimu soudnimu rizeni - uprava styku

Odpovědět
vali
Stálice fóra

Re: rady k nadchazejicimu soudnimu rizeni - uprava styku

Příspěvek od vali » 11 čer 2016 09:41

Na FB je tatinek, jehoz stiznost ma 79 stran.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 11 čer 2016 09:51

Hangman píše:Vali, asi takhle.
Pokud jsem se na OSPOD ÚMČ Praha 13 prezentoval jako solidní, středostavovský muž, který nechce nic jiného, než se co nejvíce podílet na výchově svého syna, paní sociální pracovnice mě měla jen za hnusného domácího násilníka co to má za 10 dnů + 6 měsíců. Když jsem se slušně dožadoval pomoci, prosil jsem, paní Blanka Exnerová mi dokonce flákla s telefonem.
Pak jsem změnil taktiku, bývalá tvrdila, že jsem nezaměstnaný alkoholik. Na OSPOD jsem ze sebe tedy několikrát udělal nezaměstnatelného alkoholika, začal jsem na ně být agresivní (samozřejmě zdravě), chovat se tzv. po cikánsku a děly se věci.
OSPOD nakonec uznal, že se o dítě starám mnohem víc jak matka, s dítětem mám moc hezký vztah. Ale cesta k tomu byla skutečně dlouhá a vedla zarostlými a hodně trnitými stezkami.
...
Čistě a důvěrně řečeno. Chudáků co se na OSPOD chovali slušně a byli si s nimi vytřeny zadnice jsou tisíce, spíš desetitisíce. Ale jak se začne někdo chovat "nenormálně", jako minorita, tak holky nevědí co dělat.
P.S. Psát někam třináctistránkovou stížnost je nesmysl, akorát rozčílite do běla člověka co to musí řešit. Je lepší podat několik dvou stránkových stížností. Nebo ještě lépe stěžovat si průběžně.
Hangmane, ty jsi s tou taktikou tedy zrejme uspel, ale pro manzela to cesta neni. Neni ani ten typ. Neni mu to vlastni a neumi se pretvarovat. Myslim si to byl ty, od koho jsem tu cetla pripsevek, zes dosel na schuzku OSPOD se dvema plechovkama piva a na to ti psala nejaka jejich pravnicka?
A me je divny, ze jak vsechno obraci proti otcum, tak ze se tohle - otec, (domnely) alkoholik, nevhodne chovani - neobratilo proti tobe.
Nam uz ted nic nezbyva nez ta dlouha stiznost, bez ohledu na to, koho rozpalime ci nerozpalime, ale s novym ospodem uz by musel manzel pracovat od zacatku jinak. Nedovolit pochybeni, utnout je hned v zacatcich, pak ihned ta stiznost.... Ted na takhle zanedbanem terenu musime vystrelit tu stiznost a uvidime.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 11 čer 2016 10:10

Ano. S pitím piva na OSPOD jsem to byl skutečně já.
Problém je následující. Žádný obecně závazný právní předpis neupravuje pití alkoholu při jednání s OSPOD. Tím, že na mě vedoucí sociálního odboru povolala policii jasně překročila své zákonné pravomoci. A navíc, nutila mě činit něco co mi žádný zákon nebo vyhláška neukládá.
Momentálně řeší MHMP, poté dám k správnímu soudu.

Be_Be
Stálice fóra

Příspěvek od Be_Be » 11 čer 2016 10:31

Pro mě velice důležití diskuze, díky za ni. Vali, my už jsme taky přišli na to, že sám otec tam nezmůže nic. Jakmile je sám proti např. 4, kdy ho ignorují a jedou si své... já se ani nedivím, že už si začíná připadat jako de*il a je si nejistý.
Hlavně začínám mít pocit, že řešit s nimi cokoliv, je úplně zbytečné. Přesně jak zde zaznělo, asi už nám to nepomůže, od začátku jsme se sebou nechali zametat, neměli jsme důkazy, protože jsme byli laici a teď už asi "pozdě bycha honit", ale říkám si, že tu stížnost musím napsat už jenom z principu! Ten článek, kdy ombudsmanka zjistila, tu obrovskou chybovost OSPODu a konečně je to černé na bílém mě posílil.

Myslím si, že to kde jsou rodiče v našem případě je jenom jejich práce a to jak je vedli. Soud, který se táhl (asi zbytečně) 3/4 roku to taky mezi rodiči hrotil víc a víc. Měla jsem podobnou myšlenku jako Ty, Vali, že až dostaneme nového opatrovníka TAK... ale na té posl. schůzce tomu přihlížela přímo vedoucí! A stojí za tím, takže takto pracuje celé oddělení. Takže už nedoufám, že náš případ dostane někdo, kdo by snad byl nakloněný SP, to se u nás nenosí.

V PO opatrovník uvádí, že po rozsudku otec prováděl silný nátlak i na matku i na opatrovníka :-)

Otec, který chce pečovat je prostě nenormální... Já se s tou nespravedlností pořád nemůžu nějak smířit. Nám teď vychází víkendy tak, že otec měl syna pouhých 6hodin/14dní... tím, že se matka neřídila rozsudkem přišel o 2 noci v týdnu. A pak při přechodu na letní styk, neuvidí syna 20dní! Přijde mi to šílený. Na tento víkend jsme měli rezervovaný karavan, syn se těšil - nezájem. Oslava babičky se plánovala na lichý víkend 4měsíce předem, předpokládám, že ani tam vnuk nebude - nezájem. Psali jsme x emailů na OSPOD, že je potřeba to léto řešit. Že otec i já jsme dávno měli hlásit dovolenou, že je to už fakt problém. Poslal návrh, kde matce ustoupil ve všem! Nechal tam všechny termíny, které matka chtěla!!! A nechal i 10dní, které matka svolila - ovšem to přece není 10*24hod! To teda ne!!! Bylo to udělané prostě tak, aby tam právě nebyly ty 20ti denní okna... což i psycholog řekl, že je velice nevhodné, pro dítě v tomto věku... Matka je na RD a oni stejně otce nepodpoří v ničem. Nikoho to nezajímá. Matka si vybere, co z rozsudku bude dodržovat a co ne a v tom ji OSPOD taky podpoří. Atd. Atd. Atd. však to všichni známe. Stává se z ní větší a větší vítězka.

Náš OSPOD neudělal absolutně NIC. Krom toho, že 2x zavolal do školky. Naše OSPODka matce říká vše, co otec píše na OSPOD, ale otec se od nikoho ani nedozví, že si matka dávno podala PO.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 13 čer 2016 11:51

Be_be, nemam cas na delsi reakci, matka se nam zase stara o povyrazeni ... ale podivej se do skupiny Detska prava, ta anketa, a komunikace s Tomasem Heroutem, zejm. ty webovky a text mining rozsudku, stiznosti aj. za ucelem analyzy a komparace. Jde alespon o nejake organizovane podnikani, po kterem volame.
Jinak k vasi kauze, dokazu si predstavit tu obrovskou frustraci, ale vydrzte, je dokonce mozne, ze neuspejete ani u odvolaciho soudu. jak angazovana a jak draha je vase pravnicka, mozna zkusit i jinou cestu.
No a jen na okraj "V PO opatrovník uvádí, že po rozsudku otec prováděl silný nátlak i na matku i na opatrovníka". Opatrovnik muze napsat maximalne, ze otec provadel natlak na opatrovnika, coz uvadi i matka. (Nikoli na opatr. a na matku, protoze od matky to ma pouze zprostredkovane).

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 26 črc 2016 22:09

Dobry vecer preji, ozivuji nase tema, veci se deje tolik, ze nemam bohuzel kapacitu to tu udrzovat, i kdyz bych rada, pro ostatni co prijdou po nas. V tom nasem tematu se objevilo plno cennych rad a zkusenosti.
Dnesni dotaz je:
Manzel podaval stiznost na OSPOD dle § 175 spravniho radu (SŘ). Duvody uvedene a dale rozvedene v 17ti strankove stiznosti: //// ----- nevhodné chování a jednání pracovnic, nevhodné a nesprávné úřední postupy, nedodržování právních předpisů, nerespektování práv účastníků řízení či při výkonu sociálně-právní ochrany nezletilého a jeho rodiny, neprofesionality, neobjektivity, nekompetentnosti, manipulací s fakty v písemném i ústním projevu, genderové předpojatosti, pomluvy, podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Stížnost se týká i vedoucí odboru, která závažnými nedostatky zatížené úřední podání a postupy OSPOD signuje, metodicky své podřízené tedy nevede a nekontroluje jejich práci, čímž se na nekvalitní práci odboru přímo podílí -----////. Dukazne vse radne podlozeno. ////

Prisla mu od tajemnika UMC odpoved, ze z obsahu stiznosti lze dovodit vzneseni namitky podjatosti urednich osob dle par. 14 SŘ a ze ma manzel obratem sdelit, zda vznasi namitku podjatosti. Ze o stiznosti dle par. 175 se rozhoduje do 60 dnu, ale bude-li vznesena namitka podjatosti, bude o ni rozhodnuto primarne.
ALE - V manualu pro vyrizovani namitek podjatosti MPSV take jde o dve odlisne veci, kdy je treba posoudit, zda se jedna o namitku podjatosti ci o stiznost na nevhodne chovani urednice a nespravne uredni postupy. Namitka podjatosti se vznasi, kdyz maji uredni osoby nejaky osobni zajem na veci, poměrem k projednávané věci, k účastníkům řízení nebo k jejich zástupcům a zájmem úřední osoby na výsledku řízení. //// U nas se jedna ale skutecne o to, ze pracovnice jsou neprofesionalni, nekompetentni, na svou praci nestaci, muze se stat, ze poskozuji klienty i jejich deti, jednaji protizakonne, mari ukoly uredni osoby a prekracuji sve pravomoce (radi matce proti zajmum nezl. a proti rozsudku soudu). //// To podle nas neni podjatost. ////

Chteji ale "vyjadreni obratem", tedy mame jim dle naseho nazoru napsat, ze se nejedna o podjatost ale o veci stiznosti vyjmenovane? Napadlo me, ze se snazi tlacit podjatost proto, ze namitku podjatosti musi vznest bezodkladne, ale manzel dlouho sbiral dukazy, aby byly dobre dukazne dolozeny. Tak mu pak napisi, ze ji nevznesl vcas/bezodkladne. A pri podjatosti stejne pouze pracovnice vylouci z jeho pripadu, ale ony jsou skutecne skudkyne a to urcite nikoli pouze manzelovi, ale vsem, kdo jim tam uvizne a je muzskeho pohlavi ...

Mate s tim nekdo zkusenost, prip. radu co odpovedet "obratem"?

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 črc 2016 08:21

Osobne bych asi podjatost nenamital (proc by mely byt podjate? Samozrejme, jedou si "dite matce, i kdyby cert na koze", ale otevrene to nereknou a osobni podjatost asi zadna neni), pouze bych trval na nespravnych urednich postupech a spatnem osobnim pristupu, jak uz jsem uvedl. Uvedl bych, ze pokud se urednice samy citi podjate, necht je ospod na jejich zadost v mem pripade vymenen. Ze jeho vymenu uvitam kazdopadne, ale nikoli pro namitanou podjatost, ale pro postupnou ztratu duvery, zapricinenou prave nespravnymi postupy, ktere nebyly v zajmu ditete.

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 27 črc 2016 08:24

To ony se snazili se nas zbavit uz i samy, ve vyjadreni k odvolani manzela uvadely, ze jestlize pan X. ztratil duveru v ospod, jak uvadi, bude lepsi, kdyz opatrovnictvim bude ustanovena jina mestska cast. Odvolaci soud je ale stejne v roli koliznika potvrdil, oduvodneni usneseni jeste nemame.
Jinak diky za vyjadreni, myslime si to podobne.
Naposledy upravil(a) vali dne 06 dub 2019 21:09, celkem upraveno 1 x.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 27 črc 2016 12:44

každopádně vyměnit je může jen nadřízený orgán
(i pokud by se vyloučila i vedoucí, řeknou tajemníkovi a ten má na úřadu zajistit někoho jiného)
ale zkusit to můžete - pokud se samy prohlásí za podjaté (což možná nelze vyloučit)
tak budete mít asi o trochu situaci jednodušší

na stížnosti i podjatosti a jejich vyřízení v zákonných lhůtách trvejte

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 27 črc 2016 12:58

dekuji za odpoved, nadrizeny organ k vymene je ten tajemnik, nebo Magistrat? Tajemnik to ted vyrizuje, a z Magistratu napsali, ze dle sprav, radu oni nevyrizuji, protoze prvni to musi vyrizovat tajemnik.

Odpovědět