Boj o střídavku pro mé děti

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra
Boj o střídavku pro mé děti

Příspěvek od PabloRadegast » 04 bře 2016 21:47

Ahoj,

tak už i já jsem zavítal do vašeho klubu. Včera se mi odstěhovala manželka i s dětma neznámo kam. Jsme v rozvodovém řízení a první stání máme koncem měsíce. Tento týden jsme byli poprvé na OSPODu, kde jsem popsal vše v nejlepší víře dle pravdy. Doma byla atmosféra hutná už několik měsíců, nicméně hádky nebyly. Manželka prostě se mnou nemluvila. Domácnost fungovala, o děti jsme se starali obadva společně, jenom jsme spolu nemluvili. Toto vše jsem na OSPODu řekl a deklamoval své přání se i nadále podílet na vyvážené výchově svých dětí (školkového věku). Koncem týdne jsem přišel z práce později, protože jsem ráno vedl děti do školky a odpoledne jsem byl ujištěn manželkou, že je vyzvedne a že nemusím domů pospíchat, prototože se ještě po školce staví na návštěvu.
Doma jsem zjistil, že manželka stačila vystěhovat naprostou většinu dětského šatstva, jejich hygienu, léky, peřiny a polštáře, veškeré dokumenty dětí (zdravotní dokumentace, karty pojišťovny, rodné listy apod.) a částečně i dětský nábytek. O tomto vystěhování jsem nebyl dopředu informován a dosud mi manželkou nebylo sděleno, kam se s dětma přestěhovala. Doma mi nechala dopis, že naše bydlení ve společné domácnosti je dlouhodobě provázeno počtem neshod a že není v zájmu dětí, aby v tomto žily. S manželkou jsem se poslední 4 měsíce nepohádal, jenom jsem měl někdy jiný názor než ona, což nedávala. O děti jsem se staral více než standartně a vztahy máme taky nadprůměrné. Takže ten důvod je pro ní jenom alibi, že to neudělala kvůli sobě, ale kvůli dětem, což je čistě účelové.
Nechal jsem tedy dneska vyměnit oba zámky na dveřích a informoval jsem ji o této skutečnosti mailem a SMS zprávou, a že pokud bude něco z bytu potřebovat, rád ji výjdu vstříc a po zavolání nebo domluvě přes mail ji umožním vstup do bytu, aby si mohla vzít zbývající osobní věci.
Zajímavé na tom je to, že na víkend patrně odjela i s dětma z města za rodiči, protože mi direktivně určila, že mi je v neděli přiveze domů a já je budu mít doma až do úterý rána, kdy je zavedu do školky, kde si je odpoledne vyzvedne a ve čtvrtek bude další výměna, kdy budu mít děti do neděle. Co bude pak do doby, než rozhodne soud, zatím netuším. Prý mi napíše svůj návrh v mailu do konce tohoto týdne. Ten příští týden beru, ale další týdny budu tvrdě bojovat o pravidelné střídání, s čímž nemám problém, protože v práci si to můžu vždy nějak zařídit. Děti mě mají rády a já je a jsem zvyklý se o ně postarat. Do neděle (tedy, pokud manželka dodrží to, co mi napsala v dopise na rozloučenou) musím zařídit a zakoupit spoustu věcí, co manželka vystěhovala, aby měly děti z čeho jíst, čím se přikrývat, v čem chodit, čím si čistit zuby atd.
Každopádně dneska po výměně zámků do bytu jsem byl na OSPODu, který však dneska nemá úřední hodiny, tak jsem to nechal na podatelně (manželčin dopis + moje popsání situace) a pro jistotu jsem paní na OSPOD ještě poslal mail, kde jsem to zdůvodnil a popsal detailněji a v pondělí poté, co odvedu děti do školky, tam ještě skočím osobně. Tady je mail, co jsem posílal na OSPOD (nechal jsem se hodně inspirovat radami zde na fóru):

Dobrý den, paní Zxxxxxxxxxxxxx,

žádám o zakročení z pozice OSPODu a o zaprotokolování do našeho spisu.
Rád bych Vás tímto informoval, že manželka MR včera opustila společnou domácnost i s dětmi M a V. Při odchodu v čase, kdy jsem byl v práci stačila vystěhovat naprostou většinu dětského šatstva, jejich hygienu, léky, peřiny a polštáře, veškeré dokumenty dětí (zdravotní dokumentace, karty pojišťovny, rodné listy apod.) a částečně i dětský nábytek. O tomto vystěhování jsem nebyl dopředu informován a dosud mi manželkou nebylo sděleno, kam se s dětma přestěhovala. Jako vysvětlení mi nechala pouze dopis, který přikládám v příloze.
Jak jsem na naší schůzce dne 29.2.2016 řekl (a jak je patrné ze zápisu), naše domácnost i přes problémy se vzájemnou komunikací fungovala a o děti jsme se starali rovnoměrně. Neuvědomuji si žádných větších neshod, které manželka zmiňuje ve svém dopise. Děti byly při mé péči spokojené, klidné a mám za to, že jim nic nechybělo. Jediným problémem bylo to, že manželka se mnou nemluvila, což ovšem ale vylučuje zmiňované neshody.
Žádám o zaprotokolování mého požadavku na to, aby do rozhodnutí soudu, kde požaduji střídavou péči a to i po rozvodu, mi nebylo bráněno v kontaktu se svými dětmi M a V a jejich výchově, a že se chci rovnocenně starat o své děti. Dále Vás žádám, aby bylo manželce důsledně vysvětleno, že oba rodiče mají stejná práva a povinnosti vůči svým dětem.
Mám za to, že OSPOD má nejen hájit práva a zájmy dětí, které jsou judikaturou ústavního soudu statnoveny především jako právo být v péči obou rodičů, ale i ochraňovat rodinu a rodinný život jako takový. Žádám o zajištění plnění povinností obou rodičů ve smyslu respektování práva dítěte na péči obou rodičů, a to povinnost umožnit shodný rozsah péče druhému rodiči. Manželka by měla být Vámi vedená k naplnění rovnoměrné péče, nejsou-li nějaké vážné překážky. Pokud má nebo bude mít manželka proti vyvážené péči námitky, tak, prosím o zaprotokolování důvodů, proč to vytrvale odmítá.
Rád bych tímto požádal OSPOD o zprostředkování mého jednání s manželkou na Vaší půdě, kde bych chtěl nastálou situaci řešit a ideálně uzavřít dohodu, která bude v souladu se zájmy dětí M a V. Případně, aby OSPOD nařídit mediaci.
Žádám v zájmu svých dětí M a V o co nejrychlejší akci a odpověď v zákonné lhůtě.

Zároveň bych rád nahlédl do spisu.

S pozdravem
Pablo Radegast

Rád bych od vás teď slyšel návrhy, jak postupovat, na co si dát pozor, jestli jsem to s tím mailem náhodou už nepřehnal, co udělat, když manželka nepředá děti apod. Do spisu u soudu nahlížím pravidelně a zatím tam není nic podstatného. Málem bych zapomněl, manželka si najala brněnskou právnickou feministickou sfini, která je známá svými podpásovkami a ne zrovna férovým jednání proti mužům. Manželka není apriori proti střídavé péči, ale nechce mi to dát písemně, sepsat dohodu u její advokátky odmítla a trvá na tom, že o střídavé péči nechá rozhodnout soud, který přece musí vědět, co je v nejlepším zájmu naších dětí. Typicky alibistické tvrzení, když ví, v kolika procentech soudy svěřují dětí právě matkám. Navíc jsem nafasoval soudkyni, která prý je druhá nejhorší soudkyně v Brně ve smyslu šance na střídavku.
Snažím se studovat veškeré diskuze a vypisuju si rady. Je mi jasné, že nejdůležitější teď je začít střídat za každou cenu a dostat OSPOD na svou stranu nebo alespoň na stranu střídavé péče. Máte nějaké jiné návrhy? Budu rád za každou radu a za podporu. Nechci se tu ale moc rezepisovat o podrobnostech, kdyby manželka náhodou tuto diskuzi našla.

PabloRadegast
Naposledy upravil(a) PabloRadegast dne 06 bře 2016 09:06, celkem upraveno 2 x.

mirajz
Nováček fóra

Re: Boj o střídavku pro mé dcery

Příspěvek od mirajz » 05 bře 2016 13:20

Ahoj.Pokud Ti muzu poradit,tak mi zavolej na tel:722771734 mam uplne stejny problem jako Ty a hodne veci za sebou.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 05 bře 2016 17:50

Pokud já ti můžu poradit, tak právě tomu, co jsi udělal se musíš vyhnout. Počítej s tím, že matka už podala návrh k soudu a zahájila řízení. Tak to většinou funguje, že ty máš pocit, že vztah funguje a že se to stalo ze dne na den, ale pocity matky jsou jiné, vztah nefunguje a ona už několik týdnů před opuštěním domácnosti činí úkony, které povedou k útěku od otce dětí.

Podle mé zkušenosti změnila a nebo brzy změní dětem trvalý pobyt, podá návrh k soudu, vystěhuje ti kus domácnosti (odebere si část majetku ze SJM) a pokusí se vyprovokovat konflikt (a už se jí to daří, protože jsi vyměnil zámky), aby soud přesvědčila o nutnosti nařídit PO. To bude znít dítě matce otci styk. A buď si jistý tím, že soudu se moc nebude líbit, že jsi vyměnil zámky a matka to nakonec celé převypráví tak, že jsi ji vyhnal z domu, vysypal ji věci na chodník před domem a vyměnil zámky. Proto ji nezbývalo, než se s dětmi odstěhovat ke své matce.

Děláš stejné chyby, jako většina otců: necháš se dotlačit ke konfliktu a matce tím usnadňuješ cestu k výlučné péči.

Pokud se chceš dopracovat ke SP, máš možnost zkusit to dohodou a nebo oklikou. Hlavně ale matku neděs slovy, že hceš SP. Raděi místo toho ji uchlácholej v tom, že tobě jde jen o stejný, nebo alespoň přibližně stejný podíl na výchově a os SP matka po prvé z tvých úst uslyší až u soudu. Pokud to uslyčí dříve, začne vytvářet takové podmínky, aby soud SP nenařídil (hádky,m tahání dětí po psycholozích, vymýšlení psychických nemocí, atd..).

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 05 bře 2016 19:34

dojděte se podívat do spisu na soud, co tam kdo založil nyní a s jakýmto vysvětlením

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 05 bře 2016 23:55

milo píše:Pokud já ti můžu poradit, tak právě tomu, co jsi udělal se musíš vyhnout. Počítej s tím, že matka už podala návrh k soudu a zahájila řízení. Tak to většinou funguje, že ty máš pocit, že vztah funguje a že se to stalo ze dne na den, ale pocity matky jsou jiné, vztah nefunguje a ona už několik týdnů před opuštěním domácnosti činí úkony, které povedou k útěku od otce dětí.

Podle mé zkušenosti změnila a nebo brzy změní dětem trvalý pobyt, podá návrh k soudu, vystěhuje ti kus domácnosti (odebere si část majetku ze SJM) a pokusí se vyprovokovat konflikt (a už se jí to daří, protože jsi vyměnil zámky), aby soud přesvědčila o nutnosti nařídit PO. To bude znít dítě matce otci styk. A buď si jistý tím, že soudu se moc nebude líbit, že jsi vyměnil zámky a matka to nakonec celé převypráví tak, že jsi ji vyhnal z domu, vysypal ji věci na chodník před domem a vyměnil zámky. Proto ji nezbývalo, než se s dětmi odstěhovat ke své matce.

Děláš stejné chyby, jako většina otců: necháš se dotlačit ke konfliktu a matce tím usnadňuješ cestu k výlučné péči.

Pokud se chceš dopracovat ke SP, máš možnost zkusit to dohodou a nebo oklikou. Hlavně ale matku neděs slovy, že hceš SP. Raděi místo toho ji uchlácholej v tom, že tobě jde jen o stejný, nebo alespoň přibližně stejný podíl na výchově a os SP matka po prvé z tvých úst uslyší až u soudu. Pokud to uslyčí dříve, začne vytvářet takové podmínky, aby soud SP nenařídil (hádky,m tahání dětí po psycholozích, vymýšlení psychických nemocí, atd..).
Ahoj,

právě, že návrh u soudu už je. Zmiňoval jsem, že máme první stání koncem měsíce a v pondělí jsme byli obadva vypovídat na OSPODu, takže rozjeté to už je. Do čtvrtka jsme žili ve společné domácnosti a o děti a domácnost jsme se starali společně (v rámci mých možností, protože před měsícem jsem si zlomil ruku, takže momentálně funguju jenom s jednou). Ono to nefungovalo mezi náma už několik měsíců až let, takže jsem to očekával, ale pořád jsem naivně předpokládal, že se nějak civilizovaně domluvíme.
Změna trvalého pobytu je jenom administrativní záležitost a pro mě není problém to zase změnit zpátky. Domácnost už částečně vystěhovala, ale jenom co se týče věcí pro děti, jejich osobních věcí a půlky kuchyně. Zbytek zatím zůstal v bytě. Nedělám si iluze o tom, že se nebude snažit dovystěhovat i ten zbytek. Když ma v bytě nahlášený trvalý pobyt a byt je ve SVM, tak si může najmout zámečníka a byt si nechat otevřít. Rád bych doma během pondělí namontoval webovou kameru napojenou na server, takže bych mohl byt sledovat z práce a domů bych mohl z práce dojet během chvilky, ale může se stát, že to stihne udělat dříve, než stačím nainstalovat kamery. Dle odborníků jsem udělal dobře, že jsem vyměnil zámky a ihned ji to oznámil mailem a SMS zprávou s nabídkou, že když bude potřebovat si vystěhovat osobní věci, tak ji výjdu vstříc po domluvě. S dělením majetku nemám problém, ale až bude rozvod a vyřešené děti.
Zámky jsem vyměnil až poté, co se odstěhovala a vzala sebou částečně i kus společné domácnosti, takže by ta tvoje verze chronologicky nesouhlasila. Je mi jasné, že se to možná bude pokoušet použit proti mě, nicméně můj legálni požadavek, aby mi nevystěhovala i zbytek domácnosti, když budu v práci je dle mého názoru v pořádku. Já ji nebránim si vzít všechny svoje osobní věci, které nestihla vzít napoprvé a nabídl jsem ji přístup do bytu po domluvě, ale nesouhlasím, aby si brala vše bez domluvy. Pominu, že vzala elektroniku za cca. 40.000 a auto, které je navíc psané na mě, ale potřebuji, aby byl byt zařízen na obědvě holky, pokud je chci (a to chci) střídat.
Já vím, že dohoda by byla to nejlepší, bohužel manželka je typ člověka, jehož ego se musí vždy prosadit bez ohledu na okolnosti. Zkoušel jsem to několikrát, ale patrně ji radí nějaká kamarádka, co si tím už prošla (nebo ta její právnička) a ačkoliv mi říkala, že proti střídaní holek není, nikdy mi to nechtěla dát písemně a psanou dohodu u její advokátky odmítla.

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 05 bře 2016 23:58

JJL píše:dojděte se podívat do spisu na soud, co tam kdo založil nyní a s jakýmto vysvětlením
Dívám se na změny ve spisu přes http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/search.jsp, ale poslední změna tam je ze dne 15.1.2016. Naposledy jsem tam osobně nahlížel před měsícem, ale zajdu se tam kouknout pro jistotu příští týden. Zároveň nahlídnu do spisu na OSPODu, co tam manželka o mě navykládala.

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 06 bře 2016 00:50

Hlavně tady nezveřejňuj podrobnosti svého případu. Znám dva případy, kdy si soudkyně četla diskuzi a pak tím argumentovala v rozsudku. Zbytečně nebuď konkrétní (pohlaví a věk dítěte, místo pobytu, nařízení jednání a už vůbec ne spisovou značku.

tulen2
Stálice fóra

Re: Boj o střídavku pro mé děti

Příspěvek od tulen2 » 06 bře 2016 13:48

PabloRadegast píše:...
Žádám v zájmu svých dětí M a V o co nejrychlejší akci a odpověď v zákonné lhůtě.
Na me to pusobi jako prvni kontakt s ospodem prilis uredne a ostre, takhle bych jim psal az pote, co budou zretelne matce nadrzovat a nic nedelat a rikat jaktoze tatinku nechcete prijmout ten vikend/14, kdyz takhle siroky styk maminka velkoryse nabizi .. :) Nejdriv bych volil roli vydeseneho otce, co situaci nerozumi, z chce se co nejvic nadale starat o sve deti, tak jako to vzdy delal.
Vymena zamku, instalace poplasneho zarizeni, atd. je sice vyborna jako ochrana pred "vyvedenim" sjm (ke kteremu se uz nedostanes), ale jinak pusobi tak jako pise milo. Tady je asi treba volit za cim vic jit.
Rozhodne se co nejdriv chtit s ex domluvit, a zacit i za cenu ohromnych financnich obeti co nejdriv vyrovnane o deti pecovat. Ospod ti nepomuze, spis je dulezite aby neskodil, soud take ne, spis uskodi, a potahne se to roky. Stat penize te to stejne bude. Co deti, neda se domluvit s nimi, ze by to bylo spravne, aby se o ne staral i tatka i mamka?

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 06 bře 2016 22:45

tulen2 píše:Na me to pusobi jako prvni kontakt s ospodem prilis uredne a ostre, takhle bych jim psal az pote, co budou zretelne matce nadrzovat a nic nedelat a rikat jaktoze tatinku nechcete prijmout ten vikend/14, kdyz takhle siroky styk maminka velkoryse nabizi .. :) Nejdriv bych volil roli vydeseneho otce, co situaci nerozumi, z chce se co nejvic nadale starat o sve deti, tak jako to vzdy delal.
Vymena zamku, instalace poplasneho zarizeni, atd. je sice vyborna jako ochrana pred "vyvedenim" sjm (ke kteremu se uz nedostanes), ale jinak pusobi tak jako pise milo. Tady je asi treba volit za cim vic jit.
Rozhodne se co nejdriv chtit s ex domluvit, a zacit i za cenu ohromnych financnich obeti co nejdriv vyrovnane o deti pecovat. Ospod ti nepomuze, spis je dulezite aby neskodil, soud take ne, spis uskodi, a potahne se to roky. Stat penize te to stejne bude. Co deti, neda se domluvit s nimi, ze by to bylo spravne, aby se o ne staral i tatka i mamka?
No jo, asi jsem to hned napoprvé přehnal. Teď už je pozdě bycha honit. V pondělí zajdu na OSPOD osobně a zkusím to tam s paní nějak zaonačit, že jsem byl hodně vykolejený z toho, že se mi manželka odstěhovala i s dětmi a že jsem to tak nemyslel. Nicméně si budu trvat na tom, že bych si rád nechal od nich poradit, co jako mám dělat s touto situaci.
Jak jsem už psal, manželka mi v rozlučkovém dopise napsala, že mi holky přivede v neděli a v průběhu dalšího týdne budeme střídat v cypatém intervalu, nicméně střídat a že mi do konce týdne dá vědět svůj návrh. Tak tady je, co mi dneska napsala ještě předtím, než přivedla děti, které teď už konečně spí: "Pokud jde o dlouhodobý režim střídání dětí do doby, než rozhodne soud, pak navrhuji svěření obou dětí do mé výlučné péče a tobě široký styk, totéž navrhuji u soudu. Protože jsou děti malé a není v mém zájmu jim brát otce, navrhuji střídání v režimu 3 a 4 dny v týdnu a pak obráceně. Tzn. pondělí až středa, čtvrtek až neděle. Takže děti budou mít oba rodiče k dispozici v průběhu pracovního týdne a na střídačku o víkendech. A ráda bych si obě od měsíce března 2016 odečítala z daní." Tak nevím, co si mám o tom myslet. Jestli to je nějaká taktika či co. Nechci ustupovat ze střídavé péče, protože to, co manželka navrhuje - tj. výlučná péče ale 50:50 je vlastně střídavá péče. Navíc, pokud bychom si je takto střídali, tak daňové odečty na děti by se měli střídat třeba po půl roce.
Dneska jsem dostal od jednoho kolegy tady na diskuzi tyto rady, které si dovolím pustit dál, protože vypadají opravdu rozumně:
* Vypálit CD s fotkama s názvem fotodokumentace styku nezletilých s otcem a prarodičem ze strany otce od malička po teď a nechat doplnit do spisu.
* Ať moje maminka napíše dopis na soud s popisem, jak jsem se staral a pečoval a jak se starala ona a pošle to doporučeně na soud pod spisovou značkou.
* Zajít na OSPOD ať mi doporučí osobního terapeuta. Je to sice placené, ale výstup od něj jde OSPODu rychle, takže do prvního stání bych mohl stihnout 3-4 sezení a ve spise by se už mohlo objevit, že jsem OK a že doporučuje střídavou péči.
* Objednat se s dětma na Dětské krizové centrum a informovat o tom OSPOD. Chodit tam pravidelně s nima a bude muset i manželka.
* Ve školce informovat pi. učitelky, že jim od soudu příjde žádost o zprávu na holky, zajít na soud a doplnit do spisu "Doplnění dokazování - vyžádat si zprávu z MŠ, kam chodí obě děti".
* Zkusit vydyndat od dětské doktorky podobnou zprávu a doložit do spisu.
* To samé ve skautu, kam chodí starší dítě a kam ho vodím a vyzvedávám a případně se účastním výletů s nima.
* Do vyjádření pro soud (protože teď tam mají jenom manželčinu verzi, kde žádá o výlučnou péči) popsat svými slovy, jak jsem se od malička staral o děti, jaký program s nima provozuji apod. a že požaduji střídavou péči, protože respektuji úlohu matky v živote dětí, že děti jsou mým smyslem života a že nechápu, proč mi ho teď bere.
* Do spisu doplnit moji výpověď v praci (jo, navíc mě ještě propouští v práci pro nadbytečnost - prostě jak se sere, tak se sere) a že z důvodu úrazu (komplikovaná zlomenina ruky před měsícem) jsem novou práci zatím ještě nenašel.

Dneska, když mi manželka přivedla děti, tak byly zase nadšené, že mě zase vidí, ale po hodince začla starší plakat, že se jí strašně stýská po mamince a trvalo to asi půl hodinu, než se mi ji podařilo nějak rozptýlit. Když jsem je pak ukládal do postýlky ke spaní, tak už byly fajn. Ale i tak to nebylo vůbec příjemné. Představa, že by zrovna v tom okamžiku přišly OSPOD baby, tak jsem odepsaný.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 07 bře 2016 08:31

mas tam sz, hodne stesti na ospodu na rozumnou pracovnici.

Odpovědět