Nepravomocné rozhodnutí soudu

Odpovědět
Antonie
Stálice fóra
Příspěvky: 361
Registrován: 25 srp 2015 18:32

Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 27 dub 2016 06:58

Odvolací soud se protahuje. Rozhodnutí prvoinstančního soudu, kterým byly děti odebrány z péče otce a byly dány do péče matky je nepravomocné. Jak s tím má člověk naložit. Děti musely k matce a jejímu příteli do navykacího režimu. Dětem chybí táta, otci chybí děti. Jsou odloučení a stýská se jim. Děti jsou pod tlakem matčiných příkazů a zákazů. Matka velitelka uplatňuje svůj diktát a k tomu jí asistuje její nový přítel "OTČÍM". Nebyl psychologicky zkoumán, přestože pobývají v jedné domácnosti. Víme, že první ženu mlátil. Druhá žena od něho odešla a nechala mu tam děti. Teď má třetí a k tomu naše kluky. V našich očích je to podvodník. Brání klukům v kontaktu s otcem - poštvává matku v době, kdy je jejich matka v práci. Matka z "VELIMU" bombarduje SMSkami otce. Otec by se o děti rád staral, ale nemůže.

Prostřednictvím výživného, k min plynou nemalé finanční prostředky. Z nichž toho kluci moc nemají. Padá to tam jako do černé díry. Klukům bude 13 roků. Soudkyně je odmítnula vyslechnout. Ty děti dospěly a mají už svůj názor.

Mladší ze dvou psycholožek v poradně tvrdí, jak střídavá péče nefunguje. Proč to říká, jak to může vědět, není to divné? Budou děti držet dál u matky a otčíma proti jejich vůli? Opět matinka zakýve hlavou, že ještě néé?

Jestliže takto velké děti nemohou vyjádřit svůj názor u soudu, když se o nich rozhoduje, tak kde to jsme.

Jurka
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 42
Registrován: 21 led 2013 10:57

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Jurka » 27 dub 2016 09:04

Antonie, pokud není rozhodnutí pravomocné, proč jsou kluci u matky? Navíc je klukům už 13 let a pokud by chtěli být u vás, vy byste si to měli umět prosadit. Takto velké děti už umí vyjádřit svůj názor. Je otázka jestli vůbec chtějí...

Antonie
Stálice fóra
Příspěvky: 361
Registrován: 25 srp 2015 18:32

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 27 dub 2016 11:26

Je tam napsáno: Tomuto rozsudku se přiznává předběžná vykonatelnost.
... děti jsou umlčovány cíleně. .... svůj názor projevují, nyní i v poradně.

Co to je.... jak na to mám pohlížet. ... odvolací soud to nepotvrdil, nařídil mediaci (jsou v poradně pro rodinu - rodiče nic neplatí).

tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 1973
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od tulen2 » 27 dub 2016 13:46

Antonie, ja se tomu co pises podivuju uz dlouho.

Pokud by moje deti (kor takhle velke) jasne rikaly, ze SP chteji, SP by rozhodne do soudniho rozhodnuti byla a probihala. Nevim jaka sila by jim i me v tom mohla branit.
Na ospod bych se ujistil ze jejich prani znaji, a ze vedi, ze SP v poradku probiha.
Neverim, ze by si v takovem pripade soudkyne dovolila bez posudku dat dite matce s predbeznou vykonatelnosti.
Na ospod a zrizovatele by hned sly stiznosti + zadost o vymenu, asi trestni oznameni, pokud by v takovehle situaci u soudu prohlasoval "dite matce"
Pokud presto, neverim ze by to odvolacka rychle nezmenila. Tlacil bych k co nejrychlejsimu projednani, prave kvuli predbezne vykonatelnosti poskozujici prava deti i moje. Stiznosti predsedovi v pripade prutahu, + urceni lhuty.

Proste - neco je spatne.
- Bud situace neni takova jako ji popisujes. To je asi zbytecne, lhat sama sobe i nam vsem. Je to nejen vyhozeny cas tvuj, ale hlavne ostatnich co to ctou a premysleji.
- Nebo spatne postupujete, nedelate nic, nebo veci ktere situaci zhorsuji. Pak je asi na miste byt otevreny, a poradit se o spravnem postupu, dodrzovat ho a konzultovat dalsi kroky.

JTR
Stálice fóra
Příspěvky: 209
Registrován: 11 lis 2011 20:53

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od JTR » 27 dub 2016 17:11

Re:tulen2
Čemu se podivuješ ? Že jepředběžná vykonatelnost a matka dovednou manipulací toho jasně využije. A že si děti neprosadí svůj názor ve 13. Čemu se tady stále divíš.

Mé děti jsou zletilé. Napsaly soudu už jako zletilé, že si nepřejí se soudit, respektive zažádaly samy a já se přidal o zastavení nesmyslného opatrovnického řízení !!! A tedy, že nechtějí jít ani k soudu. NENÍ proč. Všechny nás to zdržuje. SOUD měl bez jednání řízení zastavit.

Není tomu tak!!!! Bude se soudit dál, je nařízeno jednání, předvoláni jsme všichni brutálním předvoláním se sankcemi, kdybychom náhodou nechtěli na nesmyslný soud přijít !!!

Tak čemu se k****a v této zemi stále divíme.

My se soudit nechceme, jediný kdo chce je asi stále majitelka dětí s jejím právníkem.

Máš tunen2 řešení - rád ho uvítám. Proč soud otevírá další rány, sype sůl do ran jen na přání matky ? Čekám radu, opravdu a dík předem.

Jinak pochopiteně je divný budeme tam sedět proti sobě, děti které sice nechtějí ovšem musí sedět po boku kvočny, tam je soud usadí. Umělé vyvolávání sporu proti otci.

Opakuji, děti se vyjádřily písemně soudu, že se nechtějí soudit, nechtějí pokračování opatrovnického sporu, po otci ničeho nepožadují.

Věc podpory při studiu je již na naší svobodné dohodě!! Pokud je v této zemi nějaká svoboda a soudy nebudou intervenovat do svobody dospělých dětí a dospělých rodičů, na popud "nedospělé" matky a hamižného právníka!!!

A myslíš, že se tam svobodně vyjádří ??? Notabene před trestním soudcem, který z nepochopitelných důvodů dělá můj opatrovnický případ. Ačkoliv se vyjádřil sám, že by bylo vhodnější, aby ho dělal opatrovnický soudce!!! Že dělal za celou 30 letou praxi jen 2 opatrovnické případy.

Antonie
Stálice fóra
Příspěvky: 361
Registrován: 25 srp 2015 18:32

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 27 dub 2016 17:34

Po dnešním jednání v poradně pro rodinu opět odklad střídavé péče na zkoušku. Je to již podruhé. Nakonec si tam chlapec došel sám za psycholožkou a slíbila mu, že od 14tého května střídavou péči zkusí. Ony to slibují i dětem a opětovně odkládají.

Stížnost na OSPOD se posílala, šlo to na pana tajemníka. Výsledek nulový, nikdo nepochybil. Na zřizovatele to nešlo proto, že se rodiče dostali do poradny pro rodinu. Poradna měla být na 3 měsíce a začali v lednu. Odvolací soud měli v říjnu. Je konec dubna a nikdo nespěchá.

Názor kluků OSPOD zná, že chtějí střídat. Zná ho soudkyně i znalkyně. Byl to Ospod, kdo se postaral, že musely děti k matce a cizímu chlapovi. Proč by tedy něco iniciovaly. Názor dětí zná i poradna. Poradna trvá na absolutní komunikaci rodičů. I když komunikují obstojně, tak matka řekne že ne.

Zřejmě jsme tu stížnost, měli poslat i na zřizovatele. Možná bychom byli dál. To můžeme ještě udělat. Poradna dává určitě zprávy na odvolací soud.
Druhá psycholožka podporuje více matku a chvílemi jsou tam na otce 3 ženský. Ale tomu bych se ubránila.

Nechtějí dětem vyhovět. Já už nevím co máme dělat, aby se děti dostaly zpátky domů. Ať si to děti vyřídí sami, po prázdninách jim bude 13.

Poradna také trvá na tom, že když budou týden u otce, tak nesmí navštívit matku a v době když budou u matky tak striktní zákaz otce. Asi budeme muset začít chodit kanálama. Bydlí 300 metrů od sebe. Mají jednu školu, ale bydlí zase moc blízko sebe a to by mohl být "PROBLÉM"!

... a ještě něco, matka přestože s otcem více jak dva roky nebydlí, tak přesně zná jeho finanční situaci. (tady je vidět o co jí jde)

tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 1973
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od tulen2 » 27 dub 2016 18:01

1. Jit nahlednout do spisove dokumentace ospod, a soudu, vse ofotit.
2. Jit na ospod s detmi, nechat pisemne zaprotokolovat jejich prani SP, ze si to preji co nejdrive a bez zbytecnych odkladu, a nechat je popsat duvody co je k tomu vedou. Nenechat se odbyt, pokud by odpod odmitl jednat s detmi, zavolat vedouci. Vse skryte nahravat.
3. Pokud od co se deje s odvolanim od rijna? Nekde si zminovala ze jednani na 3 mesice odrocil kvuli poradne. To uz davno uplynulo, ne? Odvolani urgovat u predsedy soudu, zminit zbytecne prutahy a nutne urychlene jednani kvuli rozporu prani (zajmu) deti s predbezne vykonatelnym rozhodnutim soudu prvniho stupne.

Az tohle (nic vic, nic min) udelate, dejte vedet. O bodu 1 a 2 jsem uz vam psal nekolikrat, opet pisete
Antonie píše:Poradna dává určitě zprávy na odvolací soud
. Tak vite to, nebo ne? Nahlizite, starate se? Je to uz u ospod protokolovane, ze si to deti preji, a proc?

Antonie
Stálice fóra
Příspěvky: 361
Registrován: 25 srp 2015 18:32

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 28 dub 2016 07:06

To, že děti skončily u matky a jejího přítele, s předběžně vykonatelným rozsudkem, je dílem OSPOD. Byla upřednostněna matka, aby nedocházelo k rivalitě dvou výchovných prostředí. Poradna - děti se vyjadřují, že chtějí střídat. Otci se nelíbí přístup mladší psycholožky, jak to ve SP nevychází.

Jakmile má matka přítele jsou otcové přebyteční. Aby dostali aspoň rozšířený styk, musí podstoupit znalecké zkoumání. Přítel matky a otčím ve společné domácnosti toho nikdo nezkoumá. .. a děcka, však si zvyknou!!! Proto ten navykací režim dle paní soudkyně, k tomu pořádné výpalné!

Paní Michaláková mě už dnes nechává v klidu. Zakládat nové rodiny, žijící na hromádce mohou pouze matky. Ale to přece není rodina!... u nás má otčím spíše harém. ... a děti se na to musejí koukat. Protože jeho exmanžela si přichází, kdy se jí zachce i s novým přítelem a zvířetem. 1/2 zadluženého domu jí totiž patří.

Otec je bit také proto, že dluhy nemá a je pracovitý. Je dobrým příkladem pro své dva kluky. To se zase nehodí OSPODu.

Antonie
Stálice fóra
Příspěvky: 361
Registrován: 25 srp 2015 18:32

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 28 dub 2016 11:32

Mladší psycholožka v RP hovoří o stabilním výchovném prostředí! Co je víc právo dítěte na oba rodiče nebo jedno stabilní výchovné prostředí? Otakar Motejl se netajil tím, že znalci ničí životy rodin. Mohou se rovnou držet máminy sukně. Proč to říká??? Co za tím je. Přání dětí (13) nechtějí naslouchat?! Rodiče spolu komunikují. Kluci jsou z toho jak to je nešťastní, pevně věřím, že si tátu prosadí, chtějí domů. Vztah s přítelem matky mají nulový.

Antonie
Stálice fóra
Příspěvky: 361
Registrován: 25 srp 2015 18:32

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 28 dub 2016 16:26

Mohou si vůbec 13-tileté děti prosadit sami střídavou péči?? Budou jim stále dokola všichni bránit? Poradna dětem jenom slibuje, ale nečiní tak. U dětí nastává frustrace a zklamání, ze slibů. Jak to, že chlapec (13) chce vědět, kdy začnou konečně střídat. Ony už neví jak se mají vykroutit.

Když přijdou na OSPOD tak je vyhodí? Už nyní jsou v poradně naštvaný, že si děti prosazují svůj názor, že chtějí střídat.
Naposledy upravil(a) Antonie dne 29 dub 2016 14:51, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět