Boj o střídavku pro mé děti

veekay
Nováček fóra

Re: Boj o střídavku pro mé děti

Příspěvek od veekay » 02 dub 2016 02:24

To že hraje o prachy je docela pochopitelné. To vidím ale jako to nejmenší zlo.
Naposledy upravil(a) veekay dne 21 čer 2019 15:19, celkem upraveno 1 x.

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 07 dub 2016 15:48

Ahoj,
díky za reakci. Když jsem vyměnil zámky u bytu, aby mi manželka nedovystěhovala zbytek vybavení bytu, tak jsem to konzultoval s kolegou právníkem a ten mi napsal totok: "Pokud manželce sdělíš, že si může kdykoliv do bytu zajít pro věci a činíš tak toliko z důvodu soukromí, které ona určitě také chce v pronajatém bytě mít, není to nic proti ničemu. Můžeš ji i napsat, že pokud by se chtěla vrátit do bytu, není to problém, stačí jen říci (ona se ale samozřejmě vracet nechce, tedy bude to jen Vaše gesto), bránit ji nebudeš." Pak by to mělo být v pohodě. Snažím se manželce vycházet vstříc, když si potřebuje něco osobního vzít z bytu, co tam nechala, ale samotnou ji tam nepouštím. Věci od dětí vystěhovala (nepočítám-li nábytek) v podstatě všechen, takže to, co mi tam zůstalo + to, co jsem už dokoupil, jí už nedávám. Jenom její osobní věci, případně to, co bylo společné.
Ale upřímně, i tak z toho nemám dobrý pocit. Je mi jasné, že byt je i její, a že kdyby chtěla, tak si klidně může nechat otevřít byt zámečníkem a nikdo jí nic nemůže říct. Proto jsem namontoval do bytu web kameru napojenou na NAS a ta snímá v čase, kdy jsem v práci vstup do bytu a příjde mi ještě e-mailové avízo, takže bych mohl domů rychle přijít. Manželka už taktéž párkrát prohlašovala, že ten byt je i její a že se jí nelíbí, že mi musí říkat, když si chce něco vzít z bytu. Já jí vždycky ale řekl, že jí nic nezakazuju, že ji rád umožním vstup do bytu, ať si vezme cokoliv z jejích osobních věcí, ale ať respektuje moje soukromí a že chci být vždy u toho, když chce "domů". Společně věci potom klidně rozdělím, až budou vyřešeny děti a bude se porcovat majetek.
Je mi jasné, že i tak chodím po tenkém ledě a pokud se manželčinou právnickou sfini napadne začít dělat komplikace, tak to bude velmi, velmi na hraně. Prokonzultuju to ještě s kolegou právníkem. Ale i tak díky za reakci a podnět pro přemýšlení.

veekay
Nováček fóra

Příspěvek od veekay » 09 dub 2016 15:32

Je fajn, že si uvědomuješ, že jsi na tenkém ledě.
Naposledy upravil(a) veekay dne 21 čer 2019 15:18, celkem upraveno 1 x.

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 13 dub 2016 09:33

Mám na vás dotaz. Manželka mi včera poslala její návrh, jak střídat děti během letních prázdnin. Jak už z tohoto vlákna vyplývá, ještě nemáme ani první stání za sebou, tudiž máme neupravenou péči. Manželka se odstěhovala asi před měsícem i s dětma, nicméně se střídáním nemá problémy. O děti ve školkovém věku se staráme vyváženě, ale u soudu manželka požaduje svou výlučnou péči s mým rozšířeným stykem, s čímž rozhodně nesouhlasím. Já navrhuji střídavou péči. Momentálně střídáme děti v cypatém režimu 2-3-2, ale beru to všemi desíti, už proto, že střídáme a děti jsou rády, že nás mají oba. Manželku nedráždím a o právní formě (jestli její výlučná nebo střídavá péče) se s ní raději nebavím, i když zná můj názor. Snažím se protáhnout období, kdy prostě střídavá péče fakticky probíhá, takže se mi už podařilo přesunout první stání a ten nový termín bych rád taktéž odložil a přesunul o další 1-2 měsíce. Momentálně střídavá péče probíha 1,5 měsíce a termín prvního stání máme za měsíc.
A teď k otázce. Manželka navrhla termíny střídání o letních prázdninách a z celkových 62 dní mi nechala milostivě jenom 24, což je cca. 39%. Chtěl bych s dětmi strávit ještě o týden déle, což by pak srovnalo počet dní a bylo by to pak cca. 50-50. Stejně všechny/většinu dní, co chce být manželka s dětmi, bude s nimi u svých rodičů na chalupě, případně u své široké rodiny, takže o žádné zaplacené dovolené nic nevím. Mám risknout a oznámit manželce, že si vezmu děti ještě o týden navíc (tj. jí se počet dní sníží o týden a mi stoupne), aby byla naše péče vyrovnaná, že to je v zájmu naších dětí apod. Nemůžu tím pádem pak riskovat, že se manželka nasere a vyřeší to předběžným opatřením a pak nebudu mít ani těch 24 dní? Nebo ta šance, že by ji prošlo předběžné opatření, je malá? Nebo se mám na to vykašlat a být rád, že mám aspoň těch 24 dní? Beru to z pohledu dětí. Ty jsou se mnou rády a program si pro ně vždy nějaký vymyslím, takže pokud by mohly být se mnou déle, tak by byly rády.
Rád bych se s ní domluvil, ale manželka nebere kompromis metodou win-win, ale win-lost a to se pak těžko něco domlouvá.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 13 dub 2016 09:58

Ja bych do toho vyrazne nestoural, kdyz te tam nic netrapi, soudne uz vubec ne. Co dostat jeste tyden tak, ze deti by byli u tvych rodicu?
Ok, s casem co budu s detmi souhlasim, jsem rad ze jsme se hezky domluvili, jen jeste rodice by radi v tomhle tydnu vnoucata .... bylo by to mozne, nebo v tom terminu uz neco mas? Mas? No tak co v tomhle ....
No a kdyz to nevyjde, zkusit vystourat par dni navic primo o prazdninach s detma (co delate? Nepojedeme se koupat ... na vylet .... Ja mam cas a rad bych)

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 13 dub 2016 20:39

konec prázdnin máte až za skoro 5 měsíců,
tedy patrně do toho v mezidobí vstoupí ten soud

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 15 dub 2016 14:50

Tak na nějakou změnu během letních prázdnin můžu zapomenout. Bohužel mi manželka zmilitantněla patrně poté, co si přečetla moji zprávu, kterou jsem zaslal soudu v kauze její žaloby na výživné pro ní do doby rozvodu. Přitvrdila a už mi ani nechce předávat děti k telefonu s tím, že je teď má ona a že je v zájmu dětí, aby se nerozrušovaly tím, že by se mnou mluvily. Taky ji už zase nedělá problém na mě křičet před dětma, když si je předáváme, že jsem zase všechno udělal špatně. Ale to se dalo čekat. Tady je v kostce její reakce:
* S mou úpravou během letních prázdnin nesouhlasí.
* S jejím návrhem, jak střídat děti, jsem na OSPODu prostě souhlasil, tak co vlastně chci. Měnit nic nebude.
* Na to, aby byly děti ještě týden s mojí maminkou, mám zapomenout (i když ona si prosadila týden navíc, kdy budou děti bez ní u jejich rodičů). Že prý moje maminka není schopna se o ně postarat, což je nesmysl
* Argumentuje tím, že v rámci mého širokého styku s dětmi mám navíc přes týden ještě jedno odpoledne, kdy vodím děti do skautu. Že jsem se ji nabídl, že je tam budu vodit, protože ji to časově nevychází, jí nezajíma. Prostě to je samozřejmost a ona mi milostivě ustoupila. Že neproběhlo žádné soudní stání a dosud tedy neexistuje žádné právoplatné rozhodnutí, tudíž máme stejná práva a žádný můj široký styk neexistuje, jaksi nepostřehla.
* Manželskou mediaci, kterou jsem ji navrhnul, nepodporuje a účastnit se ji nebude.
* Jediné na čem se chce se mnou domluvit a co se mnou musí řešit jsou děti a soudní řízení. Bez jejího advokáta však již nebude řešit nic.
Co mám k tomu dodat. Projevila se jako klasická majitelka dětí, která mi je milostivě půjčuje. Mám 100 chutí si o prázdninách děti prostě o ten týden déle ponechat, abych dorovnal péči, i s tím, že budu riskovat předběžné opatření. Co mi radíte, mám to udělat? Jinak stání máme v polovině května a protože existuje, že v tom termínu nastoupím na plánovanou operaci + následnou rekonvalescenci, tak se to patrně zase posune do půlky prázdnin, ne-li ještě později, takže do té doby zatím nehrozí (kromě předběžného opatření, když se nasere - tady by mě zajímalo, jakou má šanci), že by soud nařídil nějakou změnu. Momentálně střídáme děti vyváženě, i když v cypatých intervalech 2-3-2.
Naposledy upravil(a) PabloRadegast dne 15 dub 2016 20:27, celkem upraveno 1 x.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 15 dub 2016 17:08

Ja bych to nehrotil. Stridate, s tim jak jeste vodis deti do skauta (to si urcite zachovej) vlastne pravidelne uplne (skautove odpoledne si pocitej jako svoje).
Podle me je mnohem, mnohem lepsi opet na ospod poslat zpravu, ze je vsechno uzasne, pecujete vyrovnane, a na vyrovnane peci jste se domluvili i o prazdninach, bez jakychkoli problemu (ty tri tydny, matka 4, dva tydny prarodice - rozvadet to nemusis), pokud by matka nekdy nemohla, rad se o deti postaras a opet ji pomuzes (jako nyni se skautem).
Hrocenim docilis jen eskalace a omezeni - je ten tyden dulezity tolik? Neni lepsi budit zdani (a ono to jen zdani neni, fakt to skoro tak je) ze vse funguje a pecujete vyrovnane, nez navenek ukazovat konfilkt?
Konflikt bych si nechal az pripadne na pozdeji, kdyby matka srouby vyrazne utahla - s velikanskym argumentem - Proc??, kdyz to doted fungovalo

PabloRadegast
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od PabloRadegast » 18 dub 2016 09:07

Jo, Tuleni2. Mas pravdu, ze bych to nemel hrotit. Me jenom sere to uvazovani zen, ze se hned postavi do pozice majitelek deti, i kdyz je dnes normalni, ze o deti pecuji i otcove. A to i v mire minimalne srovnatelne s zenami. Strasne me sere to, ze musim vsem davat najevo, jak to krasne funguje, ze to je uzasne, jak se domlouvame, i kdyz ze strany manzelky vidim neochotu cokoliv resit, me vstricne kroky bere minimalne jako samozrejmost. Sere me, ze v case, kdy mam mit dle jejiho rozpisu na starosti deti, tak mi jeste rika, co bych s nima mel delat a nedelat, ze si nepreje, abych daval deti o prazdninach deti do skolky (protoze ona je proste hodi ke svym rodicum na chalupu a uz se nestara), ale taky si nepreje, abych je dal na par dni k me mamince, protoze pry neni schopna se o ne postarat. To je radeji pry mam dat k jejim rodicum na chalupu, kdyz nejsem schopny si zaridit dovolenou a hlidat je.
Sere me, ze to, abych ziskal deti do stridave pece, pro me znamena, podlizat manzelce, ktera lacni po penezich jak slepice po flusu, ze nesmim udelat chybu, aby to manzelka nemohla vyuzit proti me, ze musim byt vzdy ochotny manzelce vypomoct s peci o holky, kdyz je ma mit ona a nejak to nezvlada casove, i kdyz ja uz mam neco naplanovane (rehabilitaci, pracovni pohovor, cyklistickou vyjizdku apod.). Sere me, ze musim kompletne dokoupit obleceni holkam, hracky a dalsi veci, protoze si to manzelka vystehovala pri jejim exitu. Nechce se uz na nicem se mnou domlouvat a pripadne pozadavky na ni mam tlacit pres jeji pravnicku. A ji staci proste zazadat u soudu o vylucnou peci a cekat. Mam strach, ze proste udelam nejakou chybu a ta jeji feministicko-sovinisticka pravnicka sfine toho hned vyuzije. Nevim, jak to mam vsechno vysvetlit holkam, protoze manzelka odmitla cokoliv resit a nechce se ani sejit, abychom holkam vysvetlili, co se deje okolo nich a proc se tak stalo.
Je mi jasne, ze je ted dulezite navozovat zdani, ze je vse OK, ze jsme schopni a ochotni se na peci o deti domlouvat a ze jediny problem je jenom a pouze pravni forma pece (vylucna x stridava). A stridat ted co to jde, venovat se detem a nevyvolavat vlny, ale nekdy to proste jde jenom s velkym premahanim. Vzdycky jsem si myslel, ze kdyz uz je nekdo dospely dle rodneho listu a obcanskeho prukazu, tak se tak bude i chovat, ale schovavat se za pravnika, nechtit se na nicem domlouvat, nevychazet vstric dohodam a delat mrtveho brouka ve me vzbuzuje dojem nezralosti a detinskosti. Ach jo, asi je toho na me uz hodne.
Mel jsem ted holky od patku odpoledne do dneska do rana, kdy jsem je vedl do skolky a nedovedu si predstavit, ze bych toto mel mit jenom 1 x za 14 dni. Za ty deti mi stoji o ne bojovat i proti te jeji sfini.
Naposledy upravil(a) PabloRadegast dne 18 dub 2016 10:08, celkem upraveno 1 x.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 18 dub 2016 09:30

Pablo, já Vám naprosto rozumím. U nás otec při jakékoliv snaze o komunikaci, matka volala policii! Když už jsem je obvinila z korupčního jednání, tak musela matinka začít běhat na policii sama. Stále jsou na přestupkové komisi. To je ta neochota se domlouvat. Oblečení při exitu? O tom se už ani nemluví - jsou to jenom hadry. Zklidnění přišlo až v poradně pro rodinu nařízené odvolacím soudem. PK řeší ještě loňský rok, ale to už bylo hrozné. Matka dávala neustálé podněty k našim kontrolám na veřejnosti a to i v divadle. Matka hlásila každé přiblížení se k dětem, žádala po OSPOD zákaz styku. Měla jsem obavy, že nás budou šikanovat i na koncertě v ZUŠ. Připravovat se s nimi mohu, ale těšit se z jejich vystoupení?
Za chvíli jim bude 13 roků!

Proč by se matky měly domlouvat! Ony opravdu nemusí. Jim stačí podat návrh a čekat. "... fakt je to troufalost od muže, že se chce vídat se svými dětmi." ... na všechno je nějaký paragraf. ... připojí se kdejaká jezyňka a budou Vás poučovat.
Naposledy upravil(a) Antonie dne 18 dub 2016 11:00, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět