Nepravomocné rozhodnutí soudu

Odpovědět
Antonie
Stálice fóra

Re: Nepravomocné rozhodnutí soudu

Příspěvek od Antonie » 05 kvě 2016 17:51

Přitom otec by rád do vzdělávání svých synů investoval. Nejde to, matka to nedovolí. Odevšad je odhlašuje.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 06 kvě 2016 06:37

Co mě tedy štve, matku nikdo neklepne přes prsty za to, že z dětí vychovává slabé a neschopné jedince. ... tak ještě se povalovat v posteli za bílého dne. Co se v mládí naučíš ...A teď si vyber ustupovat matce, nebo si stát na svém, když matka je víc jak lékař, víc jak psycholog - pedagog.

A pokud budou strašit brannou povinností...nedej bože, natož aby se rozvíjela rukodělná činnost. ... jsou tady proto, aby se rodiče starali o děti až do důchodu!

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 11 kvě 2016 06:21

Vojenský dril, je především v dochvilnosti. Velcí kluci, když se zabaví, tak minuta sem minuta tam, vůbec k mámě nespěchají. Můžeš jim to říkat jak chceš, ..a vyhánět je také nechceš. Matka jako generál, otče třes se přišli o pár minut pozdě. Matka si to vyřídí, se všemi! ... a ještě jí pomohou. Jenomže tak velcí kluci, už jsou za sebe také zodpovědní nebo snad ne? Je otázkou kolik času, také dostanou. Čas s tátou je pěkně okleštěný. Nezbývá, než aby si to začali vyřizovat kluci sami.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 13 kvě 2016 15:15

Začínáme střídat - tak hlavně, aby byly děti spokojené a rodiče taky. Přeji si, aby si vycházeli vstříc, aby byli k sobě i k dětem tolerantní. Kluci jsou šťastní, když se rodiče nehádají.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 14 kvě 2016 10:08

Otec rád je, děti také, ovšem už teď mám obavy - je to křehké. Stačí, že jí kluci nezvednou telefon a už je podezíravá, že jim otec brání. Kdo se v tom mám vyznat "když matka má vždycky pravdu". Je to na dětech. Matka má tendenci ledacos popřít. Místo naše děti "moje děti", muži jsou v tomto asi dál, více podporují samostatnost a identitu dětí.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 15 kvě 2016 08:39

Matkám se opravdu připískává. Jsem ráda, že už jsou kluci větší. Doslova mě to vedlo k myšlence, "chlapce nebrat a nechat rovnou v porodnici". Když je to takto u nás zařízené. SP by měla být standardem a ne bránit otcům, když se starat chtějí. Ta cesta je velmi náročná k získání SP. Odpadnulo by spoustu sporů. Je to tvrdá zkušenost. ... a ne se pořád soudit. A ten kdo dovolí, dítě matce - zákonitě musí otec děti postupně ztrácet. Výsledkem je, že otec není v době, kdy ho dítě nejvíce potřebuje - tohle děti neodpouštějí.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 16 kvě 2016 19:22

Tak, OSPOD si trvá na nekomunikaci rodičů a můžete jim to říkat jak chcete, že je to jinak. Přitom dohoda rodičů o SP už začala fungovat. Místo, aby je těšilo, že dvě děti nepřijdou o rodiče. Tak píší k soudu, že rodiče nekomunikují. Mám najmout detektivní kancelář, aby komunikaci rodičů nafotila? Posezení v restauraci atp. Totéž tvrdí škola. Přitom jsem svědkem, že komunikace probíhá na slušné úrovni. Přijde mi, že všichni to vědí lépe jak sami aktéři.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 17 kvě 2016 07:21

Proč nechce škola a OSPOD vzít na vědomí, že komunikace rodičů probíhá na slušné úrovni.

Oni snad budou všichni naštvaný, že tady něco funguje.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 17 kvě 2016 10:46

Co a kde a proc tvrdi skola? Proberte to s reditelkou, pripadne podejte (ale je treba znat vic detailu) styiznost na skolni inspekci. Tohle nepatri k okruhum, ke kterym je skola kvalifikovana se vyjadrovat.
A co ten ospod? Jde proti poradne a psycholozce? Opet, stezujtee si vedouci ospodu + zrizovateli.

To ze se takove veci nechavaji byt vede k tomu, jak to vypada.

Na skole kde uci pritelkyne je mnoho SP. Nikdy by si nedovolily podobnou zpravu (dite je na matce zavisle, nedoporucujeme sp, atp. ) nikam poslat. Naopak, kdyz matka chtela omezovat otce , kdy dite muze a nemuze vyzvedavat, odpovedely ji ze otec ma stejna rodicovska prava jako ona, muze dite vyzvedavat kdy chce, a ze dokonce i kdyby ho vyzvedl pri upravene peci v "jejim" case, neni to zalezitost skoly.

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 17 kvě 2016 11:30

Děkuji za tuto radu - otec si ji přečetl a bude jednat. Jde o to, aby vzali na vědomí, že se situace změnila. Rodiče mají dohodu a není potřeba vytvářet obraz znesvářených rodičů před soudem.

Odpovědět