Společná péče u batolete

milo
Stálice fóra

Společná péče u batolete

Příspěvek od milo » 18 srp 2016 10:24

Ne má někdo zkušenosti se společnou péčí?

Nedávno se mi narodilo dítě, takže řeším otázku, jak se pojistit do budoucna pro případ, že by se věci pohnuly jinak, než bych si přál. Domnívám se, že ideální to řešit v době, kdy jsou vztahy mezi rodiči normální.

Chci tedy u soudu nechat schválit dohodu rodičů o společné péči o dítě. Následně mám v úmyslu nechat schválit střídavou péči s intervalem 2/2, až bude mít dítě 12 až 18 měsíců. Dále schválení SP s intervalem 3/3, až bude mít 2 a půl a konečně SP s intervalem 7/7 od 3 a půl roků.

Možná se to zdá zbytečné, ale vycházím ze statistiky rozvodovosti, když není důvod se domnívat, že v případě nesezdaných párů by měla být odlišná než v případě manželských párů. Takže šance na rozpad vztahu je více než poloviční. Pokud si to ošetřím dnes a matka u soudu uzavře celkem 4 dohody, těžko bude v budoucnu u soudu tvrdit, že se o dítě od narození starala celou dobu sama.

Hned na začátku chci vyřadit ze hry feministické svině z ODPOD Prahy 6, protože se vůči mně v roce 2013 prohlásily ježibaby za podjaté a rovnou požádám magistrát, aby věc přenesl na Prahu 5, kam byla přenesena příslušnost u mého 1. dítěte a OSPOD tak zná situaci v rodině, navíc mi podpořil u soudu před nedávnem SP.

Cítím to prostě tak, že je potřeba se o to postarat, dokud vše klape a matka s tím souhlasí, než pak hasit požár v době, kdy budou problémy.

forU
Stálice fóra

Re: Společná péče u batolete

Příspěvek od forU » 18 srp 2016 11:27

Tyhle případy řeším jedním rozsudkem, jímž se schvaluje dohoda o úpravě poměrů nezl. dítěte, kde se všechna období pokryjí střídavou péčí s odlišným režimem. U mimina bych dal střídání tak, že otec je povinen pečovat každý den od 14 do 17 a od 17:30 do 20:30, o víkendu i dopolední tříhodinovka kvůli kojení, předávání dítěte v místě bydliště rodiče, jehož péče začíná (ochrana proti odstěhování). To se stanoví do doby 6 měsíců, pak už se dá pauza jednoho kojení, od roku už s jedním přespáním, tedy otec 3x dva dny s nocí atd. Mohu pomoci se sepsáním a zastoupením u soudu, aby se to obhájilo a prošlo. Ale je důležité, co na to matka.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 18 srp 2016 19:54

forU píše:....kde se všechna období pokryjí střídavou péčí s odlišným režimem
Mohu pomoci se sepsáním a zastoupením u soudu....důležité, co na to matka....
Pro můj případ je na začátku vhodná jen společná péče. Tím chci pro případ rozchodu vyloučit budoucí argumentaci matky u soudu, že po celou dobu pečovala o dítě ona. Četl jsem spoustu předběžek, kde soudy rády omílaly frázi "soud předběžně odevzdal nezletilého do péče matky, neboť o nezletilého pečovala převážně ona a byla tak jeho primárním pečovatelem"a nerad bych v budoucnu četl podobné i ve svém případě.

Matka bude souhlasit se vším (žijeme spolu) a proto chci situace využít k tomu, abychom si nechali schválit dohodu teď, protože v budoucnu, až spolu žít nebudeme a budeme na nože už jí k žádné dohodě nikdo nedostane. Myslím trochu víc dopředu.

Proto mě zajímají jen případy, kdy už někdo řešil společnou péči

Sifon
Nováček fóra

Příspěvek od Sifon » 18 srp 2016 21:03

Ano založils rodinu v systému, kde slovo muže má před opatrovnickým soudem poloviční váhu slova ženy, ale tímhle akorát vnášíš do vztahu nedůvěru. Jak řešíte domácnost, náklady a další věci. Na všechno máte smlouvu?
Soudem potvrzená dohoda o společné péči Ti stejně nezabrání tomu, aby matka do budoucnu tvrdila, že se o dítě nestaráš. A reálně to tak logicky bude. Kdo je na mateřské a kdo celý den v práci?
Snaž se k ní chovat tak, abyste spolu vydrželi co nejdéle a dítě mělo oba rodiče. Prostě jako partner a ne jako šachista předvídající několik tahů dobředu. Navíc na ženskou logiku nemáš, je jiná, funguje jinak.
S tímhle přístupem sis radeji dítě pořizovat neměls. Jak dlouho se vůbec znáte?

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 18 srp 2016 21:56

Sifon píše:Ano založils rodinu v systému, kde slovo muže má před opatrovnickým soudem poloviční váhu slova ženy, ale tímhle akorát vnášíš do vztahu nedůvěru. Jak řešíte domácnost, náklady a další věci. Na všechno máte smlouvu?
Soudem potvrzená dohoda o společné péči Ti stejně nezabrání tomu, aby matka do budoucnu tvrdila, že se o dítě nestaráš. A reálně to tak logicky bude. Kdo je na mateřské a kdo celý den v práci?
Snaž se k ní chovat tak, abyste spolu vydrželi co nejdéle a dítě mělo oba rodiče. Prostě jako partner a ne jako šachista předvídající několik tahů dobředu. Navíc na ženskou logiku nemáš, je jiná, funguje jinak.
S tímhle přístupem sis radeji dítě pořizovat neměls. Jak dlouho se vůbec znáte?
Neuraz se, ale kvůli tvým radám jsem toto vlákno nezaložil. Mám za sebou 4 roky a 3 měsíce dlouhé řízení, které jsem dotáhl až ke střídavé péči, přitom jsem se zbavil dvou podjatých OSPOD, podařilo se mi vyměnit soud a nakonec přesvědčil matku ke SP. To vše bez advokáta a cizí pomoci. Chápu, že jsi nejspíš nováček, takže tvých rad si cením, ale k ničemu mi nebudou. Rád s tebou povedu akademickou debatu, ale na jiné téma.

Zajímá mě názor někoho, u koho soud rozhodl o společné péči nebo kdo zastupoval někoho, u koho soud rozhodl o společné péči.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 18 srp 2016 23:04

Sifon má v lecčems pravdu, s právní formou společné péče bez rozděleného času si soud vytře víš co. Prostě nebude stanoveno, kdo, kdy a v jakém rozsahu pečoval, takže v případě sporu je to stejné jako neupravená péče. Takže mé doporučení udělat to střídavou péčí s předem měnícím se režimem je pro soud pak přehlednější, i když samozřejmě matka může také tvrdit, že to byla teorie, ale praxe byla, žes přicházel v osm večer z pivnice, zmlátil ji a děcko a nefungovala ani ta střídavka.
Ta úprava střídavkou má výhodu v tom, že když jdete od sebe, automaticky nastává přesně upravený a hlavně vykonatelný režim, což při společné ne. A tohle je klíčové. Matka pak nemůže (v rámci společné péče může) si dítě usurpovat.
Pokud jsem dělal společné péče, pak jsme do dohody dávali část péče "povinné" a část dohodou. Třeba tak, že víkendy se střídají, pak v pondělí má matka dítě, v pátek vždy otec a úterý až středa jsou dohodou, při nedohodě o rozdělení péče rozhoduje v lichém týdnu otec, v sudém matka (tedy v těchto dnech mají povinnost oba, jeden určuje, kdo péči zajistí (aby nebyly bezvýchodné situace). Zjednodušeně napsáno.
Takže mé doporučení znáš.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 19 srp 2016 00:28

forU píše:Sifon má v lecčems pravdu, s právní formou společné péče bez rozděleného času si soud vytře víš co. Prostě nebude stanoveno, kdo, kdy a v jakém rozsahu pečoval, takže v případě sporu je to stejné jako neupravená péče..
Pravdu nemá. Je potřeba číst všechno, Tvrdil jsem, že chci u soudu nechat schválit dohodu rodičů o společné péči o dítě. Následně mám v úmyslu nechat schválit střídavou péči s intervalem 2/2, až bude mít dítě 12 až 18 měsíců. Dále schválení SP s intervalem 3/3, až bude mít 2 a půl a konečně SP s intervalem 7/7 od 3 a půl roků.

Celkem 4 dohody(1 společná a 3 střídavé). Těžko soud uvěří tvrzení, že fakticky se starala jen matka, když v návrhu na 2. dohodu budeme tvrdit, že jsme pečovali společně podle dohody č. 1, v návrhu na 3. dohodu, že jsme nejdříve pečovali společně a později se střídali, atd. Musela by soudu vysvětlit proč 3 krát lhala. Tvuj system není špatný, ale já musím předložit takový, který bude přijatelný pro OSPOD. Takže pokud mi budou akceptovat střídavku hned od začátku, muže to být střídání. Každopádně díky za radu, budu to muset promyslet.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 19 srp 2016 02:01

Na OSPOD se vykašli, tyhle dohody oni absolutně nechápou, většinou je protlačím až soudem, který i někdy OSPOD umravňuje. Jinak doporučuju to dát rovnou do jedné dohody s postupně se měnícím režimem, mám k tomu už i rozsudek krajského soudu, který takovou postupně se měnící dohodu schválil proti vůli OSPODu. Byly tam myslím 4 období s odlišnými režimy.
Jak říkám, klíčové je, abys při případném rozchodu měl určitou a vykonatelnou úpravu rozdělení péče. A nosit na soud dohody po dvou letech je riziko, že to přestane matku nebo soud bavit, teď je ještě poblázněná, ale za dva roky už projdete nějakými krizemi a ona si bude víc rozmýšlet, zda ti to znova podepíše. Nepodceňuj psychologii.
otec.dite@seznam.cz

Hangman
Stálice fóra

Příspěvek od Hangman » 19 srp 2016 03:25

Já jsem dostal společnou péči o 4,5 letého kluka a ještě mi snad běželo soudní vykázání. Kde ze mě stará udělala alkoholika, nezaměstnaného a brutálního domácího násilníka, bez jakýchkoliv předpokladů pro výchovu dítěte. Fízlovská děvka Chábová co mě vykazovala, mě dokonce nabádala, abych se šel léčit.

Sociální pracovnici Blanka Exnerová (OSPOD Praha 13) mi se společnou péčí souhlasila, bez podmínek. Soudkyně Vraná to odklepla. Matka dítěte taky souhlasila. Moc dobře věděla, že jsem se o syna o narození obětavě staral a mám ho moc rád.

Je pravdou, že jsem na sociálni pracovnici činil lehký nátlak, samozřejmě v mezích zákona.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 19 srp 2016 03:41

Hangman píše:Já jsem dostal společnou péči o 4,5 letého kluka a ještě mi snad běželo soudní vykázání. Kde ze mě stará udělala alkoholika, nezaměstnaného a brutálního domácího násilníka, bez jakýchkoliv předpokladů pro výchovu dítěte. Fízlovská děvka Chábová co mě vykazovala, mě dokonce nabádala, abych se šel léčit.

Sociální pracovnici Blanka Exnerová (OSPOD Praha 13) mi se společnou péčí souhlasila, bez podmínek. Soudkyně Vraná to odklepla. Matka dítěte taky souhlasila. Moc dobře věděla, že jsem se o syna o narození obětavě staral a mám ho moc rád.

Je pravdou, že jsem na sociálni pracovnici činil lehký nátlak, samozřejmě v mezích zákona.
Takže legálně drženou zbraní....
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět