PODIVNÝ SOUD

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: PODIVNÝ SOUD

Příspěvek od tulen2 » 18 úno 2016 00:01

Znas tedy nejaky rozumny zpusob, jak nutit nekoho kdo s tebou v manzelstvi uz zit nechce, aby to delal?
Pro me je mnohem vyssi hodnotou nez manzelstvi lidska svoboda. Tak jako ocekavam, ze nikdo nebude bezduvodne sahat na moji, ani ja nebudu cinit druhemu.
Ano, manzelstvi se stava prekonanou instituci. Muze se nam to libit, nemusi, ale vyvoj v zapadni evrope tam smeruje. Ja osobne se v tomhle modelu citim lepe nez v "tradicni" rodine pred 50-ti lety - muz se stara o "muzske" veci, zena o deti, domacnost, nebo pred 100 lety - zena doma, muz pracuje.
Premyslim, ktera ta "tradicni" rodina je ta o ktere mluvis. Za poslednich 500 let prosla takovymi promenami .... a to pokracuje dal.

JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR » 18 úno 2016 03:47

tulen2: v podstatě lze s tebou souhlasit. Proběhnul minulý týden NTM. Byl jsem se podívat, zůčastnit ve městě přátelské rodině. Jenomže ve městě kde za rohem v podivné budově lidé a vesměs nesezdaní, manželství které ještě ve městě zbylo, rozvádí. Ono třeba v mém případě bylo řízení o rozvod přerušeno. A hádej kdo tlačil na to, aby bylo rychle opět pokračováno - nikoliv manželka. Vždy jsme se dohodli, jenomže nesměl vedle ní sedět právník. Což celkem chápu, páč by přišel o lukrativní a zřejmě naivní klientku. Protože papírem o rozvodu již nemůže manželka vůbec nic získat. Naopak, připraví se třeba o vdovskej důchod :)
Právník jistě povede ještě další a další soudy v našem případě. Jde jen a pouze o prachy. Což je smutné. Z manželství se nevystupuje jako z autobusu. Jinak je třeba perličkou, že advokát manželky sezdán není.
Jak píšeš forma rodiny se asi mění. Může se nám to nelíbit, to je vše co s tím uděláme. O jaké svobodě ale mluvíš, když mi někdo v taláru hrozí, musíš přijít, nebo tě předvedeme, dáme flastr 50 litrů, musíš k výslechu a pěkně nám popovídáš - jen proto, že ses v dobré víře před dvaceti osmi lety oženil. To mi skutečně vadí. Manželství není kus papíru - to mi povídali při NTM. A rozvod je ošklivá hra. A co hůř, bez pravidel. A neříkej mi, že naše justice nějaká pravidla má. Myslím, že si nemusíme lhát do kapsy a to mi vadí.

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 18 úno 2016 13:19

Jak ti věřím, že jsi byl v právu ve svém boji o spravedlivý kontakt s tvými dětmi, tak kromě náboženských důvodů mne fakt nenapadá žádný rozumný důvod, proč bránit rozvodu. U nás žádost o rozvod podávala bejvalka, ale já osobně neviděl jediný důvod, proč se k žádosti nepřipojit, když už naše manželství stejně fakticky dávno nefungovalo, bral jsem rozvod jako definitivní tečku za minulostí a šanci začít znovu a lépe ...
Samotné naše rozvodové stání trvalo u soudu asi 15 minut a byl to jistě ten nejméně konfliktní soud, z těch mnoha soudů, které jsem byl nucen absolvovat s bejvalkou ...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 18 úno 2016 13:45

A predstavte si situaci, ve ktere je manzel - ten opravdu uzaviral manzelstvi svatostnou formou, tj. cirkevni. Pozdeji po rozvodu zadal o zneplatneni manzelstvi (to je jediny mozny zpusob "rozvodu" cirkevniho manzelstvi) a ta jeho bejvalka, ktera ho neuznavala jako manzela a neuznava ho ani jako otce jeho syna (a po mesici noveho vztahu ho nahradila novym tatinkem), si to manzelstvi u cirkevniho soudu sla obhajit. Postavilo se to na kanonickem duvodu "psychicka nezpusobilost prevzit podstatne znaky manzelstvi", nakonec vypoved svedku hodnotila jakasi psycholozka a to pouze z toho, ze si precetla vypovedi, prejala zejmena oduvodneni matky (ze jeji stres narostl zejmena v dobe pred porodem a po porodu, a to tedy vlastne byla opravnena nadavat manzelovi do hajzlu a zmrdu a malem utyrat kocoura k smrti nezvladatelnymi zachvaty vzteku apod.) a uzavrela to tak, ze tato zena z duvodu sve psychiky zrejme nebyla schopna prevzit podstatne znaky manzelstvi. A cirkevni soud to jeste korunoval tak, ze psycholozka se vyjadrila pouze ze "zrejme" nebyla schopna, a tak ze tato manzelska svatost dale trva. Takze je ted manzel bigamista :-) A tu cirkevni frasku se pokusi ted jeste jednou zopakovat s jinym kanonickym duvodem, uz mu poslali novou slozenku, plati se za to cca 4.000,-.

Takze taky PODIVNY SOUD :-)
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 18 úno 2016 15:06

ota377 píše:Samotné naše rozvodové stání trvalo u soudu asi 15 minut a byl to jistě ten nejméně konfliktní soud, ...
Tak, tak. Jedina vec co muze byt trosku dulezita je nenechat si u rozvodu "prisit" vyhradni vinu za rozpad manzelstvi. A jako slusne bych videl ani tuto vinu nepodstrkovat ex. Za rozpad opravdu mohou vzdy oba.
Rozvod je dulezity - rozvodem zanika sjm, je mozne ho vyporadat. Tedy k duvodum proc by se jtr mohl rozvodu branit bych mohl radit i tohle. Jina racionalni vec me nenapada.
vali píše:jinym kanonickym duvodem, uz mu poslali novou slozenku, plati se za to cca 4.000,-.
A neni tedy lepsi byt oficialne bigamista a uzivat si to :-)?

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 18 úno 2016 21:04

vali píše:jinym kanonickym duvodem, uz mu poslali novou slozenku, plati se za to cca 4.000,-.

A neni tedy lepsi byt oficialne bigamista a uzivat si to :-)?
No klidne, ale ono to ma jeste dalsi konsekvence, kvuli nimz by bylo potreba dosahnout toho zneplatneni. Ale jestli je dzungle v psychoposudcich v opatrovnickych sporech, tak pak co predvedla tahle cirkevni psycholozka, tak to je uz uplne vysmech.
Mé příspěvky zde považuji za své autorské dílo. Neopravňuji k žádnému způsobu dalšího užití díla. O neoprávněné užití díla jde i je-li text zveřejněn, upraven. Na neoprávněné užívání se vztahují dobré mravy, odpovědnost z titulu ochrany osobnosti aj.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 18 úno 2016 21:20

církev nedovolí druhý církevní sňatek
co třeba ještě její vyloučení z církve?

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 18 úno 2016 21:59

JJL píše:církev nedovolí druhý církevní sňatek
co třeba ještě její vyloučení z církve?
svatost manzelstvi je jen jedna, a rozloucit ji muzou podle cirkve jen ji samou ustanovene kanonicke duvody. tyto naposledy koncem roku mel zjemnit papez Frantisek, protoze takovych lidi jako jsme my - rozvedenych, narusta i v cirkvi, a je jim pak odepren pristup ke svatostem (prijimani, smireni aj.), pokud o ne stoji
exkomunikovat asi ne, to by musela zavazne skodit, a ona skodi jen svemu okoli a viru uz nepraktikuje, kabat prevlekla spolu s novym tatinkem pro dite, navic i tak by asi ta svatost manzelstvi pro manzela trvala, ty duvody pro zneplatneni musi vzdy byt pritomne nebo platne jeste v dobe pred uzavrenim manzelstvi; kdyz se objevi v prubehu manzelstvi (treba DN, alkoholismus, psych. choroba), tak tam uz je to o tom "v dobrem a ve zlem dokud nas smrt nerozdeli"; ale na zajimavou myslenku jste me privedl!

JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR » 19 úno 2016 03:27

tulen2: velice správně odhadl racionalitu :) Ovšem je to vážná věc a když je nenažraný právník manželky, jde celkem o dost. Krom toho mám manželku samozřejmě rád, máme dvě děti. Okamžitě po rozvodu začnou další obrovské soudní tahanice, takže žádná tečka se ctí, jak zde někdo napsal. A pak si užívat. Leda tak h...ovňajz, jak říká Milena. Jak vás justice drapne, dokud nejse na márách jde o život. Pro odlehčení: teď jsem na opatrovnickém objevil výzvu, znějící asi takto - ve lhůtě oznamte čas úmrtí, neohlásíte-li určí čas smrti soud. Děsivé.

JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR » 19 úno 2016 03:35

Apropo, rozvodové řízení je přerušeno. Přesto mne předvolali na jednání a přímo k výslechu, aniž bych četl, a aniž by bylo usnesení o pokračování v řízení. A že už jsme pár řízení přerušili, potom právník manželky dal vždy pokyn na pokračování, a bylo vydáno usnesení o pokračování v řízení. Tady pěkně rovnou k výslechu, s hrozivým nedostavíš se 50 litrů flastr, předvedení a další bonusy pro právníka manželky.

Odpovědět